Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Lutheran North-3 at Valley Park-8 - Final | |
3:00 pm | West County (Leadwood)-6 vs Hancock-1 at Heine Meine - Final | |
4:00 pm | John Burroughs-4 at Westminster-7 - Final | |
4:00 pm | Fort Zumwalt North-5 at Troy Buchanan-9 - Final | |
4:00 pm | Vianney-9 vs Lafayette-3 at Vianney - Final | |
4:00 pm | Rockhurst-4 at Blue Springs South-10 - Final | |
4:15 pm | Lutheran South-2 at St. Mary's-5 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-0 vs Jackson-1 at Lindbergh - Final | |
4:15 pm | Hazelwood West-5 at De Smet-7 - Final | |
5:00 pm | Lutheran St. Charles-2 at Boonville-6 - Final | |
5:00 pm | Aurora-6 at Nevada-5 - Final | |
5:00 pm | Excelsior Springs-7 at St. Joseph Lafayette-5 - Final | |
5:00 pm | Van-Far-1 at Valle Catholic-3 - Final | |
5:00 pm | Cape Notre Dame-2 at Potosi-5 - Final | |
5:00 pm | Helias-4 at Bolivar-2 - Final | |
5:30 pm | Hickman-5 at Rolla-4 - Final | |
6:00 pm | Kickapoo-5 at Carthage-0 - Final | |
6:00 pm | Odessa-3 at Pembroke Hill-5 - Final | |
6:00 pm | Liberty (KC)-5 at St. Joseph Central-3 - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | De Smet-4 vs MICDS-10 at Lindenwood University - Final | |
7:00 pm | Lindbergh-8 vs O'Fallon-7 at Lindenwood University - Final |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Vianney-1 vs Lafayette-2 at Webster Groves - Final | |
5:15 pm | St. Mary's-2 vs Affton-0 at Webster Groves - Final | |
5:30 pm | O'Fallon-2 at Metro-East Lutheran-0 - Final | |
6:30 pm | Eureka-0 vs SLUH-2 at Webster Groves - Final | |
6:30 pm | Belleville East-1 at Althoff-2 - Final | |
6:30 pm | Granite City-0 vs Belleville West-2 at Metro-East Lutheran - Final | |
7:45 pm | Webster Groves-0 vs Parkway Central-2 at Webster Groves - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Lafayette-10 vs St. Teresa's-9 at Cosmo Park (Columbia) - Final | |
4:00 pm | Cor Jesu-3 at MICDS-13 - Final | |
4:15 pm | Parkway West-5 vs Westminster-7 at John Burroughs - Final | |
5:30 pm | Kirkwood-6 vs Marquette-14 at MICDS - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Helias-0 at Notre Dame de Sion-4 - Final | |
4:15 pm | Villa Duchesne-0 vs Incarnate Word-1 at Creve Coeur Soccer Complex - Final | |
4:30 pm | Waterloo-7 at Marion-0 - Final | |
4:30 pm | Lee's Summit North-1 at St. Teresa's-4 - Final | |
4:30 pm | Summit-4 at Westminster-0 - Final | |
5:00 pm | Grain Valley-2 at Kearney-3 - Final | |
5:00 pm | Union-3 at Glendale-0 - Final | |
5:30 pm | Bolivar-1 at Webb City-0 - Final | |
6:00 pm | Liberty North-0 vs Park Hill-3 at Park Hill South - Final | |
6:00 pm | Fort Zumwalt South-1 at St. Dominic-4 - Final | |
6:00 pm | Rock Bridge-2 at Kickapoo-1 - Final | |
6:00 pm | Champaign St. Thomas More-0 vs Althoff-3 at Columbia - Final | |
6:00 pm | St. Joseph's-1 at Eureka-2 - Final | |
6:00 pm | Troy Buchanan-0 at Lindbergh-5 - Final | |
6:00 pm | Jackson-7 vs Hazelwood Central-0 at Eagan Civic Center - Final | |
6:00 pm | Belleville West-3 vs Edwardsville-0 at McKendree University - Final | |
6:00 pm | Francis Howell North-0 at Fort Zumwalt West-3 - Final | |
6:00 pm | Nixa-0 at Lee's Summit West-5 - Final | |
6:30 pm | Triad-6 vs Carbondale-0 at Marion - Final | |
6:30 pm | Minooka-2 at Normal Community-3 - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Jerseyville-4 vs Columbia-11 at Bethalto Sports Complex - Final | |
4:30 pm | Belleville West-0 vs Belleville East-8 at Belleville West - Final | |
4:30 pm | Waterloo-1 vs Highland-5 at Triad - Final | |
4:30 pm | Piasa Southwestern-2 vs Alton Marquette-3 at Gordon Moore Park - Final | |
4:30 pm | Oblong-3 at Marissa-4 - Final | |
6:30 pm | Mascoutah-4 vs Civic Memorial-1 at Bethalto Sports Complex - Final |
+