Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 am | Centralia, Mo.-54 vs Confluence-86 at Columbia College - Final | |
10:00 am | Blue Knights-51 vs North County Christian-10 at Winfield - Final | |
11:00 am | Parkview-77 vs Lafayette-63 at Parkview - Final | |
11:00 am | North Tech-56 vs Lovejoy-64 at Murphysboro - Final | |
11:30 am | Elsberry-37 at Winfield-52 - Final | |
12:30 pm | Kickapoo-62 vs Fayetteville, Ark.-75 at Parkview - Final | |
1:00 pm | Timberland-46 vs Warrenton-53 at Winfield - Final | |
1:30 pm | Union-48 vs Bolivar-51 at Branson - Final | |
2:00 pm | Valmeyer-62 at Christ Our Rock-47 - Final | |
2:00 pm | De Smet-66 vs Nixa-70 at Parkview - Final | |
2:00 pm | Roosevelt-46 vs Sparta-47 at Murphysboro - Final | |
2:30 pm | Fort Zumwalt North-36 at Marshall-52 - Final | |
2:30 pm | Fort Zumwalt East-39 vs O'Fallon Christian-64 at Winfield - Final | |
2:30 pm | Summit-50 vs Waynesville-51 at De Soto - Final | |
2:30 pm | De Soto-47 vs Fox-41 at De Soto - Final | |
3:00 pm | Greenville-57 vs Hillsboro, Illinois-49 at Carlyle - Final | |
3:00 pm | Highland-32 at Carbondale-43 - Final | |
3:30 pm | North Tech-53 vs Red Bud-55 at Murphysboro - Final | |
3:30 pm | Alton-85 vs Granite City-44 at SIU Edwardsville - Final | |
4:00 pm | Raytown vs St. Joseph Lafayette at Parkview | |
4:30 pm | Sullivan, Illinois-32 at Jerseyville-48 - Final | |
4:30 pm | Clopton-52 vs Hermann-43 at Montgomery County - Final | |
4:30 pm | Woodlawn-41 at Carlyle-50 - Final | |
5:00 pm | Owensville-45 vs Versailles-55 at Eugene - Final | |
5:00 pm | Lovejoy-59 vs Trico-61 at Murphysboro - Final | |
5:00 pm | O'Fallon-59 vs Collinsville-52 at SIU Edwardsville - Final | |
5:30 pm | North County-45 vs Cape Girardeau Central-57 at De Soto - Final | |
5:30 pm | Ste. Genevieve-51 vs Seckman-53 at De Soto - Final | |
6:00 pm | Flora-64 vs Freeburg-61 at Carlyle - Final | |
6:00 pm | Vandalia-72 at Litchfield-29 - Final | |
6:30 pm | Belleville East-52 vs East St. Louis-62 at SIU Edwardsville - Final | |
6:30 pm | Chester-59 vs Steeleville-52 at Murphysboro - Final | |
7:00 pm | Vashon-81 vs Chicago Whitney Young-74 at UIC Pavilion - Final | |
7:30 pm | Centralia, Illinois-54 at Triad-33 - Final | |
7:30 pm | Mater Dei-49 at Althoff-50 - Final | |
7:30 pm | Pinckneyville-61 vs Okawville-48 at Carlyle - Final | |
7:30 pm | Fulton-76 at Montgomery County-73 - Final | |
8:00 pm | Belleville West-67 vs Edwardsville-43 at SIU Edwardsville - Final | |
8:00 pm | Harrisburg, Illinois-51 at Murphysboro-65 - Final | |
8:00 pm | Grandview-18 vs Tolton-71 at Columbia College - Final | |
9:00 pm | Chaminade-50 vs Chicago Simeon-54 at UIC Pavilion - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Carterville-46 at Marshall County (Ky.)-36 - Final | |
10:00 am | Fort Zumwalt South-43 vs Hickman-32 at Troy Buchanan - Final | |
11:30 am | Columbia-70 at Carlyle-60 - Final | |
11:30 am | Eureka-75 vs St. Charles-58 at Troy Buchanan - Final | |
12:00 pm | Red Bud-26 at Freeburg-41 - Final | |
12:00 pm | Union-38 vs Bolivar-51 at Branson - Final | |
12:30 pm | Althoff-47 at Carbondale-50 - Final | |
1:00 pm | Auburn-39 at Carlinville-36 - Final | |
1:00 pm | Elkville Elverado-28 at Steeleville-36 - Final | |
1:00 pm | Hillsboro-43 vs St. Pius X-39 at De Soto - Final | |
1:00 pm | Holt-47 vs Westminster-43 at Troy Buchanan - Final | |
1:00 pm | Piasa Southwestern-34 at Vandalia-42 - Final | |
1:00 pm | Farmington-44 vs North County-45 at De Soto - Final | |
2:00 pm | Regina-58 vs Incarnate Word-63 at Columbia College - Final | |
2:30 pm | Pana-52 at Mount Zion-51 - Final | |
2:30 pm | Okawville-39 at Nashville-24 - Final | |
2:30 pm | St. Dominic-50 vs Troy Buchanan-44 at Troy Buchanan - Final | |
3:00 pm | Clopton-40 vs Bowling Green-41 at Montgomery County - Final | |
4:00 pm | Oakville-38 vs Seckman-28 at De Soto - Final | |
4:00 pm | University City-78 at De Soto-74 - Final | |
6:00 pm | Hermann-52 vs New Haven-43 at Montgomery County - Final | |
10:00 pm | Principia-55 vs Tolton-51 at Columbia College - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Ladue Invitational | |
9:00 am | Marquette Relays |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Fort Zumwalt West-13 vs Francis Howell North-1 at Rec Plex South - Final | |
7:45 pm | Northwest Cedar Hill-4 vs St. Mary's-5 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:00 pm | Ladue-6 vs Clayton-0 at Affton Rink - Final | |
8:15 pm | Francis Howell-4 vs Francis Howell Central-6 at Rec Plex South - Final | |
8:45 pm | MICDS-4 vs Webster Groves-3 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Parkway West-4 vs Eureka-3 at South County Rink - Final | |
9:15 pm | SLUH-4 vs Kirkwood-1 at Kirkwood Ice Arena - Final | |
9:30 pm | Parkway South-7 vs Westminster-2 at Brentwood Ice Arena - Final | |
9:30 pm | John Burroughs-1 vs Seckman-9 at South County Rink - Final | |
9:45 pm | Chaminade-7 vs De Smet-7 at Queeny Recreational Complex - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Westminster Tournament | |
9:00 am | 39th Annual Civic Memorial Invitational | |
9:00 am | Parkway South Tournament | |
9:00 am | Ron Sauer Duals Tournament | |
9:00 am | Affton Esmond Ford Memorial | |
9:00 am | John Burroughs Tournament | |
9:00 am | Mehlville-0 vs Fort ZumwaltNorth Invitational-0 at Fort Zumwalt North - Final | |
9:30 am | Glenwood Invitational | |
10:00 am | Principia Tournament | |
12:00 pm | Litchfield Super Duals |
+