Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:30 pm | Borgia-12 at South Callaway-14 - Final | |
12:30 pm | Cape Notre Dame-1 at Union-2 - Final | |
1:00 pm | Fayette-1 vs Lutheran South-9 at Florida - Final | |
2:00 pm | Lutheran North-1 at Orchard Farm-8 - Final | |
3:15 pm | Thornton Fractional South-3 at Triad-8 - Final | |
3:30 pm | Cape Notre Dame-4 at Borgia-1 - Final | |
3:30 pm | Union-3 vs South Callaway-5 at Union - Final | |
4:00 pm | Valle Catholic-18 at Crystal City-0 - Final | |
4:00 pm | Madison, Illinois-1 at Mount Olive-0 - Final | |
4:00 pm | Hermann-0 vs Sullivan-12 at Hermann City Park - Final | |
4:00 pm | Duchesne-1 at Warrenton-3 - Final | |
4:00 pm | Lutheran North-4 at Orchard Farm-14 - Final | |
4:00 pm | Maplewood-RH-4 at St. Pius X-23 - Final | |
4:15 pm | Breese Central-5 at Staunton-3 - Final | |
4:15 pm | Westminster-19 at Parkway South-1 - Final | |
4:15 pm | Valley Park-24 at Kennedy-1 - Final | |
4:15 pm | Cardinal Ritter-9 vs Carnahan-8 at Cool Papa Bell Field - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-4 at Parkway Central-2 - Final | |
4:15 pm | Fox-1 at Hazelwood Central-6 - Final | |
4:15 pm | Niles Northridge Prep-5 vs Brentwood-15 at Brentwood Park - Final | |
4:15 pm | St. Charles-9 at Parkway West-15 - Final | |
4:15 pm | Highland-29 at Roxana-0 - Final | |
4:15 pm | Wesclin-4 at Waterloo-12 - Final | |
4:15 pm | McCluer North-9 at Parkway North-0 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-9 at Kirkwood-4 - Final | |
4:30 pm | Owensville-8 at New Haven-0 - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-4 at Bunker Hill-7 - Final | |
4:30 pm | Hancock-0 at SLUH-15 - Final | |
4:30 pm | Jefferson-6 at Chaffee-8 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-0 at Steeleville-5 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-7 at Centralia, Illinois-1 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-8 at Louisville Western-4 - Final | |
4:30 pm | Dupo-1 vs Granite City-9 at Babe Champion Field - Final | |
4:30 pm | Collinsville-1 at Piasa Southwestern-0 - Final | |
5:00 pm | Clayton-2 vs Mayfield (Ky.)-3 at Marshall County (Ky.) - Final | |
6:00 pm | DeMatha (Md.)-5 vs O'Fallon-8 at Perfect Game Park South at Lak - Final | |
6:30 pm | Herculaneum-8 at Calvary Lutheran-0 - Final | |
6:30 pm | Thornton Fractional South-3 vs Granite City-1 at Babe Champion Field - Final | |
7:30 pm | Murray, Ky.-5 vs Clayton-4 at Marshall County (Ky.) - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Priory-14 vs Hazelwood Central-4 at St. Ferdinand Park - Final | |
7:00 pm | De Smet-21 at O'Fallon-3 - Final | |
7:00 pm | -8 at SLUH-12 - Final | |
7:00 pm | Memphis University School-13 at CBC-6 - Final | |
7:30 pm | Westminster-9 at Seckman-6 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Borgia vs Lutheran St. Charles at Bogey Hills | |
4:00 pm | St. Clair-205 vs Hermann-150 at Birch Creek Golf Club - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Parkway North at Fort Zumwalt West | |
3:30 pm | Kennedy-5 at Duchesne-4 - Final | |
4:00 pm | Marquette-9 at SLUH-0 - Final | |
4:00 pm | CBC-6 at Fort Zumwalt South-3 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell Central at De Smet | |
4:15 pm | Summit-1 at Lafayette-8 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | AAA Relays | |
3:30 pm | Southwestern Illinois Relays | |
3:30 pm | 16th Fort Zumwalt West Jaguar Invitational | |
4:00 pm | Litchfield Relays |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | DuBourg-0 at Affton-2 - Final | |
4:30 pm | Lindbergh-2 vs St. Mary's-0 at Webster Groves - Final | |
4:30 pm | Bayless-0 at Webster Groves-2 - Final | |
4:30 pm | Seckman-1 vs Mehlville-1 at Affton - Final | |
5:15 pm | Parkway South-2 at Westminster-0 - Final | |
5:30 pm | DuBourg-0 vs Mehlville-2 at Affton - Final | |
