Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | O'Fallon Invitational |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:30 pm | Belton-3 vs Liberty (Wentzville)-2 at Southwick Stadium - Final | |
3:30 pm | University City vs TBD at Florissant Civic Center | |
3:30 pm | McCluer Tournament - Consolation final | |
3:30 pm | Northwest Cedar Hill vs Tolton Catholic at Parkview | |
3:45 pm | Fredericktown-0 at Hillsboro-5 - Final | |
4:00 pm | Soldan-2 vs Sullivan-3 at St. Charles - Final | |
4:00 pm | Ladue-6 at Pembroke Hill-0 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell-4 at Troy Buchanan-0 - Final | |
5:30 pm | McCluer vs TBD at Florissant Civic Center | |
5:30 pm | McCluer Tournament - Third place | |
5:30 pm | Priory-5 at St. Mary's-2 - Final | |
5:45 pm | O'Fallon Christian-2 at St. Charles-4 - Final | |
6:00 pm | Timberland-5 vs Raytown-0 at Belton - Final | |
6:00 pm | Evansville Memorial, IN vs Quincy at Evansville Memorial, IN | |
7:30 pm | Lutheran St. Charles-1 vs Hazelwood Central-2 at Florissant Civic Center - Final | |
7:30 pm | Duchesne-3 vs St. Charles West-2 at St. Charles - Final | |
8:00 pm | Cincinnati St. Xavier-1 vs Marquette-1 at Evansville Memorial, IN - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Hazelwood Central vs Fort Zumwalt North at Rec-Plex | |
4:00 pm | Hazelwood East, University City at McCluer South-Berkeley | |
4:15 pm | Affton, Oakville at Mehlville | |
4:30 pm | Kirkwood at Parkway South |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Parkway Central-9 vs Parkway West-6 at Manchester A.A. - Final | |
1:30 pm | Eureka-1 vs Smithville-9 at Liberty North - Final | |
1:30 pm | Timberland-7 vs Willard-4 at Liberty North - Final | |
1:30 pm | Webster Groves-6 vs Ozark-8 at Liberty (KC) - Final | |
4:00 pm | Gateway STEM at Carnahan | |
4:00 pm | University City at McCluer | |
4:15 pm | Normandy vs Clayton at Shaw Park | |
4:15 pm | Marquette at St. Joseph's | |
4:30 pm | Pleasant Hill-8 vs Timberland-3 at Liberty North - Final | |
4:30 pm | Fort Osage-1 vs Eureka-9 at Liberty North - Final | |
4:30 pm | Webster Groves-1 vs Lee's Summit West-8 at Liberty (KC) - Final | |
7:30 pm | Timberland-3 at Liberty North-11 - Final | |
7:30 pm | Webster Groves-5 vs TBD-9 at Liberty (KC) - Final | |
8:00 pm | Truman-0 vs Eureka-4 at Liberty North - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Barat at Visitation | |
4:15 pm | Brentwood at Alton Marquette | |
4:15 pm | Lafayette at MICDS | |
5:00 pm | Parkway South-0 vs Pembroke Hill-4 at SportPort Athletic Complex - Final |
Football
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Timberland vs St. Dominic at TBD | |
3:30 pm | Troy Buchanan vs Francis Howell Central at TBD | |
4:00 pm | Marissa vs. Steeleville vs. Waltonville vs. Woodlawn |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | McCluer vs Lutheran North at Forestwood Park | |
4:00 pm | John Burroughs at Visitation | |
4:00 pm | Nerinx Hall at Webster Groves | |
4:00 pm | Cor Jesu vs Whitfield at Cadet Park | |
4:00 pm | 0 | |
4:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley at Hazelwood East | |
4:00 pm | Ursuline at Westminster | |
4:00 pm | Parkway North at Parkway Central | |
4:00 pm | Kennedy vs Lutheran South at Watson Trails Park | |
4:15 pm | Metro at Sumner | |
4:15 pm | Roosevelt vs Gateway STEM at Sublette Park |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:15 am | Vashon-0 vs McKinley-2 at Vashon - Final | |
4:00 pm | Villa Duchesne-0 vs Francis Howell-2 at Oakville - Final | |
4:00 pm | Northwest Academy at Carnahan | |
4:00 pm | Perryville-0 vs Helias-2 at Oakville - Final | |
4:00 pm | Ursuline-1 vs Cor Jesu-1 at Oakville - Final | |
4:00 pm | St. Vincent-0 vs Lindbergh-2 at Oakville - Final | |
5:00 pm | Medicine and Bioscience-0 at Metro-2 - Final | |
5:00 pm | Hancock-2 at Maplewood-RH-0 - Final | |
5:00 pm | St. Vincent-0 vs Francis Howell-2 at Oakville - Final | |
5:00 pm | Eagle Ridge Christian-2 at North County Christian-0 - Final | |
5:00 pm | Oakville-0 vs Helias-2 at Oakville - Final | |
5:00 pm | Perryville-1 vs Cor Jesu-1 at Oakville - Final | |
5:00 pm | Valley Park-1 at Brentwood-2 - Final | |
5:00 pm | Rosati-Kain-0 vs Lindbergh-2 at Oakville - Final | |
5:00 pm | Gateway STEM-1 at Miller Career-2 - Final | |
5:30 pm | Riverview Gardens-0 at Webster Groves-2 - Final | |
6:00 pm | Oakville-0 vs Cor Jesu-2 at Oakville - Final | |
6:00 pm | Ursuline-2 vs Perryville-0 at Oakville - Final | |
6:00 pm | Rosati-Kain-0 vs Francis Howell-2 at Oakville - Final | |
6:00 pm | Roosevelt-0 at Cleveland-2 - Final | |
6:01 pm | Villa Duchesne-2 vs St. Vincent-0 at Oakville - Final | |
6:30 pm | O'Fallon-2 at Gibault-0 - Final | |
7:00 pm | Ursuline-1 vs Helias-1 at Oakville - Final | |
7:00 pm | Perryville-1 at Oakville-1 - Final | |
7:00 pm | Villa Duchesne-2 vs Lindbergh-0 at Oakville - Final | |
7:00 pm | Argenta-Oreana-0 vs Valmeyer-2 at New Berlin - Final | |
7:00 pm | St. Vincent-0 vs Rosati-Kain-2 at Oakville - Final | |
8:00 pm | Valmeyer-0 vs Raymond Lincolnwood-2 at New Berlin - Final | |
8:00 pm | Ursuline-2 at Oakville-0 - Final | |
8:00 pm | Helias-1 vs Cor Jesu-1 at Oakville - Final | |
8:00 pm | Lindbergh-1 vs Francis Howell-1 at Oakville - Final | |
8:01 pm | Villa Duchesne-2 vs Rosati-Kain-0 at Oakville - Final |
+