Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Cahokia-63 at Bartonville Limestone-57 - Final | |
5:00 pm | Lovejoy-59 vs Liberty, Ill.-48 at Pittsfield - Final | |
5:00 pm | Odin-40 vs Gibault-65 at Metro-East Lutheran - Final | |
5:00 pm | Carbondale-40 at Highland-35 - Final | |
5:00 pm | Barat-59 vs Wright City-52 at Kennedy - Final | |
5:15 pm | South Central vs North Clay at Mulberry Grove | |
5:30 pm | Gateway STEM-76 at Confluence-71 - Final | |
5:30 pm | Collinsville-41 vs Mount Vernon, Illinois-27 at Carterville - Final | |
5:30 pm | Bunker Hill-37 vs Piasa Southwestern-47 at Metro-East Lutheran - Final | |
5:30 pm | Tower Grove Christian-45 at Hancock-59 - Final | |
5:30 pm | Gateway Science Academy-57 at John Burroughs JV-23 - Final | |
6:00 pm | McCluer North-52 vs Pacific-44 at Borgia - Final | |
6:15 pm | Mascoutah-50 vs Belleville East-76 at Centralia, Illinois - Final | |
6:30 pm | Mahomet-Seymour-65 at Danville-57 - Final | |
6:30 pm | Christ Our Rock-32 vs Staunton-36 at Metro-East Lutheran - Final | |
6:30 pm | Crystal City-41 at Kennedy-46 - Final | |
6:30 pm | Althoff-88 vs O'Fallon-68 at Highland - Final | |
6:45 pm | St. Elmo vs Mount Olive at Mulberry Grove | |
7:00 pm | Ritenour-61 at Ladue-88 - Final | |
7:00 pm | St. Louis Chr. Home School-49 at De Soto-63 - Final | |
7:00 pm | Marion-68 vs Mounds Meridian-46 at Carterville - Final | |
7:30 pm | Meadow Heights-64 at Herculaneum-45 - Final | |
7:30 pm | Nokomis-48 at Taylorville-63 - Final | |
7:30 pm | Washington-41 vs St. Louis Christian-52 at Borgia - Final | |
7:30 pm | Granite City-49 at Triad-64 - Final | |
7:45 pm | Jerseyville-31 at Centralia, Illinois-52 - Final | |
8:00 pm | Waterloo-52 vs Edwardsville-80 at Highland - Final | |
8:00 pm | Dupo-57 vs Gillespie-72 at Metro-East Lutheran - Final | |
8:15 pm | Ramsey vs Patoka at Mulberry Grove | |
8:30 pm | Freeburg-54 vs Metro-East Lutheran JV-17 at Metro-East Lutheran - Final | |
8:30 pm | Herrin-49 at Carterville-43 - Final | |
8:30 pm | Litchfield-48 at Metro-East Lutheran-74 - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | Duchesne-29 at Visitation-50 - Final | |
5:30 pm | Hazelwood Central-55 vs Belleville West-73 at O'Fallon - Final | |
6:00 pm | Greenville-39 at Roxana-36 - Final | |
6:00 pm | Wood River-25 at Alton Marquette-55 - Final | |
6:00 pm | Pawnee-47 at Staunton-41 - Final | |
6:00 pm | St. Pius X-28 at Charleston-62 - Final | |
6:00 pm | Mount Olive-59 vs Carlinville-33 at Litchfield - Final | |
6:15 pm | North Clay-32 at Christ Our Rock-63 - Final | |
6:30 pm | Freeburg-36 at Nashville-46 - Final | |
6:30 pm | Mount Vernon, Illinois-45 vs Okawville-50 at Nashville - Final | |
7:00 pm | Herculaneum-48 at Windsor (Imperial)-40 - Final | |
7:00 pm | New Haven-50 at Bourbon-20 - Final | |
7:00 pm | McCluer North-44 at O'Fallon-56 - Final | |
7:00 pm | Winfield-24 at Montgomery County-45 - Final | |
7:00 pm | St. Dominic-48 at Troy Buchanan-25 - Final | |
7:00 pm | Festus-60 at St. Clair-47 - Final | |
7:00 pm | Wright City-23 at Elsberry-38 - Final | |
7:15 pm | Puxico-59 vs Senath-Hornersville-36 at Charleston - Final | |
7:30 pm | New Athens-26 at Lebanon, Illinois-54 - Final | |
7:30 pm | Gibault-36 at Dupo-9 - Final | |
7:30 pm | Hermann-51 at Tolton-40 - Final | |
7:30 pm | Piasa Southwestern-38 vs Nokomis-40 at Litchfield - Final | |
8:00 pm | Mascoutah-27 vs Collinsville-60 at Nashville - Final | |
8:00 pm | Benton, Illinois-56 vs Wesclin-37 at Nashville - Final |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Webster Groves-6 vs Clayton-2 at Queeny Recreational Complex - Final | |
6:45 pm | Francis Howell Central-1 vs Duchesne-4 at Rec Plex South - Final | |
7:00 pm | Westminster-4 vs Seckman-5 at South County (Kennedy) - Final | |
7:15 pm | Columbia-8 vs Alton-1 at East Alton Ice Arena - Final | |
7:40 pm | Eureka-3 vs Parkway West-1 at Hardee's Ice Plex - Final | |
8:15 pm | Edwardsville-5 vs Kirkwood-1 at Queeny Recreational Complex - Final | |
8:30 pm | Timberland-9 vs Francis Howell North-2 at Rec Plex South - Final | |
8:40 pm | O'Fallon-12 vs Wood River-0 at Granite City - Final | |
8:45 pm | De Smet-7 vs Lindbergh-1 at South County (Kennedy) - Final | |
8:45 pm | Belleville Township-1 vs Civic Memorial-8 at East Alton Ice Arena - Final | |
9:20 pm | Parkway South-7 vs Lafayette-7 at Hardee's Ice Plex - Final |
+