Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Nokomis at Tri-City | |
10:00 am | Roosevelt-0 vs DuBourg-7 at St. Mary's - Final | |
10:00 am | Parkway West-0 vs Parkway South-7 at Marquette - Final | |
10:00 am | New Athens-3 at Roxana-8 - Final | |
10:00 am | Columbia-7 at Gibault-6 - Final | |
10:00 am | Springfield Central-1 vs Lebanon-8 at Waynesville - Final | |
10:00 am | O'Fallon Christian-2 vs Warrenton-1 at St. Dominic - Final | |
10:00 am | Francis Howell North-5 vs Fort Zumwalt South-3 at Francis Howell North - Final | |
10:00 am | Lindbergh-1 vs Oakville-4 at Fox - Final | |
10:00 am | Gateway STEM-1 vs Kirkwood-20 at Vianney - Final | |
10:00 am | Collinsville-9 at Alton-6 - Final | |
10:00 am | Hazelwood East-1 vs McCluer-9 at Hazelwood West - Final | |
10:00 am | Mater Dei-6 at Alton Marquette-5 - Final | |
10:00 am | Carrollton, Illinois-6 at Staunton-4 - Final | |
10:00 am | Fort Zumwalt West-24 vs Timberland-6 at Troy Buchanan - Final | |
10:00 am | Granite City-1 at Springfield, Illinois-11 - Final | |
10:00 am | Normandy-0 at John Burroughs-12 - Final | |
10:00 am | Valmeyer-0 at Waterloo-2 - Final | |
11:00 am | Althoff-9 at Wesclin-7 - Final | |
11:00 am | Hallsville-12 vs Montgomery County-7 at Bowling Green - Final | |
11:00 am | Centralia, Illinois-3 at Freeburg-14 - Final | |
11:00 am | Belleville West-5 at Marion-10 - Final | |
11:00 am | Saxony Lutheran-6 vs Arcadia Valley-9 at West County (Leadwood) - Final | |
11:00 am | St. Louis Patriots-12 vs Waukesha Saints-2 at Carthage College - Final | |
11:00 am | Northwest Cedar Hill-1 vs Jackson-11 at Hillsboro - Final | |
11:00 am | Gateway Science Academy-1 at Hancock-11 - Final | |
11:00 am | Belleville East-2 at Normal Community-5 - Final | |
11:00 am | Routt-10 at Hardin Calhoun-8 - Final | |
11:30 am | Pacific-0 vs Lutheran South-4 at Union - Final | |
12:00 pm | Webster Groves-11 vs Ladue-0 at Vianney - Final | |
12:00 pm | Rolla-6 at Waynesville-0 - Final | |
12:00 pm | Highland-2 at Mascoutah-0 - Final | |
12:00 pm | Vashon-7 vs Soldan-14 at St. Mary's - Final | |
12:00 pm | De Soto-0 at Ste. Genevieve-3 - Final | |
12:00 pm | Pattonville-0 at CBC-10 - Final | |
12:00 pm | Chaminade-6 at Parkway Central-5 - Final | |
12:00 pm | Granite City-3 at Springfield, Illinois-17 - Final | |
12:00 pm | Ritenour-3 at De Smet-6 - Final | |
12:00 pm | New Athens-2 at Roxana-12 - Final | |
12:00 pm | Duchesne-4 at Westminster-10 - Final | |
12:30 pm | Jennings-2 vs Clayton-8 at John Burroughs - Final | |
12:30 pm | Riverview Gardens-1 vs McCluer North-32 at Hazelwood West - Final | |
12:30 pm | Hannibal-0 at Troy Buchanan-3 - Final | |
12:30 pm | Seckman-0 vs Summit-3 at Fox - Final | |
12:30 pm | Washington-2 vs Eureka-3 at Marquette - Final | |
12:45 pm | Poplar Bluff-4 vs Hillsboro-1 at Hillsboro - Final | |
1:00 pm | Centralia, Illinois-0 at Freeburg-11 - Final | |
1:00 pm | Belleville West-7 at Marion-5 - Final | |
