Tuesday - September 17, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmSparta Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmCollinsville Scramble
3:00 pmAcorns Golf Links vs Waterloo at Acorns Golf Links
3:00 pmMascoutah vs Waterloo at Acorns Golf Links
3:30 pmJerseyville at Civic Memorial
4:00 pmGreenville, Litchfield at Staunton
4:00 pmTrico, Murphysboro, Steeleville at Okawville
4:00 pmTriad-174 vs Alton Marquette-160 at Oak Brook Golf Club - Final
160-174
4:00 pmFreeburg, Christ Our Rock at Wesclin
4:00 pmMount Vernon, Illinois-190 vs Marion-158 at Kokopelli GC - Final
158-190

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmJohn Burroughs-4 vs Ladue-1 at Ladue West Campus - Final
4-1
4:15 pmWaterloo-4 at Highland-0 - Final
4-0
4:15 pmTriad-8 at Jerseyville-0 - Final
8-0
4:15 pmCarbondale-7 at Centralia, Illinois-0 - Final
7-0
4:15 pmPriory-2 at Westminster-0 - Final
2-0
4:15 pmMcCluer South-Berkeley at Cleveland
Rivalry
4:15 pmParkway Central-4 at Hazelwood West-3 - Final
4-3
4:30 pmHillsboro, Illinois at Gillespie
Rivalry
4:30 pmPiasa Southwestern at Pana
Rivalry
4:30 pmEdwardsville-3 at Alton-1 - Final
3-1
4:30 pmEffingham St. Anthony at Breese Central
Rivalry
4:30 pmAltamont-0 at Mater Dei-4 - Final
4-0
4:30 pmSalem, Illinois-4 at Mount Vernon, Illinois-7 - Final
7-4
5:00 pmVianney-2 vs De Smet-3 at CBC - Final
3-2
5:00 pmBelleville West-0 at O'Fallon-3 - Final
3-0
5:00 pmFestus-0 at Perryville-8 - Final
8-0
5:00 pmCarlinville-1 at Staunton-2 - Final
2-1
5:00 pmMarquette-1 at Webster Groves-3 - Final
3-1
5:00 pmMetro-East Lutheran-0 at Wood River-7 - Final
7-0
5:00 pmCollinsville-0 at Belleville East-1 - Final
1-0
5:00 pmPinckneyville-0 at Alton Marquette-7 - Final
7-0
5:30 pmValley Park-1 at Sullivan-4 - Final
4-1
5:30 pmMascoutah-3 vs Civic Memorial-0 at Bethalto Sports Complex - Final
3-0
5:30 pmFrancis Howell-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final
2-1
5:30 pmRoxana-2 at Greenville-4 - Final
4-2
5:30 pmVandalia at Lincolnwood
Rivalry
6:00 pmPacific-2 at Affton-1 - Final
2-1
6:00 pmHancock-0 at Bayless-8 - Final
8-0
6:00 pmWindsor (Imperial)-2 at St. Pius X-3 - Final
3-2
6:00 pmFrancis Howell North-1 at Holt-4 - Final
4-1
6:00 pmParkway South-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
6:00 pmSeckman-1 at Northwest Cedar Hill-6 - Final
6-1
6:00 pmFox-1 at Parkway West-4 - Final
4-1
6:00 pmGateway Science Academy-4 at Duchesne-3 - Final
4-3
6:00 pmFather McGivney-2 at Freeburg-0 - Final
2-0
6:00 pmWhitfield-0 at Lutheran South-2 - Final
2-0
6:15 pmTimberland-3 at Fort Zumwalt East-0 - Final
3-0
6:30 pmSt. Dominic-1 at St. Mary's-3 - Final
3-1
6:30 pmFort Zumwalt North-2 at Washington-1 - Final
2-1
6:30 pmGibault-0 at Columbia-1 - Final
1-0
6:30 pmHillsboro-6 at De Soto-1 - Final
6-1
6:30 pmNorth County at Farmington
Rivalry
6:45 pmWaynesville-2 at Union-3 - Final
3-2
6:45 pmBorgia-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final
2-0
