Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Terrier 2-Man Challenge |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Northwest Cedar Hill-2 vs CBC JV-1 at Springfield Parkview - Final | |
3:30 pm | DuBourg-2 at Springfield Catholic-1 - Final | |
4:00 pm | Brentwood-3 at Crossroads College Prep-1 - Final | |
4:00 pm | Soldan-10 vs Cleveland-0 at Sumner - Final | |
4:00 pm | Valley Park-0 at Maplewood-RH-6 - Final | |
4:00 pm | Barstow-0 at John Burroughs-10 - Final | |
4:00 pm | Ritenour-2 at Hazelwood Central-0 - Final | |
4:00 pm | North Tech-2 at University City-3 - Final | |
4:00 pm | Gateway STEM-10 vs Medicine and Bioscience-0 at Gateway STEM - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-2 vs Clayton-1 at Gay Field - Final | |
4:15 pm | Timberland-1 vs Ladue-2 at Ladue West Campus - Final | |
4:15 pm | Mascoutah-4 at Centralia, Illinois-0 - Final | |
4:15 pm | Metro-0 at Lutheran North-2 - Final | |
4:30 pm | Columbia-6 at Wesclin-1 - Final | |
4:30 pm | Poplar Bluff-0 at Summit-10 - Final | |
5:00 pm | Jerseyville-6 at Carlinville-1 - Final | |
5:00 pm | Washington-0 at Holt-5 - Final | |
5:00 pm | Edwardsville-8 vs Williamsville-0 at Morton - Final | |
5:15 pm | St. Michael the Archangel-0 vs Trinity-2 at Springfield Catholic - Final | |
6:00 pm | Bayless-3 at Hancock-2 - Final | |
6:30 pm | MICDS-0 vs Gibault-1 at Oerter Park - Final | |
6:30 pm | Eureka at Wheaton | |
7:00 pm | Fort Zumwalt East-3 at Fort Zumwalt North-1 - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Liberty (Wentzville) vs Fort Zumwalt North at Rec-Plex | |
3:30 pm | Fort Zumwalt West, Lutheran St. Charles at McCluer North | |
4:00 pm | De Smet-41 vs SLUH-142 at Forest Park CC - Final | |
4:00 pm | CBC at John Burroughs |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | North Callaway-0 vs Blair Oaks-10 at Jefferson City - Final | |
2:00 pm | Lutheran South-4 at Jefferson City-14 - Final | |
2:00 pm | Mexico-0 vs Lee's Summit North-8 at Jefferson City - Final | |
2:00 pm | Fox-1 vs Hickman-4 at Jefferson City - Final | |
3:30 pm | St. Charles-0 at Francis Howell Central-11 - Final | |
3:30 pm | Trinity-3 at Francis Howell North-18 - Final | |
3:45 pm | Centralia, Mo. vs Camdenton at Jefferson City | |
3:45 pm | Rosati-Kain-0 at St. Dominic-5 - Final | |
3:45 pm | Lee's Summit vs Fatima at Jefferson City | |
3:45 pm | Rock Bridge-9 vs Oakville-2 at Jefferson City - Final | |
3:45 pm | Helias-12 vs De Soto-1 at Jefferson City - Final | |
4:00 pm | Hazelwood West-5 at Pattonville-1 - Final | |
4:00 pm | Valley Park-3 at St. Pius X-4 - Final | |
4:15 pm | Parkway North-16 at McCluer North-2 - Final | |
4:15 pm | Cor Jesu-14 at Duchesne-0 - Final | |
4:15 pm | Ursuline-6 at St. Joseph's-5 - Final | |
4:15 pm | Parkway South-2 at Hillsboro-5 - Final | |
4:15 pm | Brentwood-14 at STEAM Academy at MS-Berkeley-12 - Final | |
4:15 pm | Nerinx Hall-0 at Parkway West-9 - Final | |
4:15 pm | O'Fallon Christian-17 at St. Charles West-3 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt North-2 at Fort Zumwalt West-12 - Final | |
4:15 pm | Westminster-8 at Notre Dame-7 - Final | |
4:15 pm | Troy Buchanan-13 at Liberty (Wentzville)-3 - Final | |
5:00 pm | Hazelwood Central-0 vs Washington-16 at Francis Howell North - Final | |
5:00 pm | Incarnate Word-17 vs Winfield-3 at Francis Howell Central - Final | |