1:00 pm | Centralia, Mo.-9 vs Elsberry-11 at Bowling Green - Final | |
1:00 pm | Columbia-6 at Waterloo-5 - Final | |
1:00 pm | Wright City-0 at Winfield-2 - Final | |
1:00 pm | Belleville East-5 at Normal Community-1 - Final | |
1:00 pm | East St. Louis at Cairo | |
1:00 pm | Gibault-5 at Valmeyer-2 - Final | |
1:00 pm | Fort Zumwalt East-3 vs Fort Zumwalt North-6 at Francis Howell North - Final | |
1:00 pm | St. Vincent-3 at Valle Catholic-2 - Final | |
1:00 pm | Woodland (Marble Hill)-1 vs Jefferson-11 at West County (Leadwood) - Final | |
1:30 pm | St. Louis Patriots-10 vs Waukesha Saints-0 at Carthage College - Final | |
2:00 pm | Borgia-4 at Union-5 - Final | |
2:00 pm | Grandview-2 vs Herculaneum-11 at Heine Meine - Final | |
2:00 pm | Park Hills Central-1 vs North County-6 at Ste. Genevieve - Final | |
2:00 pm | Southern Boone-1 vs Helias-11 at Sullivan - Final | |
2:00 pm | Miller Career-12 vs Bayless-13 at St. Mary's - Final | |
3:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-4 vs University City-5 at John Burroughs - Final | |
3:30 pm | Steelville, Missouri-0 at South Callaway-7 - Final | |
3:30 pm | St. Charles-16 vs St. Charles West-5 at Orchard Farm - Final | |
3:30 pm | Central A&M-5 at Staunton-14 - Final | |
3:30 pm | Bismarck-4 vs Chaffee-3 at Valle Catholic - Final | |
4:00 pm | Windsor (Imperial)-2 vs Festus-5 at Ste. Genevieve - Final | |
4:30 pm | Blair Oaks-9 vs Salem-6 at Sullivan - Final | |
5:30 pm | Bourbon-3 vs Cuba-4 at South Callaway - Final | |
7:00 pm | Cape Notre Dame-5 vs Edwardsville-7 at Busch Stadium - Final | |
7:30 pm | Dixon-3 vs Hermann-2 at South Callaway - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | O'Fallon-4 at CBC-16 - Final | |
7:00 pm | Priory-4 at Webster Groves-7 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Southwestern Conference Tournament |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:30 am | Class 5 District 1 | |
9:30 am | Class 4 District 1 | |
9:30 am | Class 4 District 3 | |
9:30 am | Class 3 District 2 | |
9:30 am | Class 3 District 1 | |
9:30 am | Class 4 District 4 | |
9:30 am | Class 4 District 2 | |
9:30 am | Class 3 District 3 | |
9:30 am | Class 5 District 4 | |
9:30 am | Class 5 District 2 | |
9:30 am | Class 5 District 3 | |
10:00 am | Class 4 District 5 | |
11:00 am | Class 1 Sectional 1 | |
11:30 am | Class 2 Sectional 1 |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Parkway North-2 vs Bayless-0 at St. Mary's - Final | |
11:30 am | Borgia-0 vs Webster Groves-2 at St. Mary's - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Nerinx Hall-14 vs Northwest Cedar Hill-7 at Westminster - Final | |
9:00 am | Ursuline-9 at Ladue-20 - Final | |
9:00 am | Clayton-4 at Lafayette-14 - Final | |
10:30 am | Whitfield-7 at Westminster-17 - Final | |
11:00 am | Villa Duchesne-7 vs St. Dominic-5 at Ladue - Final | |
11:00 am | Notre Dame de Sion-7 vs Webster Groves-9 at Columbia, Mo. - Final | |
