Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Edwardsville Invitational | |
8:00 am | Cape Central Invitational | |
8:30 am | Maryville University XC Open | |
9:00 am | Affton Invitational | |
9:00 am | Paul Enke Invitational | |
9:00 am | Bowles Invitational | |
9:00 am | Tiger Time Invitational | |
10:30 am | Fulton Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Alton Marquette Invitational | |
8:30 am | Pekin Dragon Invitational |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 am | Mount Vernon, Illinois-1 vs Althoff-3 at GCS Ballpark - Final | |
8:00 am | Belton-1 vs Ladue-4 at Southwick Stadium - Final | |
8:00 am | Northwest Cedar Hill-3 vs Marshfield-0 at Parkview - Final | |
9:00 am | Festus vs Fredericktown at Hillsboro | |
10:00 am | Parkway West-3 vs Rolla-1 at Parkway Central - Final | |
10:00 am | Lebanon, Illinois at North Mac | |
10:00 am | Jackson-6 at Parkway North-1 - Final | |
10:00 am | Belleville East-0 at Belleville West-2 - Final | |
10:00 am | Elsberry-1 at Winfield-7 - Final | |
10:30 am | Whitfield-1 at Principia-3 - Final | |
11:00 am | Marquette-0 at Evansville Memorial, IN-2 - Final | |
11:00 am | John Burroughs-1 at De Smet-4 - Final | |
11:00 am | De Soto-0 vs St. Clair-1 at Hillsboro - Final | |
12:00 pm | Chaminade-1 at Vianney-4 - Final | |
12:00 pm | Fort Zumwalt South-0 at CBC-1 - Final | |
12:00 pm | Hickman-1 at Parkway Central-1 - Final | |
12:00 pm | Pembroke Hill-0 vs Liberty (Wentzville)-3 at Southwick Stadium - Final | |
12:00 pm | Parkway South-2 vs Cape Notre Dame-3 at Parkway North - Final | |
12:00 pm | Northwest Cedar Hill-6 at Parkview-1 - Final | |
12:30 pm | Edwardsville-1 at Normal Community West-0 - Final | |
1:00 pm | Quincy vs Cincinnati St. Xavier at Evansville Memorial, IN | |
1:00 pm | St. Dominic-0 at SLUH-1 - Final | |
1:00 pm | SLUH JV vs Cape Girardeau Central at Hillsboro | |
2:00 pm | Rolla-2 at Parkway North-2 - Final | |
2:00 pm | St. Paul Lutheran (Farmington)-0 vs Ladue-4 at Southwick Stadium - Final | |
2:00 pm | Jackson-3 vs Parkway West-4 at Parkway Central - Final | |
3:00 pm | Washington-1 at Hillsboro-0 - Final | |
4:00 pm | Barstow vs Maryville at Southwick Stadium | |
4:00 pm | Hickman-2 vs Parkway South-1 at Parkway North - Final | |
4:00 pm | Cape Notre Dame-2 at Parkway Central-2 - Final | |
4:00 pm | Bishop Miege, Kan.-3 vs Timberland-0 at Southwick Stadium - Final | |
6:00 pm | Summit Christian vs Raytown at Southwick Stadium |
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Fort Zumwalt West Relays | |
3:00 pm | De Smet Invitational |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Webster Groves-7 vs Winnetonka-8 at Liberty North - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt West-9 vs Webb City-11 at Hidden Valley - Final | |
9:00 am | Timberland-11 vs Truman-4 at Liberty (KC) - Final | |
10:30 am | Eureka-9 vs Pleasant Hill-2 at Liberty (KC) - Final | |
11:00 am | Jenks, Okla.-1 vs Fort Zumwalt West-10 at Hidden Valley - Final | |
12:00 pm | Webster Groves-13 vs Fort Osage-10 at Liberty North - Final | |
12:30 pm | Timberland-9 vs St. Joseph Central-2 at Liberty (KC) - Final | |
