Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Festus-17 vs Fox-0 at Wilson-Rozier Park - Final | |
11:00 am | Fox-12 vs Pattonville-7 at Wilson-Rozier Park - Final | |
1:00 pm | Pattonville-3 vs Festus-4 at Wilson-Rozier Park - Final | |
3:00 pm | St. Charles West-3 vs Fort Zumwalt North-13 at Ozzie Smith Park - Final | |
3:00 pm | Priory-4 vs Hazelwood Central-6 at Ozzie Smith Park - Final | |
3:00 pm | Fort Zumwalt East-15 vs Hazelwood West-6 at Westhoff Park - Final | |
3:00 pm | O'Fallon Christian-1 vs Seckman-10 at Westhoff Park - Final | |
3:00 pm | Farmington-4 vs Northwest Cedar Hill-2 at Wilson-Rozier Park - Final | |
4:00 pm | Brentwood-16 vs Bayless-12 at Brentwood Park - Final | |
4:00 pm | McCluer North-13 at Lutheran North-3 - Final | |
4:00 pm | University City-26 at Normandy-1 - Final | |
4:00 pm | Lutheran St. Charles-15 vs DuBourg-0 at Forest Park - Final | |
4:00 pm | CBC-3 at Fort Zumwalt West-4 - Final | |
4:00 pm | South Central-3 vs Waterloo-13 at Centralia, Illinois - Final | |
4:00 pm | Carnahan-1 vs Madison, Illinois-0 at Cool Papa Bell Field - Final | |
4:15 pm | Belleville West-3 at Highland-6 - Final | |
4:15 pm | Ritenour-4 at Parkway North-15 - Final | |
4:15 pm | Clayton-4 at John Burroughs-2 - Final | |
4:15 pm | Francis Howell North-0 at Holt-10 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-13 at Francis Howell Central-2 - Final | |
4:15 pm | Chaminade-13 at Orchard Farm-10 - Final | |
4:15 pm | Wright City-3 vs Warrenton-7 at Wright City - Final | |
4:15 pm | Troy Buchanan-6 at St. Dominic-2 - Final | |
4:30 pm | Wood River-7 at Carlyle-18 - Final | |
4:30 pm | Columbia-7 at Mater Dei-6 - Final | |
4:30 pm | Civic Memorial-5 vs Edwardsville-9 at Tom Pile Field - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-5 at Roxana-9 - Final | |
4:30 pm | Herculaneum-7 at Grandview-6 - Final | |
4:30 pm | Belleville East-13 vs East St. Louis-0 at Jackie Joyner Kersee Center - Final | |
4:30 pm | Freeburg-2 at Red Bud-4 - Final | |
4:30 pm | Granite City-5 at Chatham Glenwood-16 - Final | |
4:30 pm | Vandalia-0 at Staunton-13 - Final | |
4:30 pm | Mascoutah-13 at Collinsville-10 - Final | |
4:30 pm | Kingston-4 at Crystal City-2 - Final | |
4:30 pm | Pana-4 at Gillespie-20 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro-2 at North County-11 - Final | |
4:30 pm | Washington-11 at Pacific-1 - Final | |
4:30 pm | St. Mary's-3 at Borgia-9 - Final | |
4:30 pm | Alton-2 at Jerseyville-8 - Final | |
4:30 pm | Anna-Jonesboro-0 at Nashville-1 - Final | |
4:30 pm | Perryville-4 at De Soto-0 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-0 at Piasa Southwestern-13 - Final | |
5:00 pm | St. Clair-4 vs Northwest Cedar Hill-4 at Wilson-Rozier Park - Final | |
5:00 pm | Carlinville at Greenville | |
5:00 pm | Sturgeon-3 at North Callaway-13 - Final | |
5:00 pm | CBC-0 at Fort Zumwalt West-1 - Final | |
5:30 pm | Seckman-11 vs Fort Zumwalt East-1 at Westhoff Park - Final | |
5:30 pm | Hazelwood Central-0 vs Fort Zumwalt North-13 at Ozzie Smith Park - Final | |
5:30 pm | St. Charles West-7 vs Priory-8 at Ozzie Smith Park - Final | |
