Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Lutheran St. Charles Invitational |
Boys Soccer
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | McCluer North Relays | |
3:45 pm | Washington at Borgia |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 am | Trinity-23 at Lutheran North-1 - Final | |
4:00 pm | University City-4 at McCluer North-18 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell Central-10 at Notre Dame-7 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt South-0 at Francis Howell North-10 - Final | |
4:15 pm | St. Joseph's-5 at Lafayette-6 - Final | |
4:15 pm | Duchesne-0 at Fort Zumwalt East-12 - Final | |
4:15 pm | Oakville-4 at Kirkwood-5 - Final | |
4:15 pm | Rosati-Kain-15 at Clayton-8 - Final | |
4:15 pm | Warrenton-3 at Fort Zumwalt West-11 - Final | |
4:15 pm | Valley Park-9 at Orchard Farm-5 - Final | |
4:15 pm | Bayless-24 at Gateway Science Academy-12 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt North-0 at Holt-8 - Final | |
4:15 pm | Summit-3 at Parkway South-5 - Final | |
4:15 pm | Ursuline-1 at Lutheran South-7 - Final | |
4:30 pm | Eureka-8 at Washington-2 - Final | |
5:00 pm | Van Buren-6 vs Liberty (Wentzville)-7 at Cape Notre Dame - Final | |
5:30 pm | Union-15 vs Parkway North-4 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
5:30 pm | Lindbergh-5 vs Affton-3 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
5:30 pm | Coweta (Okla.)-4 vs Cor Jesu-3 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
5:30 pm | Owasso, Okla.-7 vs Francis Howell-1 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
7:00 pm | Liberty (Wentzville)-1 at Cape Notre Dame-3 - Final | |
7:30 pm | Coweta (Okla.)-10 vs Affton-3 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
7:30 pm | Lindbergh-5 vs Cor Jesu-3 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
7:30 pm | Union-4 vs Francis Howell-7 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
7:30 pm | Owasso, Okla.-7 vs Parkway North-0 at Kirkwood Athletic Association - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Antioch vs Ursuline at SportPort Athletic Complex | |
2:00 pm | Whitfield-0 vs Edwardsville-7 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | Eureka-0 vs Louisville Atherton-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | Winnetka New Trier-1 vs Visitation-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | Brookfield Academy, Wisc.-1 vs Lafayette-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Rosati-Kain-2 vs Westminster-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Lake Forest-2 vs St. Joseph's-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Nerinx Hall-0 vs Mercy Academy (Kentucky)-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:00 pm | Villa Duchesne-5 vs Casady School, Okla.-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:00 pm | Edwardsville-1 vs Oak Park and River Forest-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:00 pm | Kentucky Country Day-1 vs John Burroughs-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:15 pm | MICDS-2 vs Winnetka New Trier-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:15 pm | Louisville Ballard, Ky.-5 vs University City-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:15 pm | Lakes Community-3 vs Rosati-Kain-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:15 pm | Cor Jesu-4 vs St. Joseph's-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:15 pm | Louisville Atherton vs Oakville at SportPort Athletic Complex | |
8:15 pm | Webster Groves-1 vs Notre Dame-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:15 pm | Nerinx Hall-2 vs Brookfield Academy, Wisc.-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:15 pm | Antioch-4 vs Parkway South-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:15 pm | Louisville duPont Manual-1 vs MICDS-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:15 pm | Collegiate-4 vs Whitfield-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:15 pm | Homewood-Flossmoor-0 vs Kirkwood-8 at SportPort Athletic Complex - Final |
Football
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Lutheran St. Charles Invitational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | 16th Troy Invitational | |
12:00 pm | Lutheran South Invitational | |
2:00 pm | MICDS-341 vs Cape Notre Dame-345 at Dalhousie GC - Final | |
3:30 pm | Pinckneyville Invitational |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Francis Howell Central Doubles at Francis Howell Central | |
1:00 pm | Edwardsv. Inv. at Edwardsville | |
3:30 pm | Pattonville at Fort Zumwalt East | |
3:30 pm | Holt at Hazelwood West | |
3:30 pm | Duchesne at St. Charles West | |
4:00 pm | Maine South-3 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final | |
4:00 pm | Notre Dame at Barat | |
4:00 pm | Cape Notre Dame at Windsor (Imperial) | |
4:00 pm | Crossroads College Prep vs Metro at Carondelet Park | |
4:00 pm | Parkway South vs Ritenour at Woodson Park | |
4:00 pm | DuBourg at Oakville | |
4:15 pm | Lafayette vs Kirkwood at Kirkwood Park | |
4:15 pm | Parkway West at Summit | |
4:15 pm | Marquette at Parkway Central | |
4:15 pm | Cor Jesu at Ladue | |
6:00 pm | O'Fallon-5 vs Springfield, Illinois-0 at Edwardsville - Final |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Nerinx Hall-1 at Kickapoo-2 - Final | |
5:00 pm | Tower Grove Christian-0 at Valley Park-2 - Final | |
5:00 pm | Collinsville-0 vs Eureka-2 at Edwardsville - Final | |
5:00 pm | Carlinville-0 vs Francis Howell-2 at Edwardsville - Final | |
5:00 pm | Brentwood-2 at Lutheran North-0 - Final | |
5:00 pm | Bloomington-2 vs Chatham Glenwood-0 at Edwardsville - Final | |
5:00 pm | Staunton-0 at Edwardsville-2 - Final | |
5:30 pm | Crystal City-0 at Grandview-2 - Final | |
5:30 pm | Summit-2 at Seckman-1 - Final | |
5:30 pm | MICDS-2 at Parkway South-1 - Final | |
5:30 pm | Lutheran South-2 at St. Pius X-1 - Final | |
5:30 pm | Whitfield-1 at Sullivan-2 - Final | |
6:00 pm | Mater Dei-2 vs Chatham Glenwood-0 at Edwardsville - Final | |
6:00 pm | Freeburg-0 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final | |
6:00 pm | Farmington-2 vs Mascoutah-1 at Edwardsville - Final | |
6:00 pm | Normal University High-2 vs Collinsville-0 at Edwardsville - Final | |
6:30 pm | Orchard Farm-2 at Principia-0 - Final | |
7:00 pm | Eureka-2 vs Normal University High-0 at Edwardsville - Final | |
7:00 pm | Freeburg-0 vs Francis Howell-2 at Edwardsville - Final | |
7:00 pm | Farmington-0 at Edwardsville-2 - Final | |
7:00 pm | Mater Dei-2 vs Bloomington-0 at Edwardsville - Final | |
8:00 pm | Staunton-0 vs Mascoutah-2 at Edwardsville - Final | |
8:00 pm | Carlinville-0 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final |
+