Saturday - September 28, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Football
TimeEventScore
10:00 amPolo-0 at Gallatin-41 - Final
41-0
10:00 amBelton-13 at North Kansas City-42 - Final
42-13
10:00 amPlattsburg-7 at East Buchanan-36 - Final
36-7
10:00 amPrinceton-21 at Trenton-7 - Final
21-7
11:00 amGrandview K.C.-14 at Kearney-17 - Final
17-14
11:00 amHarrisburg, Missouri-36 at Knox County-6 - Final
36-6
12:00 pmHazelwood West-26 at McCluer-14 - Final
26-14
12:00 pmParis-6 at Marceline-41 - Final
41-6
12:30 pmChicago Leo-8 at Nazareth Academy-51 - Final
51-8
1:00 pmWestminster-42 at Priory-28 - Final
42-28
1:00 pmHazelwood Central-19 at Hazelwood East-28 - Final
28-19
1:00 pmSoldan-18 vs Miller Career-26 at Southwest, MO - Final
26-18
1:00 pmPalmyra-37 at Highland, Missouri-0 - Final
37-0
1:00 pmBunker Hill-26 at Rockford Christian Life-32 - Final
32-26
1:00 pmChicago Hope-51 at Normandy-6 - Final
51-6
1:00 pmLift For Life-21 at Brentwood-0 - Final
21-0
1:00 pmCarnahan-0 at St. Joseph Lafayette-63 - Final
63-0
1:00 pmRiverview Gardens-12 at McCluer North-60 - Final
60-12
1:00 pmConfluence-0 at Roosevelt-13 - Forfeit
13-0
1:00 pmVashon-20 vs Gateway STEM-38 at Soldan - Final
38-20
2:00 pmTroy (Kan.)-0 at Lenexa Christ Prep (Kan.)-28 - Final
28-0
2:00 pmJohn Burroughs-22 at MICDS-43 - Final
43-22
2:00 pmSt. Joseph Christian-6 at Lighthouse Christian-76 - Final
76-6
3:00 pmSt. Edward (Ohio)-51 at Winton Woods (Ohio)-31 - Final
51-31
6:00 pmMetro-East Lutheran-8 at Polo, Illinois-52 - Final
52-8
6:00 pmCollinsville-28 at Lincoln, Illinois-31 - Final
31-28
6:00 pmAlton Marquette-17 at Mount Carmel, Illinois-44 - Final
44-17
7:00 pmChillicothe-21 at St. Pius X (Kansas City)-17 - Final
21-17

Boys Cross Country
TimeEventScore
8:00 amSpringfield (Ill.) Invitational
8:30 amGans Creek Classic-White Division
Results
9:00 amPalatine Invitational
Results
9:00 amRim Rock Classic-Crimson Division
Results
9:45 amFreeburg Invitational
Results
10:00 amGans Creek Classic-Blue Division
Results
10:30 amGans Creek Classic-Gold Division
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amOrphan Invitational
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
9:00 amQuincy-5 vs Belleville East-4 at Chatham Glenwood - Final
5-4
9:00 amMount Zion-0 at Chatham Glenwood-0 - Final
0-0
10:00 amHazelwood West-1 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
3-1
10:00 amJohn Burroughs-5 at MICDS-1 - Final
5-1
10:00 amParkway South-3 vs Jackson-4 at Parkway West - Final
4-3
10:00 amRiverton at Hillsboro, Illinois
Rivalry
10:00 amParkway North-0 vs Lafayette-7 at Parkway Central - Final
7-0
10:00 amBreese Central-0 at Staunton-1 - Final
1-0
10:00 amHickman-0 at Parkway Central-2 - Final
2-0
10:00 amRolla-3 at Parkway West-0 - Final
3-0
10:00 amGillespie-0 vs Civic Memorial-7 at Bethalto Sports Complex - Final
7-0
10:00 amDe Soto-0 vs Fredericktown-1 at Hillsboro - Final
1-0
10:00 amElsberry-3 at Winfield-2 - Final
