Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Wright City-6 at Orchard Farm-4 - Final | |
9:00 am | Warrenton-5 at Chaminade-8 - Final | |
9:00 am | Kirkwood-2 at Parkway West-8 - Final | |
10:00 am | Waynesville-2 vs Sullivan-12 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final | |
10:00 am | Priory-0 vs Hazelwood West-9 at Ozzie Smith Park - Final | |
10:00 am | Piasa Southwestern-1 at Gillespie-3 - Final | |
10:00 am | Timberland-8 at Webster Groves-2 - Final | |
10:00 am | Centralia, Illinois-4 vs South Central-9 at Centralia, Illinois - Final | |
10:00 am | Westminster-8 at Marquette-2 - Final | |
10:00 am | Morrisonville-0 at Winfield-7 - Final | |
10:00 am | Collinsville-2 at Highland-7 - Final | |
10:00 am | Union-1 at Rolla-9 - Final | |
10:00 am | Metro-7 vs Miller Career-3 at Mathews-Dickey - Final | |
10:00 am | Jefferson-11 vs Windsor (Imperial)-3 at Jefferson - Final | |
10:00 am | Parkway North-10 at Fort Zumwalt West-3 - Final | |
10:00 am | St. Clair-2 vs Pattonville-10 at Wilson-Rozier Park - Final | |
10:00 am | Jerseyville-15 at Jacksonville, Illinois-3 - Final | |
10:00 am | Lutheran South-3 at Gibault-0 - Final | |
10:00 am | Civic Memorial-6 at Mater Dei-9 - Final | |
10:00 am | St. Charles West-2 vs O'Fallon Christian-10 at Ozzie Smith Park - Final | |
10:00 am | Wesclin-2 vs Waterloo-12 at Centralia, Illinois - Final | |
10:00 am | Parkway Central-1 at Eureka-11 - Final | |
11:00 am | Hancock-0 at Valley Park-20 - Final | |
11:00 am | St. Charles-2 at Francis Howell North-12 - Final | |
11:00 am | Kirkwood-13 at Parkway West-6 - Final | |
11:00 am | CBC-9 vs Valle Catholic-5 at Alumni Field Ste. Gen. - Final | |
11:00 am | Hillsboro, Illinois-4 at Nashville-5 - Final | |
11:00 am | Parkway South-2 at MICDS-6 - Final | |
11:00 am | Warrenton-12 vs Maplewood-RH-0 at Chaminade - Final | |
11:00 am | Francis Howell-4 at Liberty North-14 - Final | |
12:00 pm | St. Mary's-3 at SLUH-4 - Final | |
12:00 pm | Hardin Calhoun-1 vs Piasa Southwestern-3 at Gillespie - Final | |
12:00 pm | Lutheran South-6 vs Vianney-7 at Gibault - Final | |
12:00 pm | Jerseyville-15 at Jacksonville, Illinois-8 - Final | |
12:00 pm | Parkway Central-1 vs Summit-11 at Eureka - Final | |
12:00 pm | Valmeyer-5 at Alton-3 - Final | |
12:00 pm | Duchesne-20 vs Wright City-14 at Orchard Farm - Final | |
12:00 pm | Timberland-7 at Webster Groves-8 - Final | |
12:00 pm | Whitfield-16 at Brentwood-6 - Final | |
12:00 pm | Northwest Cedar Hill-5 vs Fox-7 at Wilson-Rozier Park - Final | |
12:00 pm | Cuba-0 vs Union-2 at Rolla - Final | |
12:00 pm | Waterloo-14 at Centralia, Illinois-7 - Final | |
12:00 pm | Westminster-16 at Marquette-6 - Final | |
12:00 pm | Morrisonville-0 at Winfield-17 - Final | |
12:30 pm | Benton, Illinois-17 vs New Athens-5 at Cobden - Final | |
12:30 pm | Hazelwood Central-4 vs Fort Zumwalt East-6 at Ozzie Smith Park - Final | |
12:30 pm | Seckman-12 vs Fort Zumwalt North-7 at Ozzie Smith Park - Final | |
12:30 pm | Sullivan-7 vs Waynesville-8 at Bank Of Sullivan Ballpark - Final | |
12:30 pm | South Central-5 vs Wesclin-1 at Centralia, Illinois - Final | |
12:30 pm | Liberty (Wentzville)-2 vs Parkway North-4 at Fort Zumwalt West - Final | |
