Tuesday - September 24, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmEureka at Hazelwood East
4:00 pmBelleville City Meet
4:30 pmAuburn Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:00 pmCentralia, Greenville, Mascoutah
3:30 pmFather McGivney at Granite City
4:00 pmMarissa vs Wesclin at Governors Run
4:00 pmHamilton County-188 vs Nashville-169 at Nashville GC - Final
169-188
4:00 pmAlton Marquette-181 at Jerseyville-178 - Final
178-181
4:00 pmMount Olive vs Staunton at Timber Lakes
4:00 pmChrist Our Rock, Gibault at Metro-East Lutheran
4:00 pmBreese Central vs Freeburg at The Orchards GC

Boys Soccer
TimeEventScore
3:30 pmMaplewood-RH-0 vs Valley Park-5 at Lou Fusz Soccer Park - Final
5-0
4:00 pmWarrenton-3 at Winfield-2 - Final
3-2
4:00 pmDuBourg-4 at Hazelwood Central-2 - Final
4-2
4:00 pmDe Soto-2 vs SLUH JV-7 at Hillsboro - Final
7-2
4:00 pmMcCluer North-0 at Ritenour-3 - Final
3-0
4:00 pmHancock-3 vs Crossroads College Prep-0 at Forest Park - Final
3-0
4:00 pmCarlyle-1 at Wood River-2 - Final
2-1
4:15 pmPrincipia-0 at MICDS-4 - Final
4-0
4:15 pmJerseyville-2 at Highland-0 - Final
2-0
4:15 pmMetro-4 at McCluer-2 - Final
4-2
4:15 pmMascoutah-0 at Triad-3 - Final
3-0
4:15 pmParkway North-0 at Whitfield-3 - Final
3-0
4:15 pmMarion-2 at Centralia, Illinois-0 - Final
2-0
4:30 pmFreeburg-3 at Valmeyer-2 - Final
3-2
4:30 pmVandalia-0 at Piasa Southwestern-1 - Final
1-0
4:30 pmRoxana at Gillespie
Rivalry
4:30 pmSLUH-1 at Marquette-0 - Final
1-0
4:30 pmBelleville East-1 at Alton-3 - Final
3-1
4:30 pmPattonville-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
4:30 pmParkway Central-3 at Northwest Cedar Hill-1 - Final
3-1
5:00 pmWesclin-3 at Metro-East Lutheran-2 - Final
3-2
5:00 pmEdwardsville-1 at O'Fallon-0 - Final
1-0
5:00 pmBorgia-1 at Perryville-3 - Final
3-1
5:00 pmAnna-Jonesboro-1 at Carbondale-1 - Final
1-1
5:00 pmSalem, Illinois-0 at Columbia-8 - Final
8-0
5:00 pmCarlinville-1 at Hillsboro, Illinois-2 - Final
2-1
5:00 pmGreenville-3 at Staunton-2 - Final
3-2
5:30 pmPana at Lincolnwood
Rivalry
5:30 pmFrancis Howell Central-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final
2-1
6:00 pmFredericktown-0 vs Washington-4 at Hillsboro - Final
4-0
6:00 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell North-1 - Final
1-0
6:00 pmFox-1 at Oakville-7 - Final
7-1
6:00 pmEureka-2 at Parkway South-1 - Final
2-1
6:00 pmBrentwood-1 at Bayless-8 - Final
8-1
6:00 pmUniversity City-0 at Affton-3 - Final
3-0
6:00 pmPriory-0 at CBC-1 - Final
1-0
6:15 pmFort Zumwalt South-4 at Fort Zumwalt East-0 - Final
4-0
6:15 pmDe Smet-3 at Vianney-0 - Final
3-0
6:30 pmCollinsville-2 at Belleville West-1 - Final
2-1
6:30 pmMater Dei-1 at Gibault-0 - Final
1-0
7:00 pmSt. Mary's-2 at Farmington-0 - Final
2-0
7:00 pmTimberland-1 at Fort Zumwalt North-4 - Final
