Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | Indianapolis Howe-103 vs Illini Bluffs-65 at Washington, Illinois - Final | |
5:00 pm | Jacksonville Routt-54 vs Lovejoy-56 at Pittsfield - Final | |
5:00 pm | Breese Central-57 vs Champaign St. Thomas More-63 at Effingham St. Anthony - Final | |
5:00 pm | Valmeyer-56 vs St. Louis College Prep-29 at Metro-East Lutheran - Final | |
5:15 pm | Father McGivney-42 vs Mount Olive-56 at Mulberry Grove - Final | |
5:30 pm | Wood River-36 vs Gibault-58 at Metro-East Lutheran - Final | |
5:30 pm | Northwest Cedar Hill-31 at Grandview-48 - Final | |
5:30 pm | Mounds Meridian-46 vs Mount Vernon, Illinois-47 at Marion - Final | |
5:30 pm | Newburg-55 at Owensville-23 - Final | |
5:45 pm | Whitfield-47 vs Chicago Corliss-67 at Washington, Illinois - Final | |
6:00 pm | Belle-45 at New Haven-48 - Final | |
6:00 pm | Cardinal Ritter-46 vs Peoria Manual-53 at Springfield Lanphier - Final | |
6:00 pm | Waterloo-59 vs Nashville-56 at Mascoutah - Final | |
6:00 pm | Ritenour-65 vs O'Fallon-58 at Alton - Final | |
6:00 pm | Edwardsville-47 at De Smet-44 - Final | |
6:00 pm | Hazelwood West-63 at Cleveland-29 - Final | |
6:00 pm | Troy Buchanan-55 at Marquette-74 - Final | |
6:15 pm | New Athens-52 vs Thompsonville-53 at Christopher - Final | |
6:30 pm | Highland-38 vs Effingham-61 at Effingham St. Anthony - Final | |
6:30 pm | Gillespie-29 vs Lebanon, Illinois-52 at Metro-East Lutheran - Final | |
6:30 pm | St. Clair-43 at Valley Park-53 - Final | |
6:45 pm | St. Dominic-52 at University City-49 - Final | |
6:45 pm | Patoka-38 vs South Central-69 at Mulberry Grove - Final | |
7:00 pm | Festus-58 at Union-36 - Final | |
7:00 pm | Marissa-32 vs Alton Marquette-59 at Metro-East Lutheran - Final | |
7:00 pm | Herrin-45 at Marion-60 - Final | |
7:00 pm | Montgomery County-94 at Winfield-68 - Final | |
7:00 pm | McKinley-39 at Principia-77 - Final | |
7:00 pm | Liberty (Wentzville)-57 at Timberland-60 - Final | |
7:15 pm | Confluence-70 at Washington, Illinois-46 - Final | |
7:30 pm | Lutheran St. Charles-38 at Duchesne-65 - Final | |
7:30 pm | Taylorville-54 at Triad-62 - Final | |
7:30 pm | Wesclin-62 at Mascoutah-45 - Final | |
7:30 pm | Nokomis-45 at Granite City-65 - Final | |
7:30 pm | Chicago Brooks-28 at Springfield Lanphier-78 - Final | |
7:30 pm | Althoff-38 vs St. Mary's-89 at Alton - Final | |
7:45 pm | Zeigler-Royalton-33 vs Bluford Webber-83 at Christopher - Final | |
8:00 pm | Fox-75 at Seckman-64 - Final | |
8:00 pm | Robinson-57 vs Mattoon-42 at Effingham St. Anthony - Final | |
8:00 pm | St. Charles West-51 at St. Charles-61 - Final | |
8:15 pm | Sandoval-20 at Mulberry Grove-98 - Final | |
8:30 pm | Carterville-48 vs Collinsville-74 at Marion - Final | |
8:30 pm | Fort Zumwalt West-49 vs Fort Zumwalt South-73 at Lindenwood University - Final | |
8:30 pm | Piasa Southwestern-56 vs Madison, Illinois-46 at Metro-East Lutheran - Final | |
