Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | New Haven Invitational | |
9:00 am | 44th Granite City Invitational | |
8:00 pm | Memphis Twilight |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Alton All Catholic Tournament |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Althoff-0 at O'Fallon-4 - Final | |
9:00 am | Holt-3 vs Fort Zumwalt East-0 at St. Dominic - Final | |
10:00 am | Highland-5 at Father McGivney-0 - Final | |
10:00 am | Gillespie at Piasa Southwestern | |
11:00 am | Vianney-3 vs Washington-1 at St. Dominic - Final | |
11:00 am | Maplewood-RH-3 vs Hickman-4 at Hannibal - Final | |
11:00 am | Webster Groves-1 at Evansville Memorial, IN-1 - Final | |
12:00 pm | MICDS-1 at Duchesne-0 - Final | |
12:00 pm | Francis Howell Central-1 at De Smet-3 - Final | |
12:00 pm | Breese Central-2 at Mater Dei-1 - Final | |
12:45 pm | Tolton Catholic-4 at Trinity-1 - Final | |
1:00 pm | Chaminade-2 vs Peoria Notre Dame-7 at Peoria - Final | |
1:00 pm | Priory-2 vs Fort Zumwalt West-1 at St. Dominic - Final | |
2:00 pm | Louisville St. Xavier (Ky.)-1 at SLUH-3 - Final | |
2:30 pm | Granite City-0 at Springfield, Illinois-4 - Final | |
3:00 pm | Maplewood-RH-1 vs Saxony Lutheran-0 at Hannibal - Final | |
3:00 pm | Oakville-1 at St. Dominic-5 - Final | |
3:00 pm | Poplar Bluff-0 vs Carbondale-3 at Cape Notre Dame - Final | |
6:30 pm | Alton-1 at Quincy-4 - Final |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Union-3 vs Owasso, Okla.-9 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
9:00 am | Liberty (Wentzville)-4 vs Chaffee-12 at Cape Notre Dame - Final | |
9:00 am | Coweta (Okla.)-12 vs Lindbergh-4 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
9:00 am | Affton-8 vs Cor Jesu-7 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
9:00 am | Francis Howell-17 vs Parkway North-2 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
10:30 am | Naylor-0 vs Liberty (Wentzville)-10 at Cape Notre Dame - Final | |
11:00 am | Coweta (Okla.) vs Owasso, Okla. at Kirkwood Athletic Association | |
11:00 am | Cor Jesu-9 vs Parkway North-6 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
11:00 am | Cor Jesu Haberstroh Invitational - 3rd place | |
11:00 am | Francis Howell-7 vs Coweta (Okla.)-0 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
11:00 am | Cor Jesu Haberstroh Invitational - 5th place | |
11:00 am | Cor Jesu Haberstroh Invitational - 7th place | |
11:00 am | Owasso, Okla.-9 vs Lindbergh-1 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
11:00 am | Affton-0 vs Union-9 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
3:00 pm | De Soto-6 vs Kelly-5 at Cape Notre Dame - Final | |
4:30 pm | Cape Notre Dame-8 vs De Soto-4 at Cape Notre Dame - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:45 am | Lakes Community-1 vs Westminster-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:45 am | Louisville Ballard, Ky.-6 vs Lutheran South-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:45 am | Parkway South-0 vs Ursuline-4 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:45 am | Louisville Ballard, Ky.-2 vs Notre Dame-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:45 am | Homewood-Flossmoor-0 vs Summit-4 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:45 am | Oak Park and River Forest-3 vs Whitfield-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
10:45 am | St. Joseph's-2 vs Christian Academy-Louisville-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
10:45 am | Louisville duPont Manual vs Rosati-Kain at SportPort Athletic Complex | |
