Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | North Callaway-1 at Marshall-11 - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt North-11 vs St. Charles-2 at Lindenwood University - Final | |
9:00 am | Borgia-11 vs Battle-10 at Hickman - Final | |
10:00 am | Whitfield-1 at Priory-10 - Final | |
11:00 am | Red Bud-8 vs Fairfield-9 at GCS Ballpark - Final | |
11:00 am | Joplin-12 at Francis Howell-22 - Final | |
11:30 am | Francis Howell Central-7 vs Fort Zumwalt South-21 at Lindenwood University - Final | |
11:30 am | Kirksville-0 vs Borgia-5 at Hickman - Final | |
11:30 am | Mason (Ohio)-7 vs O'Fallon-17 at Westfield, Ind. - Final | |
12:00 pm | St. Mary's-7 at Oakville-9 - Final | |
12:00 pm | Vianney-7 at Lee's Summit West-6 - Final | |
12:00 pm | Edwardsville-12 vs Tallmadge (Ohio)-3 at Westfield, Ind. - Final | |
12:00 pm | Jefferson-1 at Seckman-11 - Final | |
12:20 pm | Roosevelt vs Northwest Academy at Ozzie Smith's | |
1:00 pm | Duchesne-4 at Valle Catholic-13 - Final | |
1:30 pm | Farmington-9 vs Northwest Cedar Hill-7 at Jackson - Final | |
2:00 pm | Fort Zumwalt East-6 vs St. Charles West-10 at Lindenwood University - Final | |
2:00 pm | Jefferson-7 vs Perryville-19 at Seckman - Final | |
2:00 pm | Clinton-9 vs North Callaway-14 at Marshall - Final | |
2:00 pm | St. Mary's-5 at Oakville-4 - Final | |
2:30 pm | Vianney-4 at Lee's Summit West-1 - Final | |
3:00 pm | Duchesne-2 at Ste. Genevieve-5 - Final | |
3:30 pm | Northwest Cedar Hill-3 at Jackson-4 - Final | |
4:00 pm | Seckman-7 at Perryville-4 - Final | |
4:00 pm | St. Dominic-3 at Lutheran South-13 - Final | |
4:30 pm | Gillespie-8 at Metro-East Lutheran-3 - Final | |
5:00 pm | South Callaway-3 vs Borgia-12 at Hickman - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt East-10 vs Warrenton-9 at Lindenwood University - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | CBC-8 at Kettle Moraine (Wisc.)-20 - Final | |
11:30 am | Webster Groves-15 vs Parkway South-3 at Parkway South MS - Final | |
1:00 pm | Fox-15 at Missouri Military Academy-0 - Final | |
3:00 pm | Priory-5 at O'Fallon-3 - Final | |
5:00 pm | Rock Bridge-21 at St. Mary's-2 - Final | |
6:00 pm | Hickman-0 at SLUH-16 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | O'Fallon Quad |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | 15th Corey Siebert Invitational | |
9:00 am | Pana Invitational | |
9:00 am | Capital City Relays | |
11:00 am | Keth Hall Invitational | |
11:00 am | Capital City Classic |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Northwest Cedar Hill-0 vs O'Fallon-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
8:00 am | Vianney-2 at Fort Zumwalt South-0 - Final | |
8:00 am | Francis Howell North-0 vs Francis Howell Central-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
9:00 am | Parkway South-2 vs Kirkwood-0 at Parkway Central - Final | |
9:00 am | O'Fallon-1 vs Vianney-1 at Fort Zumwalt South - Final | |
9:00 am | Oakville-0 vs Lindbergh-2 at Parkway Central - Final | |
9:00 am | Duchesne-2 vs De Smet-0 at Parkway Central - Final | |
9:00 am | Northwest Cedar Hill-1 at Fort Zumwalt South-1 - Final | |
9:00 am | CBC-1 vs St. Mary's-1 at Fort Zumwalt South - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt West-0 vs Pattonville-2 at Parkway Central - Final | |
