Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Nashville Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | O'Fallon-155 vs Alton-201 at Tamarack - Final | |
3:30 pm | Highland at Mater Dei | |
3:30 pm | Collinsville-165 vs Granite City-170 at Legacy GC - Final | |
3:30 pm | Breese Central vs. Caryle vs. Lebanon vs Wesclin | |
4:00 pm | Columbia-162 vs Red Bud-180 at North County Country Club - Final | |
4:00 pm | Waterloo-167 vs Freeburg-208 at Orchards GC - Final |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | zzzzzzzzzzz at zzzzzzzzzzz | |
4:00 pm | O'Fallon Christian-4 at Winfield-1 - Final | |
4:00 pm | MICDS-5 at Ritenour-1 - Final | |
4:00 pm | Lutheran North-3 vs Metro-0 at Gateway Middle School - Final | |
4:00 pm | Brentwood-2 at Whitfield-5 - Final | |
4:00 pm | Hancock-7 vs Crossroads College Prep-3 at Midwest Soccer Academy - Final | |
4:00 pm | Pacific-2 at Hillsboro-0 - Final | |
4:00 pm | Lift for Life-1 at North Tech-11 - Final | |
4:15 pm | Fox-0 at DuBourg-1 - Final | |
4:15 pm | Perryville-3 at Borgia-0 - Final | |
4:15 pm | Liberty (Wentzville)-3 at Bayless-0 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-2 at Westminster-8 - Final | |
4:15 pm | Mascoutah-0 vs Troy Buchanan-2 at Lutheran South - Final | |
4:15 pm | Seckman-4 at Affton-0 - Final | |
4:15 pm | Tower Grove Christian-4 vs University City-2 at Heman Park - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-4 at Roxana-0 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-6 at Father McGivney-3 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-2 at Carlyle-3 - Final | |
4:30 pm | Wood River-4 at Lebanon, Illinois-0 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-2 at Freeburg-4 - Final | |
4:30 pm | Hazelwood West-2 at Summit-6 - Final | |
4:30 pm | Sullivan-0 at Fatima-2 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-2 vs Gillespie-0 at Raymond Lincolnwood - Final | |
5:00 pm | Chr. Ac. of Greater St. Louis-0 at North County Christian-2 - Final | |
5:00 pm | Carlinville-3 at Greenville-0 - Final | |
5:30 pm | Clayton-4 vs Farmington-2 at Columbia - Final | |
6:00 pm | St. Pius X-0 vs Timberland-4 at Soccer Park - Final | |
6:00 pm | Francis Howell Central-2 vs Webster Groves-1 at Soccer Park - Final | |
6:00 pm | Kennedy-0 at Lutheran South-8 - Final | |
6:00 pm | Washington-0 vs Alton-4 at Affton - Final | |
6:00 pm | SLUH-0 vs Oakville-0 at Soccer Park - Final | |
6:15 pm | Borgia-0 at Duchesne-4 - Final | |
6:30 pm | Rochester-0 at Collinsville-3 - Final | |
6:45 pm | De Smet-0 at Edwardsville-0 - Final | |
7:00 pm | Northwest Cedar Hill-3 at Belleville West-1 - Final | |
7:30 pm | Trinity-1 at Columbia-6 - Final | |
7:45 pm | St. Mary's-1 vs Kirkwood-2 at Soccer Park - Final | |
7:45 pm | Chaminade-0 vs Lindbergh-1 at Soccer Park - Final | |
7:45 pm | Waterloo-1 vs Vianney-3 at Soccer Park - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Hazelwood Central at Hazelwood East | |
6:00 pm | De Smet vs Vianney at Chaminade | |
8:30 pm | Liberty (Wentzville) vs Francis Howell North at Rec-Plex |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 am | St. Charles West-7 at Liberty (Wentzville)-13 - Final | |
4:15 am | Roosevelt-19 at Cleveland-12 - Final | |
3:45 pm | Rosati-Kain-2 at Borgia-12 - Final | |
4:00 pm | Carnahan-1 vs Metro-22 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Final | |
4:00 pm | Hillsboro-19 at Jefferson-5 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood East-0 at Hazelwood West-17 - Final | |
4:00 pm | De Soto-11 at St. Pius X-0 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood Central-5 at McCluer North-15 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-9 vs Affton-7 at AfftonAA - Final | |
4:15 pm | Eureka-4 at Seckman-14 - Final | |
4:15 pm | Marquette-3 at Parkway South-0 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt West-6 at Francis Howell Central-16 - Final | |
4:15 pm | Lutheran St. Charles-2 at Kennedy-1 - Final | |
4:15 pm | Northwest Cedar Hill-9 at Lindbergh-5 - Final | |
4:15 pm | Hancock-6 at Ladue-11 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-2 at Oakville-4 - Final | |
4:15 pm | Brentwood-1 at Valley Park-11 - Final | |