7:00 pmWinfield-0 at St. Charles West-7 - Final
7-0
7:00 pmSLUH-3 at CBC-0 - Final
3-0
7:00 pmTroy Buchanan-2 at Francis Howell Central-0 - Final
2-0
7:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-0

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmTimberland, Oakville at Westminster
4:00 pmHazelwood West at Lutheran St. Charles
4:00 pmCBC-57 at SLUH-113 - Final
113-57
4:00 pmVianney at John Burroughs
4:00 pmSummit at Pattonville
4:15 pmLiberty (Wentzville) at Lafayette
4:30 pmMarquette at Chaminade

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood West-7 at Pattonville-8 - Final
8-7
4:00 pmRosati-Kain-6 at DuBourg-5 - Final
6-5
4:00 pmGateway STEM at Miller Career
Rivalry
4:00 pmRiverview Gardens at McCluer South-Berkeley
Rivalry
4:00 pmGateway STEM at Miller Career
Rivalry
4:00 pmBayless-2 at Valley Park-21 - Final
21-2
4:00 pmSt. Dominic-2 at Notre Dame-5 - Final
5-2
4:00 pmHazelwood East-7 at Normandy-0 - Forfeit
7-0
4:15 pmParkway Central-4 at Parkway North-1 - Final
4-1
4:15 pmFort Zumwalt East-4 at Fort Zumwalt South-2 - Final
4-2
4:15 pmFrancis Howell Central-3 at Fort Zumwalt West-2 - Final
3-2
4:15 pmLutheran South-5 at Incarnate Word-6 - Final
6-5
4:15 pmWestminster-3 at Lutheran St. Charles-13 - Final
13-3
4:15 pmOrchard Farm-6 at St. Charles-13 - Final
13-6
4:15 pmTroy Buchanan-8 at Francis Howell North-1 - Final
8-1
4:15 pmUniversity City-23 at McCluer-1 - Final
23-1
4:15 pmBrentwood-16 at Cleveland-0 - Final
16-0
4:15 pmOakville-2 at Parkway West-3 - Final
3-2
4:15 pmWinfield at St. Charles West
Rivalry
4:15 pmHazelwood Central-3 at Fort Zumwalt North-13 - Final
13-3
4:15 pmClayton-14 at Jennings-3 - Final
14-3
4:15 pmBorgia-1 at Tolton Catholic-0 - Final
1-0
4:15 pmMehlville-3 at Northwest Cedar Hill-13 - Final
13-3
4:30 pmJackson-1 at Seckman-6 - Final
6-1
4:30 pmHerculaneum at Perryville
Rivalry
4:30 pmSullivan-15 at St. Clair-0 - Final
15-0
4:30 pmNew Haven-0 at Union-10 - Final
10-0
4:30 pmLouisiana-3 at Wright City-4 - Final
4-3
4:30 pmNorth County-8 at Farmington-3 - Final
8-3
4:30 pmPacific-18 at Hermann-3 - Final
18-3
4:30 pmWashington-6 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
6-1
4:30 pmOwensville-15 at St. James-2 - Final
15-2
4:30 pmFestus-11 at De Soto-6 - Final
11-6
4:30 pmNerinx Hall-2 at Jefferson-17 - Final
17-2
5:00 pmMontgomery County at Bowling Green
Rivalry
5:00 pmKirkwood-1 vs Eureka-6 at Kirkwood Athletic Association - Final
6-1
5:00 pmHillsboro-3 vs Marquette-2 at Kirkwood Athletic Association - Final
3-2
5:00 pmNorth Callaway-11 at Clopton-1 - Final
11-1
5:00 pmParkway South-12 vs Summit-7 at Kirkwood Athletic Association - Final
12-7
5:00 pmHolt-9 vs Webster Groves-2 at Kirkwood Athletic Association - Final
9-2
7:00 pmParkway South-4 vs Eureka-9 at Kirkwood Athletic Association - Final
9-4
7:00 pmMarquette-0 vs Webster Groves-5 at Kirkwood Athletic Association - Final
5-0
7:00 pmSummit-16 vs Kirkwood-13 at Kirkwood Athletic Association - Final
