Baseball
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | Marquette-11 vs Parkway South-7 at Parkway South MS - Final | |
7:00 pm | CBC-4 vs Memphis University School-14 at Christian Brothers-Memphis - Final | |
7:00 pm | SLUH-10 at Christian Brothers-Memphis-9 - Final | |
7:15 pm | Belleville Township-7 at Fox-8 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Chaminade at McGill-Toolen (Ala.) | |
3:30 pm | Oakville vs Summit at Paradise Valley GC | |
3:30 pm | Wright City at Orchard Farm | |
3:30 pm | Lutheran St. Charles vs Borgia at Franklin County CC |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Fort Zumwalt West at Parkway North | |
4:00 pm | De Smet at Francis Howell Central | |
4:00 pm | North County at St. Pius X |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Affton Brunette Invitational | |
3:30 pm | Southwestern Illinois Relays |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Bayless-0 at Webster Groves-2 - Final | |
4:30 pm | DuBourg-0 at Affton-2 - Final | |
4:30 pm | DuBourg-0 vs Lindbergh-2 at Affton - Final | |
4:30 pm | Seckman-0 vs Lindbergh-2 at Affton - Final | |
4:30 pm | Mehlville-0 vs St. Mary's-2 at Webster Groves - Final | |
5:00 pm | Metro-East Lutheran-0 at Belleville East-2 - Final | |
5:00 pm | Belleville West-0 vs Lafayette-2 at Belleville East - Final | |
5:00 pm | Granite City-0 vs Belleville East JV-2 at Belleville East - Final | |
5:00 pm | Alton-0 vs Lutheran St. Charles-2 at Belleville East - Final | |
5:30 pm | Bayless-0 vs St. Mary's-2 at Webster Groves - Final | |
5:30 pm | Seckman-0 at Affton-2 - Final | |
5:30 pm | Mehlville-1 at Webster Groves-2 - Final | |
6:00 pm | Belleville West-2 vs Belleville East JV-0 at Belleville East - Final | |
6:00 pm | Granite City-0 vs Lafayette-2 at Belleville East - Final | |
6:00 pm | Lutheran St. Charles-0 at Belleville East-2 - Final | |
6:00 pm | Alton-0 vs Metro-East Lutheran-2 at Belleville East - Final | |
6:30 pm | Bayless-0 vs Mehlville-2 at Webster Groves - Final | |
6:30 pm | St. Mary's-2 at Webster Groves-0 - Final | |
6:30 pm | Lindbergh-1 at Affton-1 - Final | |
6:30 pm | DuBourg-1 vs Seckman-1 at Affton - Final | |
7:00 pm | Joliet Catholic-0 vs Edwardsville-2 at Joliet West - Final | |
8:00 pm | Oswego-0 vs Edwardsville-2 at Joliet West - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Lincolnshire Stevenson-9 at Cor Jesu-7 - Final | |
4:15 pm | Visitation-11 at Parkway South-4 - Final | |
5:30 pm | St. Dominic-9 at Eureka-12 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Hillsboro-2 vs McCluer North-1 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
1:00 pm | Gurnee Warren-0 vs Francis Howell North-2 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
1:00 pm | Rock Bridge-0 vs St. Charles-1 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
1:15 pm | Ozark-3 vs Fox-1 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
1:15 pm | Alton Marquette-6 vs De Soto-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
1:15 pm | Marion-4 vs Lutheran South-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
1:15 pm | Alton-1 vs Visitation-3 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
2:45 pm | Neuqua Valley-0 vs Nerinx Hall-1 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
2:45 pm | Farmington-0 vs Parkway Central-5 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
2:45 pm | Glendale-0 vs Parkway West-2 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
2:45 pm | Orchard Farm-3 vs Parkway North-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
3:00 pm | Belleville East-1 vs Fort Zumwalt West-3 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
3:00 pm | Branson-0 vs Pattonville-4 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
3:00 pm | Springfield, Illinois-0 vs Parkway South-3 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
3:00 pm | Lee's Summit West-4 vs Collinsville-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
4:00 pm | Sikeston-1 vs Perryville-0 at Cape Girardeau Central - Final | |
4:00 pm | Elsberry-0 at Winfield-5 - Final | |
4:00 pm | Quincy Notre Dame-1 vs Ladue-1 at Quincy - Final | |
4:30 pm | Hickman-1 vs Ursuline-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
4:30 pm | Belleville West-2 vs Lindbergh-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
4:30 pm | Aurora Metea Valley-0 vs Incarnate Word-2 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
4:30 pm | North County Christian at Crosspoint Christian | |
4:30 pm | Father McGivney-0 at Freeburg-6 - Final | |
4:30 pm | Lockport-0 vs Francis Howell-7 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
4:30 pm | Wood River-0 at Wesclin-8 - Final | |
4:45 pm | Carbondale-0 vs Timberland-3 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
4:45 pm | Kickapoo-2 vs Cor Jesu-1 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
4:45 pm | Lebanon-0 vs Seckman-6 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
4:45 pm | Jefferson City-1 vs Oakville-3 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
5:00 pm | Crocker-2 at St. James-5 - Final | |
5:00 pm | Athens-5 at Gillespie-1 - Final | |
5:45 pm | Normandy vs Hancock at Heine Meine | |
6:00 pm | St. Joseph's-0 at Summit-2 - Final | |
6:15 pm | Nixa-1 vs Hazelwood West-1 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
6:15 pm | Sacred Heart-Griffin JV-0 vs Northwest Cedar Hill-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
6:15 pm | Southern Boone-0 vs Villa Duchesne-7 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
6:15 pm | Oswego East-1 vs St. Dominic-6 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
6:30 pm | Belton-1 vs Washington-2 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
6:30 pm | DuBourg-2 vs Neosho-2 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
6:30 pm | Jacksonville, Illinois-0 vs Troy Buchanan-4 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
6:30 pm | Liberty (Wentzville)-1 vs Trinity-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
8:00 pm | Glenbard West-1 vs Holt-2 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
8:00 pm | Liberty (KC)-3 vs Webster Groves-2 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
8:00 pm | Carlinville-5 vs Sullivan-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final | |
8:00 pm | Granite City-2 vs Marquette-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Affton Brunette Invitational | |
3:30 pm | Southwestern Illinois Relays |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Grandview-26 at Valle Catholic-37 - Final | |
4:30 pm | Columbia-16 at Chester-2 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois at Nashville | |
4:30 pm | Auburn at Carlinville | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois at Greenville | |
4:30 pm | Park Hills Central-21 at Arcadia Valley-0 - Final | |
8:00 pm | Central Magnet (Tn.)-8 at Steeleville-6 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:40 pm | SLUH-11 vs Winnetka New Trier-5 at York - Final |
+