Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | St. Louis Patriots-4 vs Charlotte Stampede-7 at Lake Myrtle Sports Complex - Final | |
4:00 pm | Hazelwood East-1 at Hazelwood Central-11 - Final | |
4:00 pm | Festus-4 at Oakville-6 - Final | |
4:00 pm | McCluer-1 at McCluer North-11 - Final | |
4:00 pm | St. Pius X-9 at Perryville-8 - Final | |
4:00 pm | Mascoutah-0 vs O'Fallon-11 at Blazier Field - Final | |
4:00 pm | Bayless-1 vs Maplewood-RH-11 at Deer Creek- Mackinaw - Final | |
4:15 pm | MICDS-5 at Lutheran North-6 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-10 at Affton-2 - Final | |
4:15 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley at Riverview Gardens | |
4:15 pm | Bowling Green-5 at Warrenton-15 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell Central-0 at Liberty (Wentzville)-2 - Final | |
4:15 pm | Ritenour-0 at Webster Groves-10 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt East-5 at Parkway Central-15 - Final | |
4:15 pm | Granite City-4 at Jerseyville-7 - Final | |
4:15 pm | John Burroughs-13 at Whitfield-5 - Final | |
4:15 pm | Fox-22 vs University City-1 at Heman Park - Final | |
4:15 pm | Valley Park-11 vs Clayton-1 at Shaw Park - Final | |
4:15 pm | Lafayette-0 at Lindbergh-1 - Final | |
4:15 pm | Fort Zumwalt South-3 at Timberland-4 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-2 at Vandalia-7 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-8 at Wood River-3 - Final | |
4:30 pm | Highland, Missouri-1 at Jefferson-4 - Final | |
4:30 pm | Tri-City at Mount Olive | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-7 at Piasa Southwestern-8 - Final | |
4:30 pm | Althoff-2 at Belleville East-3 - Final | |
4:30 pm | Wellsville-5 at Hermann-6 - Final | |
4:30 pm | Greenville at Litchfield | |
4:30 pm | Owensville at Linn | |
4:30 pm | Dupo-0 at Herculaneum-4 - Final | |
4:30 pm | Sparta-0 at Nashville-10 - Final | |
4:30 pm | Staunton-11 at Pana-0 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-11 at Freeburg-0 - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois at Red Bud | |
4:30 pm | Woodlawn-1 at Mater Dei-5 - Final | |
4:30 pm | Roxana-1 at Carlinville-9 - Final | |
4:30 pm | Hannibal-16 vs St. Charles-5 at Palmyra - Final | |
4:30 pm | Chatham Glenwood-1 vs Highland-0 at Edwardsville - Final | |
4:30 pm | Carbondale at Murphysboro | |
4:30 pm | Columbia-4 at Triad-2 - Final | |
6:00 pm | Normal University High-5 vs Valmeyer-2 at O'Fallon - Final | |
6:00 pm | Mount Vernon, Illinois-5 vs Waterloo-1 at GCS Ballpark - Final | |
6:30 pm | Troy Buchanan-4 at Palmyra-2 - Final | |
6:30 pm | Hallsville-5 vs Rolla-4 at Fulton - Final | |
7:00 pm | St. Charles West-5 vs Lutheran St. Charles-6 at CarShield Field - Final | |
7:00 pm | Marquette-0 vs Summit-4 at Ballwin A.A. - Final | |
7:00 pm | Lockport-2 at Edwardsville-3 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Missouri Military Academy at Whitfield | |
5:00 pm | Clayton-3 at Ladue-17 - Final | |
5:00 pm | Eureka-14 at Chaminade-7 - Final | |
5:30 pm | Rock Bridge-9 at Hickman-1 - Final | |
6:30 pm | Webster Groves-18 at Kirkwood-9 - Final | |
7:00 pm | Fox-8 at Seckman-10 - Final | |
7:30 pm | MICDS-10 at Loyola Academy-9 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Naper Valley Invitational | |