5:30 pm | O'Fallon Christian-10 vs Hazelwood West-16 at Westhoff Park - Final | |
6:30 pm | Bayless-2 vs Brentwood-12 at Brentwood Park - Final | |
7:00 pm | Kirkwood-3 vs Webster Groves-0 at Ballwin A.A. - Final | |
7:00 pm | Wesclin-10 at Centralia, Illinois-1 - Final | |
7:00 pm | St. Clair-7 vs Farmington-8 at Wilson-Rozier Park - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Webster Groves-7 at CBC-12 - Final | |
4:00 pm | Kirkwood-7 at John Burroughs-18 - Final | |
4:30 pm | Marquette-12 at Fort Zumwalt West-13 - Final | |
4:30 pm | O'Fallon-10 at Ladue-13 - Final | |
5:30 pm | Priory-2 vs Eureka-12 at LaSalle Springs Middle - Final | |
7:00 pm | Vianney at St. Mary's |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Washington-162 vs Warrenton-163 at Warrenton Golf Course - Final | |
3:45 pm | John Burroughs-241 vs MICDS-237 at Forest Park - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Farmington Tournament | |
1:00 pm | Tiger Duals | |
2:00 pm | Tom Pitchford Invitational | |
4:00 pm | Whitfield-0 at Summit-9 - Final | |
4:00 pm | Potosi at Festus | |
4:00 pm | Lafayette-2 vs Ladue-7 at Ladue Middle School - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Triad Invitational | |
3:00 pm | Marion Relays | |
3:30 pm | Poplar Bluff Invitational | |
3:30 pm | 85th Marion Freeman Invitational-Blue Division | |
3:30 pm | Warrenton Invitational | |
3:30 pm | Jim Schmuck Patriot Classic | |
3:30 pm | Granite City Warrior Relays | |
3:30 pm | 85th Marion Freeman Invitational-Orange Division |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Father McGivney at Whitfield | |
4:30 pm | CBC-0 at SLUH-2 - Final | |
5:15 pm | Parkway North-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final | |
5:15 pm | Chicago St. Ignatius-0 vs Parkway Central-2 at Lincoln-Way East - Final | |
5:30 pm | Seckman-0 at Summit-2 - Final | |
5:30 pm | Cape Notre Dame-1 at Lutheran South-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway West-0 at Parkway South-2 - Final | |
6:00 pm | Ritenour-0 at Borgia-2 - Final | |
6:30 pm | Chicago Payton-0 vs Parkway Central-2 at Lincoln-Way East - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Marquette at TBD | |
2:00 pm | Ursuline-Dedham (Mass.) vs Ursuline-Wilmington at Ursuline | |
3:15 pm | Ursuline-New Rochelle-19 at Ursuline-2 - Final | |
4:00 pm | Pattonville-14 at Visitation-6 - Final | |
4:15 pm | Notre Dame-5 at Northwest Cedar Hill-13 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Waukee, Iowa-1 vs Belleville West-0 at Burlington, Iowa - Final | |
1:30 pm | St. Francis-2 vs Columbia-3 at Burlington, Iowa - Final | |
3:15 pm | Muscatine (Iowa)-1 vs Granite City-6 at Burlington, Iowa - Final | |
3:30 pm | Parkway Central-0 at St. Dominic-4 - Final | |
3:30 pm | McCluer North-1 vs Lutheran St. Charles-2 at Orchard Farm - Final | |
4:00 pm | Hancock-1 at Bayless-0 - Final | |
4:00 pm | Cleveland-3 at Soldan-13 - Final | |
4:00 pm | Principia-0 at John Burroughs-4 - Final | |
4:00 pm | Jennings-0 at Lutheran North-7 - Final | |
4:00 pm | Winfield-7 at Elsberry-1 - Final | |
4:00 pm | Owensville-0 vs Pacific-5 at Union - Final | |
