Wednesday - September 18, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmKahok Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmMarion Invitational
Results
3:30 pmBelleville East vs Collinsville at Arlington GC
3:30 pmRoxana, Metro-East Lutheran at Civic Memorial
4:00 pmRed Bud-176 vs Breese Central-156 at Bent Oak - Final
156-176
4:00 pmGibault, Marissa, Sparta at Valmeyer
Results
4:00 pmJacksonville, Illinois vs Jerseyville at Westlake CC

Boys Soccer
TimeEventScore
3:30 amHazelwood East-4 vs North Tech-3 at McCluer - Final
4-3
3:30 pmHazelwood Central-7 at Lutheran North-2 - Final
7-2
4:00 pmCrossroads College Prep at Elsberry
Rivalry
4:15 pmClayton-2 at Pattonville-0 - Final
2-0
4:15 pmRitenour-0 at MICDS-3 - Final
3-0
4:15 pmParkway North-0 at Westminster-1 - Final
1-0
4:15 pmO'Fallon Christian-9 at Winfield-1 - Final
9-1
4:30 pmCardinal Ritter at St. Mary's
Rivalry
5:00 pmFort Zumwalt North-8 at Warrenton-0 - Final
8-0
5:00 pmGranite City-0 at Belleville East-3 - Final
3-0
5:00 pmSt. Clair-0 at Borgia-8 - Final
8-0
5:00 pmSullivan-0 at Union-1 - Final
1-0
5:15 pmLutheran St. Charles-0 at McCluer-2 - Final
2-0
5:15 pmOrchard Farm-7 vs University City-0 at Lutheran North - Final
7-0
5:30 pmRoxana at Jerseyville
Rivalry
6:00 pmParkway West-4 at Parkway South-3 - Final
4-3
6:00 pmFort Zumwalt East-2 at St. Charles-1 - Final
2-1
6:00 pmFox-0 at Bayless-7 - Final
7-0
6:00 pmBrentwood-2 at Hancock-5 - Final
5-2
6:30 pmValley Park-0 at De Soto-3 - Final
3-0
6:30 pmFredericktown at North County
Rivalry
6:30 pmSt. Pius X-4 at Festus-0 - Final
4-0
6:45 pmSt. Charles West-6 at Duchesne-3 - Final
6-3
6:45 pmJackson-2 at Seckman-3 - Final
3-2
7:00 pmWindsor (Imperial)-0 at Mehlville-4 - Final
4-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmCBC-141 vs Fort Zumwalt South-42 at Rec-Plex - Final
141-42
3:30 pmHolt, Liberty at Fort Zumwalt East
4:00 pmAffton at McCluer
4:00 pmHazelwood Central-34 at Ritenour-113 - Final
113-34
4:30 pmFrancis Howell at Parkway Central

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmCor Jesu-17 at Nerinx Hall-0 - Final
17-0
4:00 pmParkway North-5 at Ursuline-4 - Final
5-4
4:00 pmBattle-10 at Francis Howell-0 - Final
10-0
4:00 pmMetro-0 at Maplewood-RH-16 - Final
16-0
4:00 pmValley Park-1 vs Affton-16 at AfftonAA - Final
16-1
4:00 pmHazelwood East-2 at Hazelwood Central-18 - Final
18-2
4:15 pmHancock at Mehlville
Rivalry
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-18 at Windsor (Imperial)-3 - Final
18-3
4:15 pmSt. Joseph's-15 at Ladue-0 - Final
15-0
4:15 pmFort Zumwalt South-6 at Oakville-16 - Final
16-6
4:15 pmO'Fallon Christian-0 at Winfield-15 - Final
15-0
4:15 pmPacific-4 at Borgia-10 - Final
10-4
4:15 pmMcCluer North-19 at McCluer-4 - Final
19-4
4:30 pmOrchard Farm-2 at Wright City-8 - Final
8-2
4:30 pmFarmington-7 vs Jackson-3 at Jackson City Park - Final
7-3
4:30 pmUnion at Rolla
Rivalry
4:30 pmSeckman-12 at De Soto-1 - Final
12-1
5:00 pmLindbergh-0 vs Timberland-5 at Kirkwood Athletic Association - Final
5-0
5:00 pmSummit-4 vs Webster Groves-9 at Kirkwood Athletic Association - Final
9-4
5:00 pmMarquette-4 vs Kirkwood-2 at Kirkwood Athletic Association - Final
4-2
5:00 pmFox-4 vs Lafayette-2 at Kirkwood Athletic Association - Final
4-2
6:00 pmCape Notre Dame at North County
Rivalry
7:00 pmEureka-6 vs Holt-5 at Kirkwood Athletic Association - Final
6-5
7:00 pmTimberland-4 vs Fox-3 at Kirkwood Athletic Association - Final
4-3
7:00 pmLindbergh-7 vs Lafayette-11 at Kirkwood Athletic Association - Final
11-7
7:00 pmParkway South-7 vs Hillsboro-0 at Kirkwood Athletic Association - Final
7-0