1:00 pm | Fort Zumwalt West-20 vs Platte County-3 at Hidden Valley - Final | |
1:30 pm | Eureka-8 vs Ozark-9 at Liberty (KC) - Final | |
2:00 pm | Gateway Science Academy at Herculaneum |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:30 am | Barat-2 vs Whitfield-6 at Nerinx Hall - Final | |
10:30 am | Pembroke Hill-1 at John Burroughs-2 - Final | |
3:15 pm | Pembroke Hill-4 vs Westminster-1 at John Burroughs - Final |
Football
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Cape Central Invitational | |
8:00 am | Affton Invitational | |
8:30 am | Maryville University XC Open | |
9:00 am | Bowles Invitational | |
9:00 am | Edwardsville Invitational | |
9:00 am | Incarnate Word vs TBD at Six Flags | |
9:00 am | Tiger Time Invitational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:15 pm | Illinois-Missouri River Cup Challenge |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Normal Community Iron Invite |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Mehlville vs Quad meet at Mehlville | |
8:00 am | Farmington at Farmington Tournament | |
8:00 am | 0 | |
9:00 am | Alton at Alton Inv. | |
9:30 am | Columbia vs Columbia Tournament at Bethel Park | |
10:00 am | Principia at John Burroughs |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Centralia, Illinois-2 vs New Athens-0 at Massac County - Final | |
6:00 pm | Massac County-2 vs New Athens-0 at Massac County - Final | |
6:00 pm | Christopher-1 vs New Athens-2 at Massac County - Final | |
12:00 am | Miller Career-0 at Belleville East-2 - Final | |
8:00 am | Washington-2 vs Parkway South-0 at Oakville - Final | |
8:00 am | Oakville-1 vs Parkway West-2 at Oakville - Final | |
8:00 am | STEAM Academy at MS-Berkeley-1 vs Lift for Life-1 at STEAM Academy at MS-Berkeley - Final | |
8:00 am | South Central at Vandalia | |
8:00 am | Borgia-0 vs Lafayette-2 at St. Joseph's - Final | |
8:00 am | Duchesne-2 vs Rosati-Kain-0 at Oakville - Final | |
8:00 am | Patoka vs Hillsboro, Illinois at Vandalia | |
8:00 am | Perryville-2 vs St. Vincent-0 at Oakville - Final | |
8:00 am | Bishop Kelley, Okla.-0 vs St. James Academy, Kan.-2 at St. Joseph's - Final | |
8:30 am | John Burroughs-1 vs Troy Buchanan-2 at St. Charles - Final | |
8:30 am | Metro-East Lutheran-0 at Belleville East-2 - Final | |
8:30 am | Carrollton-0 vs Valmeyer-2 at New Berlin - Final | |
8:30 am | Hillsboro-2 vs St. Clair-0 at Seckman - Final | |
8:30 am | Potosi-2 vs Fox-0 at Seckman - Final | |
8:30 am | Hazelwood West-0 at St. Charles-2 - Final | |
8:30 am | Waterloo-2 vs Miller Career-0 at Belleville East Annex - Final | |
8:30 am | Warrenton-1 vs Parkway North-1 at Seckman - Final | |
8:45 am | St. Pius X-2 at St. Joseph's-0 - Final | |
8:45 am | Bentonville, Ark.-1 vs St. James Academy, Kan.-2 at St. Joseph's - Final | |
9:00 am | Jennings-0 at McCluer-2 - Final | |
9:00 am | Pana-0 vs Shelbyville-2 at St. Anthony - Final | |
9:00 am | Marquette-0 vs Lutheran South-2 at Oakville - Final | |
9:00 am | Staunton-1 vs Carlyle-2 at Vandalia - Final | |
9:00 am | Lindbergh-1 vs Kirkwood-2 at Oakville - Final | |
9:00 am | Belle-0 at New Haven-2 - Final | |
9:00 am | Red Bud-1 at Granite City-1 - Final | |