8:45 pm | Belleville West-87 vs Pekin-42 at Washington, Illinois - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | North Tech-65 at Confluence-20 - Final | |
4:30 pm | Metro-34 vs Edwardsville-62 at O'Fallon - Final | |
5:30 pm | Medicine and Bioscience-16 at Riverview Gardens-81 - Final | |
5:30 pm | St. Clair-72 at Cuba-59 - Final | |
5:30 pm | McKinley-22 at Principia-63 - Final | |
5:30 pm | Liberty (Wentzville)-33 at Timberland-53 - Final | |
6:00 pm | Belleville East-46 vs Hazelwood Central-57 at O'Fallon - Final | |
6:00 pm | Lutheran St. Charles-46 at Duchesne-33 - Final | |
6:00 pm | Piasa Southwestern-30 at Hardin Calhoun-46 - Final | |
6:00 pm | John Burroughs-28 at Ladue-57 - Final | |
6:00 pm | Waterloo-14 at Althoff-57 - Final | |
6:00 pm | Father McGivney-41 at Freeburg-63 - Final | |
6:00 pm | Cape Notre Dame-50 at Ursuline-49 - Final | |
6:00 pm | Carlinville-33 vs Nokomis-44 at Litchfield - Final | |
6:00 pm | Altamont-29 vs Effingham-59 at Newton - Final | |
6:00 pm | Marquette-58 at Westminster-46 - Final | |
6:15 pm | Valmeyer-26 at Red Bud-54 - Final | |
6:15 pm | Carbondale-46 at Carterville-61 - Final | |
6:30 pm | Mount Vernon, Illinois-49 vs Wesclin-46 at Nashville - Final | |
6:30 pm | Pinckneyville-17 vs Okawville-38 at Nashville - Final | |
6:30 pm | St. Charles West-21 at St. Charles-53 - Final | |
6:30 pm | Jennings-38 at Gateway STEM-46 - Final | |
6:30 pm | Fox-30 at Seckman-45 - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt West-39 vs Fort Zumwalt South-47 at Lindenwood University - Final | |
7:00 pm | Sullivan-59 at Rolla-55 - Final | |
7:00 pm | Northwest Academy-22 at Wright City-14 - Final | |
7:00 pm | Eureka-76 at Hazelwood West-56 - Final | |
7:00 pm | Jefferson City-52 at Francis Howell-49 - Final | |
7:00 pm | Rochester-36 at Taylorville-48 - Final | |
7:30 pm | Alton Marquette-61 at Gillespie-50 - Final | |
7:30 pm | Carlyle-40 at Litchfield-28 - Final | |
7:30 pm | McCluer North-39 vs Belleville West-35 at O'Fallon - Final | |
7:30 pm | Gibault-36 vs Marissa-35 at Coulterville - Final | |
7:30 pm | Flora-44 at Newton-43 - Final | |
7:30 pm | Jerseyville-47 at Roxana-12 - Final | |
7:30 pm | Union-21 at Washington-44 - Final | |
8:00 pm | Benton, Illinois-26 at Nashville-48 - Final | |
8:00 pm | Collinsville-51 vs Mascoutah-23 at Nashville - Final |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:15 pm | Collinsville-14 vs Highland-5 at East Alton Ice Arena - Final | |
7:30 pm | Belleville Township-2 vs O'Fallon-8 at McKendree Metro Rec Plex - Final | |
8:30 pm | Fort Zumwalt South-8 vs Holt-2 at Wentzville Ice Arena - Final | |
8:45 pm | Alton-7 vs Wood River-5 at East Alton Ice Arena - Final | |
9:00 pm | St. Mary's-3 vs MICDS-5 at Queeny Recreational Complex - Final | |
9:00 pm | Civic Memorial-0 vs Columbia-11 at McKendree Metro Rec Plex - Final | |
10:15 pm | Freeburg/Waterloo-8 vs Triad-2 at East Alton Ice Arena - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Mascoutah Tournament | |
6:00 pm | Waterloo, Belleville West, Roxana |
+