Monday - February 5, 2018
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Boys Basketball
TimeEventScore
5:00 pmCrystal City at Bourbon - Postponed
0-0
5:00 pmCleveland at Brussels - Postponed
0-0
7:15 pmPerryville at Dexter
Rivalry
7:15 pmPattonville at Trinity - Postponed
0-0
7:30 pmCarlinville-36 at Greenfield-47 - Final
47-36

Girls Basketball
TimeEventScore
5:00 pmCrystal City at Bourbon - Postponed
0-0
5:30 pmNorth County-53 vs Arcadia Valley-60 at Mineral Area CC - Final
60-53
5:30 pmPerryville-39 at Grandview-52 - Final
52-39
5:30 pmOwensville-33 at St. James-50 - Final
50-33
6:00 pmCivic Memorial-71 at Mascoutah-38 - Final
71-38
6:00 pmWood River-26 vs Staunton-46 at Alton Marquette - Final
46-26
6:00 pmVilla Grove-27 at Arthur-Lovington-59 - Final
59-27
6:00 pmWaterloo-14 at Highland-79 - Final
79-14
6:15 pmColumbia-27 at Breese Central-63 - Final
63-27
6:15 pmCentralia, Illinois-38 at Marion-41 - Final
41-38
7:00 pmDupo-43 vs Sparta-44 at Pinckneyville - Final
44-43
7:00 pmShawnee-18 vs New Athens-50 at Cobden - Final
50-18
7:00 pmValmeyer-37 vs Sandoval-60 at Okawville - Final
60-37
7:00 pmWesclin-37 vs Althoff-49 at Nashville - Final
49-37
7:00 pmBrussels-38 vs Bunker Hill-71 at Carrollton, Illinois - Final
71-38
7:00 pmFestus-57 at De Soto-45 - Final
57-45
7:30 pmJerseyville-58 at Triad-49 - Final
58-49
7:30 pmSalem, Illinois-63 at Freeburg-54 - Final
63-54
7:30 pmRoxana-29 vs Piasa Southwestern-44 at Alton Marquette - Final
44-29
7:30 pmMounds Meridian-34 vs Sullivan, Illinois-61 at Arthur-Lovington - Final
61-34

Girls Swimming
TimeEventScore
4:30 pmSuburban Central Conference Championships

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmLadue-1 vs De Smet-5 at Queeny Recreational Complex - Final
5-1
6:45 pmFrancis Howell Central-1 vs Westminster-6 at Rec Plex South - Final
6-1
7:00 pmFort Zumwalt East-2 vs Oakville-5 at South County Rink - Final
5-2
7:15 pmAlton-2 vs Civic Memorial-3 at East Alton Rink - Final
3-2
7:30 pmCollinsville-6 vs Granite City-1 at O'Fallon Rink - Final
6-1
8:15 pmChaminade-1 vs SLUH-7 at Queeny Recreational Complex - Final
7-1
8:30 pmLafayette-4 vs Francis Howell-1 at Rec Plex South - Final
4-1
8:45 pmEureka-3 vs Lindbergh-2 at South County Rink - Final
3-2
8:45 pmWood River-5 vs Triad-14 at East Alton Rink - Final
14-5
9:00 pmFort Zumwalt South vs Seckman at FSI Shark Tank
Rivalry
9:00 pmBelleville Township-1 vs Freeburg/Waterloo-4 at O'Fallon Rink - Final
4-1
9:00 pmVianney-2 vs CBC-3 at Affton Rink - Final
3-2

Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmOrchard Farm at Borgia

+