3-2
11:00 amEdwardsville-3 at Normal Community-1 - Final
3-1
11:00 amColumbia-0 vs Morton-0 at Chatham Glenwood - Final
0-0
11:00 amSLUH-0 at Blue Valley NW-0 - Final
0-0
11:00 amDecatur St. Teresa-2 vs Washington, Illinois-5 at Chatham Glenwood - Final
5-2
11:00 amTrinity-1 at Father McGivney-0 - Final
1-0
11:00 amLutheran St. Charles-0 at Principia-2 - Final
2-0
11:00 amAlthoff-3 at Marion-0 - Final
3-0
12:00 pmWashington-0 vs Seckman-1 at Hillsboro - Final
1-0
12:00 pmFestus-7 vs Canton-0 at Winfield - Final
7-0
12:00 pmVianney-0 at Chaminade-4 - Final
4-0
12:00 pmSalem, Illinois at Newton
Rivalry
12:00 pmFarmington-0 at Priory-2 - Final
2-0
12:00 pmCBC-0 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-0
1:00 pmLafayette-3 at Parkway West-0 - Final
3-0
1:00 pmMetamora-0 vs Rochester-4 at Chatham Glenwood - Final
4-0
1:00 pmHickman-2 vs Parkway North-1 at Parkway Central - Final
2-1
1:00 pmRolla-1 vs Parkway South-1 at Parkway West - Final
1-1
1:00 pmJackson at Parkway Central
Rivalry
2:00 pmSLUH JV-1 at Hillsboro-0 - Final
1-0
5:00 pmSt. Martin's Academy (Kan.)-0 vs Tower Grove Christian-6 at Cosmos Park - Final
6-0

Boys Swimming
TimeEventScore
9:00 amFort Zumwalt West Relays
Results
9:30 amCOMO Invitational
Results
11:00 amJohn Burroughs at MICDS

Fall Softball
TimeEventScore
12:00 amCape Notre Dame-5 vs Windsor (Imperial)-4 at Jackson - Final
5-4
12:00 amJackson-9 vs Windsor (Imperial)-10 at Jackson - Final
10-9
12:00 amWindsor (Imperial)-15 vs Naylor-3 at Jackson - Final
15-3
8:00 amNewburg-1 at St. James-7 - Final
7-1
8:00 amParkway South-5 vs Farmington-6 at Jackson - Final
6-5
8:00 amFestus-4 vs Cape Notre Dame-10 at Jackson - Final
10-4
8:00 amLutheran South-0 vs Kelly-15 at Jackson - Final
15-0
8:00 amIncarnate Word-2 vs Cape Girardeau Central-3 at Jackson - Final
3-2
9:00 amMcCluer North-0 at Orchard Farm-10 - Final
10-0
9:00 amHannibal-1 at Warrenton-3 - Final
3-1
9:00 amRosati-Kain-5 vs O'Fallon Christian-2 at Orchard Farm - Final
5-2
9:45 amFort Zumwalt West-9 vs Neelyville-5 at Jackson - Final
9-5
9:45 amSt. Clair-3 vs Salem-8 at St. James - Final
8-3
9:45 amIncarnate Word-7 at Festus-5 - Final
7-5
10:00 amWinfield-8 at Fort Zumwalt North-7 - Final
8-7
10:00 amRock Bridge-4 at Holt-8 - Final
8-4
10:00 amRitenour-0 vs St. Charles-15 at Fort Zumwalt East - Final
15-0
10:00 amHazelwood Central-1 vs Union-12 at Fort Zumwalt East - Final
12-1
10:00 amFort Zumwalt East-0 vs Wright City-5 at Fort Zumwalt North - Final
5-0
11:00 amMcCluer North-1 vs O'Fallon Christian-12 at Orchard Farm - Final
12-1
11:00 amOrchard Farm-1 at Rosati-Kain-7 - Final
7-1
11:30 amFort Zumwalt West-12 at Kelly-1 - Final
12-1
11:30 amSt. Clair-22 vs Newburg-0 at St. James - Final
22-0
11:30 amWindsor (Imperial)-11 vs Farmington-0 at Jackson - Final
11-0
11:45 amParkway South-16 vs Naylor-2 at Jackson - Final
16-2
12:00 pmDixon-3 vs Westminster-13 at Versailles - Final
13-3
