Football
Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Lutheran South Invitational | |
3:30 pm | North County Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Champaign Central at Althoff | |
3:45 pm | Chester, Gibault, New Athens, Valmeyer at Marissa | |
4:00 pm | Father McGivney, Red Bud at Okawville |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Quincy Notre Dame-2 vs Ladue-3 at Quincy Notre Dame - Final | |
3:30 pm | Carl Junction-0 vs Sullivan-1 at Lebanon - Final | |
3:30 pm | Alton Marquette-2 vs Triad-2 at Collinsville - Final | |
4:00 pm | Perryville-3 vs Waterloo-0 at Carbondale - Final | |
4:00 pm | Roosevelt-1 at Cleveland-0 - Final | |
4:00 pm | Cape Girardeau Central-5 vs Anna-Jonesboro-1 at Carbondale - Final | |
4:15 pm | Raymond Lincolnwood-1 vs Staunton-0 at Carlinville - Final | |
4:15 pm | Gateway Science Academy-3 at Medicine and Bioscience-1 - Final | |
4:30 pm | Vashon-0 at Soldan-1 - Final | |
4:30 pm | Glendale-1 at SLUH-3 - Final | |
5:00 pm | Canton-0 at Winfield-3 - Final | |
5:00 pm | Alton vs Breese Central at Collinsville | |
5:00 pm | Valley Park at Whitfield - Postponed | |
5:30 pm | Sikeston-0 at Carbondale-6 - Final | |
5:45 pm | Carlinville-0 vs Springfield Lutheran-2 at Carlinville - Final | |
6:00 pm | Pattonville at Holt - Postponed |
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Timberland, Holt at Pattonville | |
4:00 pm | Affton at Webster Groves | |
4:30 pm | Kirkwood at Eureka | |
4:30 pm | Lindbergh at Marquette | |
4:30 pm | Lafayette-65 at Parkway West-120 - Final |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Battle-9 vs Liberty (Wentzville)-2 at Troy Buchanan - Final | |
2:00 pm | Highland, Missouri-0 vs Warrenton-3 at Troy Buchanan - Final | |
2:00 pm | Bowling Green-1 vs Hickman-6 at Troy Buchanan - Final | |
2:00 pm | St. Dominic-1 at Troy Buchanan-4 - Final | |
4:00 pm | Gateway STEM-0 vs Metro-1 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Forfeit | |
4:15 pm | Parkway South at Parkway Central | |
4:30 pm | Seckman-12 vs Farmington-2 at Farmington Sports Complex - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Winnetka New Trier-4 vs Louisville Assumption-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | Antioch-0 vs Ladue-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | Whitfield-3 vs Louisville Collegiate-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:00 pm | St. Dominic-0 vs Clayton-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | University City-0 at Notre Dame-3 - Final | |
4:00 pm | Mercy Academy (Kentucky)-0 vs Holland Hall, Okla.-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Rosati-Kain-0 vs Edwardsville-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Lutheran South-0 vs Homewood-Flossmoor-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:00 pm | Casady School, Okla.-0 vs Assumption White (Ky.)-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:00 pm | Kentucky Country Day-4 vs Lafayette-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:00 pm | Antioch-4 vs Pattonville-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:00 pm | Parkway West-1 vs Notre Dame de Sion-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:15 pm | Rosati-Kain-0 vs Lake Forest-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:15 pm | Villa Duchesne-2 vs Brookfield Academy, Wisc.-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:15 pm | Summit-1 vs Holland Hall, Okla.-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:15 pm | Kirkwood-0 vs St. Joseph's-4 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:15 pm | Louisville Eastern-2 vs Notre Dame-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:15 pm | Casady School, Okla.-3 vs University School of Milwaukee-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:15 pm | Ursuline-1 vs Lakes Community-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:15 pm | John Burroughs-2 vs Nerinx Hall-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
7:15 pm | Ladue-3 vs Pattonville-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:15 pm | Edwardsville-2 vs Lake Forest-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:15 pm | MICDS-1 vs Louisville duPont Manual-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:15 pm | Brookfield Academy, Wisc.-0 vs Louisville Assumption-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:15 pm | Kentucky Country Day vs Charlotte Country Day (N.C.) at SportPort Athletic Complex | |
9:15 pm | Cor Jesu-0 vs Lafayette-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:15 pm | Divine Savior (Wisc.) vs Oak Park and River Forest at SportPort Athletic Complex | |
9:15 pm | Visitation-4 vs Mercy Academy (Kentucky)-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:15 pm | Assumption White (Ky.)-0 vs University School of Milwaukee-4 at SportPort Athletic Complex - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | North County Invitational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | City Championship | |
3:30 pm | Fort Zumwalt West vs Francis Howell North at Bogey Hills | |
3:30 pm | Fort Zumwalt South, Troy at Timberland | |
4:00 pm | Metro League Match |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Miller Career vs Cleveland at Sublette Park | |
3:30 pm | Fort Zumwalt North at Fort Zumwalt West | |
3:30 pm | McKinley vs Metro at Carondelet Park | |
3:30 pm | Lutheran St. Charles at St. Charles | |
3:30 pm | Soldan at McKinley | |
4:00 pm | St. Charles West-0 at Windsor (Imperial)-3 - Final | |
4:00 pm | Fulton School at St. Albans at DuBourg | |
4:15 pm | Parkway North at Parkway Central | |
4:15 pm | Parkway West at Westminster | |
4:15 pm | Cor Jesu at Villa Duchesne | |
4:30 pm | Incarnate Word vs Ursuline at Chaminade | |
4:30 pm | Summit at Eureka |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Hickman-0 at Fatima-2 - Final | |
4:15 pm | Medicine and Bioscience-2 at Soldan-1 - Final | |
4:15 pm | Cleveland-2 at Sumner-1 - Final | |
4:30 pm | Valley Park-1 at Cardinal Ritter-2 - Final | |
4:30 pm | Christ Our Rock Lutheran-0 at Springfield Lutheran-2 - Final | |
4:30 pm | Jacksonville Routt-0 vs Springfield, Illinois-2 at Springfield Lutheran - Final | |
5:00 pm | Francis Howell North-1 at Pattonville-2 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt East-0 at Holt-2 - Final | |
5:15 pm | Metro at Carnahan | |
5:15 pm | Villa Duchesne-2 at Ursuline-0 - Final | |
5:15 pm | Northwest Academy at McKinley | |
5:30 pm | Lutheran St. Charles-2 vs Metro-East Lutheran-0 at Springfield Lutheran - Final | |
5:30 pm | Miller Career-2 at Vashon-0 - Final | |
5:30 pm | Hazelwood West-1 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
5:30 pm | Marquette-2 at Washington-0 - Final | |
5:30 pm | Springfield JV-0 vs LaSalle-Peru-2 at Springfield Lutheran - Final | |
5:30 pm | Oakville-1 at Lafayette-2 - Final | |
5:45 pm | Cor Jesu-2 at Eureka-1 - Final | |
5:45 pm | Incarnate Word-2 at Ritenour-0 - Final | |
6:00 pm | Winfield-2 at Bowling Green-0 - Final | |
6:00 pm | Roosevelt-0 at Gateway STEM-2 - Final | |
6:30 pm | Triad-0 at Springfield Lutheran-2 - Final | |
6:30 pm | Gibault-0 vs Springfield, Illinois-2 at Springfield Lutheran - Final | |
7:30 pm | LaSalle-Peru-2 vs Triad-0 at Springfield Lutheran - Final | |
7:30 pm | Metro-East Lutheran-0 vs Gibault-2 at Springfield Lutheran - Final |
+