Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Mexico-4 at North Callaway-5 - Final | |
2:00 pm | Owensville-4 at Linn-3 - Final | |
4:00 pm | Winfield-3 at Mayfield (Ky.)-6 - Final | |
4:00 pm | Wood River-2 at Marshall County (Ky.)-8 - Final | |
4:00 pm | McCluer-4 at STEAM Academy at MS-Berkeley-6 - Final | |
4:00 pm | University City-2 at Maplewood-RH-9 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood East-29 vs Riverview Gardens-1 at Hazelwood East - Final | |
4:00 pm | SLUH-9 vs Obion County Central (Tenn.)-7 at Graves County (Ky.) - Final | |
4:15 pm | Alton-1 at Highland-6 - Final | |
4:15 pm | Bowling Green-12 at Duchesne-8 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-3 at Holt-4 - Final | |
4:15 pm | Metro-East Lutheran-11 at Lutheran North-2 - Final | |
4:15 pm | Summit-12 at Webster Groves-2 - Final | |
4:15 pm | Cardinal Ritter-6 at Kennedy-16 - Final | |
4:15 pm | St. Dominic-5 vs Orchard Farm-10 at St. Dominic - Final | |
4:15 pm | O'Fallon Christian-6 at Hazelwood Central-7 - Final | |
4:15 pm | Ritenour-13 at Pattonville-1 - Final | |
4:15 pm | Marquette-5 at De Smet-0 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt South-1 at Lindbergh-8 - Final | |
4:15 pm | Timberland-8 at St. Charles West-4 - Final | |
4:15 pm | Trinity-11 at Principia-9 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-8 at Lutheran St. Charles-10 - Final | |
4:15 pm | Washington-11 vs St. Charles-3 at Blanchette Park - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-10 vs Granite City-0 at Babe Champion Field - Final | |
4:30 pm | Hermann-0 vs Owensville-9 at Linn - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-9 at Carnahan-7 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-4 at Staunton-11 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-2 at North Mac-1 - Final | |
4:30 pm | North Clay at Centralia, Illinois | |
4:30 pm | Gillespie-3 at Jerseyville-13 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-6 vs Peoria Notre Dame-3 at Metamora - Final | |
4:30 pm | Parkway West-3 at MICDS-10 - Final | |
4:30 pm | Greenville at Pana | |
4:30 pm | Alton Marquette-8 at Nokomis-6 - Final | |
5:30 pm | Fox vs Anna-Jonesboro at Miller Park (Ky.) | |
6:15 pm | Clayton-13 vs Duchesne-11 at Blanchette Field - Final | |
6:30 pm | Linn-3 vs Hermann-9 at Linn - Final | |
6:30 pm | Windsor (Imperial) vs Westview (Tenn.) at Mayfield (Ky.) - Postponed | |
6:45 pm | Edwardsville-8 at Metamora-4 - Final | |
7:00 pm | Hazelwood West-8 vs Parkway Central-10 at Ballwin Park - Final | |
8:15 pm | Parkway South-18 vs Maize (Kan.)-8 at Lawrence Free State (Kan.) - Final | |
9:00 pm | Gibault-2 vs Winfield-1 at Graves County (Ky.) - Final | |
9:00 pm | Wood River-0 at Marshall County (Ky.)-1 - Final | |
9:00 pm | Windsor (Imperial) vs Nashville Hillwood at Mayfield (Ky.) |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Webster Groves-14 vs Summit-1 at Rockwood S. Middle - Final | |
5:30 pm | Parkway South-2 at Vianney-14 - Final | |
6:30 pm | O'Fallon-5 at Chaminade-12 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | St. Dominic vs Fort Zumwalt East at St. Peters GC | |
3:30 pm | Warrenton-168 vs St. Charles-162 at St. Peters GC - Final | |
3:30 pm | Barat at MICDS | |
3:45 pm | Lutheran South-238 vs John Burroughs-231 at Forest Park - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Tournament of Champions | |
2:00 pm | Belleville East Invitational at Belleville East | |
3:30 pm | Troy Buchanan at Fort Zumwalt South | |
4:00 pm | McCluer vs Lutheran North at Forestwood Park | |
4:00 pm | Summit at Eureka | |
4:00 pm | De Smet vs Vianney at Watson Trails Park |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Cape Central Relays | |
4:00 pm | Chatham Invitational | |
4:00 pm | Military Classic Track Invitational | |
4:15 pm | Fred Lyon Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 am | Cape Notre Dame-2 at Fort Zumwalt North-1 - Final | |
10:00 am | SLUH-0 vs Naperville Central-2 at Chicago Brother Rice - Final | |
5:00 pm | SLUH-2 vs Chesterton-0 at Chicago Brother Rice - Final | |
5:15 pm | Pattonville-2 at Lutheran South-0 - Final | |
5:15 pm | Lafayette-2 at Fort Zumwalt South-0 - Final | |
5:15 pm | Ritenour-0 at Westminster-2 - Final | |
5:30 pm | Oakville-0 at Parkway Central-2 - Final | |
5:30 pm | Marquette-2 at De Smet-1 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-1 at Eureka-2 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Incarnate Word-4 vs Belleville Township-4 at Francis Howell North |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Incarnate Word-0 at Nerinx Hall-15 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-6 at Ladue-7 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood East-4 at Ursuline-15 - Final | |
4:15 pm | O'Fallon-3 at MICDS-10 - Final | |
4:15 pm | John Burroughs-3 at Eureka-10 - Final | |
4:15 pm | Parkway South-1 at St. Dominic-13 - Final | |
4:15 pm | Whitfield-3 at Francis Howell Central-5 - Final | |
6:00 pm | Pattonville-5 at Summit-12 - Final | |
7:00 pm | Eastern Louisville-15 at Cor Jesu-1 - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Cape Central Relays | |
4:00 pm | Owensville Relays | |
4:00 pm | De Soto Invitational | |
4:00 pm | Chatham Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Edwardsville-4 at Maple Park Kaneland-6 - Final | |
4:15 pm | Alton-10 vs Civic Memorial-2 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Nokomis at Effingham | |
4:30 pm | Litchfield-4 at Staunton-0 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-8 at North Mac-6 - Final | |
4:30 pm | Metro-East Lutheran-12 at Bunker Hill-7 - Final | |
4:30 pm | Carrollton, Illinois-0 at Jerseyville-10 - Final | |
5:00 pm | Williamsville-11 at Edwardsville-8 - Final | |
5:00 pm | Wood River-12 at Carlinville-8 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | SLAP-10 at John Burroughs-9 - Final | |
4:30 pm | Parkway South-21 at Summit-2 - Final | |
4:30 pm | Hinsdale South-1 vs Marquette-18 at Lafayette - Final | |
5:30 pm | Oakville-9 vs MICDS-8 at Lafayette - Final | |
6:30 pm | Pattonville-4 at Lafayette-9 - Final | |
7:30 pm | Hinsdale South-3 vs Parkway West-16 at Lafayette - Final | |
8:30 pm | Marquette-16 vs Eureka-2 at Lafayette - Final |
+