16-13
7:00 pmHolt-5 vs Hillsboro-3 at Kirkwood Athletic Association - Final
5-3

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmSt. Joseph's-2 at Cor Jesu-1 - Final
2-1
4:00 pmNerinx Hall-1 at MICDS-6 - Final
6-1
4:15 pmUniversity City-0 at Edwardsville-6 - Final
6-0
4:30 pmOakville-1 at Marquette-2 - Final
2-1
4:30 pmJohn Burroughs-3 at Lafayette-0 - Final
3-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmSparta Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmAlthoff, Gibault at Freeburg
Results
3:30 pmSte. Genevieve-224 vs Lutheran South-234 at Quail Creek GC - Final
224-234
3:30 pmOakville vs Mehlville at Columbia GC
3:30 pmTimberland-185 vs Liberty (Wentzville)-178 at Golf Club of Wentzville - Final
178-185
3:30 pmParkway South, Eureka at Northwest
3:30 pmFrancis Howell North at Francis Howell Central
3:30 pmCor Jesu-176 vs Visitation-177 at Sunset CC - Final
176-177
3:30 pmFort Zumwalt East, Union at Washington
3:45 pmEdwardsville-161 vs O'Fallon-153 at Oak Brook Golf Club - Final
153-161
3:45 pmSt. Dominic-171 vs John Burroughs-159 at Forest Park - Final
159-171
3:45 pmPattonville-244 vs Clayton-201 at Normandie - Final
201-244
4:00 pmVilla Duchesne, Ursuline at Westminster
Results
4:00 pmHighland, Jerseyville at Alton
Results
4:00 pmMarion-148 vs Harrisburg, Illinois-198 at Shawnee Hills CC - Final
148-198
4:00 pmTroy Buchanan-199 vs Francis Howell-174 at Whitmoor - Final
174-199
4:00 pmSteelville, Trico, Waterloo at Marissa
4:00 pmGreenville, Mascoutah at Breese Central
Results
4:00 pmNerinx Hall-187 vs Incarnate Word-187 at Normandie - Final
187-187
4:15 pmParkway Central, Parkway West at Ladue
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmHighland-9 at Collinsville-0 - Final
9-0
3:30 pmPattonville-0 at Webster Groves-9 - Final
9-0
3:30 pmFrancis Howell North vs Holt at Troy Buchanan
3:30 pmMiller Career at Gateway STEM
3:30 pmSt. Charles West at Fort Zumwalt East
3:30 pmEast St. Louis at O'Fallon
3:30 pmDuchesne at DuBourg
3:30 pmTimberland-9 at Fort Zumwalt North-0 - Final
9-0
3:30 pmLiberty (Wentzville)-7 at Fort Zumwalt South-2 - Final
7-2
3:30 pmCleveland vs McKinley at Carondelet Park
3:30 pmBelleville West at Edwardsville
3:30 pmTroy Buchanan at Francis Howell Central
3:30 pmParkway North at McCluer North
4:00 pmLutheran North at North Tech
4:00 pmNotre Dame-9 at Fulton School at St. Albans-0 - Final
9-0
4:00 pmJerseyville at Alton Marquette
4:00 pmParkway West Doubles Tournament
4:00 pmTriad at Waterloo
4:00 pmSummit Tournament
4:00 pmSt. Pius X-8 at Windsor (Imperial)-1 - Final
8-1
4:00 pmGreenville at Metro-East Lutheran
4:00 pmNorth County at Potosi
4:00 pmGranite City at Roxana
4:00 pmSt. Joseph's-1 at John Burroughs-8 - Final
8-1
4:00 pmHazelwood East at University City
4:15 pmMcCluer at Hazelwood Central
4:15 pmOakville at Mehlville

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmWright City-2 at Valley Park-0 - Final
2-0