9:00 am | Normandy-1 vs North Tech-1 at STEAM Academy at MS-Berkeley - Final | |
9:00 am | St. Dominic-2 vs Ursuline-1 at Oakville - Final | |
9:00 am | Wood River-1 vs Lebanon, Illinois-2 at Vandalia - Final | |
9:00 am | Cor Jesu-2 vs Villa Duchesne-1 at Oakville - Final | |
9:00 am | Civic Memorial-0 vs Highland-2 at Granite City - Final | |
9:00 am | Parkway Central-0 vs Trinity-2 at McCluer North - Final | |
9:00 am | Visitation-2 at McCluer North-0 - Final | |
9:15 am | Clayton-0 at Seckman-2 - Final | |
9:15 am | Fort Zumwalt West-0 vs Festus-2 at Seckman - Final | |
9:15 am | Lesterville-0 vs Jefferson-2 at Seckman - Final | |
9:30 am | Metro-East Lutheran-2 vs Alton Marquette-0 at Belleville East Annex - Final | |
9:30 am | Borgia-0 at St. Joseph's-2 - Final | |
9:30 am | Fort Zumwalt South-2 vs Kennedy-0 at St. Charles - Final | |
9:30 am | Bentonville, Ark.-0 vs St. Pius X-2 at St. Joseph's - Final | |
9:30 am | Mehlville-0 vs Valle Catholic-2 at St. Charles - Final | |
10:00 am | Winfield-2 vs Bowling Green-0 at New Haven - Final | |
10:00 am | Highland-2 at Granite City-0 - Final | |
10:00 am | Jefferson-2 vs Fox-0 at Seckman - Final | |
10:00 am | Father McGivney-0 vs Visitation-2 at McCluer North - Final | |
10:00 am | STEAM Academy at MS-Berkeley vs Normandy at STEAM Academy at MS-Berkeley | |
10:00 am | Fort Zumwalt West-2 vs Parkway North-0 at Seckman - Final | |
10:00 am | Piasa Southwestern-0 vs Red Bud-2 at Granite City - Final | |
10:00 am | Eureka-2 vs Washington-1 at Oakville - Final | |
10:00 am | Parkway West-0 vs Helias-2 at Oakville - Final | |
10:00 am | Staunton vs Hillsboro, Illinois at Vandalia | |
10:00 am | Francis Howell-2 vs Perryville-0 at Oakville - Final | |
10:00 am | O'Fallon Christian-1 vs Parkway Central-2 at McCluer North - Final | |
10:00 am | Duchesne-0 vs Nerinx Hall-2 at Oakville - Final | |
10:00 am | Wood River at Vandalia | |
10:00 am | Clayton-0 vs St. Clair-2 at Seckman - Final | |
10:15 am | Bentonville, Ark.-0 vs Lafayette-2 at St. Joseph's - Final | |
10:15 am | Bishop Kelley, Okla.-0 vs St. Pius X-2 at St. Joseph's - Final | |
10:30 am | Alton Marquette-0 vs Waterloo-2 at Belleville East Annex - Final | |
10:30 am | Jennings-2 vs Riverview Gardens-0 at McCluer - Final | |
10:30 am | Metro-East Lutheran-2 vs Miller Career-0 at Belleville East - Final | |
10:30 am | New Berlin-2 vs Valmeyer-0 at New Berlin - Final | |
10:30 am | Fort Zumwalt South-0 at St. Charles-2 - Final | |
10:30 am | Mehlville-1 vs Troy Buchanan-2 at St. Charles - Final | |
10:45 am | Hillsboro-2 at Seckman-0 - Final | |
11:00 am | Borgia-2 vs Bishop Kelley, Okla.-1 at St. Joseph's - Final | |
11:00 am | Granite City-0 vs Civic Memorial-2 at Granite City - Final | |
11:00 am | Duchesne-0 vs St. Vincent-2 at Oakville - Final | |
11:00 am | Parkway West-2 vs Parkway South-0 at Oakville - Final | |
11:00 am | Hazelwood East-2 at McCluer-0 - Final | |
11:00 am | Rosati-Kain-1 vs Perryville-2 at Oakville - Final | |
11:00 am | Mater Dei-2 at Breese Central-0 - Final | |
11:00 am | St. James Academy, Kan.-0 at St. Joseph's-2 - Final | |
11:00 am | Lift for Life-0 vs North Tech-2 at STEAM Academy at MS-Berkeley - Final | |
