Wednesday - September 25, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmAlton Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amMississippi Valley Conference Tournament
Results
3:00 pmBelleville West vs Alton at Spencer T. Olin GC
3:30 pmOkawville at Mater Dei
3:30 pmGranite City vs Belleville East at Cardinal Creek
3:30 pmEdwardsville vs Triad at Oak Brook Golf Club
3:30 pmHighland at Collinsville
4:00 pmNorth Mac, Staunton at Pana
4:00 pmFreeburg-178 vs Red Bud-188 at North County Country Club - Final
178-188
4:00 pmValmeyer-193 vs Metro-East Lutheran-214 at Oak Brook Golf Club - Final
193-214
4:00 pmNew Athens, Dupo at Marissa
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
3:30 pmHancock-5 at North Tech-0 - Final
5-0
4:00 pmSeckman-1 vs SLUH JV-2 at Hillsboro - Final
2-1
4:00 pmGateway Science Academy-0 at Soldan-4 - Final
4-0
4:00 pmCrossroads College Prep-0 at Bayless-8 - Final
8-0
4:00 pmOrchard Farm-8 at Hazelwood East-0 - Final
8-0
4:15 pmJohn Burroughs-4 at Westminster-0 - Final
4-0
4:15 pmCardinal Ritter at Lutheran North
Rivalry
4:30 pmTimberland-3 vs Mehlville-3 at Holt - Final
3-3
4:30 pmSt. Clair-0 at Wright City-2 - Final
2-0
4:30 pmFestus-6 at Winfield-0 - Final
6-0
4:30 pmCarlyle at Christ Our Rock
Rivalry
4:30 pmFather McGivney-2 at Wood River-1 - Final
2-1
4:30 pmMount Vernon, Illinois-2 at Murphysboro-4 - Final
4-2
4:30 pmBreese Central-11 at Lebanon, Illinois-0 - Final
11-0
5:00 pmPleasant Plains-4 at Staunton-0 - Final
4-0
5:00 pmAffton-0 at Windsor (Imperial)-4 - Final
4-0
5:00 pmSullivan-1 vs O'Fallon Christian-1 at St. Charles West - Final
1-1
5:00 pmHazelwood West-0 at Fort Zumwalt North-5 - Final
5-0
5:30 pmUniversity City-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final
2-0
6:00 pmMater Dei-5 at Freeburg-1 - Final
5-1
6:00 pmWaterloo-1 at Columbia-1 - Final
1-1
6:00 pmLafayette-1 at Lindbergh-4 - Final
4-1
6:00 pmWashington-1 at Hillsboro-5 - Final
5-1
6:30 pmUnion-1 at North County-4 - Final
4-1
6:30 pmCanton-2 vs Elsberry-6 at Winfield - Final
6-2
6:30 pmAlthoff-0 at Granite City-2 - Final
2-0
6:45 pmBorgia-2 at St. Mary's-6 - Final
6-2
7:00 pmRoxana-0 vs Civic Memorial-7 at Bethalto Sports Complex - Final
7-0
7:00 pmSt. Charles West-3 vs St. Charles-1 at St. Charles West - Final
3-1
7:00 pmKirkwood-3 at Ladue-2 - Final
3-2

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt South-131 at McCluer-19 - Final
131-19
4:00 pmDe Smet at Westminster
4:00 pmTimberland at John Burroughs
8:30 pmFrancis Howell North vs Francis Howell at Rec-Plex

