Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Kirksville-9 vs North Callaway-3 at South Callaway - Final | |
6:00 pm | North Callaway-0 at South Callaway-3 - Final | |
9:00 am | Marquette-0 vs Plainfield South-2 at Blazier Field - Final | |
9:00 am | Battle-1 vs Holt-5 at Troy Buchanan - Final | |
9:00 am | Francis Howell-11 vs Francis Howell North-2 at Francis Howell - Final | |
9:00 am | Oak Forest-6 vs Niles Notre Dame-4 at GCS Ballpark - Final | |
9:00 am | Valle Catholic-2 at Perryville-3 - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt West-6 at Summit-13 - Final | |
10:00 am | Jefferson City-10 at Borgia-0 - Final | |
10:00 am | Carlyle-3 at Flora-14 - Final | |
10:00 am | Westminster-12 vs Dunedin (Fla.)-0 at Vero Beach - Final | |
10:00 am | De Soto-8 vs Farmington-9 at North County - Final | |
10:00 am | St. Louis Patriots-13 vs Cape Girardeau Central-1 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
10:00 am | Roxana-1 at Gibault-8 - Final | |
10:00 am | Winfield-18 at Elsberry-3 - Final | |
10:00 am | Jerseyville-3 at Gibault-4 - Final | |
10:00 am | Tolton Catholic-2 at Rolla-8 - Final | |
11:00 am | Triad-10 at Alton Marquette-0 - Final | |
11:00 am | Freeburg-14 vs Granite City-2 at Babe Champion Field - Final | |
11:00 am | Wood River-2 at Wesclin-10 - Final | |
11:00 am | SLUH-15 vs Harrisburg, Illinois-9 at GCS Ballpark - Final | |
11:00 am | Liberty (Wentzville)-10 vs Warrenton-7 at St. Dominic - Final | |
11:00 am | Metro-East Lutheran-0 at Hardin Calhoun-5 - Final | |
11:00 am | Murphysboro-5 at Alton-6 - Final | |
11:00 am | Valley Park-5 vs Affton-2 at Valley Park - Final | |
11:00 am | DuBourg-10 at Bayless-4 - Final | |
11:00 am | Joliet Catholic-2 vs Edwardsville-6 at Tom Pile Field - Final | |
11:00 am | Collinsville-4 at Breese Central-8 - Final | |
11:00 am | Maplewood-RH-2 vs Hancock-3 at Heine Meine - Final | |
11:00 am | St. Pius X-5 vs Potosi-9 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final | |
11:00 am | Waterloo-8 vs Peoria Christian-3 at Valmeyer - Final | |
11:00 am | North County-0 vs Ste. Genevieve-10 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
11:00 am | Salem, Illinois-0 at Teutopolis-10 - Final | |
11:00 am | Sparta-6 at New Athens-13 - Final | |
11:00 am | Lutheran North-5 at Trinity-6 - Final | |
11:00 am | Ritenour-5 at St. Charles West-9 - Final | |
11:00 am | St. Anthony-5 at Mater Dei-10 - Final | |
11:30 am | Windsor (Imperial)-1 vs Summit-11 at Fort Zumwalt West - Final | |
11:30 am | CBC-19 at Timberland-2 - Final | |
11:30 am | Hillsboro-8 vs Francis Howell North-4 at Francis Howell - Final | |
11:30 am | Battle-6 vs Seckman-7 at Troy Buchanan - Final | |
12:00 pm | Roxana-6 vs Jerseyville-14 at Waterloo - Final | |
12:00 pm | Belleville West-0 at Parkway South-4 - Final | |
12:00 pm | Columbia-3 at Piasa Southwestern-2 - Final | |
12:00 pm | Festus-12 vs Winfield-0 at Elsberry - Final | |
12:00 pm | Neelyville vs Chester at Ste. Genevieve | |
12:00 pm | Park Hills Central vs Scott City at North County | |
12:00 pm | Carlyle-6 at Flora-4 - Final | |
12:00 pm | Westminster-7 vs Dunedin (Fla.)-3 at Vero Beach - Final | |
1:00 pm | Collinsville-5 at Breese Central-7 - Final | |
1:00 pm | St. Pius X-3 vs Potosi-4 at Trojan Rec Complex (Potosi) - Final | |
1:00 pm | Hazelwood West-1 at Oakville-6 - Final | |
1:00 pm | St. Mary's-0 at Lindbergh-7 - Final | |
1:00 pm | Lutheran North-6 at Trinity-0 - Final | |
1:00 pm | Vianney-9 vs Webster Groves-0 at Vianney - Final | |
1:00 pm | Peoria Christian-0 at Valmeyer-14 - Final | |
1:00 pm | Wood River-3 at Wesclin-8 - Final | |
1:00 pm | Metro-East Lutheran-3 at Hardin Calhoun-13 - Final | |
1:00 pm | Valle Catholic-4 at North County-5 - Final | |
1:30 pm | Eureka-5 at St. Charles West-0 - Final | |
1:30 pm | Northwest Cedar Hill-5 at St. Dominic-6 - Final | |