1:00 pm | Battle-6 vs Parkway South-14 at MICDS - Final | |
1:00 pm | Civic Memorial-5 at Breese Central-4 - Final | |
1:00 pm | Hillsboro, Illinois-0 at Nashville-5 - Final | |
1:00 pm | St. Charles-0 at Francis Howell North-21 - Final | |
1:30 pm | Principia-7 at John Burroughs-0 - Final | |
1:30 pm | Valley Park-3 at Hancock-5 - Final | |
1:45 pm | Holt-9 vs CBC-4 at Valle Catholic - Final | |
2:00 pm | Salem, Illinois-4 vs Highland-8 at Collinsville - Final | |
2:00 pm | Francis Howell-4 at Staley-14 - Final | |
2:00 pm | Hardin Calhoun-1 at Gillespie-6 - Final | |
2:00 pm | Orchard Farm-18 vs Duchesne-2 at Orchard Farm - Final | |
2:00 pm | Festus-13 vs Farmington-5 at Wilson-Rozier Park - Final | |
2:00 pm | Maplewood-RH-0 at Chaminade-14 - Final | |
2:00 pm | Summit-3 at Eureka-4 - Final | |
2:00 pm | Rolla-13 at Cuba-1 - Final | |
2:00 pm | Collinsville-1 vs Salem, Illinois-2 at Highland - Final | |
2:30 pm | St. Mary's-2 at SLUH-12 - Final | |
2:30 pm | Vianney-16 at Gibault-0 - Final | |
3:00 pm | Liberty (Wentzville)-7 at Fort Zumwalt West-4 - Final | |
3:00 pm | Battle-4 at MICDS-5 - Final | |
3:00 pm | New Athens-10 at Cobden-2 - Final | |
4:00 pm | Holt-8 at Valle Catholic-1 - Final | |
4:30 pm | Freeburg-1 at Mater Dei-4 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Holt at TBD | |
12:00 pm | Lafayette-14 at Lindbergh-7 - Final | |
1:00 pm | Belleville Township-5 at Missouri Military Academy-4 - Final | |
1:00 pm | Clayton-6 at Rock Bridge-15 - Final | |
1:00 pm | Webster Groves-4 at MICDS-17 - Final | |
2:00 pm | Hickman-1 at Fox-8 - Final | |
2:00 pm | Parkway South-0 at Eureka-20 - Final | |
4:00 pm | De Smet-11 at SLUH-12 - Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Tom Pitchford Invitational | |
8:30 am | Tiger Duals | |
9:00 am | MCC Championships | |
10:00 am | Lutheran South Tournament |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Lindenwood High School Invitational | |
8:30 am | Troy Throwers Meet | |
9:00 am | Midwest Team Challenge | |
9:00 am | Jokisch-Grandone Invitational | |
10:00 am | 85th Marion Freeman Invitational-Orange Division | |
10:00 am | 85th Marion Freeman Invitational-Blue Division |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Belleville West-1 vs St. Mary's-2 at Lafayette - Final | |
8:30 am | Fort Zumwalt South-0 at Lafayette-2 - Final | |
8:30 am | Francis Howell North-0 vs SLUH-2 at Lafayette - Final | |
8:30 am | Francis Howell-0 vs Vianney-2 at Lafayette - Final | |
9:00 am | Cape Notre Dame-0 vs Chaminade-2 at Webster Groves - Final | |
9:00 am | Alton-0 at Webster Groves-2 - Final | |
9:15 am | Marquette-0 vs Eureka-2 at Lafayette - Final | |
9:15 am | Kirkwood-2 vs O'Fallon-0 at Lafayette - Final | |
9:15 am | Francis Howell Central-0 vs Chicago Marist-2 at Lafayette - Final | |
9:15 am | De Smet-2 vs Edwardsville-1 at Lafayette - Final | |
9:45 am | Parkway Central-0 vs Brother Rice (Mich.)-2 at Lincoln-Way East - Final | |
10:00 am | Francis Howell Central-0 at Lafayette-2 - Final | |
10:00 am | Borgia-0 vs Belleville East-2 at Webster Groves - Final | |
10:00 am | Marquette-1 vs St. Mary's-2 at Lafayette - Final | |
10:00 am | De Smet-0 vs SLUH-2 at Lafayette - Final | |
10:00 am | Kirkwood-0 vs Vianney-2 at Lafayette - Final | |