4:15 pm | Piasa Southwestern-0 vs Civic Memorial-5 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-7 at Greenville-0 - Final | |
4:30 pm | Roxana-6 at Metro-East Lutheran-0 - Final | |
5:00 pm | Divine Savior (Wisc.)-1 vs Belleville West-2 at Burlington, Iowa - Final | |
5:00 pm | Perryville-2 at Fredericktown-1 - Final | |
5:00 pm | Father McGivney-4 at Staunton-0 - Final | |
5:15 pm | Valley Park-3 vs Whitfield-1 at Orchard Farm - Final | |
5:30 pm | Rock Bridge-1 vs Timberland-1 at St. Dominic - Final | |
5:45 pm | Borgia-0 vs Washington-1 at Union - Final | |
6:00 pm | Lutheran South-0 at Oakville-5 - Final | |
6:00 pm | Hillsboro-1 vs Hannibal-2 at Camdenton - Final | |
6:00 pm | Lindbergh-3 at Seckman-0 - Final | |
6:00 pm | Holt-4 at Fort Zumwalt North-1 - Final | |
6:00 pm | Hazelwood Central-0 at Parkway West-3 - Final | |
6:30 pm | Affton-1 at De Soto-0 - Final | |
6:30 pm | DuBourg-0 at Bishop Miege, Kan.-5 - Final | |
6:30 pm | Festus-2 at Windsor (Imperial)-5 - Final | |
6:30 pm | Warrenton-7 at Sullivan-2 - Final | |
7:00 pm | Hazelwood West-5 at Orchard Farm-1 - Final | |
7:30 pm | Troy Buchanan-0 at Union-4 - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Warrenton Invitational | |
3:30 pm | Granite City Relays | |
3:30 pm | 85th Marion Freeman Invitational | |
4:00 pm | Collinsville Invitational | |
4:15 pm | Kimball-Wintermeyer Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Mascoutah-12 at Breese Central-6 - Final | |
4:15 pm | Civic Memorial-1 at Granite City-5 - Final | |
4:15 pm | O'Fallon-14 at Triad-2 - Final | |
4:30 pm | Belleville West-0 vs Columbia-10 at Eagleview Elementary - Final | |
4:30 pm | Vandalia at Staunton | |
4:30 pm | Pana-2 at Gillespie-12 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-14 at Okawville-5 - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-5 at Jerseyville-2 - Final | |
4:30 pm | Lebanon, Illinois-0 at Freeburg-10 - Final | |
4:30 pm | Dupo-1 at New Athens-8 - Final | |
4:30 pm | Litchfield-0 at Piasa Southwestern-17 - Final | |
4:30 pm | Wood River-5 at Carlyle-8 - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-3 at Illinois Valley Central-2 - Final | |
4:30 pm | East St. Louis-0 at Belleville East-15 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro, Illinois-6 at Roxana-3 - Final | |
4:30 pm | Trico-15 at Gibault-1 - Final | |
4:30 pm | Highland-14 at Wesclin-6 - Final | |
5:00 pm | Carlinville at Greenville | |
6:30 pm | Alton Marquette-2 at Peoria Notre Dame-0 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | St. Patrick's-3 vs SLUH-14 at Lindbergh - Final | |
4:30 pm | Eureka-4 at Summit-12 - Final | |
4:55 pm | Ladue-16 vs SLUH JV-6 at Lindbergh - Final | |
5:30 pm | Mehlville vs John Burroughs at Summit | |
5:30 pm | Parkway North vs Oakville at Summit | |
5:50 pm | Parkway West-6 at Lindbergh-7 - Final | |
6:45 pm | SLAP-3 vs De Smet-11 at Lindbergh - Final | |
7:30 pm | CBC-6 vs Fort Zumwalt West-10 at Summit - Final | |
7:40 pm | St. Patrick's-7 vs Marquette-2 at Lindbergh - Final | |
8:35 pm | Parkway Central-6 vs Ladue-11 at Lindbergh - Final |
+