4-1
7:30 pmHolt-0 at Francis Howell-2 - Final
2-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmZumwalt Quad
Results
4:00 pmVianney at Summit
4:15 pmKirkwood-142 at Ladue-43 - Final
142-43
4:30 pmSLUH, Oakville at Lafayette
Results
4:30 pmBorgia at Missouri Military Academy

Fall Softball
TimeEventScore
4:15 amSt. Charles-18 at St. Charles West-7 - Final
18-7
4:00 pmHancock-17 at Bayless-1 - Final
17-1
4:00 pmRiverview Gardens at Normandy
Rivalry
4:00 pmJennings-14 at Hazelwood East-10 - Final
14-10
4:00 pmParkway West-3 at Northwest Cedar Hill-9 - Final
9-3
4:00 pmLutheran South-1 at Notre Dame-11 - Final
11-1
4:00 pmHazelwood Central-18 at McCluer North-2 - Final
18-2
4:00 pmUniversity City-29 at McCluer South-Berkeley-0 - Final
29-0
4:15 pmNerinx Hall-8 at Parkway Central-18 - Final
18-8
4:15 pmBorgia-3 at Summit-4 - Final
4-3
4:15 pmFrancis Howell North-0 at Fort Zumwalt West-3 - Final
3-0
4:15 pmFort Zumwalt North-5 at Fort Zumwalt South-13 - Final
13-5
4:15 pmHazelwood West-3 at Kirkwood-1 - Final
3-1
4:15 pmFox-13 at Pattonville-0 - Final
13-0
4:15 pmLiberty (Wentzville)-5 at Fort Zumwalt East-9 - Final
9-5
4:15 pmLindbergh-13 at Mehlville-2 - Final
13-2
4:15 pmMaplewood-RH-2 at Brentwood-5 - Final
5-2
4:15 pmTroy Buchanan-6 at Holt-7 - Final
7-6
4:15 pmWarrenton-10 at Winfield-3 - Final
10-3
4:15 pmClayton-4 at Ladue-14 - Final
14-4
4:15 pmBrentwood-1 at Maplewood-RH-6 - Final
6-1
4:15 pmValley Park-6 at Orchard Farm-16 - Final
16-6
4:15 pmWestminster-8 at Ursuline-3 - Final
8-3
4:15 pmDuBourg-11 at O'Fallon Christian-12 - Final
12-11
4:30 pmOakville-4 at Marquette-1 - Final
4-1
4:30 pmHermann-2 at St. Clair-17 - Final
17-2
4:30 pmHillsboro-12 at De Soto-2 - Final
12-2
4:30 pmCape Girardeau Central-6 vs Farmington-8 at Farmington Sports Complex - Final
8-6
4:30 pmSt. Pius X-9 at Jefferson-1 - Final
9-1
4:30 pmRosati-Kain-21 at Trinity-3 - Final
21-3
4:30 pmOwensville-0 at Pacific-2 - Final
2-0
4:30 pmUnion-15 at St. James-2 - Final
15-2
4:30 pmHerculaneum-2 at Windsor (Imperial)-12 - Final
12-2
4:30 pmMark Twain-0 at Wright City-14 - Final
14-0
4:30 pmSt. Joseph's-0 at Lafayette-8 - Final
8-0
4:30 pmSullivan-19 at New Haven-1 - Final
19-1
4:30 pmTimberland-7 vs Washington-8 at Lakeview Park - Final
8-7
5:00 pmSilex at Bowling Green
Rivalry
6:00 pmPerryville at North County
Rivalry
7:00 pmFrancis Howell-1 at Francis Howell Central-9 - Final
9-1

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmSummit-0 at John Burroughs-4 - Final
4-0
4:00 pmMarquette-0 at Visitation-3 - Final
3-0
4:15 pmEureka-1 at Parkway West-3 - Final
3-1
4:15 pmPattonville-0 at Clayton-1 - Final
1-0
4:15 pmRosati-Kain-1 at St. Dominic-0 - Final
1-0
7:00 pmLindbergh-0 at Ladue-3 - Final