4:15 pm | DuBourg-3 vs Duchesne-4 at McNair Park - Final | |
4:15 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-22 at Jennings-1 - Final | |
4:15 pm | Parkway Central-13 at Mehlville-0 - Final | |
4:15 pm | Summit-6 at Kirkwood-7 - Final | |
4:15 pm | Clayton at Lutheran North | |
4:15 pm | St. Charles-3 at Ritenour-12 - Final | |
4:15 pm | Orchard Farm-23 at Clayton-8 - Final | |
4:15 pm | Trinity-2 vs O'Fallon Christian-12 at Elks Lodge (O'Fallon) - Final | |
4:15 pm | Holt-13 at Fort Zumwalt East-2 - Final | |
4:30 pm | Pacific-4 at Lutheran South-5 - Final | |
4:30 pm | Notre Dame-1 at St. Dominic-11 - Final | |
4:30 pm | Union-13 at North County-0 - Final | |
4:30 pm | Ste. Genevieve-0 at Farmington-10 - Final | |
4:30 pm | Silex-5 at Wright City-14 - Final | |
4:30 pm | St. Joseph's-10 vs Nerinx Hall-0 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
4:30 pm | Hermann-0 at Cuba-14 - Final | |
4:30 pm | Warrenton-14 at St. Clair-1 - Final | |
4:30 pm | Hickman-1 at Troy Buchanan-2 - Final | |
4:30 pm | Herculaneum-2 at Festus-10 - Final | |
5:00 pm | North Callaway-12 at Fulton-10 - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Whitfield-1 at Cor Jesu-6 - Final | |
4:00 pm | Kirkwood-3 at St. Joseph's-10 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-1 at Summit-0 - Final | |
4:15 pm | Edwardsville-3 at Parkway South-0 - Final | |
4:15 pm | Notre Dame-0 at Pattonville-4 - Final | |
4:15 pm | Brentwood-0 at Parkway West-6 - Final | |
4:15 pm | MICDS-7 at Nerinx Hall-1 - Final | |
4:15 pm | Villa Duchesne-2 at Lafayette-1 - Final |
Football
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | St. Pius X-0 at Herculaneum-16 - Final | |
6:00 pm | Savannah-37 at St. Joseph Benton-46 - Final | |
7:00 pm | Sherwood-0 at Cole Camp-47 - Final | |
7:00 pm | Windsor (Imperial)-39 at Hillsboro-58 - Final | |
7:00 pm | Grandview-6 at Valle Catholic-61 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Nashville Invitational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Cahokia Conference Tournament | |
9:00 am | Lady Jays Capital City Classic | |
9:30 am | The Knight Cup | |
10:00 am | GAC North/Central Tournament | |
3:00 pm | Parkway Central-188 vs Parkway North-223 at Quarry at Crystal Springs - Final | |
3:30 pm | Parkway South vs Oakville at Quail Creek GC | |
3:30 pm | Civic Memorial, Mascoutah, Mater Dei | |
3:30 pm | Troy Buchanan-194 vs Francis Howell Central-198 at Links At Dardenne - Final | |
3:30 pm | Webster Groves vs Kirkwood at Crescent Farms | |
3:30 pm | Ladue vs Parkway West at Ballwin GC | |
3:30 pm | Alton-171 vs Collinsville-175 at Arlington GC - Final | |
3:30 pm | Mascoutah-187 vs Civic Memorial-194 at Cloverleaf CC - Final | |
3:30 pm | Marquette 149, Lindbergh 210, Fox 211 | |
4:00 pm | O'Fallon vs Edwardsville at Oak Brook Golf Club | |
4:00 pm | John Burroughs-175 vs MICDS-166 at St. Louis CC - Final | |
5:00 pm | St. Dominic-211 vs Notre Dame-258 at Quail Creek GC - Final |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | 0 | |
3:00 pm | Roxana at Triad | |
3:00 pm | Triad vs Quad meet at Triad | |
3:30 pm | Riverview Gardens at McCluer | |
3:30 pm | McCluer North-7 at Hazelwood Central-2 - Final | |
3:30 pm | Notre Dame-3 at DuBourg-6 - Final | |
4:00 pm | Miller Career-2 vs Gateway STEM-7 at Barnes Hospital Tennis Courts | |
4:00 pm | Kennedy-5 at Windsor (Imperial)-4 - Final | |
4:00 pm | Visitation-0 at St. Joseph's-9 - Final | |
4:00 pm | John Burroughs at Clayton | |
4:00 pm | Farmington at Cape Girardeau Central | |
4:00 pm | Granite City at Althoff | |
4:00 pm | Ursuline vs Rosati-Kain at Dwight Davis Tennis Center | |
4:00 pm | Hazelwood West at Hazelwood East | |
4:00 pm | Whitfield-2 vs Principia-7 at TBD - Final | |
4:00 pm | Mehlville at Summit | |
4:00 pm | Crossroads College Prep vs Lutheran North at Forestwood Park | |
4:00 pm | 0 | |
4:00 pm | Gateway STEM-7 vs Miller Career-2 at Barnes Hospital Tennis Courts - Final | |
4:00 pm | Arcadia Valley at St. Pius X | |
4:15 pm | Lafayette-1 at MICDS-8 - Final | |
4:15 pm | Parkway South at Parkway Central | |
4:15 pm | Cor Jesu at Westminster | |
4:15 pm | Metro vs Vashon at Yeatman Park |
Girls Volleyball
+