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmWestminster-0 at Visitation-4 - Final
4-0
4:00 pmKirkwood-0 at Villa Duchesne-8 - Final
8-0
4:15 pmParkway West-7 at Lindbergh-3 - Final
7-3
4:15 pmWhitfield-4 at Lutheran South-0 - Final
4-0
4:15 pmSt. Dominic at University City
Rivalry
4:15 pmClayton-1 at Barat-0 - Final
1-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmKahok Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amLadue Invitational
Results
3:30 pmBorgia at St. Clair
3:30 pmBelleville West, Civic Memorial at Granite City
Results
3:30 pmNotre Dame-199 vs Lutheran South-216 at Quail Creek GC - Final
199-216
3:30 pmFort Zumwalt West-178 vs Francis Howell Central-195 at Links At Dardenne - Final
178-195
3:30 pmTimberland, Fort Zumwalt North at Fort Zumwalt South
Results
3:30 pmHolt-171 vs Francis Howell-157 at Golf Club of Wentzville - Final
157-171
3:30 pmEdwardsville, Triad at Alton Marquette
Results
3:45 pmCor Jesu vs St. Joseph's at Missouri Bluffs
4:00 pmGreenville, Highland at Mater Dei
4:00 pmCape Notre Dame-190 vs Carbondale-204 at Hickory GC - Final
190-204

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmMetro vs Soldan at Hudlin Park
3:30 pmO'Fallon at Collinsville
3:30 pmFulton School at St. Albans at St. Charles
3:30 pmTimberland-8 at Francis Howell Central-1 - Final
8-1
3:30 pmAlton at Belleville East
3:30 pmHazelwood East at North Tech
3:30 pmHazelwood West-2 at Webster Groves-7 - Final
7-2
3:30 pmLutheran St. Charles at Duchesne
3:30 pmFort Zumwalt West-7 at Fort Zumwalt South-2 - Final
7-2
4:00 pmSummit Tournament
4:00 pmCivic Memorial-3 at Jerseyville-6 - Final
6-3
4:00 pmMcCluer-3 at McCluer North-6 - Final
6-3
4:00 pmNotre Dame-6 at Rosati-Kain-3 - Final
6-3
4:00 pmMICDS at St. Joseph's
4:00 pmFredericktown-4 at Windsor (Imperial)-5 - Final
5-4
4:00 pmCentralia, Illinois at Althoff
4:00 pmParkway West Doubles Tournament
4:00 pmLindbergh at Mehlville
4:00 pmPotosi at St. Pius X
4:00 pmLutheran North at Affton
4:15 pmHazelwood East at McCluer South-Berkeley
4:15 pmRitenour-8 at Hazelwood Central-1 - Final
8-1
5:00 pmAlton Marquette at Quincy Notre Dame

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:15 pmNorth Tech-0 at Medicine and Bioscience-2 - Final
2-0
4:30 pmNerinx Hall-0 at St. Joseph's-3 - Final
3-0
5:00 pmCrossroads College Prep-2 at Bayless-0 - Final
2-0
5:00 pmHancock-2 at DuBourg-1 - Final
2-1
5:00 pmGateway Science Academy-0 at Metro-2 - Final
2-0
5:00 pmAlton Marquette-2 at Madison, Illinois-0 - Final
2-0
5:00 pmLift For Life at Soldan
Rivalry
5:15 pmHazelwood Central-2 at McCluer North-0 - Final
2-0
5:15 pmO'Fallon Christian-2 at Winfield-0 - Final
2-0
5:30 pmPattonville-2 at Seckman-1 - Final
2-1
5:30 pmClayton-0 at Affton-2 - Final
2-0
5:30 pmOakville-2 at Summit-1 - Final
2-1
5:30 pmParkway North-0 at Webster Groves-2 - Final
2-0
5:30 pmNotre Dame-0 at Whitfield-2 - Final
2-0
5:30 pmHazelwood West-0 at Fox-2 - Final
2-0
5:30 pmCor Jesu-2 at Lutheran South-0 - Final
2-0
5:30 pmParkway Central-1 at Parkway West-2 - Final
2-1
5:30 pmMiller Career at Cahokia
Rivalry
6:00 pmCape Notre Dame-2 at St. Vincent-0 - Final
2-0
6:30 pmTrinity-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
7:00 pmSt. Pius X at Farmington
Rivalry
7:00 pmNorth County-2 at Herculaneum-0 - Final
2-0
7:00 pmSte. Genevieve-0 at De Soto-2 - Final
2-0
7:00 pmHazelwood East-0 at Ritenour-2 - Final
2-0

+