11:00 am | Piasa Southwestern-0 vs Highland-2 at Granite City - Final | |
11:00 am | South Central-2 vs Lebanon, Illinois-0 at Vandalia - Final | |
11:00 am | Father McGivney-1 at McCluer North-2 - Final | |
11:00 am | O'Fallon Christian-2 vs Trinity-0 at McCluer North - Final | |
11:00 am | Festus-2 vs Warrenton-0 at Seckman - Final | |
11:00 am | Pana-2 vs Teutopolis-0 at St. Anthony - Final | |
11:00 am | Washington-1 at Oakville-2 - Final | |
11:00 am | Carlyle-2 vs Patoka-0 at Vandalia - Final | |
11:00 am | Belle-0 vs Bowling Green-2 at New Haven - Final | |
11:15 am | Jennings-1 vs University City-1 at McCluer - Final | |
11:30 am | Potosi-1 vs Jefferson-1 at Seckman - Final | |
11:30 am | Hillsboro-2 vs Clayton-0 at Seckman - Final | |
11:30 am | Kennedy-2 vs Hazelwood West-0 at St. Charles - Final | |
11:30 am | Belleville East-1 at Waterloo-2 - Final | |
11:30 am | Warrenton-1 vs Fort Zumwalt West-1 at Seckman - Final | |
11:30 am | Valle Catholic-2 vs John Burroughs-0 at St. Charles - Final | |
11:30 am | Miller Career-0 vs Alton Marquette-2 at Belleville East Annex - Final | |
11:45 am | St. Pius X-0 vs Lafayette-2 at St. Joseph's - Final | |
11:45 am | Bentonville, Ark.-0 at St. Joseph's-2 - Final | |
12:00 pm | Parkway West-0 vs Lindbergh-2 at Oakville - Final | |
12:00 pm | St. Dominic-0 vs Nerinx Hall-2 at Oakville - Final | |
12:00 pm | Patoka vs Staunton at Vandalia | |
12:00 pm | O'Fallon Christian-2 vs Visitation-0 at McCluer North - Final | |
12:00 pm | Father McGivney-0 vs Parkway Central-2 at McCluer North - Final | |
12:00 pm | Perryville-0 vs Marquette-2 at Oakville - Final | |
12:00 pm | Newton-2 vs Pana-0 at St. Anthony - Final | |
12:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-2 vs North Tech-0 at STEAM Academy at MS-Berkeley - Final | |
12:00 pm | Riverview Gardens-1 at McCluer-1 - Final | |
12:00 pm | Winfield-0 at New Haven-2 - Final | |
12:00 pm | Eureka-2 vs Cor Jesu-0 at Oakville - Final | |
12:00 pm | South Central vs Wood River at Vandalia | |
12:15 pm | Festus-2 vs Parkway North-0 at Seckman - Final | |
12:15 pm | Lesterville-2 vs Fox-0 at Seckman - Final | |
12:15 pm | St. Clair-0 at Seckman-2 - Final | |
12:30 pm | Jennings-0 vs Hazelwood East-2 at McCluer - Final | |
12:30 pm | Waterloo-2 vs Metro-East Lutheran-0 at Belleville East - Final | |
12:30 pm | Alton Marquette-0 at Belleville East-2 - Final | |
12:30 pm | Highland-2 vs Red Bud-0 at Granite City - Final | |
12:30 pm | Piasa Southwestern-0 vs Civic Memorial-2 at Granite City - Final | |
12:30 pm | Fort Zumwalt South-2 vs Hazelwood West-0 at St. Charles - Final | |
12:30 pm | Borgia-0 vs St. James Academy, Kan.-2 at St. Joseph's - Final | |
12:30 pm | Bishop Kelley, Okla.-0 vs Bentonville, Ark.-2 at St. Joseph's - Final | |
12:30 pm | Mehlville-2 vs John Burroughs-1 at St. Charles - Final | |
12:45 pm | Lesterville-0 vs Fort Zumwalt West-2 at Seckman - Final | |
1:00 pm | Lift for Life-0 vs Normandy-2 at STEAM Academy at MS-Berkeley - Final | |
1:00 pm | Carlyle-2 vs Hillsboro, Illinois-0 at Vandalia - Final | |
1:00 pm | Confluence-0 at McCluer-2 - Final | |
1:00 pm | Francis Howell-0 vs Lutheran South-2 at Oakville - Final | |
