Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Hazelwood East-0 vs McCluer-14 at Hazelwood West - Final | |
9:00 am | STEAM Academy at MS-Berkeley-6 vs University City-3 at Heman Park - Final | |
10:00 am | Jennings-2 at MICDS-21 - Final | |
10:00 am | Normal Community-2 at Belleville East-1 - Final | |
10:00 am | Nashville-7 at Greenville-6 - Final | |
10:00 am | Roxana-2 at New Athens-9 - Final | |
10:00 am | Columbia-11 vs Valmeyer-9 at Waterloo - Final | |
10:00 am | Waterloo-14 at Gibault-1 - Final | |
10:00 am | Blair Oaks-13 vs Sullivan-6 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final | |
10:00 am | Fort Zumwalt West-4 vs Holt-5 at Timberland - Final | |
10:00 am | Springfield, Illinois-4 at Granite City-0 - Final | |
10:00 am | Normandy-0 vs Clayton-16 at Shaw Park - Final | |
11:00 am | New Haven-11 vs Crossroads College Prep-1 at Louisiana - Final | |
11:00 am | St. Charles-2 at St. Charles West-3 - Final | |
11:00 am | Gateway Science Academy-0 vs Grandview-10 at Heine Meine - Final | |
11:00 am | St. Vincent-2 vs Meadow Heights-6 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
11:00 am | Wright City-1 at Winfield-4 - Final | |
11:00 am | Civic Memorial-4 at Olney Richland County-5 - Final | |
11:00 am | Alton Marquette-9 at Mater Dei-2 - Final | |
11:00 am | Wesclin-2 at Althoff-1 - Final | |
11:00 am | Freeburg-10 at Centralia, Illinois-4 - Final | |
11:00 am | Hillsboro-4 vs Jackson-11 at Cape Girardeau Central - Final | |
11:00 am | Saxony Lutheran-6 at Jefferson-1 - Final | |
11:00 am | Webster Groves-3 vs Ladue-10 at SLUH - Final | |
11:00 am | Washington-1 vs Parkway South-3 at Eureka - Final | |
11:30 am | Riverview Gardens-0 vs Hazelwood Central-23 at Hazelwood West - Final | |
11:30 am | Waynesville-1 at Springfield Hillcrest-2 - Final | |
12:00 pm | Ritenour-1 at Parkway North-6 - Final | |
12:00 pm | Francis Howell-2 vs Francis Howell Central-3 at Fort Zumwalt East - Final | |
12:00 pm | Springfield, Illinois-1 at Granite City-11 - Final | |
12:00 pm | Pacific-6 vs Lutheran South-16 at Pacific - Final | |
12:00 pm | Flora-1 vs Nashville-9 at Greenville - Final | |
12:00 pm | Owensville-1 vs Southern Boone-3 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final | |
12:00 pm | Potosi-8 vs North County-5 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final | |
12:00 pm | Columbia-6 at Waterloo-3 - Final | |
12:30 pm | Hannibal-3 vs Troy Buchanan-13 at Timberland - Final | |
12:30 pm | Freeburg-6 at Centralia, Illinois-4 - Final | |
12:45 pm | Northwest Cedar Hill-1 vs Poplar Bluff-7 at Cape Girardeau Central - Final | |
1:00 pm | Civic Memorial-5 at Olney Richland County-6 - Final | |
1:00 pm | Woodland (Marble Hill)-2 vs Arcadia Valley-4 at Jefferson - Final | |
1:00 pm | Cairo at East St. Louis | |
1:00 pm | Miller Career-16 vs Soldan-6 at Bayless - Final | |
1:15 pm | Kingston-0 vs Bismarck-7 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
1:30 pm | Springfield Central-0 vs Rolla-16 at Springfield Hillcrest - Final | |
1:30 pm | Gateway STEM-0 at SLUH-1 - Forfeit | |
1:30 pm | Priory-4 vs Duchesne-8 at St. Charles West - Final | |
1:30 pm | O'Fallon Christian-1 vs St. Dominic-11 at Winfield - Final | |
2:00 pm | St. Clair-5 vs Borgia-6 at Pacific - Final | |
2:00 pm | Parkway West-1 vs Lafayette-8 at Eureka - Final | |
2:00 pm | Salem-3 vs St. James-14 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final | |
2:00 pm | Windsor (Imperial)-1 vs Festus-6 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final | |
3:00 pm | Pattonville-0 at Chaminade-10 - Final | |
3:00 pm | Fort Zumwalt East-6 vs Fort Zumwalt South-16 at Fort Zumwalt East - Final | |
3:30 pm | Crystal City-1 vs Valle Catholic-15 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
4:00 pm | Parkway Central-0 at CBC-5 - Final | |
4:00 pm | De Soto-2 vs Park Hills Central-3 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Westminster-10 vs Parkway South-11 at Missouri Baptist - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Southwestern Conference Championship |
Boys Track
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Borgia-0 vs Summit-2 at St. Mary's - Final | |
11:30 am | Lutheran St. Charles-0 vs Fort Zumwalt South-2 at St. Mary's - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:00 am | Bayless-0 vs Lutheran South-10 at Notre Dame - Final | |
11:00 am | Canton-1 vs Elsberry-0 at Principia - Final | |
11:15 am | Clayton-0 vs Ladue-4 at Ladue West Campus - Final | |
12:30 pm | O'Fallon-1 at Granite City-6 - Final | |
1:00 pm | Hancock-0 at Notre Dame-10 - Final | |
1:00 pm | MICDS-0 vs Villa Duchesne-1 at Ladue West Campus - Final |
Girls Track
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Wesclin-2 at Salem, Illinois-8 - Final | |
10:00 am | Civic Memorial-5 at Edwardsville-7 - Final | |
10:00 am | New Athens-13 at Trico-2 - Final | |
10:00 am | Nashville-1 at Steeleville-2 - Final | |
10:00 am | Granite City-3 at Springfield, Illinois-2 - Final | |
10:00 am | Centralia, Illinois-1 at Highland-4 - Final | |
10:00 am | Roxana-7 at Collinsville-16 - Final | |
11:00 am | Hardin Calhoun-2 vs Columbia-8 at Eagleview Elementary - Final | |
11:00 am | Belleville East-6 at Jerseyville-3 - Final | |
11:00 am | Waterloo-0 at Marion-9 - Final | |
12:00 pm | Granite City-4 at Springfield, Illinois-2 - Final | |
12:00 pm | Roxana-0 at Collinsville-18 - Final | |
12:00 pm | Greenville-3 vs Wesclin-22 at Trenton City Park - Final | |
12:00 pm | Gibault-3 vs Mater Dei-18 at Alton Marquette - Final | |
12:00 pm | Centralia, Illinois-3 at Highland-4 - Final | |
12:45 pm | Belleville East-5 at Jerseyville-8 - Final | |
2:00 pm | Gibault-0 at Alton Marquette-9 - Final | |
2:00 pm | Mater Dei-1 at Alton Marquette-2 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | De Smet-7 vs Ladue-9 at Rec-Plex - Final | |
7:00 pm | Parkway West-4 vs SLUH-15 at Rec-Plex - Final |
+