3-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmBelleville City Meet
4:00 pmEureka Invitational
4:30 pmAuburn Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amSIRR-Ohio Division Tournament
Results
8:00 amSIRR-Mississippi Division Tournament
Results
1:00 pmO'Fallon Lady Panther Invitational
Results
3:15 pmRitenour-240 vs Parkway Central-168 at St. Ann GC - Final
168-240
3:15 pmMarissa, Mascoutah at Breese Central
3:30 pmKirkwood-198 vs Webster Groves-206 at Quail Creek GC - Final
198-206
3:30 pmParkway West at Eureka
3:30 pmVisitation, Westminster at Notre Dame
Results
3:30 pmFrancis Howell North-212 at Troy Buchanan-199 - Final
199-212
3:30 pmBorgia, Lutheran St. Charles, Union at Washington
3:30 pmLiberty (Wentzville)-195 at Fort Zumwalt South-183 - Final
183-195
3:30 pmHolt, Timberland at Fort Zumwalt East
Results
3:30 pmNorthwest Cedar Hill vs Cor Jesu at Tapawingo GC
3:45 pmLafayette vs Marquette at Forest Hills
3:45 pmMcCluer North vs Clayton at Normandie
4:00 pmIncarnate Word-180 vs Villa Duchesne-168 at Forest Hills - Final
168-180
4:00 pmCentralia, Illinois at Okawville
4:00 pmNerinx Hall vs MICDS at Ruth Park
4:00 pmGibault-247 at Jerseyville-204 - Final
204-247

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt South-0 at Timberland-9 - Final
9-0
3:30 pmHazelwood East at Hazelwood Central
3:30 pmTroy Buchanan at Francis Howell North
3:30 pmDuBourg-4 vs Lutheran St. Charles-5 at Fort Zumwalt East - Final
5-4
3:30 pmCivic Memorial-0 at Alton-9 - Final
9-0
3:30 pmLiberty (Wentzville) at St. Charles West
3:30 pmFrancis Howell Central at Fort Zumwalt West
3:30 pmO'Fallon-6 at Belleville East-3 - Final
6-3
3:30 pmHolt at Francis Howell
3:30 pmCrossroads College Prep vs North Tech at Crossroads College Prep
3:30 pmFort Zumwalt East-5 at St. Charles-4 - Final
5-4
3:30 pmEdwardsville-9 at Collinsville-0 - Final
9-0
4:00 pmUniversity City at McCluer
4:00 pmRosati-Kain at St. Pius X
4:00 pmGranite City at Highland
4:00 pmWaterloo at Edwardsville
4:00 pmMICDS-5 at Ladue-4 - Final
5-4
4:00 pmJerseyville-6 at Alton Marquette-3 - Final
6-3
4:00 pmSt. Joseph's-9 at Villa Duchesne-0 - Final
9-0
4:00 pmMehlville-1 at Webster Groves-8 - Final
8-1
4:15 pmRitenour at McCluer South-Berkeley
4:15 pmWestminster at Lafayette
4:15 pmPrincipia at Lutheran South
4:15 pmPHL Tournament
4:15 pmParkway West-4 at Parkway Central-5 - Final
5-4
4:30 pmSummit at Kirkwood
4:30 pmCor Jesu vs Ursuline at Chaminade
4:30 pmParkway South-3 at Marquette-6 - Final
6-3

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmGateway Science Academy-2 at Cleveland-0 - Final
2-0
4:00 pmMaplewood-RH-2 at Valley Park-0 - Final
2-0
4:00 pmJerseyville-2 at Highland-1 - Final
2-1
4:30 pmEdwardsville-2 at Belleville West-1 - Final
2-1
4:30 pmKIPP St. Louis at Confluence
Rivalry
