Thursday - September 19, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Football
TimeEventScore
6:00 pmLift For Life-18 at Jennings-12 - Final
18-12

Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmParkway Central Invitational
Results
4:00 pmSteelville Invitational
4:00 pmLutheran North Invitational
Results
4:15 pmNorthside Invitational
4:30 pmDuQuoin Invitational
5:00 pmCarrollton Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmGibault, Valmeyer at Okawville
Results
3:30 pmGranite City vs Alton at Spencer T. Olin GC
3:30 pmChrist Our Rock, Nashville at Greenville
Results
3:30 pmO'Fallon vs Waterloo at Tamarack
4:00 pmNew Athens, Lebanon at Wesclin
4:00 pmStaunton vs Carlinville at Carlinville Country Club
4:00 pmCarrollton, Illinois vs Alton Marquette at Spencer T. Olin GC
4:00 pmMascoutah, Triad at Jerseyville

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmTower Grove Christian-3 at John Burroughs freshmen-0 - Final
3-0
4:00 pmGateway Science Academy-4 vs Metro-5 at Cleveland - Final
5-4
4:00 pmOakville-0 vs Ladue-2 at Ladue West Campus - Final
2-0
4:00 pmRitenour-1 at Hazelwood West-5 - Final
5-1
4:15 pmTriad-1 at Waterloo-0 - Final
1-0
4:15 pmCardinal Ritter at Cleveland
Rivalry
4:30 pmHillsboro, Illinois at Vandalia
Rivalry
4:30 pmWood River-2 at Maryville Christian-3 - Final
3-2
4:30 pmAlton Marquette-13 at Metro-East Lutheran-0 - Final
13-0
4:30 pmO'Fallon-2 at Alton-0 - Final
2-0
4:30 pmWesclin-1 at Salem, Illinois-4 - Final
4-1
4:30 pmMount Vernon, Illinois-2 at Mater Dei-3 - Final
3-2
4:30 pmFather McGivney-2 at Breese Central-0 - Final
2-0
4:30 pmLebanon, Illinois-0 at Carlyle-10 - Final
10-0
5:00 pmSikeston-0 at Carbondale-7 - Final
7-0
5:00 pmDe Smet-3 vs SLUH-0 at CBC - Final
3-0
5:00 pmBelle-1 at St. Clair-9 - Final
9-1
5:00 pmWright City at North County Christian
Rivalry
5:00 pmBelleville East-1 at Belleville West-2 - Final
2-1
5:00 pmCentralia, Illinois-0 at Marion-3 - Final
3-0
5:00 pmGillespie-1 at Carlinville-3 - Final
3-1
5:00 pmPiasa Southwestern-0 at Staunton-7 - Final
7-0
5:00 pmSt. Dominic-0 at Summit-1 - Final
1-0
5:00 pmVashon-0 vs McKinley-11 at Gateway STEM - Final
11-0
5:30 pmPana at Greenville
Rivalry
5:45 pmHighland-2 at Mascoutah-5 - Final
5-2
5:45 pmFort Zumwalt West-3 at Troy Buchanan-2 - Final
3-2
5:45 pmAffton-0 at Clayton-7 - Final
7-0
6:00 pmFox-2 at Windsor (Imperial)-0 - Final
2-0
6:00 pmMehlville-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
6:00 pmParkway North-0 at Parkway Central-3 - Final
3-0
6:00 pmAlthoff-1 vs Pinckneyville-0 at Collinsville - Final
1-0
6:00 pmCape Notre Dame-6 at Farmington-1 - Final
6-1
6:00 pmFort Zumwalt South-3 at Timberland-0 - Final
3-0
6:00 pmMarquette-1 at Lindbergh-2 - Final
2-1
6:00 pmWarrenton-1 at St. Charles-8 - Final
8-1
6:00 pmWebster Groves-0 at Eureka-2 - Final
2-0
6:00 pmFrancis Howell Central-0 at Holt-2 - Final
2-0
6:30 pmPerryville-5 at Hillsboro-0 - Final
5-0
6:30 pmFreeburg-0 vs Gibault-5 at Oerter Field - Final
5-0
6:30 pmCollinsville-0 at Edwardsville-5 - Final
5-0
6:45 pmO'Fallon Christian-3 at Duchesne-2 - Final
3-2
7:00 pmRock Bridge-0 vs Francis Howell-2 at Summit - Final
2-0
7:00 pmVianney-5 at CBC-3 - Final
5-3
7:00 pmLiberty (Wentzville)-1 at Fort Zumwalt North-2 - Final
2-1
7:00 pmCivic Memorial-5 at Roxana-0 - Final
5-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell Central at Fort Zumwalt East
4:00 pmOakville at Hazelwood West
4:00 pmSummit Quad
Results
4:30 pmMehlville at McCluer North
4:30 pmLindbergh at Kirkwood
4:30 pmChaminade, Ladue at Lafayette
Results
5:00 pmLutheran St. Charles at Missouri Military Academy