5:30 pm | Lindbergh-2 at Webster Groves-0 - Final | |
5:30 pm | Bayless-0 vs St. Mary's-2 at Webster Groves - Final | |
5:30 pm | Seckman-0 at Affton-2 - Final | |
6:30 pm | DuBourg-0 vs Seckman-2 at Affton - Final | |
6:30 pm | Mehlville-0 at Affton-2 - Final | |
6:30 pm | Bayless-0 vs Lindbergh-2 at Webster Groves - Final | |
6:30 pm | St. Mary's-2 at Webster Groves-0 - Final | |
7:00 pm | Belleville West-0 vs Von Steuben-2 at Joliet West - Final | |
7:00 pm | Edwardsville-2 vs Joliet Catholic-0 at Joliet West - Final | |
8:00 pm | Edwardsville-2 vs Riverside Brookfield-1 at Joliet West - Final | |
8:00 pm | Belleville West-0 vs Bolingbrook-2 at Joliet West - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Notre Dame de Sion-7 at Nerinx Hall-5 - Final | |
4:15 pm | Villa Duchesne-9 at St. Dominic-10 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Northwest Cedar Hill-3 vs Republic-0 at Jefferson City - Final | |
3:30 pm | Republic-2 at Jefferson City-8 - Final | |
3:30 pm | Washington-1 vs Northwest Cedar Hill-0 at Jefferson City - Final | |
3:30 pm | Tower Grove Christian-0 at TBD-1 - Final | |
4:00 pm | Notre Dame-0 at Villa Duchesne-1 - Final | |
4:00 pm | Incarnate Word-4 vs Bob Jones (Ala.)-1 at St. John Paul II (Ala.) - Final | |
4:00 pm | Winfield-5 at Elsberry-3 - Final | |
4:00 pm | Webster Groves-2 at St. Teresa's-1 - Final | |
4:15 pm | Visitation-0 at Westminster-1 - Final | |
4:15 pm | Triad-7 at Mascoutah-0 - Final | |
4:15 pm | O'Fallon Christian-2 at Orchard Farm-1 - Final | |
4:15 pm | Parkway South-0 at Kirkwood-2 - Final | |
4:30 pm | St. Pius X-2 at DuBourg-1 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-5 at Father McGivney-0 - Final | |
4:30 pm | Washington-1 at Jefferson City-0 - Final | |
4:30 pm | Greenville-0 at Wesclin-8 - Final | |
4:30 pm | Summit-3 at St. Joseph's-2 - Final | |
5:00 pm | Plainfield Central-0 vs Ladue-2 at Quincy - Final | |
5:00 pm | St. James-0 at Crocker-1 - Final | |
5:00 pm | Gibault-0 at Collinsville-9 - Final | |
5:30 pm | Anna-Jonesboro-0 vs Althoff-7 at SWIC-Belleville - Final | |
6:00 pm | De Soto-0 at Windsor (Imperial)-5 - Final | |
6:15 pm | Jerseyville-1 at North Mac-2 - Final | |
7:30 pm | Incarnate Word-9 at St. John Paul II (Ala.)-0 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | AAA Relays | |
3:30 pm | 16th Fort Zumwalt West Jaguar Invitational | |
3:30 pm | Southwestern Illinois Relays | |
4:00 pm | Parkway Central Early Bird | |
4:00 pm | Litchfield Relays |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Granite City-12 at Greenville-2 - Final | |
11:00 am | Carterville-3 at Belleville East-4 - Final | |
4:00 pm | Mater Dei-5 at Edwardsville-6 - Final | |
4:15 pm | Mascoutah-11 at Okawville-1 - Final | |
4:15 pm | Triad-7 at Wood River-3 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-7 at Alton-5 - Final | |
4:30 pm | Dupo-7 at Freeburg-1 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-9 at Sparta-7 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-13 at Barry Western-0 - Final | |
4:30 pm | Nashville-10 at Salem, Illinois-4 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-11 at Roxana-7 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-4 at Collinsville-7 - Final | |
4:30 pm | Teutopolis at Mount Zion | |
4:30 pm | Alton Marquette-2 at Staunton-0 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-8 at Auburn-11 - Final | |
5:30 pm | Mater Dei-3 vs Edwardsville-19 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
6:00 pm | La Vergne (Tenn.)-0 vs Steeleville-4 at TBD - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | De Smet-6 at Chaminade-5 - Final | |
5:15 pm | SLUH-20 at Lafayette-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-11 at Parkway Central-12 - Final | |
5:30 pm | Parkway South-10 at Parkway West-12 - Final |
+