Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Alton Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Waterloo-210 vs Columbia-177 at Annbriar GC - Final | |
3:30 pm | Alton vs Belleville West at Triple Lakes | |
4:00 pm | Mascoutah vs. Piasa Southwestern vs. Roxana vs. Wood River | |
4:00 pm | Metro-East Lutheran-219 vs Valmeyer-206 at Oak Brook Golf Club - Final | |
4:00 pm | New Athens vs. Sparta vs. Marissa | |
4:00 pm | Okawville at Mater Dei | |
4:00 pm | 0 | |
4:00 pm | Freeburg-184 vs Red Bud-171 at North County Country Club - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-149 vs O'Fallon-153 at Tamarack - Final |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Edwardsville-4 at Rock Bridge-0 - Final | |
4:00 pm | Maplewood-RH-1 at Hazelwood Central-2 - Final | |
4:00 pm | Barat-0 at Whitfield-10 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-5 at Parkway North-0 - Final | |
4:15 pm | Kennedy-0 at Liberty (Wentzville)-5 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-5 at Bayless-3 - Final | |
4:15 pm | Troy Buchanan-2 at DuBourg-1 - Final | |
4:15 pm | Mascoutah-0 vs Fox-1 at Affton - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-0 at Breese Central-3 - Final | |
4:30 pm | Wood River-0 at Father McGivney-2 - Final | |
4:30 pm | Elsberry-0 at O'Fallon Christian-10 - Final | |
4:30 pm | North Tech-0 at Hancock-1 - Final | |
5:00 pm | Valley Park-0 at St. Clair-3 - Final | |
5:00 pm | Belleville West-1 vs Timberland-5 at Fort Zumwalt North - Final | |
5:30 pm | St. Pius X-0 vs Northwest Cedar Hill-4 at Columbia - Final | |
5:30 pm | Parkway South-0 at Fort Zumwalt West-2 - Final | |
6:00 pm | St. Mary's-1 vs O'Fallon-4 at Soccer Park - Final | |
6:00 pm | Cape Girardeau Central-0 at Windsor (Imperial)-2 - Final | |
6:00 pm | Oakville-0 vs Kirkwood-0 at Soccer Park - Final | |
6:00 pm | Washington-3 at Affton-0 - Final | |
6:00 pm | Alton Marquette-1 at Triad-3 - Final | |
6:00 pm | Priory-1 at De Smet-3 - Final | |
6:00 pm | Alton-0 vs Seckman-2 at Soccer Park - Final | |
6:30 pm | Granite City-1 vs Althoff-1 at GCS Ballpark - Final | |
6:30 pm | Warrenton-4 at Sullivan-1 - Final | |
6:45 pm | Ladue-3 at Fort Zumwalt North-0 - Final | |
7:30 pm | Clayton-0 at Columbia-2 - Final | |
7:45 pm | Lindbergh-0 vs Francis Howell Central-1 at Soccer Park - Final | |
7:45 pm | Chaminade-5 vs Mehlville-0 at Soccer Park - Final | |
7:45 pm | Farmington-5 vs Trinity-0 at Soccer Park - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | CBC at Fort Zumwalt West | |
4:00 pm | Chaminade vs. Francis Howell Central | |
4:15 pm | Vianney at Affton | |
4:30 pm | Lindbergh at Lafayette | |
4:30 pm | Marquette at Mehlville | |
4:30 pm | Oakville at Parkway South | |
8:30 pm | Liberty (Wentzville) vs Francis Howell at Rec-Plex |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Chaffee-5 at Windsor (Imperial)-7 - Final | |
2:45 pm | Warrenton-15 at Orchard Farm-0 - Final | |
4:00 pm | McCluer-0 at Ritenour-11 - Final | |
4:00 pm | Farmington-4 at Park Hills Central-3 - Final | |
4:00 pm | St. Charles West-11 vs St. Charles-3 at Kiwanis Park - Final | |
4:00 pm | Fredericktown-3 at St. Pius X-2 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood Central-0 at Pattonville-15 - Final | |
4:00 pm | Soldan-19 at Roosevelt-8 - Final | |
4:00 pm | Rosati-Kain-0 at Notre Dame-9 - Final | |
4:00 pm | Carnahan-3 at Miller Career-15 - Final | |
4:00 pm | Metro-22 vs Gateway STEM-0 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Final | |
4:15 pm | O'Fallon Christian-4 at Westminster-1 - Final | |
4:15 pm | Brentwood-3 vs Hancock-10 at AfftonAA - Final | |
4:15 pm | McCluer North-6 at Summit-8 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-13 at Parkway West-1 - Final | |