10:00 am | St. Dominic-0 vs Parkway West-2 at Webster Groves - Final | |
10:45 am | Fort Zumwalt South-0 vs Chicago Marist-2 at Lafayette - Final | |
10:45 am | Edwardsville-2 vs Francis Howell North-0 at Lafayette - Final | |
10:45 am | Cape Notre Dame-2 vs Alton-1 at Webster Groves - Final | |
10:45 am | Belleville West-0 vs Eureka-2 at Lafayette - Final | |
10:45 am | Chaminade-2 at Webster Groves-1 - Final | |
10:45 am | Francis Howell-1 vs O'Fallon-2 at Lafayette - Final | |
11:30 am | Edwardsville-0 vs SLUH-2 at Lafayette - Final | |
11:30 am | O'Fallon-0 vs Vianney-2 at Lafayette - Final | |
11:30 am | St. Dominic-2 vs Borgia-0 at Webster Groves - Final | |
11:30 am | Eureka-2 vs St. Mary's-0 at Lafayette - Final | |
11:30 am | Chicago Marist-2 at Lafayette-0 - Final | |
11:30 am | Parkway West-0 vs Belleville East-2 at Webster Groves - Final | |
12:00 pm | Lake Park-2 vs Parkway Central-1 at Lincoln-Way East - Final | |
12:15 pm | Francis Howell Central-2 vs Fort Zumwalt South-1 at Lafayette - Final | |
12:15 pm | Borgia-2 vs Alton-1 at Webster Groves - Final | |
12:15 pm | Parkway West-1 at Webster Groves-2 - Final | |
12:15 pm | De Smet-2 vs Francis Howell North-0 at Lafayette - Final | |
12:15 pm | Belleville West-0 vs Marquette-2 at Lafayette - Final | |
12:15 pm | Kirkwood-2 vs Francis Howell-0 at Lafayette - Final | |
1:00 pm | Cape Notre Dame-2 vs St. Dominic-0 at Webster Groves - Final | |
1:00 pm | Belleville East-2 vs Chaminade-1 at Webster Groves - Final | |
1:30 pm | Fort Zumwalt South-1 vs Francis Howell-2 at Lafayette - Final | |
1:30 pm | Belleville West-0 vs Francis Howell North-2 at Lafayette - Final | |
1:30 pm | Eureka-0 vs SLUH-2 at Lafayette - Final | |
1:30 pm | Vianney-0 vs Chicago Marist-2 at Lafayette - Final | |
2:30 pm | Francis Howell Central-1 vs O'Fallon-2 at Lafayette - Final | |
2:30 pm | Kirkwood-2 at Lafayette-1 - Final | |
2:30 pm | Edwardsville-1 vs Marquette-2 at Lafayette - Final | |
2:30 pm | De Smet-0 vs St. Mary's-2 at Lafayette - Final | |
3:00 pm | Minooka-0 vs Parkway Central-2 at Lincoln-Way East - Final | |
3:30 pm | Francis Howell North-0 vs Francis Howell-2 at Lafayette - Final | |
3:30 pm | Chicago Marist-1 vs SLUH-2 at Lafayette - Final | |
4:30 pm | Kirkwood-1 vs St. Mary's-2 at Lafayette - Final | |
4:30 pm | Marquette-0 vs O'Fallon-2 at Lafayette - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:30 am | Marquette-13 at Notre Dame de Sion-8 - Final | |
11:15 am | Ursuline-Dedham (Mass.)-12 at Ursuline-1 - Final | |
12:30 pm | Ursuline-New Rochelle vs Ursuline-Wilmington at Ursuline | |
2:00 pm | Marquette-10 at St. Teresa's-9 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Camdenton-0 vs Hillsboro-10 at Camdenton - Final | |
8:00 am | Bradley-Bourbonnais-2 vs Granite City-1 at Burlington, Iowa - Final | |
9:45 am | Lemont-1 vs Columbia-2 at Burlington, Iowa - Final | |
10:00 am | Breese Central-0 at Mater Dei-7 - Final | |
10:00 am | Salem, Illinois-0 vs Freeburg-6 at Centralia, Illinois - Final | |
10:00 am | Chicago Mount Carmel vs Mount Vernon, Illinois at Centralia, Illinois | |
11:00 am | St. Charles West-2 at Duchesne-1 - Final | |
11:30 am | Kirkwood-3 at Helias-1 - Final | |
