Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Windsor (Imperial)-59 vs Herculaneum-28 at Jefferson College - Final | |
10:00 am | Sesser-Valier-77 vs Carlyle-84 at Benton, Illinois - Final | |
11:30 am | Salem, Illinois-42 vs Mount Vernon, Illinois-27 at Salem, Illinois - Final | |
11:30 am | De Soto-72 vs Crystal City-28 at Jefferson College - Final | |
11:30 am | Mounds Meridian-39 at Benton, Illinois-65 - Final | |
1:00 pm | Pinckneyville-52 vs McLeansboro Hamilton County-21 at Benton, Illinois - Final | |
1:00 pm | Andrews Osborne-58 vs Mattoon-60 at Salem, Illinois - Final | |
1:30 pm | Mount Olive-57 at Carlinville-51 - Final | |
2:30 pm | St. Charles-46 at Jackson-52 - Final | |
2:30 pm | Pacific-58 at Frontenac (Kan.)-34 - Final | |
2:30 pm | Confluence-86 vs STEAM Academy at MS-Berkeley-71 at Cardinal Ritter - Final | |
2:30 pm | Greenville-68 vs Hillsboro, Illinois-58 at Litchfield - Final | |
3:00 pm | MICDS-62 at Evansville Harrison-90 - Final | |
3:00 pm | Whitfield-47 at Sikeston-78 - Final | |
3:00 pm | Carnahan-61 vs Roosevelt-59 at Miller Career - Final | |
4:00 pm | Andrews Osborne-43 vs Mount Vernon, Illinois-59 at Salem, Illinois - Final | |
4:00 pm | Grandview-45 vs Perryville-56 at Jefferson College - Final | |
4:00 pm | Red Bud-51 vs Trico-54 at Sparta - Final | |
4:00 pm | Northwest Academy-67 at Memphis Fairley (Tenn.)-53 - Final | |
4:00 pm | Pana-59 vs Metro-East Lutheran-70 at Litchfield - Final | |
4:00 pm | Columbia-55 vs McCluer-57 at Belleville East - Final | |
4:00 pm | SLUH-56 at Ozark-51 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-50 vs Gillespie-62 at Carlinville - Final | |
4:30 pm | Louisiana-61 at Barat-37 - Final | |
5:00 pm | Effingham-60 vs Triad-39 at Salem, Illinois - Final | |
5:00 pm | Salem-62 vs Newburg-67 at St. James - Final | |
5:30 pm | St. Mary's-55 vs Alton-62 at Belleville East - Final | |
5:30 pm | Waterloo-71 at Sparta-39 - Final | |
5:30 pm | Vashon-71 vs Wichita Southeast (Kan.)-51 at Topeka (Kan.) - Final | |
5:30 pm | Carlyle-72 vs Mounds Meridian-67 at Benton, Illinois - Final | |
5:30 pm | Taylorville-63 vs Nokomis-51 at Litchfield - Final | |
5:30 pm | Pattonville-73 vs Miller Career-67 at Cardinal Ritter - Final | |
5:30 pm | Festus-58 vs Jefferson-57 at Jefferson College - Final | |
6:00 pm | Collinsville-49 vs Cahokia-65 at Jerseyville - Final | |
6:00 pm | Du Quoin-56 vs Wesclin-54 at Okawville - Final | |
6:30 pm | Sullivan-50 vs Licking-60 at St. James - Final | |
6:30 pm | Mattoon-67 at Salem, Illinois-66 - Final | |
6:30 pm | Mater Dei-45 at Nashville-51 - Final | |
7:00 pm | St. Pius X-53 vs North County-68 at Jefferson College - Final | |
7:00 pm | De Smet-56 at Cardinal Ritter-53 - Final | |
7:00 pm | Steeleville-40 vs Freeburg-46 at Sparta - Final | |
7:00 pm | Belleville East-80 vs Belleville West-74 at Belleville East - Final | |
7:00 pm | Sesser-Valier-65 vs McLeansboro Hamilton County-53 at Benton, Illinois - Final | |
7:30 pm | Quincy Notre Dame-78 at Jerseyville-61 - Final | |
7:30 pm | Gibault-48 at Okawville-42 - Final | |
7:30 pm | Civic Memorial-67 vs Mount Zion-75 at Litchfield - Final | |
8:00 pm | North Mac-41 vs Piasa Southwestern-46 at Carlinville - Final | |
8:00 pm | Blair Oaks-66 vs Rolla-71 at St. James - Final | |
8:00 pm | Centralia, Illinois-46 vs Edwardsville-50 at Salem, Illinois - Final | |
8:00 pm | Breese Central-50 vs Teutopolis-38 at Nashville - Final | |
8:00 pm | Marion-55 vs Eldorado-52 at West Frankfort - Final | |
8:30 pm | Pinckneyville-42 at Benton, Illinois-52 - Final | |
8:30 pm | Chaminade-97 vs Althoff-94 at Belleville East - Final | |
8:30 pm | Hillsboro-72 vs St. Vincent-64 at Jefferson College - Final | |