1:00 pm | Lebanon, Illinois-0 at Vandalia-2 - Final | |
1:00 pm | Ursuline-2 vs St. Vincent-0 at Oakville - Final | |
1:00 pm | Belle-0 vs Winfield-2 at New Haven - Final | |
1:00 pm | Trinity-2 at McCluer North-0 - Final | |
1:00 pm | Parkway North-2 vs Fox-0 at Seckman - Final | |
1:00 pm | Kirkwood-0 vs Helias-2 at Oakville - Final | |
1:00 pm | Villa Duchesne-2 at Oakville-1 - Final | |
1:15 pm | Lafayette-0 at St. Joseph's-2 - Final | |
1:15 pm | St. Pius X-2 vs Borgia-0 at St. Joseph's - Final | |
1:30 pm | Civic Memorial-1 vs Red Bud-1 at Granite City - Final | |
1:30 pm | Kennedy-0 at St. Charles-2 - Final | |
1:30 pm | Valle Catholic-2 vs Troy Buchanan-1 at St. Charles - Final | |
1:30 pm | Piasa Southwestern-0 at Granite City-2 - Final | |
2:00 pm | Fort Zumwalt West-1 vs Hillsboro-2 at Seckman - Final | |
2:00 pm | Bowling Green-0 at New Haven-2 - Final | |
2:00 pm | Pana-2 at St. Anthony-0 - Final | |
2:00 pm | Marquette-0 vs Lindbergh-2 at Oakville - Final | |
2:00 pm | 23rd Vandalia Tournament - Third Place | |
2:00 pm | Festus-2 at Seckman-1 - Final | |
2:00 pm | St. Pius X-2 vs St. James Academy, Kan.-0 at St. Joseph's - Final | |
2:00 pm | Villa Duchesne-1 vs Ursuline-2 at Oakville - Final | |
2:00 pm | O'Fallon Christian-2 vs Trinity-0 at McCluer North - Final | |
2:00 pm | Eureka-2 vs Nerinx Hall-0 at Oakville - Final | |
2:00 pm | 23rd Vandalia Tournament - Seventh place | |
2:00 pm | Lebanon, Illinois-1 vs Staunton-2 at Vandalia | |
2:00 pm | McCluer North-0 vs Visitation-2 at McCluer North - Final | |
2:00 pm | Bishop Kelley, Okla.-0 at St. Joseph's-2 - Final | |
2:00 pm | University City-0 at McCluer-2 - Final | |
2:00 pm | Lutheran South-0 vs Helias-2 at Oakville - Final | |
2:00 pm | Clayton-0 vs Warrenton-2 at Seckman - Final | |
2:30 pm | Calhoun-2 vs Valmeyer-0 at New Berlin - Final | |
2:30 pm | Hazelwood West-0 vs John Burroughs-2 at St. Charles - Final | |
2:30 pm | Cobden-0 vs New Athens-2 at Massac County - Final | |
2:30 pm | Mehlville vs Kennedy at St. Charles | |
2:45 pm | Bentonville, Ark.-0 vs Borgia-2 at St. Joseph's - Final | |
2:45 pm | Jennings-2 vs Confluence-0 at McCluer - Final | |
2:45 pm | Bishop Kelley, Okla.-0 vs Lafayette-2 at St. Joseph's - Final | |
3:00 pm | 23rd Vandalia Tournament - Championship | |
3:00 pm | Parkway North-0 vs St. Clair-2 at Seckman - Final | |
3:00 pm | Helias-1 vs Eureka-2 at Oakville - Final | |
3:00 pm | 23rd Vandalia Tournament - FIfth place | |
3:00 pm | Belle-0 vs Bowling Green-2 at New Haven - Final | |
3:00 pm | Carlyle-2 vs South Central-0 at Vandalia - Final | |
3:00 pm | Lindbergh-0 vs Ursuline-2 at Oakville - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt South-0 at Valle Catholic-2 - Final | |
3:30 pm | Troy Buchanan-2 at St. Charles-0 - Final | |
3:30 pm | Lafayette-2 vs St. James Academy, Kan.-0 at St. Joseph's - Final | |
4:00 pm | Festus-2 vs Jefferson-1 at Seckman - Final | |
4:00 pm | Winfield-0 at New Haven-2 - Final | |
5:00 pm | Warrenton-2 vs St. Clair-1 at Seckman - Final | |
5:00 pm | Troy Buchanan-2 vs Valle Catholic-0 at St. Charles - Final | |
5:00 pm | Hillsboro-2 vs Festus-0 at Seckman - Final |
+