11:45 am | Belleville West-1 vs St. Thomas Aquinas-2 at Burlington, Iowa - Final | |
12:00 pm | Mount Vernon, Illinois at Centralia, Illinois | |
1:15 pm | Waunakee (Wisc.)-0 vs Granite City-1 at Burlington, Iowa - Final | |
2:00 pm | DuBourg-0 vs TBD-2 at Bishop Miege, Kan. | |
2:00 pm | Freeburg-7 at Centralia, Illinois-0 - Final | |
2:00 pm | Salem, Illinois vs Olney Richland County at Centralia, Illinois | |
2:00 pm | Fatima-0 vs Hillsboro-7 at Camdenton - Final | |
3:00 pm | Columbia-0 vs Peoria Notre Dame-1 at Burlington, Iowa - Final |
Girls Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Lindenwood High School Invitational | |
8:00 am | Rockford East Relays | |
8:30 am | Troy Throwers Meet | |
9:00 am | Parkway South Vicki Lynn Reaves Classic | |
9:00 am | Jokisch-Grandone Invitational | |
10:00 am | 85th Marion Freeman Invitational |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Civic Memorial-5 at Belleville West-6 - Final | |
9:00 am | Alton Marquette-6 at Canton-1 - Final | |
9:00 am | Steeleville-12 vs Sparta-3 at Steeleville - Final | |
9:00 am | Malden-1 vs Park Hills Central-2 at SEMO - Final | |
10:00 am | Piasa Southwestern-4 at Hardin Calhoun-1 - Final | |
10:00 am | Civic Memorial-10 at Belleville West-7 - Final | |
10:00 am | Jerseyville-1 at Alton-8 - Final | |
10:00 am | Granite City-8 vs Roxana-0 at Alton - Final | |
11:00 am | Freeburg-17 at Gibault-3 - Final | |
11:00 am | Breese Central-17 at Greenville-2 - Final | |
12:00 pm | Granite City-1 at Alton-9 - Final | |
12:00 pm | Steeleville-13 vs Chester-1 at Steeleville - Final | |
12:00 pm | Alton Tournament - Championship | |
12:00 pm | Jerseyville-12 vs Roxana-9 at Alton - Final | |
12:00 pm | Alton Tournament - 3rd place | |
1:00 pm | Breese Central-19 at Greenville-0 - Final | |
1:00 pm | Centralia, Illinois-5 vs Columbia-9 at Eagleview Elementary - Final | |
1:00 pm | Freeburg-11 at Gibault-0 - Final | |
4:30 pm | Trico-8 at Steeleville-1 - Final |
Water Polo
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:40 am | St. Patrick's-9 vs Parkway Central-2 at Lindbergh - Final | |
7:30 am | SLAP-0 vs Parkway South-10 at Lindbergh - Final | |
8:00 am | Eureka vs Mehlville at Summit | |
8:25 am | Kirkwood-9 vs Parkway West-13 at Lindbergh - Final | |
9:00 am | Parkway North-4 vs CBC-9 at Summit - Final | |
9:20 am | SLAP-6 vs SLUH JV-12 at Lindbergh - Final | |
10:00 am | John Burroughs-8 at Summit-4 - Final | |
10:15 am | Marquette-5 vs Kirkwood-4 at Lindbergh - Final | |
11:00 am | Oakville-5 vs Fort Zumwalt West-8 at Summit - Final | |
11:10 am | Parkway South-9 vs Parkway Central-2 at Lindbergh - Final | |
12:05 pm | St. Patrick's-3 vs Parkway West-7 at Lindbergh - Final | |
1:00 pm | De Smet-4 vs Ladue-6 at Lindbergh - Final | |
1:00 pm | John Burroughs-6 vs CBC-8 at Summit - Final | |
1:55 pm | SLUH-8 at Lindbergh-3 - Final | |
2:00 pm | Summit-4 vs Fort Zumwalt West-10 at Summit - Final | |
2:50 pm | Kirkwood-8 vs SLAP-6 at Lindbergh - Final | |
3:45 pm | Marquette-4 vs SLUH JV-9 at Lindbergh - Final | |
4:00 pm | CBC-5 vs Fort Zumwalt West-6 at Summit - Final | |
5:35 pm | Parkway West-5 vs Parkway South-6 at Lindbergh - Final | |
6:30 pm | De Smet-6 at Lindbergh-4 - Final | |
7:25 pm | SLUH-8 vs Ladue-2 at Lindbergh - Final |
+