5:30 pm | Lee's Summit North-8 at Jefferson City-2 - Final | |
5:30 pm | Hickman-2 vs Blair Oaks-3 at Jefferson City - Final | |
5:30 pm | Mexico-5 vs Lutheran South-3 at Jefferson City - Final | |
5:30 pm | North Callaway-12 vs Fox-0 at Jefferson City - Final | |
5:45 pm | St. Clair-4 vs Ste. Genevieve-9 at St. Pius X - Final | |
7:15 pm | Centralia, Mo. vs Rock Bridge at Jefferson City | |
7:15 pm | Lee's Summit vs Helias at Jefferson City | |
7:15 pm | Oakville-7 vs Camdenton-4 at Jefferson City - Final | |
7:15 pm | De Soto-7 vs Fatima-12 at Jefferson City - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 am | Edwardsville-1 at Lafayette-2 - Final | |
4:00 pm | Cor Jesu-1 at Nerinx Hall-2 - Final | |
4:00 pm | Whitfield-0 at Villa Duchesne-8 - Final | |
4:15 pm | Clayton-2 at Alton Marquette-3 - Final | |
4:15 pm | Barat-0 vs Lindbergh-2 at St. Dominic - Final | |
4:15 pm | Ursuline-3 at Parkway West-1 - Final | |
4:15 pm | Oakville-1 vs Webster Groves-2 at Hixson Middle School - Final | |
4:15 pm | Visitation-1 at Ladue-0 - Final |
Football
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | O'Fallon Invitational | |
3:30 pm | Webster Groves vs Mehlville at Columbia GC | |
3:30 pm | Gibault-242 vs Valmeyer-204 at Acorns Golf Links - Final | |
4:00 pm | Red Bud vs Pinckneyville at Red Hawk CC |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Hazelwood Central at Fort Zumwalt North | |
3:30 pm | Liberty (Wentzville) at Fulton | |
3:30 pm | Fort Zumwalt South-6 at Hazelwood West-3 - Final | |
3:30 pm | McCluer Tournament at McCluer | |
3:30 pm | McCluer North-8 at Pattonville-1 - Final | |
3:30 pm | Duchesne at Francis Howell Central | |
4:00 pm | Villa Duchesne at Clayton | |
4:00 pm | Nerinx Hall vs Rosati-Kain at Dwight Davis Tennis Center | |
4:00 pm | Lindbergh-7 at Parkway North-2 - Final | |
4:00 pm | Ladue at Visitation | |
4:00 pm | Incarnate Word-8 vs Webster Groves-1 at Webster Groves Tennis Center - Final | |
4:00 pm | Arcadia Valley at Windsor (Imperial) | |
4:00 pm | St. Joseph's at Notre Dame de Sion | |
4:00 pm | MICDS at Lutheran North | |
4:30 pm | Parkway Central vs Ursuline at Chaminade |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Decatur St. Teresa-0 at Belleville East-2 - Final | |
6:10 am | Grandview-0 vs Jackson-2 at Show Me Center - Final | |
7:50 am | Grandview-0 vs Winona-2 at Show Me Center - Final | |
8:00 am | Peoria Notre Dame-0 vs O'Fallon-2 at Lincoln, Illinois - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-1 at Alton-2 - Final | |
4:30 pm | Bell Cty-0 vs Hazelwood West-2 at SEMO - Final | |
4:30 pm | Granite City-1 vs Civic Memorial-2 at Alton - Final | |
4:45 pm | Roxana-0 at Raymond Lincolnwood-2 - Final | |
5:00 pm | Maplewood-RH-2 at Valley Park-0 - Final | |
5:00 pm | Crossroads College Prep-2 at Brentwood-1 - Final | |
5:00 pm | Bayless-0 at Hancock-2 - Final | |
5:00 pm | Webster Groves-2 at Riverview Gardens-0 - Final | |
5:15 pm | Medicine and Bioscience-0 vs Miller Career-2 at Vashon - Final | |
5:15 pm | Trinity-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final | |
5:20 pm | De Soto-0 vs Woodland-2 at Show Me Center - Final | |
5:30 pm | Jerseyville-0 vs Fort Zumwalt North-2 at Alton - Final | |
5:30 pm | Eminence-2 at Seckman-0 - Final | |
5:30 pm | Whitfield-2 at MICDS-0 - Final | |