12:00 pm | Louisville duPont Manual-1 vs Visitation-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
12:00 pm | Louisville Ballard, Ky.-3 vs Webster Groves-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
1:00 pm | Notre Dame-0 vs Villa Duchesne JV-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
2:00 pm | Cor Jesu-0 vs Lake Forest-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
2:00 pm | Collegiate-2 vs Edwardsville-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | Divine Savior (Wisc.)-5 vs Ladue-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | Villa Duchesne-4 vs University School of Milwaukee-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Lafayette-3 vs Mercy Academy (Kentucky)-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Villa Duchesne JV-0 vs Webster Groves-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:00 pm | Eureka-1 vs University Lake (Wisc.)-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:00 pm | Westminster-0 vs Louisville duPont Manual-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:00 pm | Loyola-3 vs Ladue-0 at SportPort Athletic Complex | |
6:00 pm | Louisville St. Francis (Ky.)-1 vs Parkway West-5 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:00 pm | South Oldham, Ky.-1 vs Kirkwood-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:30 pm | Pembroke Hill-3 vs Ladue-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:00 pm | Ursuline vs Presentation (Ky.) at SportPort Athletic Complex | |
8:00 pm | Loyola-0 vs University City-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:00 pm | Divine Savior (Wisc.)-0 vs Pattonville-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:00 pm | Divine Savior (Wisc.) vs Pattonville at SportPort Athletic Complex | |
9:30 pm | Lake Forest-2 vs Parkway West-0 at SportPort Athletic Complex - Final |
Football
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | New Haven Invitational | |
9:00 am | 44th Granite City Invitational | |
8:00 pm | Memphis Twilight |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Edwardsv. Inv. at Edwardsville | |
8:30 am | Sacred Heart-Griffin Tournamen at Sacred Heart-Griffin JV | |
12:00 pm | O'Fallon-4 vs Carbondale-1 at Edwardsville - Final | |
2:00 pm | Incarnate Word-3 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Nerinx Hall-0 vs Helias-2 at Kickapoo - Final | |
8:00 am | East St. Louis-0 at Quincy-2 - Final | |
8:00 am | Quincy JV-0 vs Belleville West-2 at Quincy - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt East-2 at St. Charles West-0 - Final | |
9:00 am | Mount Vernon, Illinois-1 vs Anna-Jonesboro-2 at Carbondale - Final | |
9:00 am | Marion-2 vs Salem, Illinois-0 at Carbondale - Final | |
9:00 am | Normal University High-0 vs Mater Dei-2 at Edwardsville - Final | |
9:00 am | Francis Howell Central-1 vs Duchesne-2 at St. Charles West - Final | |
9:00 am | Mascoutah-1 at Edwardsville-2 - Final | |
9:00 am | Bloomington-1 vs Eureka-2 at Edwardsville - Final | |
9:00 am | Cobden-1 at Carbondale-2 - Final | |
9:00 am | O'Fallon-0 vs Francis Howell-2 at Edwardsville - Final | |
10:00 am | Burlington Notre Dame (Iowa)-1 vs East St. Louis-2 at Quincy - Final | |
10:00 am | Staunton-0 vs Farmington-2 at Edwardsville - Final | |
10:00 am | Freeburg-2 vs Carlinville-0 at Edwardsville - Final | |
10:00 am | Salem, Illinois-1 vs Waterloo-2 at Carbondale - Final | |
10:00 am | Cahokia-1 vs Cobden-2 at Carbondale - Final | |
10:00 am | Hannibal-0 vs Timberland-2 at St. Charles West - Final | |
