Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 am | Cleveland-48 vs Sumner-57 at Gateway STEM - Final | |
4:15 pm | Hazelwood East-61 at Hazelwood Central-79 - Final | |
5:00 pm | Goreville-34 vs Carbondale-64 at Massac County - Final | |
5:30 pm | McCluer North-70 at Riverview Gardens-62 - Final | |
5:30 pm | Jennings-68 at STEAM Academy at MS-Berkeley-37 - Final | |
5:30 pm | Alton Marquette-59 vs Steeleville-31 at Sparta - Final | |
6:00 pm | Belleville East-51 vs Columbia-44 at Belleville East - Final | |
6:00 pm | Roxana-38 at Litchfield-50 - Final | |
6:00 pm | St. James-62 vs Newburg-30 at St. James - Final | |
6:00 pm | Madison, Illinois-68 vs Gibault-70 at Okawville - Final | |
6:00 pm | Greenville-69 vs Metro-East Lutheran-67 at Litchfield - Final | |
6:30 pm | Metro-63 vs Roosevelt-54 at Cleveland - Final | |
6:30 pm | Northwest Academy-92 vs Medicine and Bioscience-29 at McKinley - Final | |
6:30 pm | Triad-43 at Salem, Illinois-55 - Final | |
7:00 pm | Maplewood-RH-58 at Hancock-47 - Final | |
7:00 pm | Montgomery County-86 at Wright City-64 - Final | |
7:00 pm | Red Bud-26 vs Freeburg-58 at Sparta - Final | |
7:00 pm | Windsor (Imperial)-63 at Grandview-39 - Final | |
7:00 pm | Affton-50 at Normandy-60 - Final | |
7:30 pm | Du Quoin-66 vs Wesclin-68 at Okawville - Final | |
7:30 pm | Hillsboro, Illinois-53 vs Lebanon, Illinois-37 at Litchfield - Final | |
7:30 pm | Licking-65 vs Salem-46 at St. James - Final | |
7:30 pm | Alton-63 vs Althoff-71 at Belleville East - Final | |
7:30 pm | Wood River-54 vs Pana-60 at Litchfield - Final | |
7:45 pm | Vashon-66 vs Wichita Northwest-60 at Topeka (Kan.) - Final | |
8:00 pm | Thornton Fractional North-55 vs Edwardsville-72 at Salem, Illinois - Final | |
8:30 pm | Fort Scott, Kan.-37 vs Pacific-59 at Frontenac (Kan.) - Final | |
8:30 pm | Murphysboro vs Trico at Sparta |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Carnahan-28 at Soldan-73 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood Central-71 at Hazelwood East-17 - Final | |
5:00 pm | Confluence at Madison, Illinois | |
5:00 pm | Mount Vernon, Illinois-56 vs Massac County-49 at Carbondale - Final | |
5:00 pm | North Tech-68 vs Medicine and Bioscience-46 at Miller Career - Final | |
5:00 pm | Okawville-42 vs Nashville-37 at Highland - Final | |
5:30 pm | McCluer-46 at Hazelwood West-64 - Final | |
5:30 pm | New Haven-37 at Union-40 - Final | |
6:00 pm | MICDS-57 at McCluer North-32 - Final | |
6:00 pm | Litchfield-40 at Wood River-34 - Final | |
6:00 pm | Centralia, Illinois-39 vs Greenville-53 at Effingham - Final | |
6:00 pm | Whitfield-52 at Nerinx Hall-40 - Final | |
6:00 pm | Piasa Southwestern-32 vs Carlinville-29 at North Mac - Final | |
6:00 pm | Sandoval-41 at Father McGivney-36 - Final | |
6:00 pm | Ste. Genevieve-34 at Park Hills Central-65 - Final | |
6:00 pm | Ursuline-35 at Cor Jesu-52 - Final | |
6:00 pm | Cardinal Ritter-66 at Rosati-Kain-20 - Final | |
6:15 pm | Red Bud-43 at Marissa-40 - Final | |
6:30 pm | Sumner-45 at Vashon-15 - Final | |
6:30 pm | Duchesne-43 at O'Fallon Christian-63 - Final | |
6:30 pm | Teutopolis-43 vs Mater Dei-39 at Highland - Final | |
6:30 pm | Mascoutah-33 at Carbondale-52 - Final | |
7:00 pm | Normandy-12 at Affton-50 - Final | |
7:00 pm | Hillsboro-41 at Perryville-56 - Final | |
7:00 pm | Liberty (Wentzville)-26 at Washington-70 - Final | |
7:00 pm | Windsor (Imperial)-20 at Festus-75 - Final | |
7:00 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-48 at Jennings-43 - Final | |
7:15 pm | Valmeyer-10 at New Athens-52 - Final | |
7:15 pm | St. Clair-68 at Borgia-61 - Final | |
7:30 pm | Hermann-46 at Cuba-30 - Final | |
7:30 pm | Lebanon, Illinois-62 at Dupo-14 - Final | |
7:30 pm | Jerseyville-64 at Waterloo-39 - Final | |
7:30 pm | East St. Louis-65 at Alton-41 - Final | |
7:30 pm | Clopton-47 at North Callaway-42 - Final | |
7:30 pm | Alton Marquette-52 at Roxana-29 - Final | |
7:30 pm | Gillespie-51 vs Staunton-29 at North Mac - Final | |
7:30 pm | Vandalia-35 at Effingham-65 - Final | |
8:00 pm | O'Fallon-53 at Highland-47 - Final | |
8:00 pm | Carterville-71 vs Marion-48 at Carbondale - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | St. Charles West-49 vs Fort Zumwalt South-131 at Rec-Plex - Final | |
4:15 pm | Parkway North-107 at Clayton-78 - Final | |
8:30 pm | Fort Zumwalt West at Francis Howell |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Edwardsville-0 vs De Smet-4 at Queeny Recreational Complex - Final | |
7:00 pm | Clayton-0 vs Lindbergh-8 at South County Rink - Final | |
7:30 pm | Columbia-8 vs Granite City-1 at Granite Rink - Final | |
8:15 pm | MICDS-6 vs Northwest Cedar Hill-1 at Queeny Recreational Complex - Final | |
8:30 pm | Alton-5 vs Edwardsville MVCHA-2 at East Alton Ice Arena - Final | |
9:00 pm | Collinsville-2 vs O'Fallon-11 at McKendree Metro Rec Plex - Final | |
9:00 pm | Oakville-1 vs SLUH-5 at Affton - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | University City-18 at Warrenton-48 - Final | |
6:00 pm | McCluer North at Fort Zumwalt West |
+