12:15 pmSt. Charles-2 vs Union-4 at Fort Zumwalt East - Final
4-2
12:15 pmWinfield-1 vs Wright City-9 at Fort Zumwalt North - Final
9-1
12:15 pmRitenour-9 vs Hazelwood Central-3 at Fort Zumwalt East - Final
9-3
12:15 pmFort Zumwalt East-4 at Fort Zumwalt North-3 - Final
4-3
1:00 pmWarrenton-8 vs Calvary Lutheran-0 at Warrenton - Final
8-0
1:00 pmNaylor-1 vs Festus-11 at Jackson - Final
11-1
1:15 pmLutheran South-1 vs Doniphan-11 at Jackson - Final
11-1
1:15 pmIncarnate Word-4 vs Parkway South-6 at Jackson - Final
6-4
1:30 pmCape Girardeau Central-8 vs Farmington-9 at Jackson - Final
9-8
3:00 pmMarshall-15 vs Westminster-0 at Versailles - Final
15-0
3:00 pmLutheran South-3 vs Neelyville-4 at Jackson - Final
4-3
3:00 pmJackson-10 at Fort Zumwalt West-11 - Final
11-10
3:00 pmSalem-17 at St. James-0 - Final
17-0
4:00 pmFestus-18 vs Doniphan-4 at Jackson - Final
18-4
4:30 pmKelly-8 vs Farmington-6 at Jackson - Final
8-6
4:45 pmIncarnate Word-16 at Neelyville-0 - Final
16-0
4:45 pmSt. Clair-3 at St. James-2 - Final
3-2
4:45 pmParkway South-16 vs Twin Rivers-0 at Jackson - Final
16-0
6:00 pmLutheran South-6 vs Naylor-8 at Jackson - Final
8-6
6:00 pmCape Notre Dame-3 vs Fort Zumwalt West-6 at Jackson - Final
6-3

Field Hockey
TimeEventScore
9:00 amLutheran South-0 at Oakville-7 - Final
7-0
9:15 amMercy Academy (Kentucky)-2 vs Lafayette-5 at Kentucky Country Day - Final
5-2
10:15 amLutheran South-0 vs Ursuline-7 at Oakville - Final
7-0
11:30 amUrsuline-0 at Oakville-1 - Final
1-0
11:45 amLouisville Ballard (Ky.)-0 vs Lafayette-1 at Kentucky Country Day - Final
1-0
12:00 pmJohn Burroughs-6 at MICDS-0 - Final
6-0
1:00 pmNerinx Hall-3 at Kentucky Country Day-3 - Final
3-3
3:30 pmNerinx Hall-1 vs Louisville Ballard (Ky.)-1 at Kentucky Country Day - Final
1-1

Girls Cross Country
TimeEventScore
8:00 amGans Creek Classic-White Division
Results
8:00 amSpringfield (Ill.) Invitational
8:00 amRim Rock Classic-Crimson Division
Results
9:00 amGans Creek Classic-Blue Division
Results
9:00 amPalatine Invitational
Results
9:00 amFreeburg Invitational
Results
9:30 amGans Creek Classic-Gold Division
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:30 amPekin Lady Dragon Classic
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
8:00 amAAA Conference Tournament
9:00 amSouthern Illinois Duals
9:00 amParkway Central at Rock Bridge
10:00 amJohn Burroughs at MICDS

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 amSt. James-2 vs Warrenton JV-0 at Warrenton - Final
2-0
12:00 amSt. Louis Christian-1 at Warrenton-2 - Final
2-1
12:00 amWright City-0 at Kearney-2 - Final
2-0
12:00 amSt. James-0 vs Rock Bridge-2 at Warrenton - Final
2-0
12:00 amWarrenton JV-0 at Warrenton-2 - Final
2-0
12:00 amSt. James-1 vs Waynesville-2 at Warrenton - Final
2-1
12:00 amRock Bridge-2 at Warrenton-0 - Final
2-0
8:00 amWaynesville vs Rock Bridge at Warrenton
Rivalry
8:00 amWarrenton JV-2 vs Wright City-0 at Warrenton - Final
2-0
