Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:30 am | Fredericktown-6 at Jefferson-5 - Final | |
4:15 am | Quincy Notre Dame-7 at Warrenton-0 - Final | |
4:30 am | Jefferson-7 at West County (Leadwood)-12 - Final | |
4:00 pm | Columbia-10 at Freeburg-3 - Final | |
4:00 pm | Hillsboro-10 at St. Clair-5 - Final | |
4:15 pm | Valley Park-6 at Priory-9 - Final | |
4:15 pm | St. Charles West-4 at Timberland-8 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood Central-14 at Lutheran North-1 - Final | |
4:15 pm | Holt-3 at Francis Howell Central-0 - Final | |
4:15 pm | McCluer North-3 at Parkway North-14 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-0 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
4:15 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-3 at McCluer-6 - Final | |
4:15 pm | University City-2 at Orchard Farm-3 - Final | |
4:15 pm | Principia-9 at Trinity-2 - Final | |
4:15 pm | St. Dominic-6 at O'Fallon Christian-8 - Final | |
4:15 pm | Edwardsville-6 at Francis Howell-7 - Final | |
4:15 pm | Lutheran St. Charles-8 at Fort Zumwalt East-1 - Final | |
4:15 pm | Parkway Central-7 at Hazelwood West-3 - Final | |
4:15 pm | De Smet-4 at Marquette-3 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-12 at Ritenour-0 - Final | |
4:15 pm | Collinsville-4 at Waterloo-7 - Final | |
4:15 pm | Webster Groves-4 at Summit-14 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-2 at Fort Zumwalt West-12 - Final | |
4:15 pm | Granite City-4 at Civic Memorial-14 - Final | |
4:15 pm | Maplewood-RH-6 at Whitfield-7 - Final | |
4:30 pm | Roxana-0 at Greenville-10 - Final | |
4:30 pm | Chester-0 at Valmeyer-10 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-9 at Gillespie-4 - Final | |
4:30 pm | Nokomis-2 at Alton Marquette-4 - Final | |
4:30 pm | St. Charles-4 vs Washington-5 at Ronsick Field (Washington) - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-13 at Carrollton-3 - Final | |
4:30 pm | Salem, Illinois-0 at Mater Dei-2 - Final | |
4:30 pm | St. James-2 at Rolla-11 - Final | |
4:30 pm | Carnahan-10 at East St. Louis-0 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-1 at Staunton-3 - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-10 at Pana-0 - Final | |
4:30 pm | Highland-11 at Alton-1 - Final | |
4:30 pm | North Clay-2 at Centralia, Illinois-0 - Final | |
4:30 pm | Valle Catholic-1 at Cape Notre Dame-11 - Final | |
4:30 pm | Grandview-1 at Graves County (Ky.)-13 - Final | |
4:30 pm | Red Bud-3 at Mascoutah-10 - Final | |
4:30 pm | Duchesne-10 vs Clayton-8 at Shaw Park - Final | |
5:00 pm | Wright City at Montgomery County | |
5:00 pm | North Callaway-10 at Mexico-11 - Final | |
5:00 pm | Laquey-2 vs Hermann-8 at Linn - Final | |
6:00 pm | John Burroughs-3 vs Nixa-6 at Lebanon - Final | |
6:00 pm | Kirksville-3 vs Ladue-4 at Camdenton - Final | |
6:30 pm | Dexter-3 vs Triad-7 at Cape Notre Dame - Final | |
7:00 pm | East Prairie-10 vs Grandview-0 at Graves County (Ky.) - Final | |
7:00 pm | MICDS-8 vs Parkway West-6 at Ballwin A.A. - Final | |
8:15 pm | Parkway South-1 at Lawrence (Kan.)-7 - Final | |
8:30 pm | John Burroughs-2 at Lebanon-12 - Final | |
8:30 pm | Ladue-7 at Camdenton-2 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:15 pm | Parkway West-5 at Chaminade-14 - Final | |
5:30 pm | Clayton-15 vs Fort Zumwalt West-7 at O'Fallon Sports Park - Final | |
7:00 pm | Summit-18 at St. Mary's-1 - Final | |
7:00 pm | SLUH-15 vs Webster Groves-5 at Moss Field - Final | |
7:00 pm | Marquette-19 at Seckman-4 - Final | |