Fall Softball
TimeEventScore
3:00 pmHazelwood West-4 at Lutheran St. Charles-5 - Final
5-4
3:00 pmTrinity-0 at Fort Zumwalt East-16 - Final
16-0
3:30 pmSoldan vs Gateway STEM at 12th and Park Field
Rivalry
4:00 pmCleveland-5 vs Metro-20 at Adams Park - Final
20-5
4:00 pmJennings-3 at Riverview Gardens-12 - Final
12-3
4:00 pmMcCluer South-Berkeley-2 at Hazelwood East-16 - Final
16-2
4:00 pmRitenour-14 at McCluer North-3 - Final
14-3
4:00 pmNotre Dame-0 at Windsor (Imperial)-2 - Final
2-0
4:15 pmSt. Charles-2 at Warrenton-4 - Final
4-2
4:15 pmSt. Dominic-6 at Incarnate Word-7 - Final
7-6
4:15 pmMaplewood-RH-0 at Orchard Farm-15 - Final
15-0
4:15 pmClayton-1 at University City-16 - Final
16-1
4:15 pmLadue-15 at Hazelwood Central-18 - Final
18-15
4:15 pmFrancis Howell Central-6 at Francis Howell North-1 - Final
6-1
4:15 pmBrentwood-25 vs Gateway Science Academy-8 at AfftonAA - Final
25-8
4:15 pmAffton-4 at Parkway North-3 - Final
4-3
4:15 pmHancock-4 at Valley Park-6 - Final
6-4
4:15 pmLutheran South-10 at Westminster-5 - Final
10-5
4:15 pmSummit-7 at Parkway South-3 - Final
7-3
4:15 pmRosati-Kain-4 at Cor Jesu-5 - Final
5-4
4:15 pmLiberty (Wentzville)-14 at Ursuline-6 - Final
14-6
4:15 pmTroy Buchanan-13 at Francis Howell-2 - Final
13-2
4:30 pmHermann-5 at New Haven-15 - Final
15-5
4:30 pmUnion-4 at Pacific-5 - Final
5-4
4:30 pmSt. Vincent-6 at De Soto-13 - Final
13-6
4:30 pmFarmington-18 at Fredericktown-1 - Final
18-1
4:30 pmEureka-4 at Seckman-5 - Final
5-4
4:30 pmWright City-4 at Silex-0 - Final
4-0
4:30 pmSt. James-0 at Sullivan-15 - Final
15-0
4:30 pmFestus-12 at Herculaneum-5 - Final
12-5
4:30 pmSt. Joseph's-1 at Helias-17 - Final
17-1
4:30 pmSt. Clair-5 at Owensville-15 - Final
15-5
4:30 pmJefferson-5 at Perryville-10 - Final
10-5
4:30 pmFort Zumwalt South-11 vs Washington-9 at Lakeview Park - Final
11-9
5:00 pmPattonville-5 vs Hazelwood West-3 at Lutheran St. Charles - Final
5-3
5:00 pmRoosevelt vs Carnahan at 12th and Park Field
Rivalry
5:00 pmPalmyra at Bowling Green
Rivalry
5:00 pmTrinity-7 vs St. Charles West-11 at Fort Zumwalt East - Final
11-7
5:00 pmNorth Callaway-3 at Elsberry-10 - Final
10-3
6:00 pmNorth County at Cape Girardeau Central
Rivalry

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmEdwardsville-2 at Ursuline-1 - Final
2-1
4:15 pmLadue-2 at Parkway South-0 - Final
2-0
4:15 pmLindbergh-2 at Pattonville-1 - Final
2-1
4:30 pmEureka-1 at Whitfield-2 - Final
2-1
4:30 pmMarquette-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
5:00 pmNerinx Hall-5 at Webster Groves-1 - Final
5-1