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmTrinity-9 at McCluer North-19 - Final
19-9
4:00 pmSt. Charles West-1 at Westminster-5 - Final
5-1
4:00 pmRosati-Kain-6 at Incarnate Word-1 - Final
6-1
4:00 pmNotre Dame-11 at St. Pius X-4 - Final
11-4
4:00 pmDuBourg-22 vs Hancock-19 at Heine Meine - Final
22-19
4:00 pmBrentwood-18 at McCluer South-Berkeley-0 - Final
18-0
4:15 pmKirkwood-1 at Oakville-12 - Final
12-1
4:15 pmWindsor (Imperial)-6 at Seckman-7 - Final
7-6
4:15 pmCor Jesu-3 at Summit-9 - Final
9-3
4:15 pmRitenour-18 at McCluer-0 - Final
18-0
4:15 pmFrancis Howell Central-0 at Troy Buchanan-6 - Final
6-0
4:15 pmAffton-8 at Mehlville-3 - Final
8-3
4:15 pmFort Zumwalt North-11 at Parkway North-5 - Final
11-5
4:30 pmBorgia-10 at St. Clair-0 - Final
10-0
4:30 pmSt. Vincent at Kelly
Rivalry
4:30 pmParkway South-0 at Eureka-4 - Final
4-0
4:30 pmWebster Groves-1 at Marquette-7 - Final
7-1
4:30 pmWarrenton-5 vs Washington-2 at Lakeview Park - Final
5-2
4:30 pmFestus-3 at Cape Notre Dame-13 - Final
13-3
4:30 pmHerculaneum-14 at Saxony Lutheran-3 - Final
14-3
5:00 pmNorth Callaway-0 at Hallsville-7 - Final
7-0
6:00 pmNorth County-8 at Hillsboro-13 - Final
13-8

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmEdwardsville-2 at Westminster-3 - Final
3-2
4:15 pmNotre Dame-1 at Parkway West-4 - Final
4-1
4:15 pmWhitfield-6 at Parkway South-2 - Final
6-2
4:15 pmSt. Joseph's-1 at Kirkwood-0 - Final
1-0
5:00 pmJohn Burroughs-6 at Webster Groves-0 - Final
6-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmAlton Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amFarmington Match Play Tournament
3:15 pmMascoutah vs Collinsville at Arlington Greens
3:30 pmFort Zumwalt South vs Washington at Wolf Hollow GC
3:30 pmWarrenton-201 vs Fort Zumwalt East-223 at St. Peters GC - Final
201-223
3:30 pmLutheran South vs Northwest Cedar Hill at Fox Run Golf Club
3:30 pmMcCluer North, Parkway West at Pattonville
3:30 pmPacific, St. Clair, Wright City at Union
Results
3:30 pmFrancis Howell-166 vs Fort Zumwalt West-170 at The Falls - Final
166-170
3:30 pmColumbia, Highland, Waterloo
Results
3:30 pmNerinx Hall-170 vs MICDS-162 at Ruth Park - Final
162-170
3:45 pmUrsuline-185 vs John Burroughs-167 at Highland - Final
167-185
3:45 pmParkway North vs Clayton at Normandie
3:45 pmNotre Dame-178 vs Villa Duchesne-159 at Forest Hills - Final
159-178
4:00 pmFreeburg, Sandoval, Woodlawn at Nashville

Girls Tennis
TimeEventScore
6:00 pmPHL Tournament
3:00 pmSt. Charles West Doubles Tournament
3:30 pmCollinsville-0 at Roxana-9 - Final
9-0
3:30 pmBelleville East at Belleville West
3:30 pmFort Zumwalt East at Holt
3:30 pmSt. Dominic-6 at Duchesne-3 - Final
6-3
3:30 pmMcCluer North at Hazelwood Central
3:30 pmFort Zumwalt South at Francis Howell North
3:30 pmTimberland-8 at Francis Howell-1 - Final
8-1
3:30 pmCor Jesu at Lindbergh
4:00 pmAffton vs Lutheran North at Forestwood Park
4:00 pmWaterloo at Mascoutah
4:00 pmJackson at Mehlville
4:00 pmHighland at Mount Vernon, Illinois
4:00 pmKirkwood at Parkway South
4:00 pmDuBourg at Rosati-Kain
4:00 pmWindsor (Imperial)-2 at St. Pius X-7 - Final
7-2
4:00 pmNerinx Hall at Visitation
4:00 pmIncarnate Word at Francis Howell Central
4:00 pmGibault at Alton Marquette
4:00 pmPotosi at Cape Notre Dame
4:00 pmNorth Tech at McCluer South-Berkeley
4:00 pmMcCluer-1 vs Ritenour-8 at Woodson Park - Final
8-1
4:15 pmMICDS at Clayton
4:15 pmParkway Central-4 at Ladue-5 - Final
5-4
4:15 pmOakville at Lutheran South
4:30 pmRock Bridge at Edwardsville
4:30 pmMarquette at Eureka