1:30 pm | Murphysboro-1 at Alton-11 - Final | |
2:00 pm | DuBourg-5 at Valley Park-6 - Final | |
2:00 pm | Maplewood-RH-17 at Bayless-3 - Final | |
2:00 pm | Festus-12 at Elsberry-8 - Final | |
2:00 pm | St. Louis Patriots-15 vs Neelyville-0 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
2:00 pm | Ava-1 at Rolla-8 - Final | |
2:00 pm | Columbia-5 at Piasa Southwestern-0 - Final | |
2:00 pm | Marquette-11 vs Moline-5 at GCS Ballpark - Final | |
2:00 pm | Salem, Illinois-5 at Teutopolis-3 - Final | |
2:00 pm | Troy Buchanan-7 at Holt-11 - Final | |
2:00 pm | Fatima-3 at Borgia-2 - Final | |
2:00 pm | Affton-15 vs Hancock-4 at Heine Meine - Final | |
2:00 pm | Fort Zumwalt South-6 at Fort Zumwalt West-10 - Final | |
2:00 pm | Normal Community West vs Niles Notre Dame at Blazier Field | |
2:00 pm | Fort Zumwalt East-1 vs CBC-9 at Timberland - Final | |
2:00 pm | Fort Zumwalt North-2 at Francis Howell-3 - Final | |
2:30 pm | Belleville West-5 at Parkway South-4 - Final | |
3:00 pm | Perryville-4 vs Ste. Genevieve-1 at Valle Catholic - Final | |
3:00 pm | Pattonville-14 at Mehlville-5 - Final | |
4:00 pm | O'Fallon-1 vs Joliet Catholic-11 at GCS Ballpark - Final | |
4:00 pm | Oak Forest vs Normal Community West at Blazier Field | |
4:30 pm | Fort Zumwalt North-7 vs Hillsboro-8 at Francis Howell - Final | |
4:30 pm | Seckman-7 at Troy Buchanan-10 - Final | |
6:00 pm | Park Hills Central-2 vs De Soto-5 at North County - Final |
Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:00 am | Kickapoo-89 vs Chaminade-78 at Mizzou Arena - Final | |
2:40 pm | Bolivar-32 vs Vashon-44 at Mizzou Arena - Final | |
6:20 pm | Webster Groves-70 vs Lee's Summit West-35 at Mizzou Arena - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Vianney-5 at Indianapolis Chatard-7 - Final | |
12:00 pm | Fort Zumwalt West-13 at Rock Bridge-8 - Final | |
3:30 pm | Lafayette-14 at Annapolis Christian (Maryland)-7 - Final | |
4:00 pm | Vianney-2 at Guerin, Ind.-14 - Final | |
6:00 pm | De Smet-3 vs Culver, Indiana-11 at Carmel, Ind. - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | St. Pius X at Arcadia Valley |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Alton at Triad | |
12:00 pm | Edwardsville-4 at Lincolnshire Stevenson-8 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | O'Fallon City Quad | |
9:00 am | Michael Rodgers Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:15 pm | Cape Notre Dame-2 at Borgia-0 - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:50 pm | Rock Bridge-64 vs St. Joseph's-51 at Mizzou Arena - Final | |
4:30 pm | Incarnate Word-59 vs St. Pius X (Kansas City)-37 at Mizzou Arena - Final | |
8:10 pm | Kirkwood-43 vs Lee's Summit-36 at Mizzou Arena - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Liberty (Wentzville)-9 vs Fulton-0 at Warrenton - Final | |
8:00 am | Liberty (Wentzville)-11 vs Elsberry-1 at Warrenton - Final | |
8:30 am | Auburn-2 vs Father McGivney-3 at Blackburn College - Final | |
8:30 am | Staunton-2 vs Greenville-0 at Blackburn College - Final | |
9:00 am | Affton-0 at Kelly-4 - Final | |
10:00 am | Borgia-0 vs Springfield Catholic-3 at Rolla - Final | |
10:00 am | Northwest Cedar Hill-1 at Rolla-0 - Final | |
10:00 am | Triad-1 at Edwardsville-0 - Final | |
10:30 am | Bloomington Central Catholic-1 vs Pleasant Plains-8 at Blackburn College - Final | |
10:30 am | Civic Memorial-1 vs Carlinville-2 at Blackburn College - Final | |
11:15 am | Granite City-3 at Naperville Central-0 - Final | |
11:30 am | Pattonville-2 at Timberland-0 - Final | |
12:00 pm | DuBourg-0 at Cape Notre Dame-4 - Final | |
12:00 pm | Jefferson City at Ursuline - Postponed | |
12:00 pm | Marion-1 vs Highland-2 at Columbia - Final | |
12:00 pm | Waterloo-1 vs Alton Marquette-1 at Edwardsville - Final | |
12:30 pm | Greenville-3 vs Auburn-2 at Blackburn College - Final | |
12:30 pm | Staunton-2 vs Father McGivney-5 at Blackburn College - Final | |