9:45 am | Francis Howell North-0 vs St. Mary's-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
9:45 am | CBC-2 vs Francis Howell Central-0 at Fort Zumwalt South - Final | |
10:00 am | Oakville-0 vs Kirkwood-2 at Parkway Central - Final | |
10:00 am | De Smet-2 vs Fort Zumwalt West-1 at Parkway Central - Final | |
10:00 am | O'Fallon Christian-0 vs Parkway West-2 at Parkway Central - Final | |
10:00 am | Parkway North-2 vs Ritenour-0 at Parkway Central - Final | |
10:30 am | Northwest Cedar Hill-0 vs Vianney-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
10:30 am | O'Fallon-2 at Fort Zumwalt South-0 - Final | |
11:00 am | Pattonville-2 vs Marquette-1 at Parkway Central - Final | |
11:00 am | Lindbergh-1 vs Lafayette-2 at Parkway Central - Final | |
11:00 am | SLUH-2 vs Parkway South-1 at Parkway Central - Final | |
11:00 am | Duchesne-0 at Parkway Central-2 - Final | |
11:15 am | CBC-2 vs Francis Howell North-0 at Fort Zumwalt South - Final | |
11:15 am | St. Mary's-2 vs Francis Howell Central-0 at Fort Zumwalt South - Final | |
12:00 pm | Oakville-2 vs Fort Zumwalt West-0 at Parkway Central - Final | |
12:00 pm | De Smet-1 vs Kirkwood-2 at Parkway Central - Final | |
12:00 pm | Ritenour-0 vs O'Fallon Christian-2 at Parkway Central - Final | |
12:00 pm | Parkway West-2 vs Parkway North-0 at Parkway Central - Final | |
1:00 pm | Pattonville-0 at Parkway Central-2 - Final | |
1:00 pm | Duchesne-0 vs Marquette-2 at Parkway Central - Final | |
1:00 pm | SLUH-2 vs Lafayette-1 at Parkway Central - Final | |
1:00 pm | Lindbergh-1 vs Parkway South-2 at Parkway Central - Final | |
1:30 pm | O'Fallon-1 vs St. Mary's-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
1:30 pm | CBC-0 vs Vianney-2 at Fort Zumwalt South - Final | |
2:00 pm | Lafayette-2 vs Pattonville-1 at Parkway Central - Final | |
2:00 pm | SLUH-2 at Parkway Central-1 - Final | |
2:00 pm | Parkway South-2 vs Marquette-1 at Parkway Central - Final | |
2:00 pm | Duchesne-2 vs Lindbergh-0 at Parkway Central - Final | |
2:30 pm | Vianney-2 vs St. Mary's-0 at Fort Zumwalt South - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Lee's Summit North-3 vs Marquette-13 at Westminster - Final | |
9:00 am | Notre Dame de Sion-10 at St. Joseph's-9 - Final | |
9:30 am | Lee's Summit West-7 vs Lafayette-8 at Westminster - Final | |
11:00 am | Blue Valley-1 vs Marquette-15 at Westminster - Final | |
12:30 pm | Lee's Summit North-3 at Westminster-11 - Final | |
1:00 pm | Notre Dame de Sion-14 at Nerinx Hall-7 - Final | |
1:45 pm | Blue Valley-1 vs Lafayette-12 at Westminster - Final | |
2:00 pm | Cor Jesu-3 at Louisville Sacred Heart-11 - Final | |
3:00 pm | Visitation at Ursuline | |
3:00 pm | Lee's Summit West-6 at Westminster-11 - Final | |
4:00 pm | Parkway West-6 at St. George's, Tenn.-4 - Final | |
4:30 pm | Cor Jesu-5 vs Louisville Ballard, Ky.-3 at Louisville Sacred Heart - Final | |
5:15 pm | Louisville Mercy-4 at MICDS-15 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Incarnate Word-3 at Nixa-0 - Final | |
8:00 am | St. Joseph's-2 vs Jackson-0 at Kickapoo - Final | |
9:00 am | Winfield-0 vs Fort Osage-4 at Moberly - Final | |
9:00 am | Warrenton-1 vs Southern Boone-2 at Hannibal - Final | |
9:00 am | Rosati-Kain-5 vs Burlington, Iowa-4 at Hannibal - Final | |
10:00 am | Staunton at North Mac | |
