Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Savannah Christian (Ga.)-0 vs O'Fallon-1 at Perfect Game Park South at Lak - Final | |
9:30 am | Festus vs St. Clair at Hermann | |
9:30 am | Borgia-9 at Union-7 - Final | |
9:30 am | South Callaway-0 vs Cape Notre Dame-7 at Union - Final | |
10:00 am | Highland Park-0 at Vianney-10 - Final | |
10:00 am | Trico-10 at Carlyle-3 - Final | |
10:00 am | Nashville-2 at Freeburg-5 - Final | |
10:00 am | Ste. Genevieve-5 at Fox-1 - Final |
Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Chestnut Hill-2 vs John Burroughs-1 at Florida - Final |
Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Gillespie-7 at Riverton-3 - Final | |
10:00 am | Greenville at Teutopolis | |
11:00 am | Belleville East-7 at Jerseyville-3 - Final | |
11:00 am | Belleville West-8 at Oakville-10 - Final | |
11:00 am | Alton Marquette-5 at Hardin Calhoun-1 - Final | |
11:00 am | Freeport-2 at Alton-5 - Final | |
11:00 am | Wood River-2 at Breese Central-7 - Final | |
11:30 am | O'Fallon-3 vs Cullman (Ala.)-1 at Perfect Game Park South at Lak - Final | |
11:30 am | CBC-10 at Fort Zumwalt West-12 - Final | |
12:00 pm | Columbia-3 vs Teutopolis-6 at Greenville - Final | |
12:00 pm | Trico-9 at Carlyle-14 - Final | |
12:00 pm | Nashville-17 at Freeburg-9 - Final | |
12:15 pm | Gillespie-2 at Beardstown-0 - Final | |
12:30 pm | Highland Park-14 vs Parkway South-2 at Vianney - Final | |
1:00 pm | Belleville West-7 at Oakville-10 - Final | |
1:00 pm | Alton Marquette-10 at Hardin Calhoun-1 - Final | |
1:00 pm | Wood River-2 at Breese Central-12 - Final | |
1:00 pm | Belleville East-1 at Jerseyville-0 - Final | |
1:30 pm | Civic Memorial-7 vs Freeport-4 at Alton - Final | |
2:00 pm | Cape Notre Dame-3 vs South Callaway-4 at Union - Final | |
2:00 pm | Columbia-4 at Greenville-0 - Final | |
2:00 pm | CBC-1 at Fort Zumwalt West-11 - Final | |
2:00 pm | Union-16 at Borgia-15 - Final | |
2:30 pm | Parkway South-4 at Vianney-2 - Final | |
4:00 pm | Civic Memorial-6 at Alton-7 - Final | |
4:30 pm | Montgomery County-4 at Wright City-12 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:00 am | Memphis University School-15 at SLUH-8 - Final | |
11:00 am | Parkway West-9 at Belleville Township-6 - Final | |
11:00 am | Summit-8 at Penn (Ind.)-19 - Final | |
1:00 pm | -11 at CBC-10 - Final | |
3:00 pm | Chaminade-10 at Eureka-8 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Festus Early Bird | |
8:00 am | Lindenwood High School Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Belleville West-1 at Joliet West-2 - Final | |
9:00 am | Edwardsville-0 vs Aurora Metea Valley-2 at Joliet West - Final | |
9:00 am | Bayless-0 vs Seckman-2 at Webster Groves - Final | |
9:00 am | DuBourg-0 at Webster Groves-2 - Final | |
10:15 am | St. Mary's-2 vs Affton-1 at Webster Groves - Final | |
10:15 am | Lindbergh-2 vs Mehlville-0 at Webster Groves - Final | |
11:30 am | Belleville West-0 vs Aurora Metea Valley-2 at Joliet West - Final | |
11:30 am | Seckman-1 at Webster Groves-2 - Final | |
11:30 am | Von Steuben-1 vs Edwardsville-2 at Joliet West - Final | |
12:30 pm | Mehlville-1 vs Affton-2 at Webster Groves - Final | |
12:45 pm | St. Mary's-2 vs Lindbergh-0 at Webster Groves - Final | |
1:30 pm | Belleville West-2 vs Rockford Jefferson-0 at Joliet West - Final | |
2:30 pm | Edwardsville-0 vs Lincoln-Way West-2 at Joliet West - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:00 am | Notre Dame de Sion-15 at Ursuline-4 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | O'Fallon-2 at Nerinx Hall-3 - Final | |
9:30 am | Ladue-0 vs Hinsdale South-2 at Quincy - Final | |
10:00 am | Tower Grove Christian-5 at Blue Ridge Chr.-0 - Final | |
11:45 am | Farmington-2 at Fox-3 - Final | |
12:00 pm | Trinity-0 at Rosati-Kain-4 - Final | |
1:00 pm | Incarnate Word-2 vs Calhoun (Ga.)-0 at St. John Paul II (Ala.) - Forfeit | |
1:00 pm | Webster Groves-1 at Grain Valley-0 - Final | |
3:00 pm | Ladue-1 at Quincy-0 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Lindenwood High School Invitational | |
9:00 am | Festus Early Bird |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:00 am | Okawville-2 at Breese Central-13 - Final | |
11:00 am | Gibault-5 at Marissa-6 - Final | |
11:30 am | Hardin Calhoun-1 vs Illini West-0 at Quincy Notre Dame - Final | |
12:30 pm | New Athens-12 vs Salem, Illinois-3 at Du Quoin - Final | |
1:00 pm | Okawville-4 at Breese Central-14 - Final | |
1:00 pm | Carterville at Belleville East | |
1:00 pm | Gibault-13 at Marissa-0 - Final | |
1:30 pm | Normal at Granite City | |
2:00 pm | New Athens-17 at Du Quoin-5 - Final | |
2:30 pm | Hardin Calhoun-6 at Quincy Notre Dame-4 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:45 am | Parkway North-10 at Parkway South-11 - Final | |
11:30 am | Parkway Central-4 vs Parkway West-13 at Parkway South - Final | |
1:15 pm | Parkway North-15 vs Parkway West-24 at Parkway South - Final | |
3:00 pm | Parkway Central-10 at Parkway South-12 - Final |
+