Girls Cross Country
TimeEventScore
3:30 pmLutheran North Invitational
Results
4:00 pmSteelville Invitational
4:00 pmParkway Central Invitational
Results
4:15 pmNorthside Invitational
4:30 pmDuQuoin Invitational
5:00 pmCarrollton Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
2:30 pmBelleville East Yorktown Par 3 Invitational
Results
3:00 pmFox, Lindbergh at Mehlville
3:30 pmWebster Groves vs Northwest Cedar Hill at Fox Run Golf Club
3:30 pmDuchesne-193 vs Notre Dame-185 at Sunset Hills Golf Course - Final
185-193
3:30 pmUnion vs Borgia at Franklin County CC
3:30 pmPattonville at Ritenour
3:30 pmWarrenton vs Washington at Wolf Hollow GC
3:30 pmTroy Buchanan at Francis Howell Central
3:30 pmFort Zumwalt East at Timberland
3:45 pmMcCluer North vs Ladue at Highlands Golf & Tennis Center
3:45 pmSummit-179 vs Lafayette-182 at Country Club of St. Albans - Final
179-182
4:00 pmBreese Central, Carbondale, Centralia
Results
4:00 pmVisitation, Westminster at St. Joseph's
Results
4:00 pmCarrollton, Illinois-222 vs Alton Marquette-173 at Spencer T. Olin GC - Final
173-222
4:00 pmClayton-195 vs Parkway Central-187 at Four Seasons CC - Final
187-195
4:00 pmMICDS-158 vs John Burroughs-157 at Forest Park - Final
157-158
4:00 pmStaunton-213 at Carlinville-213 - Final
213-213
4:00 pmNerinx Hall-164 at Villa Duchesne-167 - Final
164-167
4:00 pmMarissa vs Okawville at Roland Barkau Memorial GC
4:00 pmIncarnate Word-196 vs Westminster-198 at The Legends - Final
196-198

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmBelleville East at Edwardsville
3:30 pmSt. Charles West-0 at Timberland-9 - Final
9-0
3:30 pmMcCluer North-0 at Webster Groves-5 - Final
5-0
3:30 pmFrancis Howell Central-2 vs Holt-7 at Troy Buchanan - Final
7-2
3:30 pmLiberty (Wentzville) at St. Charles
3:30 pmFort Zumwalt West at Troy Buchanan
3:30 pmTroy Buchanan at Fort Zumwalt West
4:00 pmAlton Marquette at Granite City
4:00 pmNotre Dame-8 vs Lutheran North-1 at Forestwood Park - Final
8-1
4:00 pmMehlville at Pattonville
4:00 pmHazelwood Central at McCluer
4:00 pmSt. Pius X at DuBourg
4:00 pmRoxana at Hillsboro, Illinois
4:00 pmAlthoff at Belleville West
4:00 pmMetro-East Lutheran at Civic Memorial
4:00 pmFort Zumwalt North-8 vs Ritenour-1 at Woodson Park - Final
8-1
4:00 pmTolton Catholic at St. Dominic
4:00 pmNerinx Hall at Duchesne
4:00 pmPotosi at Fredericktown
4:00 pmHazelwood West-1 at Fort Zumwalt South-8 - Final
8-1
4:00 pmTriad-4 at Highland-5 - Final
5-4
4:15 pmSummit at Oakville
4:15 pmClayton-0 at Ladue-9 - Final
9-0
4:15 pmMcCluer South-Berkeley at Hazelwood East