8:00 amSt. Louis Christian vs Kearney at Warrenton
Rivalry
8:00 amLutheran South-2 vs Rosati-Kain-1 at Oakville - Final
2-1
8:00 amSt. James-2 at Warrenton-1 - Final
2-1
8:00 amWashington-0 vs Nerinx Hall-2 at Oakville - Final
2-0
8:00 amUrsuline-1 vs Villa Duchesne-2 at Oakville - Final
2-1
8:30 amDe Soto-0 at Seckman-2 - Final
2-0
8:30 amSt. Charles West-0 vs Notre Dame-2 at St. Charles - Final
2-0
8:30 amValle Catholic-2 at St. Charles-1 - Final
2-1
8:30 amHillsboro-1 vs Fox-1 at Seckman - Final
1-1
9:00 amSullivan-1 vs Hannibal-1 at Troy Buchanan - Final
1-1
9:00 amParkway North-0 vs Ladue-2 at Ritenour - Final
2-0
9:00 amWarrenton JV vs Rock Bridge at Warrenton
Rivalry
9:00 amSt. Louis Christian-2 at Warrenton-0 - Final
2-0
9:00 amWebster Groves-1 vs Marquette-2 at Oakville - Final
2-1
9:00 amLiberty (Wentzville)-2 vs Montgomery County-0 at Troy Buchanan - Final
2-0
9:00 amWaynesville-2 vs Wright City-0 at Warrenton - Final
2-0
9:00 amParkway West-2 vs Francis Howell-1 at Oakville - Final
2-1
9:00 amLift For Life-2 vs McCluer South-Berkeley JV-0 at McCluer South-Berkeley - Final
2-0
9:00 amKirkwood-0 vs Visitation-2 at Oakville - Final
2-0
9:00 amParkway North-0 vs Holt-2 at Ritenour - Final
2-0
9:00 amTimberland-2 vs Jackson-0 at Oakville - Final
2-0
9:00 amSt. James-1 vs Kearney-2 at Warrenton - Final
2-1
9:00 amHazelwood West-0 vs Holt-2 at Ritenour - Final
2-0
9:15 amGateway Science Academy-1 vs Grandview-1 at Seckman - Final
1-1
9:15 amSt. Clair-1 vs Festus-1 at Seckman - Final
1-1
9:30 amFrancis Howell North-0 vs Fort Zumwalt South-2 at St. Charles - Final
2-0
9:30 amOzark vs Hickman at St. Charles
Rivalry
10:00 amHazelwood East-0 vs Hazelwood Central-2 at Ritenour - Final
2-0
10:00 amPattonville-2 vs Hillsboro-0 at Seckman - Final
2-0
10:00 amFort Zumwalt West-1 vs De Soto-1 at Seckman - Final
1-1
10:00 amSt. Dominic-2 vs Lutheran South-0 at Oakville - Final
2-0
10:00 amUniversity City-0 at Ritenour-2 - Final
2-0
10:00 amWright City-0 vs Rock Bridge-2 at Warrenton - Final
2-0
10:00 amSt. Louis Christian-1 vs St. James-2 at Warrenton - Final
2-1
10:00 amLovejoy-0 at McCluer South-Berkeley-2 - Final
2-0
10:00 amSt. Joseph's-2 vs Duchesne-0 at Oakville - Final
2-0
10:00 amWarrenton JV vs Waynesville at Warrenton
Rivalry
10:00 amMontgomery County-0 at Troy Buchanan-2 - Final
2-0
10:00 amLiberty (Wentzville)-2 vs Hannibal-0 at Troy Buchanan - Final
2-0
10:00 amNerinx Hall-1 vs Incarnate Word-2 at Oakville - Final
2-1
10:00 amVilla Duchesne-0 at Oakville-2 - Final
2-0
10:00 amKearney-2 at Warrenton-0 - Final
2-0
10:30 amFrancis Howell North-2 at St. Charles-0 - Final
2-0
10:30 amOzark-2 vs Notre Dame-0 at St. Charles - Final
2-0
10:45 amGateway Science Academy-0 vs Fox-2 at Seckman - Final
2-0
10:45 amSt. Clair-0 at Seckman-2 - Final
2-0
11:00 amJackson-2 vs Rosati-Kain-0 at Oakville - Final
2-0
11:00 amLiberty (Wentzville)-1 at Troy Buchanan-1 - Final
1-1
11:00 amUrsuline-0 vs Webster Groves-2 at Oakville - Final