5:30 pm | Triad-2 vs Granite City-1 at Alton - Final | |
5:30 pm | Affton-0 at Parkway West-2 - Final | |
5:30 pm | Hillsboro-1 vs New Haven-1 at Show Me Center - Final | |
5:45 pm | Staunton-2 vs South County-0 at Raymond Lincolnwood - Final | |
5:45 pm | Father McGivney-2 vs Springfield Calvary-0 at Raymond Lincolnwood - Final | |
6:00 pm | Hermann-2 vs Daviess County (Ky.)-0 at Effingham - Final | |
6:00 pm | St. Pius X-2 vs Massac County-0 at Effingham - Final | |
6:00 pm | Champaign Centennial-2 vs Teutopolis-0 at Effingham - Final | |
6:00 pm | Quincy Notre Dame-0 vs O'Fallon-2 at Lincoln, Illinois - Final | |
6:00 pm | Althoff-2 at Effingham-0 - Final | |
6:00 pm | Indianapolis Chatard-2 vs Stewardson-Strasburg-1 at Effingham - Final | |
6:00 pm | Breese Central-1 vs Ursuline-2 at Effingham - Final | |
6:00 pm | Bartonville Limestone-2 at Belleville East-0 - Final | |
6:30 pm | Gateway STEM-0 vs Metro-2 at Vashon - Final | |
6:30 pm | Fort Zumwalt North-2 at Alton-0 - Final | |
6:30 pm | Civic Memorial-0 vs Triad-2 at Alton - Final | |
6:30 pm | Arcadia Valley-2 at Seckman-0 - Final | |
6:45 pm | Staunton-2 vs Nokomis-0 at Raymond Lincolnwood - Final | |
6:45 pm | Father McGivney-0 at Raymond Lincolnwood-2 - Final | |
7:00 pm | Althoff-2 vs McCracken County, Ky.-0 at Effingham - Final | |
7:00 pm | Breese Central-2 vs Wheaton St. Francis-1 at Effingham - Final | |
7:00 pm | New Madrid County Central-0 at New Haven-2 - Final | |
7:00 pm | Naperville Central-2 vs Daviess County (Ky.)-0 at Effingham - Final | |
7:00 pm | Moline-2 vs Massac County-0 at Effingham - Final | |
7:00 pm | Visitation-2 vs Illiana Christian-0 at Effingham - Final | |
7:00 pm | Clarkton-0 vs Hazelwood West-2 at SEMO - Final | |
7:00 pm | Edwardsville-2 vs Bloomington-0 at Sedalia Sacred Heart - Final | |
7:30 pm | St. Joseph's-2 vs St. Henry, Ky.-0 at Louisville, Kentucky - Final | |
7:45 pm | Roxana-2 vs Springfield Calvary-0 at Raymond Lincolnwood - Final | |
7:50 pm | Hillsboro-0 vs Cape Notre Dame-2 at Show Me Center - Final | |
7:50 pm | Lesterville-2 vs De Soto-0 at Show Me Center - Final | |
8:00 pm | Woodland (Marble Hill)-0 vs Jefferson-2 at SEMO - Final | |
8:00 pm | Lesterville-2 vs Jefferson-0 at SEMO - Final | |
8:10 pm | Bloomington-2 vs Owensboro Catholic-0 at Sedalia Sacred Heart - Final | |
8:10 pm | Glenbard West-2 vs Indianapolis Chatard-0 at Effingham - Final | |
8:10 pm | St. Pius X-2 vs Moline-0 at Effingham - Final | |
8:10 pm | Hermann-0 vs Naperville Central-2 at Effingham - Final | |
8:10 pm | Normal University High-2 vs Champaign Centennial-1 at Effingham - Final | |
8:10 pm | Visitation-0 vs Lexington Clay, Ky.-2 at Effingham - Final | |
8:30 pm | St. Joseph's-2 vs Male-0 at Louisville, Kentucky - Final | |
8:45 pm | Staunton-2 vs Ramsey-0 at Raymond Lincolnwood - Final | |
9:20 pm | Normal University High-2 vs Teutopolis-1 at Effingham - Final | |
9:20 pm | Edwardsville-2 vs Owensboro Catholic-0 at Sedalia Sacred Heart - Final | |
9:20 pm | McCracken County, Ky.-2 at Effingham-0 - Final | |
9:20 pm | Glenbard West-2 vs Stewardson-Strasburg-0 at Effingham - Final | |
9:20 pm | Ursuline-0 vs Wheaton St. Francis-2 at Effingham - Final | |
9:20 pm | Lexington Clay, Ky.-2 vs Illiana Christian-0 at Effingham - Final | |
9:45 pm | Roxana-2 vs Father McGivney-0 at Raymond Lincolnwood - Final |
+