1:30 pm | Rochester-0 at Belleville West-1 - Final | |
1:50 pm | Affton-2 vs Herrin-0 at Kelly - Final | |
2:00 pm | Mascoutah-2 vs Freeburg-1 at Columbia - Final | |
2:00 pm | Mullen (Colo.)-0 at Incarnate Word-5 - Final | |
2:00 pm | Springfield, Illinois-0 vs Belleville East-4 at Edwardsville - Final | |
2:30 pm | Pleasant Plains-3 vs Carlinville-1 at Blackburn College - Final | |
2:30 pm | Civic Memorial-6 vs Bloomington Central Catholic-3 at Blackburn College - Final | |
4:00 pm | O'Fallon-1 at Columbia-3 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-1 at Gillespie-3 - Final | |
6:00 pm | Alton-3 vs Althoff-2 at Columbia - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | O'Fallon Quad | |
9:00 am | Michael Rodgers Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Bunker Hill-4 vs Carrollton, Illinois-1 at Wood River - Final | |
1:00 am | Belleville West-7 at Chatham Glenwood-8 - Final | |
8:00 am | Granite City-16 vs Springfield Lanphier-1 at North Mac - Final | |
8:00 am | East Poinsett County, Ark.-10 vs Metro-East Lutheran-0 at Brookland (Ark.) - Final | |
10:00 am | Waltonville-11 at Nashville-10 - Final | |
10:00 am | Carlinville-7 at North Mac-1 - Final | |
10:00 am | Roxana-5 at Mascoutah-9 - Final | |
10:00 am | Carlyle at Flora | |
10:00 am | New Athens-11 at Sparta-5 - Final | |
10:00 am | Carrollton, Illinois-6 at Wood River-8 - Final | |
10:00 am | Mater Dei-5 at Pinckneyville-0 - Final | |
10:00 am | Triad-9 at Althoff-2 - Final | |
10:00 am | Steeleville-2 at Waterloo-10 - Final | |
10:30 am | Taylorville-0 vs Hardin Calhoun-4 at New Berlin - Final | |
11:00 am | Belleville West-3 at Chatham Glenwood-13 - Final | |
11:00 am | Mount Olive-2 at Hillsboro, Illinois-5 - Final | |
11:00 am | Greenfield, Illinois-2 at Alton-19 - Final | |
11:00 am | Lebanon, Illinois-6 at Collinsville-8 - Final | |
11:00 am | Raymond Lincolnwood-0 at Staunton-10 - Final | |
11:00 am | Piasa Southwestern-2 at Columbia-13 - Final | |
12:00 pm | Red Bud-5 vs Mater Dei-11 at Pinckneyville - Final | |
12:00 pm | Springfield Lanphier-4 vs Carlinville-16 at North Mac - Final | |
12:00 pm | Roxana-5 at Mascoutah-4 - Final | |
12:00 pm | Carlyle at Flora | |
12:00 pm | New Athens-17 at Sparta-8 - Final | |
12:00 pm | Triad-19 at Althoff-0 - Final | |
12:00 pm | New Berlin-2 vs Hardin Calhoun-6 at New Berlin - Final | |
12:30 pm | Dupo-5 vs Waltonville-7 at Nashville - Final | |
1:00 pm | Columbia-15 vs Piasa Southwestern-2 at Eagleview Elementary - Final | |
1:00 pm | Lebanon, Illinois-6 at Collinsville-16 - Final | |
2:00 pm | Carlinville-3 vs Granite City-2 at North Mac - Final | |
2:30 pm | Metro-East Lutheran-4 vs Highland (Ark.)-2 at Brookland (Ark.) - Final | |
2:35 pm | Dupo-8 at Nashville-5 - Final | |
3:00 pm | Tremont-0 vs Hardin Calhoun-1 at New Berlin - Final | |
4:00 pm | Granite City-3 at North Mac-6 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Chaminade-8 at Hinsdale South-6 - Final | |
8:00 am | Oak Park-5 vs De Smet-10 at Oak Park Fenwick - Final | |
8:00 am | St. Rita-8 vs Lafayette-7 at Schaumburg - Final | |
8:30 am | Lindbergh-10 vs St. Charles North-3 at Mundelein Carmel - Final | |
10:40 am | Parkway Central-2 vs Glenbrook South-14 at Evanston Beacon Academy - Final | |
11:15 am | Lindbergh-14 vs Hinsdale Central-1 at Mundelein Carmel - Final | |
11:20 am | Lafayette-7 vs Lincoln-Way West-12 at Schaumburg - Final | |
11:20 am | 0 | |
12:10 pm | 0 | |
12:20 pm | Parkway Central-10 vs Glenbrook North-5 at Evanston Beacon Academy - Final | |
2:00 pm | Parkway Central-6 vs Midlothian Bremen-6 at Evanston Beacon Academy - Final | |
2:30 pm | 0 | |
3:00 pm | Hoffman Estates-1 vs Lafayette-13 at Schaumburg - Final | |
4:20 pm | De Smet-6 vs Dr. Phillips-20 at Oak Park Fenwick - Final | |
5:45 pm | Niles West-5 vs Lindbergh-15 at Mundelein Carmel - Final |
+