4:00 pm | CBC-0 at John Burroughs-9 - Final | |
4:00 pm | Effingham St. Anthony at Greenville | |
4:00 pm | Lutheran St. Charles-8 vs Lutheran North-1 at Forestwood Park - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | GAC Central Championships | |
3:30 pm | Hillsboro Invitational | |
3:30 pm | GAC North Championships | |
4:00 pm | Suburban West Championships | |
4:00 pm | Harrisburg Invitational | |
4:30 pm | Macoupin County Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Fort Zumwalt West-1 at Parkway North-2 - Final | |
5:00 pm | Belleville West-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final | |
5:00 pm | O'Fallon Christian-2 at Fort Zumwalt North-1 - Final | |
5:00 pm | Oakville-0 at O'Fallon-2 - Final | |
5:00 pm | Belleville East-2 vs Francis Howell-1 at O'Fallon - Final | |
5:15 pm | Webster Groves-2 at Westminster-0 - Final | |
5:30 pm | Francis Howell Central-0 at Marquette-2 - Final | |
6:00 pm | Lutheran South-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final | |
6:00 pm | DuBourg-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final | |
6:00 pm | Seckman-0 at O'Fallon-2 - Final | |
6:00 pm | Althoff-0 vs Oak Forest-2 at O'Fallon - Final | |
7:00 pm | Seckman-0 vs Belleville East-2 at O'Fallon - Final | |
7:00 pm | Oak Forest-2 vs Belleville West-0 at O'Fallon - Final | |
7:00 pm | Francis Howell-2 vs Oakville-1 at O'Fallon - Final | |
8:00 pm | Francis Howell-0 at O'Fallon-2 - Final | |
8:00 pm | Althoff-2 vs Lutheran South-1 at O'Fallon - Final | |
8:00 pm | Oak Forest-2 vs Summit-0 at O'Fallon - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 am | Ladue-7 at Eureka-8 - Final | |
4:00 pm | Northwest Cedar Hill-7 at Whitfield-6 - Final | |
4:00 pm | Clayton-3 at Nerinx Hall-20 - Final | |
4:00 pm | Marquette-14 at Westminster-11 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh at Hazelwood East | |
5:15 pm | Parkway Central-18 at Notre Dame-8 - Final | |
5:30 pm | John Burroughs-8 at Lafayette-6 - Final | |
5:30 pm | Parkway South-14 at Francis Howell-8 - Final | |
5:30 pm | O'Fallon-15 at Kirkwood-12 - Final |
Girls Soccer
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | GAC Central Championships | |
3:30 pm | Hillsboro Invitational | |
3:30 pm | GAC North Championships | |
4:00 pm | Suburban XII Conference Meet | |
4:00 pm | Suburban West Championships | |
4:30 pm | Macoupin County Meet |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:15 pm | Belleville West-10 at Triad-11 - Final | |
3:15 pm | O'Fallon-3 vs Highland-4 at Triad - Final | |
4:15 pm | Civic Memorial-4 at Waterloo-2 - Final | |
4:15 pm | Breese Central-6 at Lebanon, Illinois-3 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-8 at Piasa Southwestern-9 - Final | |
4:30 pm | Trico-5 at Steeleville-2 - Final | |
4:30 pm | Greenville at Litchfield | |
4:30 pm | Carlyle at Waltonville | |
4:30 pm | Staunton at Pana | |
4:30 pm | Edwardsville-7 at Teutopolis-0 - Final | |
4:30 pm | Wood River-3 at Alton-5 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-12 at Vandalia-0 - Final | |
4:45 pm | Dupo-6 vs Columbia-14 at Triad - Final | |
4:45 pm | Murphysboro-2 vs Chatham Glenwood-4 at Triad - Final | |
5:00 pm | Roxana-0 at Carlinville-10 - Final |
+