7:30 pm | John Burroughs-7 at Vianney-8 - Final | |
7:30 pm | Westminster-8 at O'Fallon-17 - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 am | Fort Zumwalt North-205 vs St. Charles-159 at St. Peters GC | |
2:00 pm | Chaminade, Rockhurst at Rock Bridge | |
3:30 pm | Wright City at Elsberry | |
3:30 pm | Valley Park-213 vs Orchard Farm-202 at Eagle Springs - Final | |
3:30 pm | Fort Zumwalt East-183 vs St. Dominic-174 at Golf Club at Wentzville - Final | |
3:30 pm | Borgia-193 vs John Burroughs-195 at Forest Park - Final | |
4:00 pm | Pallo's Par 3 Quad |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | MICDS Tournament | |
8:00 am | Derby City Championship | |
9:00 am | Smith-Cotton Invitational | |
2:00 pm | O'Fallon-9 vs Granite City-0 at Belleville East - Final | |
3:30 pm | Belleville East Tournament | |
3:30 pm | Fort Zumwalt South-9 at Timberland-0 - Final | |
3:30 pm | St. Charles West at Francis Howell | |
3:30 pm | Vianney-6 vs Mehlville-3 at Bernard Middle School - Final | |
3:30 pm | Francis Howell North-9 at Fort Zumwalt East-0 - Final | |
4:00 pm | Ladue-1 vs John Burroughs-8 at Ladue Invitational - Final | |
4:00 pm | Eureka at Summit | |
4:00 pm | Hazelwood East at University City | |
4:00 pm | McCluer North at Pattonville | |
4:00 pm | St. Pius X at Windsor (Imperial) | |
4:00 pm | Oakville at Lutheran South | |
4:15 pm | Parkway South at Parkway West | |
4:15 pm | Marquette-9 at Parkway Central-0 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois at Greenville |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Eastern Relays | |
9:30 am | AAA Relays | |
3:00 pm | Potosi Invitational | |
3:00 pm | Fort Zumwalt North Invitational | |
3:30 pm | Comet Relays | |
4:00 pm | 46th Parkway North Fred Lyon Invitational | |
4:00 pm | Owensville Relays | |
4:00 pm | Sparta Invitational | |
4:00 pm | Chatham Invitational | |
4:00 pm | De Soto Invitational | |
4:00 pm | Litchfield Invitational | |
4:00 pm | Military Classic | |
4:00 pm | Orchard Farm Invitational |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Fort Zumwalt North-0 at Cape Notre Dame-2 - Final | |
5:15 pm | Westminster-2 at Ritenour-0 - Final | |
5:30 pm | Vianney-2 at Mehlville-0 - Final | |
5:30 pm | Fort Zumwalt South-0 at Lafayette-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-2 at Oakville-0 - Final | |
5:30 pm | Eureka-2 at Parkway North-0 - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Belleville Township at Barat | |
4:00 pm | Whitfield-6 at Ursuline-10 - Final | |
4:00 pm | Francis Howell-18 at Hazelwood Central-2 - Final | |
4:15 pm | Villa Duchesne-17 at Parkway South-3 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell North-7 at Holt-9 - Final | |
4:15 pm | Westminster-13 at Summit-3 - Final | |
5:30 pm | O'Fallon-6 at Lafayette-11 - Final | |
7:30 pm | Belleville West at Barat |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | East Moline United-2 vs Alton-6 at Sacred Heart-Griffin JV | |
4:00 am | Maplewood-RH-4 at Bayless-0 - Final | |
5:00 am | Staunton-2 vs Civic Memorial-6 at Bethalto Sports Complex - Final | |
3:00 pm | Jackson-1 at Marquette-2 - Final | |
3:00 pm | Ladue-0 vs Grain Valley-1 at Notre Dame de Sion - Final | |
4:00 pm | St. Joseph's-2 vs Peoria Notre Dame-0 at Sacred Heart-Griffin JV - Final | |
4:00 pm | East Moline United-1 vs Alton Marquette-6 at Sacred Heart-Griffin JV - Final | |
4:00 pm | Cleveland at Northwest Academy | |
4:00 pm | John Burroughs-0 at Westminster-2 - Final | |