8:30 pm | Alton Marquette-56 vs Murphysboro-52 at Sparta - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:30 am | Carrollton, Illinois-31 vs Civic Memorial-63 at Carrollton, Illinois - Final | |
10:00 am | Liberty (Wentzville)-58 at Affton-43 - Final | |
10:00 am | Nashville-55 vs Hillsboro, Illinois-51 at Highland - Final | |
11:00 am | Parkway South-45 vs Dexter-56 at Jackson - Final | |
11:00 am | Marion-52 vs Mascoutah-55 at Carbondale - Final | |
11:00 am | Trico-39 vs Marissa-50 at Coulterville - Final | |
11:00 am | Father McGivney-34 vs Granite City-51 at Carrollton, Illinois - Final | |
11:30 am | Breese Central-41 vs Mater Dei-55 at Highland - Final | |
11:30 am | Hancock-33 vs Clayton-67 at Affton - Final | |
12:00 pm | De Soto-58 vs Riverview Gardens-40 at Collinsville - Final | |
12:00 pm | Bunker Hill-52 vs North Mac-50 at Carlinville - Final | |
12:30 pm | Madison, Illinois-46 vs Jerseyville-66 at Carrollton, Illinois - Final | |
12:30 pm | Mount Vernon, Illinois-46 vs Massac County-17 at Carbondale - Final | |
1:00 pm | Teutopolis-60 vs O'Fallon-70 at Highland - Final | |
1:00 pm | Windsor (Imperial)-36 vs Brentwood-32 at Affton - Final | |
1:00 pm | Carnahan-32 vs Roosevelt-31 at Miller Career - Final | |
1:30 pm | MICDS-79 at Evansville Harrison-40 - Final | |
1:30 pm | Jackson-51 at Cor Jesu-41 - Final | |
1:30 pm | Cahokia-45 at Collinsville-58 - Final | |
1:30 pm | Nerinx Hall-47 at Cape Notre Dame-54 - Final | |
1:30 pm | Waterloo-39 at Valmeyer-30 - Final | |
2:00 pm | Carterville-53 at Carbondale-41 - Final | |
2:00 pm | Tower Grove Christian-15 at Christian Fellowship-73 - Final | |
2:00 pm | Quincy Notre Dame-56 vs Hardin Calhoun-76 at Carrollton, Illinois - Final | |
2:30 pm | Belleville West-39 at Highland-67 - Final | |
2:30 pm | Woodland (Marble Hill)-42 vs St. Pius X-53 at Mineral Area CC - Final | |
2:30 pm | Gateway STEM-22 vs Principia-57 at Affton - Final | |
3:00 pm | Piasa Southwestern-40 vs Gillespie-41 at Carlinville - Final | |
3:30 pm | Alton Marquette-24 vs Lebanon, Illinois-57 at Carrollton, Illinois - Final | |
4:00 pm | Pattonville-54 at Cardinal Ritter-46 - Final | |
5:00 pm | Greenfield, Illinois-47 vs Jacksonville Routt-46 at Carrollton, Illinois - Final | |
6:00 pm | Incarnate Word-55 vs Louisville Male, Ky.-58 at Mercy Academy (Kentucky) - Final | |
6:30 pm | Carlinville-26 vs Mount Olive-59 at Carlinville - Final | |
6:30 pm | White Hall North Greene-28 vs West Central-61 at Carrollton, Illinois - Final | |
8:00 pm | Metro-East Lutheran-32 vs Brussels-56 at Carrollton, Illinois - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Cape Central Invitational | |
9:00 am | Pattonville Invitational |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Francis Howell Central-4 vs Francis Howell-3 at Rec Plex South - Final | |
7:30 pm | Kirkwood-4 vs Summit-0 at Affton Rink - Final | |
7:45 pm | St. Mary's vs Whitfield at Brentwood Ice Arena | |
8:15 pm | Francis Howell North-2 vs Fort Zumwalt South-8 at Rec Plex South - Final | |
8:45 pm | Ladue vs John Burroughs at Webster Rink | |
9:10 pm | Eureka-1 vs Oakville-6 at FSI Shark Tank - Final | |
9:15 pm | Fort Zumwalt West-5 vs CBC-2 at Affton - Final | |
9:30 pm | Lindbergh-2 vs De Smet-9 at Queeny Recreational Complex - Final | |
9:30 pm | Clayton-0 vs MICDS-5 at Brentwood Ice Arena - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Public High League Tournament | |
9:00 am | Fort Zumwalt South Tournament | |
9:00 am | Hickman Tournament | |
9:00 am | Eric Lewis MICDS Invitational | |
9:00 am | SEMO Conference Tournament | |
9:00 am | Winnetonka Invitational | |
9:00 am | St. Clair Classic |
+