10:00 am | Father McGivney-3 vs Breese Central-2 at Mater Dei - Final | |
10:00 am | Massac County vs Sikeston at Carbondale | |
11:00 am | Hazelwood Central-0 at Rolla-4 - Final | |
11:00 am | Maryville-0 vs St. Charles West-7 at Hannibal - Final | |
11:00 am | Hannibal-3 vs Parkway Central-2 at Hannibal - Final | |
12:00 pm | Cor Jesu-1 at Oakville-2 - Final | |
12:00 pm | Highland-1 at Mater Dei-2 - Final | |
1:00 pm | Rosati-Kain-2 vs Southern Boone-3 at Hannibal - Final | |
1:00 pm | Winfield-0 vs Chillicothe-2 at Moberly - Final | |
1:00 pm | Burlington, Iowa vs Warrenton at Hannibal | |
1:30 pm | Tower Grove Christian at Westwood Baptist | |
1:30 pm | Kelly vs Cape Girardeau Central at Hillsboro | |
1:30 pm | Maplewood-RH-3 vs Fredericktown-2 at Hillsboro - Final | |
2:00 pm | St. Joseph's-2 vs Liberty North-0 at Kickapoo - Final | |
2:00 pm | Murphysboro-1 vs Wesclin-6 at Mater Dei - Final | |
2:00 pm | Incarnate Word-4 vs Hickman-0 at Nixa - Final | |
3:00 pm | Maryville-4 vs Parkway Central-3 at Hannibal - Final | |
3:00 pm | St. Charles West-4 at Hannibal-1 - Final | |
3:30 pm | Perryville-4 at Hillsboro-0 - Final | |
3:30 pm | St. Clair-2 vs Ritenour-0 at Hillsboro - Final | |
5:00 pm | Gibault-3 at Althoff-3 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | 15th Corey Siebert Invitational | |
9:00 am | Pana Invitational | |
9:00 am | Dale Collier Invitational | |
10:00 am | Lafayette Invitational | |
11:00 am | Keith Hall Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Carbondale vs Park Hills Central at SEMO | |
10:00 am | Nashville at Pleasant Hill | |
10:00 am | Columbia-10 at O'Fallon-7 - Final | |
10:00 am | Alton-5 at Jerseyville-6 - Final | |
11:00 am | Murphysboro-2 at Belleville East-6 - Final | |
12:00 pm | Sacred Heart-Griffin-11 at Columbia-21 - Final | |
1:00 pm | Murphysboro-1 at Belleville East-5 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:00 am | St. Rita-8 at MICDS-6 - Final | |
7:55 am | Oakville-5 vs Lafayette-10 at MICDS - Final | |
8:00 am | Parkway West-5 vs Oak Park Fenwick-10 at Rec-Plex - Final | |
8:50 am | Hinsdale South-3 vs Chaminade-10 at MICDS - Final | |
8:50 am | SLUH-17 vs Chicago De La Salle-3 at Rec-Plex - Final | |
9:40 am | Parkway South-12 vs Sycamore-5 at Rec-Plex - Final | |
9:45 am | Pattonville-2 vs Clayton-9 at MICDS - Final | |
10:30 am | Lincolnshire Stevenson-8 vs Lindbergh-5 at Rec-Plex - Final | |
11:20 am | Parkway Central-7 vs Chicago De La Salle-5 at Rec-Plex - Final | |
11:30 am | Pattonville-2 vs Lafayette-8 at MICDS - Final | |
12:10 pm | Sycamore-5 vs Parkway West-8 at Rec-Plex - Final | |
1:00 pm | Houston Strake-4 vs De Smet-3 at Rec-Plex - Final | |
2:15 pm | Chaminade-9 at MICDS-11 - Final | |
2:40 pm | Parkway West-6 vs Lincolnshire Stevenson-11 at Rec-Plex - Final | |
3:30 pm | Houston Strake-9 vs Parkway Central-8 at Rec-Plex - Final | |
4:20 pm | Oak Park Fenwick-12 vs Lindbergh-6 at Rec-Plex - Final | |
4:30 pm | Hinsdale South-6 vs Lafayette-7 at MICDS - Final | |
5:10 pm | SLUH-11 vs Sycamore-3 at Rec-Plex - Final | |
5:30 pm | Clayton-3 vs Chaminade-2 at MICDS - Final | |
6:00 pm | Chicago De La Salle-1 vs Parkway South-13 at Rec-Plex - Final | |
6:30 pm | St. Rita-6 at MICDS-5 - Final | |
6:50 pm | Lincolnshire Stevenson vs Houston Strake at Rec-Plex | |
7:40 pm | Oak Park Fenwick-4 vs SLUH-6 at Rec-Plex - Final |
+