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmUrsuline-0 vs Francis Howell-2 at Oakville - Final
2-0
4:00 pmTimberland-1 vs Marquette-1 at Oakville - Final
1-1
4:00 pmSt. Joseph's-2 vs Nerinx Hall-0 at Oakville - Final
2-0
4:00 pmWebster Groves-1 vs Duchesne-1 at Oakville - Final
1-1
4:15 pmSoldan at McKinley
Rivalry
4:15 pmMedicine and Bioscience-2 at Vashon-0 - Final
2-0
5:00 pmSt. Joseph's-1 vs Marquette-1 at Oakville - Final
1-1
5:00 pmUrsuline-1 vs Duchesne-1 at Oakville - Final
1-1
5:00 pmEast St. Louis-1 at Gibault-2 - Final
2-1
5:00 pmTimberland-1 vs Nerinx Hall-1 at Oakville - Final
1-1
5:00 pmFrancis Howell-1 at Oakville-1 - Final
1-1
5:00 pmMarissa-1 vs Okawville-2 at Trico - Final
2-1
5:00 pmHolt-1 at Fort Zumwalt North-2 - Final
2-1
5:00 pmRoosevelt at Metro
Rivalry
5:00 pmMaplewood-RH-2 at Lift For Life-0 - Final
2-0
5:00 pmBrentwood-0 at DuBourg-2 - Final
2-0
5:15 pmBayless-2 at North Tech-0 - Final
2-0
5:15 pmGateway STEM-2 at Sumner-0 - Final
2-0
5:15 pmUniversity City-2 at McCluer-1 - Final
2-1
5:15 pmNorthwest Academy at Carnahan
Rivalry
5:15 pmCleveland-0 at Miller Career-2 - Final
2-0
5:30 pmLadue-1 at Parkway South-2 - Final
2-1
5:30 pmJennings-1 at Hazelwood East-2 - Final
2-1
5:30 pmNotre Dame-1 at Westminster-2 - Final
2-1
5:30 pmMcCluer North-0 at Seckman-2 - Final
2-0
5:30 pmMascoutah-0 at Belleville East-2 - Final
2-0
5:30 pmSummit-2 at Mehlville-0 - Final
2-0
5:30 pmFox-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-0
5:30 pmHazelwood West-0 at Pattonville-2 - Final
2-0
5:30 pmNormandy at Riverview Gardens
Rivalry
5:30 pmRitenour-0 at Affton-2 - Final
2-0
6:00 pmSteeleville-0 vs Marissa-2 at Trico - Final
2-0
6:00 pmWoodlawn-2 at Mount Vernon, Illinois-0 - Final
2-0
6:00 pmTimberland-0 vs St. Joseph's-2 at Oakville - Final
2-0
6:00 pmWebster Groves-2 vs Ursuline-0 at Oakville - Final
2-0
6:00 pmPotosi at West County (Leadwood)
Rivalry
6:00 pmDuchesne-0 at Oakville-2 - Final
2-0
6:00 pmMarquette-2 vs Nerinx Hall-0 at Oakville - Final
2-0
6:00 pmSt. Charles West-0 at St. Dominic-2 - Final
2-0
6:30 pmLutheran St. Charles-1 at O'Fallon Christian-2 - Final
2-1
7:00 pmRoxana-0 at Hillsboro, Illinois-2 - Final
2-0
7:00 pmFather McGivney-0 at Alton Marquette-2 - Final
2-0
7:00 pmHillsboro-0 at Windsor (Imperial)-2 - Final
2-0
7:00 pmSt. Paul Lutheran-0 at Herculaneum-2 - Final
2-0
7:00 pmUrsuline-0 at Oakville-2 - Final
2-0
7:00 pmChester at Trico
Rivalry
7:00 pmWebster Groves-1 vs Francis Howell-1 at Oakville - Final
1-1
8:00 pmWebster Groves-0 at Oakville-2 - Final
2-0
8:00 pmSteeleville-0 at Trico-2 - Final
2-0
8:00 pmFrancis Howell-2 vs Duchesne-0 at Oakville - Final
2-0
9:00 pmSparta vs Chester at Trico
Rivalry

+