4:30 pmO'Fallon-2 at Belleville East-0 - Final
2-0
5:00 pmWashington-0 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
2-0
5:00 pmHolt-0 at Francis Howell-2 - Final
2-0
5:00 pmDupo-0 at New Athens-2 - Final
2-0
5:00 pmTrinity-0 at Duchesne-2 - Final
2-0
5:00 pmBrentwood-1 at Bayless-2 - Final
2-1
5:00 pmTimberland-2 at Fort Zumwalt North-0 - Final
2-0
5:00 pmUnion-0 at Owensville-2 - Final
2-0
5:00 pmTriad-2 at Civic Memorial-1 - Final
2-1
5:00 pmFreeburg-1 at Columbia-2 - Final
2-1
5:00 pmFrancis Howell Central-2 at Fort Zumwalt West-0 - Final
2-0
5:00 pmPacific-2 at New Haven-0 - Final
2-0
5:00 pmOkawville at Trico
Rivalry
5:00 pmFort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt South-2 - Final
2-0
5:15 pmSt. Charles West-0 at St. Charles-2 - Final
2-0
5:15 pmLovejoy-0 at McCluer South-Berkeley-2 - Final
2-0
5:15 pmSt. Joseph's-2 at Visitation-1 - Final
2-1
5:15 pmNashville at Carterville
Rivalry
5:30 pmEureka-2 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
2-0
5:30 pmChamois at North Callaway
Rivalry
5:30 pmWebster Groves-0 at Mehlville-2 - Final
2-0
5:30 pmLadue-2 at Parkway North-1 - Final
2-1
5:30 pmGrandview-2 at Bourbon-1 - Final
2-1
5:30 pmNotre Dame-2 at John Burroughs-1 - Final
2-1
5:30 pmBreese Central-2 at Wesclin-0 - Final
2-0
5:30 pmUrsuline-0 at Parkway West-2 - Final
2-0
5:30 pmPark Hills Central at Perryville
Rivalry
5:30 pmSt. James-0 at St. Clair-2 - Final
2-0
5:30 pmLutheran South-0 at Westminster-2 - Final
2-0
5:45 pmParkway South-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0
5:45 pmAlton-1 at East St. Louis-2 - Final
2-1
6:00 pmCrossroads College Prep-2 at Hancock-1 - Final
2-1
6:00 pmLafayette-0 at Cor Jesu-3 - Final
3-0
6:00 pmTroy Buchanan-2 at Francis Howell North-1 - Final
2-1
6:00 pmHermann-2 at Sullivan-0 - Final
2-0
6:00 pmMadison, Illinois-0 at Mount Olive-2 - Final
2-0
6:00 pmMarissa-2 vs Chester-1 at Trico - Final
2-1
6:00 pmLebanon, Illinois-0 at Red Bud-2 - Final
2-0
6:00 pmLitchfield at Vandalia
Rivalry
6:00 pmWarrenton-2 at Winfield-0 - Final
2-0
6:15 pmMICDS-2 at Principia-0 - Final
2-0
6:15 pmMascoutah-2 at Waterloo-1 - Final
2-1
6:15 pmRosati-Kain-2 at DuBourg-0 - Final
2-0
6:15 pmNokomis at Mulberry Grove
Rivalry
6:30 pmBorgia-2 at Villa Duchesne-0 - Final
2-0
7:00 pmChester vs Okawville at Trico
Rivalry
7:00 pmSpringfield Lutheran-1 at Carlinville-2 - Final
2-1
7:00 pmHerculaneum-0 at Crystal City-2 - Final
2-0
7:00 pmMetro-East Lutheran-0 at Piasa Southwestern-2 - Final
2-0
7:00 pmCentralia, Illinois-2 at Cahokia-0 - Final
2-0
7:00 pmDe Soto-0 at Farmington-2 - Final
2-0
7:00 pmArcadia Valley at North County
Rivalry
7:15 pmPana at Teutopolis
Rivalry
7:30 pmCarlyle-2 at Salem, Illinois-1 - Final
2-1
8:00 pmSparta-2 vs Steeleville-1 at Trico - Final
2-1
9:00 pmSparta at Trico
Rivalry

+