10:00 am | Holt-2 vs Winfield-0 at St. Charles West - Final | |
10:00 am | Centralia, Illinois-0 vs Highland-2 at Carbondale - Final | |
10:00 am | Galesburg-0 vs Belleville West-2 at Quincy - Final | |
10:00 am | Chatham Glenwood-2 vs Collinsville-1 at Edwardsville - Final | |
11:00 am | Marion-2 vs Anna-Jonesboro-1 at Carbondale - Final | |
11:00 am | Holt-0 vs Francis Howell Central-2 at St. Charles West - Final | |
11:00 am | Hannibal-2 at St. Charles West-0 - Final | |
11:00 am | Mount Vernon, Illinois-0 vs Waterloo-2 at Carbondale - Final | |
11:00 am | Highland-0 at Carbondale-2 - Final | |
11:30 am | Mater Dei-0 at Edwardsville-2 - Final | |
11:30 am | Collinsville-0 vs Staunton-2 at Edwardsville - Final | |
11:30 am | Chatham Glenwood-2 vs Mascoutah-1 at Edwardsville - Final | |
11:30 am | Normal University High-2 vs Farmington-1 at Edwardsville - Final | |
12:00 pm | Pekin-1 vs Belleville West-2 at Quincy - Final | |
12:00 pm | Cahokia-0 at Carbondale-2 - Final | |
12:00 pm | East St. Louis-0 vs Fort Madison (Iowa)-2 at Quincy - Final | |
12:00 pm | Timberland-2 vs Fort Zumwalt East-0 at St. Charles West - Final | |
12:00 pm | Centralia, Illinois-2 vs Cobden-0 at Carbondale - Final | |
12:00 pm | Winfield-0 vs Duchesne-2 at St. Charles West - Final | |
12:00 pm | Salem, Illinois-0 vs Anna-Jonesboro-2 at Carbondale - Final | |
12:30 pm | Eureka-2 vs Francis Howell-0 at Edwardsville - Final | |
12:30 pm | Bloomington-2 vs O'Fallon-0 at Edwardsville - Final | |
12:30 pm | Collinsville-1 vs Carlinville-2 at Edwardsville - Final | |
12:30 pm | Chatham Glenwood-0 vs Freeburg-2 at Edwardsville - Final | |
1:00 pm | Winfield-1 vs Francis Howell Central-2 at St. Charles West - Final | |
1:00 pm | Timberland-2 at St. Charles West-0 - Final | |
1:00 pm | East St. Louis-2 vs Quincy JV-0 at Quincy - Final | |
1:00 pm | Marion-2 vs Waterloo-0 at Carbondale - Final | |
1:00 pm | Mount Vernon, Illinois-0 vs Salem, Illinois-2 at Carbondale - Final | |
1:00 pm | Cahokia-0 vs Highland-2 at Carbondale - Final | |
1:30 pm | Staunton-1 vs Carlinville-2 at Edwardsville - Final | |
1:30 pm | O'Fallon-2 vs Farmington-0 at Edwardsville - Final | |
1:30 pm | Francis Howell-0 vs Mater Dei-2 at Edwardsville - Final | |
1:30 pm | Mascoutah-2 vs Freeburg-1 at Edwardsville - Final | |
2:00 pm | Anna-Jonesboro-0 vs Waterloo-2 at Carbondale - Final | |
2:00 pm | Cobden-1 vs Highland-2 at Carbondale - Final | |
2:00 pm | Fort Madison (Iowa)-0 vs Belleville West-2 at Quincy - Final | |
2:00 pm | Hannibal-0 vs Fort Zumwalt East-2 at St. Charles West - Final | |
2:00 pm | Holt-2 vs Duchesne-0 at St. Charles West - Final | |
2:00 pm | Centralia, Illinois-0 at Carbondale-2 - Final | |
2:30 pm | Bloomington-1 vs Normal University High-2 at Edwardsville - Final | |
2:30 pm | Eureka-2 at Edwardsville-0 - Final | |
3:00 pm | Marion-2 vs Mount Vernon, Illinois-0 at Carbondale - Final | |
3:00 pm | East St. Louis-1 vs Galesburg-2 at Quincy - Final | |
3:00 pm | Holt-1 vs Timberland-2 at St. Charles West - Final | |
3:00 pm | Centralia, Illinois-2 vs Cahokia-0 at Carbondale - Final | |
3:00 pm | Fort Zumwalt East-0 vs Francis Howell Central-2 at St. Charles West - Final | |
4:00 pm | Francis Howell Central-0 vs Timberland-2 at St. Charles West - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt East-0 vs Holt-2 at St. Charles West - Final | |
4:00 pm | Belleville West-2 at Quincy-1 - Final | |
4:30 pm | Marion-1 at Carbondale-2 - Final | |
4:30 pm | Waterloo-1 vs Highland-2 at Carbondale - Final |
+