4:00 pmFrancis Howell-2 at Fort Zumwalt West-0 - Final
2-0
4:00 pmLiberty (Wentzville) at Fort Zumwalt South
Rivalry
4:15 pmMcKinley at Cleveland
Rivalry
4:15 pmSoldan at Carnahan
Rivalry
4:15 pmGateway STEM-2 at Medicine and Bioscience-1 - Final
2-1
4:30 pmO'Fallon-2 at East St. Louis-0 - Final
2-0
4:30 pmBelleville East-0 at Belleville West-2 - Final
2-0
5:00 pmHighland-2 at Civic Memorial-0 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt North-1 at Washington-2 - Final
2-1
5:00 pmBorgia-2 at New Haven-0 - Final
2-0
5:00 pmHazelwood East-0 at North Tech-2 - Final
2-0
5:00 pmCarbondale-0 at Centralia, Illinois-2 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell North-0 at Holt-2 - Final
2-0
5:00 pmOrchard Farm-1 at St. Charles-2 - Final
2-1
5:00 pmTimberland-2 at Fort Zumwalt East-0 - Final
2-0
5:15 pmSparta at Pinckneyville
Rivalry
5:15 pmSumner-1 at Roosevelt-2 - Final
2-1
5:15 pmVashon vs Northwest Academy at Vashon
Rivalry
5:15 pmBayless-0 at Lutheran North-2 - Final
2-0
5:15 pmIncarnate Word-3 at Visitation-0 - Final
3-0
5:15 pmConfluence-0 at Hazelwood Central-2 - Final
2-0
5:15 pmMiller Career at Metro
Rivalry
5:30 pmColumbia-1 at Breese Central-2 - Final
2-1
5:30 pmTrinity at McCluer
Rivalry
5:30 pmFestus-2 at Fox-0 - Final
2-0
5:30 pmSt. Dominic at Cardinal Ritter
Rivalry
5:30 pmMarquette-2 at Mehlville-0 - Final
2-0
5:30 pmCalvary Lutheran at North Callaway
Rivalry
5:30 pmEureka-0 at Oakville-2 - Final
2-0
5:30 pmWinfield at St. Charles West
Rivalry
5:30 pmLafayette-2 at Webster Groves-0 - Final
2-0
5:30 pmJefferson-2 at Grandview-0 - Final
2-0
5:30 pmParkway South-2 at Kirkwood-0 - Final
2-0
5:45 pmWestminster-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0
6:00 pmMarissa-2 at Valmeyer-0 - Final
2-0
6:00 pmTroy Buchanan-1 at Francis Howell Central-2 - Final
2-1
6:00 pmWaterloo-2 at Jerseyville-0 - Final
2-0
6:00 pmNew Athens at Lebanon, Illinois
Rivalry
6:00 pmHermann-2 at Rock Bridge-0 - Final
2-0
6:00 pmNokomis at Bunker Hill
Rivalry
6:00 pmEdwardsville-2 at Collinsville-0 - Final
2-0
6:00 pmGranite City-0 at Alton Marquette-2 - Final
2-0
6:00 pmUnion-0 at Montgomery County-2 - Final
2-0
6:00 pmDupo-0 at Steeleville-2 - Final
2-0
6:00 pmCrystal City-1 at St. Vincent-2 - Final
2-1
6:00 pmFreeburg-2 at Carlyle-0 - Final
2-0
6:00 pmPotosi at Salem
Rivalry
6:15 pmSouth County (Ill.)-2 at Mount Olive-0 - Final
2-0
6:15 pmVilla Duchesne at John Burroughs
Rivalry
6:15 pmPacific-2 at Cuba-0 - Final
2-0
6:15 pmTriad-2 at Mascoutah-0 - Final
2-0
6:30 pmKingston-0 at St. Clair-2 - Final
2-0
6:30 pmHerculaneum at St. Pius X
Rivalry
6:30 pmMount Vernon, Illinois-0 at Althoff-2 - Final
2-0
6:30 pmPerryville-2 at Windsor (Imperial)-0 - Final
2-0
7:00 pmDe Soto-0 at Hillsboro-2 - Final
2-0
7:00 pmWesclin-2 at Father McGivney-0 - Final
2-0
7:00 pmRoxana-2 at Wood River-1 - Final
2-1
7:00 pmMetro-East Lutheran-0 at Gibault-2 - Final
2-0
7:30 pmOlney Richland County at Salem, Illinois
Rivalry

+