Girls Volleyball
TimeEventScore
8:00 amMiller Career-0 at Camdenton-2 - Final
2-0
11:00 amBattle-2 vs Miller Career-0 at Camdenton - Final
2-0
12:30 pmMiller Career-0 vs Branson-2 at Camdenton
Rivalry
1:30 pmMiller Career-0 vs Winona-2 at Camdenton
Rivalry
4:15 pmTriad-0 at Highland-2 - Final
2-0
4:15 pmSoldan vs Northwest Academy at Soldan
Rivalry
4:15 pmMedicine and Bioscience-2 at Cleveland-0 - Final
2-0
4:15 pmRoosevelt at Carnahan
Rivalry
4:15 pmMcKinley at Vashon
Rivalry
4:30 pmBelleville West-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
4:30 pmEast St. Louis-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
5:00 pmBunker Hill-1 at Alton Marquette-2 - Final
2-1
5:00 pmHillsboro, Illinois at Staunton
Rivalry
5:00 pmLiberty (Wentzville)-1 at Fort Zumwalt North-2 - Final
2-1
5:00 pmCivic Memorial-0 at Waterloo-2 - Final
2-0
5:00 pmRed Bud-0 at Marissa-2 - Final
2-0
5:00 pmDupo-1 at Valmeyer-2 - Final
2-1
5:00 pmFort Zumwalt East-0 at Washington-2 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt South-0 at Timberland-2 - Final
2-0
5:00 pmFatima-2 at Owensville-0 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell Central-2 at Holt-0 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell-2 at Francis Howell North-0 - Final
2-0
5:00 pmDuchesne-0 at O'Fallon Christian-2 - Final
2-0
5:00 pmCentralia (Mo.)-0 at New Haven-2 - Final
2-0
5:15 pmHancock-2 at North Tech-0 - Final
2-0
5:15 pmSt. Charles West-0 at Orchard Farm-2 - Final
2-0
5:15 pmNashville at Sparta
Rivalry
5:15 pmRiverview Gardens at McCluer
Rivalry
5:15 pmUniversity City-2 at McCluer South-Berkeley-1 - Final
2-1
5:15 pmSt. Charles-2 at Warrenton-1 - Final
2-1
5:15 pmGateway STEM-0 at Miller Career-2 - Final
2-0
5:15 pmVisitation-0 at Cor Jesu-2 - Final
2-0
5:15 pmSumner at Metro
Rivalry
5:30 pmUniversity at McCluer South-Berkeley
Rivalry
5:30 pmParkway Central-1 at Summit-2 - Final
2-1
5:30 pmJohn Burroughs-0 at Lutheran South-2 - Final
2-0
5:30 pmMontgomery County at North Callaway
Rivalry
5:30 pmOakville-2 at Parkway North-0 - Final
2-0
5:30 pmValley Park-0 at Grandview-2 - Final
2-0
5:30 pmParkway South-2 at Mehlville-1 - Final
2-1
5:30 pmSteelville, Missouri-0 at St. James-2 - Final
2-0
5:30 pmBreese Central-2 at Freeburg-0 - Final
2-0
5:30 pmNormandy at Jennings
Rivalry
5:30 pmLutheran St. Charles-2 at Rosati-Kain-0 - Final
2-0
5:30 pmFox-0 at Seckman-2 - Final
2-0
5:30 pmSt. Vincent-0 at Jefferson-2 - Final
2-0
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Ladue-0 - Final
2-0
5:45 pmAlton-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
5:45 pmKirkwood-0 at Eureka-2 - Final
2-0
5:45 pmLafayette-2 at Lindbergh-0 - Final
2-0
6:00 pmWestminster-2 at Lutheran North-0 - Final
2-0
6:00 pmOkawville at O'Fallon First Baptist
Rivalry
6:00 pmHillsboro-2 at Potosi-0 - Final
2-0
6:00 pmFort Zumwalt West-0 at Troy Buchanan-2 - Final
2-0
6:00 pmMascoutah-0 at Jerseyville-2 - Final
2-0
6:00 pmHermann-2 at Calvary Lutheran-0 - Final
2-0
6:00 pmBrentwood-0 at Clayton-2 - Final
2-0
6:00 pmBourbon-0 at Crystal City-2 - Final
2-0
6:00 pmNokomis at Wood River
Rivalry
6:00 pmSteeleville-2 at Lebanon, Illinois-0 - Final
2-0
6:00 pmGillespie at Litchfield
Rivalry
6:00 pmGreenville at Piasa Southwestern
Rivalry
6:00 pmWesclin at Carlyle
Rivalry
6:00 pmRolla-2 at Union-0 - Final
2-0
6:00 pmSt. Dominic-2 at Tolton Catholic-0 - Final
2-0
6:00 pmBorgia-2 at Notre Dame-0 - Final
2-0
6:00 pmArcadia Valley at Park Hills Central
Rivalry
6:15 pmMount Olive-0 at Morrisonville-2 - Final
2-0
6:15 pmDuBourg-0 at Trinity-2 - Final
2-0
6:15 pmAffton-0 at Pacific-2 - Final
2-0
6:30 pmGranite City-0 at Mater Dei-2 - Final
2-0
6:30 pmConfluence at Cardinal Ritter
Rivalry
6:30 pmWindsor (Imperial)-0 at Festus-2 - Final
2-0
6:30 pmSt. Clair-2 at Cuba-0 - Final
2-0
6:30 pmAlthoff-2 at Centralia, Illinois-0 - Final
2-0
6:30 pmVilla Duchesne-0 at Incarnate Word-3 - Final
3-0
7:00 pmDe Soto-0 at Perryville-2 - Final
2-0
7:00 pmVandalia-0 at Carlinville-2 - Final
2-0
7:00 pmPana-2 at Roxana-1 - Final
2-1
7:00 pmMount Vernon, Illinois at Marion
Rivalry
7:00 pmHerculaneum-0 at Sullivan-2 - Final
2-0
7:00 pmBismarck at North County
Rivalry
7:30 pmColumbia-2 at Salem, Illinois-0 - Final
2-0

+