Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Mount Zion-18 vs Triad-10 at Blazier Field - Final | |
4:00 pm | Breese Central-2 vs Champaign Central-9 at Tom Pile Field - Final | |
4:00 pm | Freeburg-3 vs Normal University High-5 at Belleville East - Final | |
4:15 pm | Mascoutah-10 at Carlyle-5 - Final | |
4:30 pm | Granite City-1 at Alton Marquette-3 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-3 at Steeleville-0 - Final | |
4:30 pm | Carrollton, Illinois-6 at Carlinville-3 - Final | |
4:30 pm | Roxana-4 at Wood River-8 - Final | |
4:30 pm | Greenville-3 at Wesclin-10 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-13 at Marissa-1 - Final | |
4:30 pm | West Frankfort-0 at Centralia, Illinois-5 - Final | |
4:30 pm | New Athens-14 at Lebanon, Illinois-0 - Final | |
4:30 pm | Dupo-5 at Bunker Hill-6 - Final | |
7:00 pm | Belleville West-0 vs Chatham Glenwood-11 at Blazier Field - Final | |
7:00 pm | Civic Memorial-5 vs Belleville East-1 at SIU Edwardsville - Final | |
7:00 pm | Carbondale-1 vs Alton-6 at GCS Ballpark - Final | |
7:00 pm | Columbia-1 vs Edwardsville-4 at Tom Pile Field - Final |
Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:50 pm | Rock Bridge-77 vs Chaminade-80 at JQH Arena - Final | |
8:30 pm | Liberty (KC)-61 vs Webster Groves-81 at JQH Arena - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Lafayette-16 at Cristo Rey-0 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell-5 at John Burroughs-6 - Final | |
4:30 pm | St. Mary's-1 at MICDS-26 - Final | |
5:00 pm | Eureka-7 at Nashville Ensworth, Tenn.-3 - Final | |
7:15 pm | Lindbergh-12 at Fox-2 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Roxana at Waterloo |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Kickapoo-58 vs St. Joseph's-44 at JQH Arena - Final | |
5:10 pm | Liberty (KC)-29 vs Kirkwood-51 at JQH Arena - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Tower Grove Christian-10 at 179 Soccer Park-0 - Final | |
4:30 pm | Greenville-1 vs Wood River-3 at Soccer Park (Wood River) - Final | |
5:00 pm | Carlinville-7 at North Mac-0 - Final | |
5:00 pm | Jerseyville-0 at Piasa Southwestern-0 - Final | |
5:30 pm | Marion-3 vs Father McGivney-0 at Freeburg - Final | |
5:30 pm | Roxana-0 at Althoff-6 - Final | |
5:30 pm | Waterloo-1 vs Belleville East-1 at Columbia - Final | |
5:30 pm | Rochester-0 at Edwardsville-3 - Final | |
6:00 pm | Chatham Glenwood-0 at Collinsville-4 - Final | |
7:30 pm | Civic Memorial-3 at Freeburg-5 - Final | |
7:30 pm | Triad-1 vs Alton-0 at Edwardsville - Final | |
7:30 pm | O'Fallon-0 vs Mascoutah-1 at Althoff - Final | |
7:30 pm | Gibault-0 at Columbia-4 - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | Belleville East-13 at Triad-7 - Final | |
4:15 pm | O'Fallon-0 at Highland-2 - Final | |
4:15 pm | Collinsville-0 at Mascoutah-5 - Final | |
4:30 pm | Carrollton, Illinois-3 at Carlinville-9 - Final | |
4:30 pm | Wesclin-4 at Wood River-6 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-5 at Marissa-1 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-15 at Jerseyville-8 - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-2 at New Athens-3 - Final | |
4:30 pm | Dupo-5 at Bunker Hill-6 - Final | |
4:30 pm | Nashville-23 at Greenville-0 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-2 at Steeleville-8 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 am | Parkway West-9 at Parkway South-6 - Final | |
5:00 pm | Lafayette-8 at Hinsdale South-17 - Final | |
5:30 pm | SLUH-19 at Kirkwood-6 - Final | |
5:30 pm | CBC-8 at Parkway Central-10 - Final | |
5:30 pm | Lindbergh-6 at Buffalo Grove-9 - Final |
+