Baseball
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Whitfield-171 vs St. Charles-165 at St. Peters GC - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Belleville East-2 at Mascoutah-7 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell Central-2 vs Fort Zumwalt South-5 at Fort Zumwalt East - Final | |
7:30 pm | Lafayette-1 vs Marquette-5 at Missouri Athletic Club-West - Final |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Bayless at Seckman | |
4:30 pm | East St. Louis-0 at Edwardsville-2 - Final | |
4:30 pm | Granite City-0 at Belleville West-2 - Final | |
5:00 pm | Vianney-2 at Chaminade-0 - Final | |
5:00 pm | O'Fallon Christian-2 at Borgia-0 - Final | |
5:30 pm | Eureka-0 at Kirkwood-2 - Final | |
5:30 pm | Oakville-0 at Marquette-2 - Final | |
5:30 pm | Fox-0 at Parkway North-2 - Final | |
5:45 pm | Alton-0 at Belleville East-2 - Final | |
6:00 pm | Metro-East Lutheran at Cape Notre Dame | |
6:00 pm | Althoff-2 at Gibault-0 - Final | |
6:00 pm | De Smet at Fort Zumwalt South |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Notre Dame-7 at Parkway North-2 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-3 at Parkway South-8 - Final | |
4:15 pm | Nerinx Hall-1 at Cor Jesu-11 - Final | |
5:00 pm | Hazelwood East-7 vs Incarnate Word-8 at MICDS - Final | |
5:00 pm | Barat-0 vs Visitation-1 at Westminster - Forfeit | |
6:15 pm | Hazelwood Central-9 vs Francis Howell-20 at Westminster - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Class 2A Salem Sectional | |
5:00 pm | Class 1A Staunton Sectional |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | New Athens-5 at Marissa-1 - Final | |
4:30 pm | Dupo-3 at Columbia-5 - Final | |
4:30 pm | Mounds Meridian at Nokomis | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-4 at Bunker Hill-2 - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-0 at Belleville West-15 - Final | |
4:30 pm | Alton-2 vs Collinsville-1 at Collinsville Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-1 at Gibault-5 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-3 at Jacksonville Routt-0 - Final | |
4:30 pm | Edwardsville-8 at Belleville East-6 - Final | |
4:30 pm | Okawville-6 at Lebanon, Illinois-7 - Final | |
4:30 pm | Steeleville at Waltonville | |
4:30 pm | Granite City-0 at O'Fallon-5 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Parkway West-2 vs SLUH-12 at Rec-Plex - Final | |
7:30 pm | Ladue-5 vs Lindbergh-3 at Rec-Plex - Final |
+