4:15 pm | Holt-6 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
4:15 pm | Incarnate Word-1 at Cor Jesu-6 - Final | |
4:15 pm | Trinity-1 at Kennedy-11 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt West-17 at Francis Howell North-3 - Final | |
4:15 pm | Riverview Gardens at Kirkwood | |
4:15 pm | Hazelwood West-8 at Parkway North-3 - Final | |
4:15 pm | Wright City-7 at Orchard Farm-10 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood East-1 at Webster Groves-13 - Final | |
4:15 pm | Hillsboro-11 at Seckman-5 - Final | |
4:15 pm | Marquette-17 at Francis Howell-1 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-6 at Fox-12 - Final | |
4:15 pm | Bayless-17 at Jennings-1 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-3 at Lafayette-5 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-1 at Parkway South-11 - Final | |
4:15 pm | St. Joseph's-0 at Ursuline-10 - Final | |
4:30 pm | Potosi-0 at Festus-8 - Final | |
4:30 pm | Clopton at Winfield | |
4:30 pm | St. Dominic-22 vs Duchesne-5 at McNair Park - Final | |
4:30 pm | Pacific-13 at Owensville-2 - Final | |
4:30 pm | Affton-15 vs Nerinx Hall-3 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
4:30 pm | Waynesville-21 at St. James-0 - Final | |
4:30 pm | New Haven-4 at Valley Park-6 - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Ladue at Ursuline | |
4:00 pm | Rosati-Kain-0 at Marquette-8 - Final | |
4:15 pm | Barat-0 vs Webster Groves-2 at Hixson Middle School - Final | |
4:15 pm | Villa Duchesne-3 at Eureka-2 - Final | |
4:15 pm | Nerinx Hall-3 at Kirkwood-2 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-0 at St. Joseph's-1 - Final | |
5:00 pm | Pattonville-2 at Brentwood-0 - Final | |
5:30 pm | MICDS-3 at Edwardsville-1 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Alton Invitational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Farmington Match Play | |
3:30 pm | Belleville West vs Edwardsville at Oak Brook Golf Club | |
3:30 pm | Union, Westminster at Borgia | |
3:30 pm | Civic Memorial vs. Roxana vs. Triad | |
3:30 pm | MICDS vs Cor Jesu at Quail Creek GC | |
3:30 pm | Ursuline-184 vs St. Dominic-160 at Golf Club of Wentzville - Final | |
3:30 pm | Columbia vs. Highland vs. Waterloo | |
3:45 pm | MICDS-171 vs Cor Jesu-165 at Quail Creek GC - Final | |
4:00 pm | Visitation-192 vs Incarnate Word-187 at Normandie - Final | |
4:00 pm | Granite City-227 vs Alton-196 at Rolling Hills - Final | |
4:00 pm | 0 | |
4:00 pm | Nerinx Hall-187 vs Notre Dame-252 at Quail Creek GC - Final |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Belleville East-8 at Belleville West-1 - Final | |
3:30 pm | St. Dominic-3 at Timberland-6 - Final | |
3:30 pm | Roxana at Collinsville | |
4:00 pm | St. Pius X-0 at Lutheran South-9 - Final | |
4:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley at North Tech | |
4:00 pm | Riverview Gardens vs Lutheran North at Forestwood Park | |
4:00 pm | Westminster-4 at Villa Duchesne-5 - Final | |
4:00 pm | Lafayette-5 at Marquette-4 - Final | |
4:00 pm | North County at Farmington | |
4:00 pm | Kirkwood at Webster Groves | |
4:00 pm | Whitfield-8 at Notre Dame-1 - Final | |
4:00 pm | 0 | |
4:00 pm | Hillsboro at Jerseyville | |
4:00 pm | Wood River at Gibault | |
4:00 pm | Alton Marquette at Civic Memorial | |
4:00 pm | Parkway Central-9 at Summit-0 - Final | |
4:00 pm | Mascoutah at Waterloo | |
4:00 pm | Barat at Crossroads College Prep | |
4:15 pm | Incarnate Word-9 vs Ritenour-0 at Woodson Park - Final | |
4:15 pm | PHL Tournament vs Miller Career at Fairground Park | |
4:15 pm | Mount Vernon, Illinois at Highland | |
4:30 pm | Nerinx Hall-8 vs Ursuline-1 at Chaminade - Final |
Girls Volleyball
+