4:00 pm | Ritenour-2 at Hazelwood Central-3 - Final | |
4:00 pm | Valley Park-10 at North Tech-0 - Final | |
4:00 pm | Chr. Ac. of Greater St. Louis-0 vs Tower Grove Christian-2 at St. Mary's - Final | |
4:00 pm | Gateway STEM-1 at Soldan-2 - Final | |
4:00 pm | Carnahan-0 at Miller Career-3 - Final | |
4:00 pm | Affton-3 at University City-2 - Final | |
4:15 pm | Medicine and Bioscience-7 at Roosevelt-1 - Final | |
4:15 pm | Eureka-2 at Cor Jesu-0 - Final | |
4:15 pm | Hazelwood West-1 at Pattonville-2 - Final | |
4:15 pm | Metro-2 vs Vashon-0 at Cleveland - Forfeit | |
4:30 pm | Decatur St. Teresa-5 at Father McGivney-1 - Final | |
4:30 pm | Greenville-0 at Freeburg-7 - Final | |
4:30 pm | Wood River-0 vs Roxana-8 at Soccer Park (Wood River) - Final | |
4:30 pm | St. Pius X-0 at Notre Dame-2 - Final | |
5:00 pm | Belle at Owensville | |
5:00 pm | Lutheran St. Charles-0 at St. Charles-7 - Final | |
5:00 pm | Republic-1 vs Hillsboro-0 at Art Firley Soccer Complex - Final | |
5:00 pm | O'Fallon Christian-0 at Notre Dame de Sion-2 - Final | |
5:00 pm | Carlinville-0 at Jerseyville-0 - Final | |
5:30 pm | Visitation-5 at St. Michael's-0 - Final | |
6:00 pm | Union-6 at Duchesne-0 - Final | |
6:00 pm | Triad-1 at Summit-2 - Final | |
6:00 pm | St. Louis Patriots-0 at Trinity-4 - Final | |
6:00 pm | Metro-East Lutheran at Taylorville | |
6:00 pm | Whitfield-0 at Parkway West-10 - Final | |
6:00 pm | Lafayette-2 at Francis Howell Central-0 - Final | |
6:00 pm | Parkway Central-2 at Fox-5 - Final | |
6:00 pm | Oakville-1 at Liberty (Wentzville)-2 - Final | |
7:00 pm | Holt-2 at Fort Zumwalt South-3 - Final | |
7:00 pm | Northwest Cedar Hill-0 vs Jefferson City-1 at Art Firley Soccer Complex - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:30 am | AAA Relays | |
3:00 pm | Potosi Invitational | |
3:30 pm | De Soto Invitational | |
3:30 pm | Fort Zumwalt North Invitational | |
3:30 pm | Comet Relays | |
4:00 pm | Owensville Relays | |
4:00 pm | Sparta Invitational | |
4:00 pm | Edwardsville Tiger Relays | |
4:00 pm | Litchfield Invitational | |
4:00 pm | Orchard Farm Invitational | |
4:00 pm | Chatham Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | West County (Leadwood)-0 at Park Hills Central-10 - Final | |
4:15 pm | Chester-2 at Waterloo-4 - Final | |
4:15 pm | Alton Marquette-6 at Edwardsville-2 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-7 at Alton-5 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-11 at Carrollton, Illinois-7 - Final | |
4:30 pm | Columbia-10 at Freeburg-0 - Final | |
4:30 pm | Breese Central-1 at Triad-6 - Final | |
4:30 pm | Carlinville at Staunton | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-16 at Pana-0 - Final | |
4:30 pm | Greenville-0 at Roxana-16 - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-10 at Lebanon, Illinois-5 - Final | |
4:30 pm | Bunker Hill-5 at Wood River-9 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-9 at Gillespie-1 - Final | |
7:30 pm | Kennett-1 at Park Hills Central-11 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | John Burroughs-5 vs Clayton-6 at John Burroughs - Final | |
4:30 pm | Parkway West-10 vs Marquette-1 at Pattonville - Final | |
5:00 pm | Parkway South-17 vs Eureka-0 at John Burroughs - Final | |
5:30 pm | Mehlville-7 vs MICDS-14 at Pattonville - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt West-3 vs SLAP-4 at John Burroughs - Final | |
6:30 pm | Lafayette-3 vs Marquette-3 at Pattonville - Final | |
7:30 pm | Ladue-21 vs Parkway North-2 at Pattonville - Final |
+