11:00 am | Pattonville-3 vs Summit-8 at Lafayette - Final | |
12:30 pm | Francis Howell Central-1 vs Parkway West-14 at Westminster - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Cleveland-0 vs Gateway Science Academy-10 at Maplewood-RH - Final | |
10:00 am | Normandy-0 vs Rosati-Kain-2 at St. Mary's - Forfeit | |
10:30 am | Perryville-0 at Cape Notre Dame-7 - Final | |
10:30 am | Vashon-0 vs Affton-10 at DuBourg - Final | |
11:00 am | Wesclin-7 at Breese Central-0 - Final | |
11:00 am | Roxana-2 vs Mater Dei-1 at Olney Richland County - Final | |
12:00 pm | Miller Career-0 vs Soldan-8 at St. Mary's - Final | |
12:00 pm | Owensville-0 at Borgia-6 - Final | |
12:15 pm | Roosevelt-0 at DuBourg-1 - Forfeit | |
12:30 pm | Fredericktown-2 vs St. Pius X-4 at Cape Notre Dame - Final | |
1:00 pm | Canton-1 vs Elsberry-3 at Kennedy - Final | |
2:00 pm | St. Clair-2 vs Sullivan-1 at Borgia - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:30 am | Class 5 District 4 | |
9:30 am | Class 4 District 2 | |
9:30 am | Class 5 District 3 | |
9:30 am | Class 5 District 1 | |
9:30 am | Class 5 District 2 | |
9:30 am | Class 4 District 1 | |
9:30 am | Class 4 District 3 | |
9:30 am | Class 3 District 3 | |
9:30 am | Class 3 District 1 | |
9:30 am | Class 4 District 4 | |
9:30 am | Class 3 District 2 | |
10:00 am | Class 4 District 5 | |
11:00 am | Class 1 Sectional 1 | |
11:30 am | Class 2 Sectional 1 |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Springfield, Illinois-4 at Granite City-8 - Final | |
10:00 am | Centralia, Illinois-4 at Highland-1 - Final | |
10:00 am | Mater Dei-1 at Alton Marquette-4 - Final | |
10:00 am | Wesclin-6 at Salem, Illinois-7 - Final | |
10:00 am | Collinsville-15 at Roxana-7 - Final | |
10:00 am | O'Fallon-11 at Civic Memorial-6 - Final | |
10:00 am | Wood River-2 vs Edwardsville-9 at Edwardsville Sports Complex - Final | |
10:00 am | Nashville-1 at Columbia-11 - Final | |
11:00 am | Sacred Heart-Griffin JV-2 at Hardin Calhoun-7 - Final | |
11:00 am | Trico-5 at New Athens-2 - Final | |
11:00 am | Red Bud-4 at Freeburg-3 - Final | |
11:30 am | Rochester-3 vs Triad-1 at Taylorville - Final | |
12:00 pm | Gibault-3 vs Mater Dei-12 at Alton Marquette - Final | |
12:00 pm | Woodlawn at Steeleville | |
12:00 pm | Collinsville-10 at Roxana-12 - Final | |
12:00 pm | Gillespie-4 vs Pleasant Plains-0 at Quincy Notre Dame - Final | |
12:00 pm | Wesclin-5 vs Greenville-15 at Salem, Illinois - Final | |
12:00 pm | Centralia, Illinois-4 at Highland-7 - Final | |
1:30 pm | Gillespie-1 at Quincy Notre Dame-2 - Final | |
1:30 pm | Taylorville-0 at Triad-8 - Final | |
2:00 pm | Gibault-0 at Alton Marquette-10 - Final | |
3:00 pm | Jerseyville-0 at Hardin Calhoun-1 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | Parkway West-6 vs Lindbergh-11 at Rec-Plex - Final | |
7:00 pm | Ladue-4 vs SLUH-9 at Rec-Plex - Final |
+