2-0
11:00 amWashington-2 vs Kirkwood-1 at Oakville - Final
2-1
11:00 amSullivan-2 vs Montgomery County-0 at Troy Buchanan - Final
2-0
11:00 amNerinx Hall-0 vs Francis Howell-2 at Oakville - Final
2-0
11:00 amCollinsville-2 at Plainfield South-1 - Final
2-1
11:00 amJohn Burroughs-2 at MICDS-0 - Final
2-0
11:30 amSt. Charles West-0 vs Hickman-2 at St. Charles - Final
2-0
11:30 amFort Zumwalt West-2 vs Festus-0 at Seckman - Final
2-0
11:30 amValle Catholic vs Fort Zumwalt South at St. Charles
Rivalry
11:30 amPattonville-2 vs Grandview-0 at Seckman - Final
2-0
12:00 pmWebster Groves-1 vs Lutheran South-2 at Oakville - Final
2-1
12:00 pmLift For Life-0 at McCluer South-Berkeley-2 - Final
2-0
12:00 pmVilla Duchesne-0 vs Jackson-2 at Oakville - Final
2-0
12:00 pmTimberland-0 at Oakville-2 - Final
2-0
12:00 pmSt. Joseph's-0 vs Visitation-2 at Oakville - Final
2-0
12:00 pmUniversity City-0 vs Hazelwood Central-2 at Ritenour - Final
2-0
12:00 pmLift For Life-2 vs Lovejoy-1 at McCluer South-Berkeley - Final
2-1
12:00 pmHazelwood East-0 vs Hazelwood West-2 at Ritenour - Final
2-0
12:00 pmLadue-2 at Ritenour-1 - Final
2-1
12:15 pmGateway Science Academy-0 vs Hillsboro-2 at Seckman - Final
2-0
12:15 pmSt. Clair-2 vs De Soto-0 at Seckman - Final
2-0
12:30 pmFrancis Howell North-0 vs Valle Catholic-2 at St. Charles - Final
2-0
12:30 pmOzark-2 vs St. Charles West-0 at St. Charles - Final
2-0
12:45 pmLiberty (Wentzville)-2 vs Sullivan-0 at Troy Buchanan - Final
2-0
12:45 pmHannibal-2 at Troy Buchanan-0 - Final
2-0
1:00 pmVashon-2 vs Miller Career-0 at Vashon - Final
2-0
1:00 pmDuchesne-0 vs Washington-2 at Oakville - Final
2-0
1:00 pmPattonville-2 vs Fox-0 at Seckman - Final
2-0
1:00 pmParkway West-0 vs Incarnate Word-2 at Oakville - Final
2-0
1:00 pmSt. Dominic-1 vs Marquette-2 at Oakville - Final
2-1
1:00 pmFort Zumwalt West-0 at Seckman-2 - Final
2-0
1:30 pmHickman-2 vs Notre Dame-0 at St. Charles - Final
2-0
1:30 pmFort Zumwalt South-0 at St. Charles-2 - Final
2-0
1:45 pmMontgomery County-0 vs Hannibal-2 at Troy Buchanan - Final
2-0
1:45 pmGrandview-0 vs Hillsboro-2 at Seckman - Final
2-0
1:45 pmSullivan-0 at Troy Buchanan-2 - Final
2-0
1:45 pmFestus-2 vs De Soto-0 at Seckman - Final
2-0
2:00 pmLutheran South-0 vs Francis Howell-2 at Oakville - Final
2-0
2:00 pmMarquette-2 vs Incarnate Word-0 at Oakville - Final
2-0
2:00 pmHazelwood West-0 vs Hazelwood Central-2 at Ritenour - Final
2-0
2:00 pmVisitation-0 at Oakville-2 - Final
2-0
2:00 pmParkway North-0 at Ritenour-2 - Final
2-0
2:00 pmHolt-1 vs Ladue-2 at Ritenour - Final
2-1
2:00 pmWashington-2 vs Jackson-1 at Oakville - Final
2-1
2:30 pmGateway Science Academy-0 vs Pattonville-2 at Seckman - Final
2-0
2:30 pmFort Zumwalt West-1 vs St. Clair-1 at Seckman - Final
1-1
2:45 pmLiberty (Wentzville)-2 vs Hannibal-0 at Troy Buchanan - Final
2-0
3:00 pmWashington-0 vs Francis Howell-2 at Oakville - Final
2-0
3:00 pmMarquette-0 at Oakville-2 - Final
2-0
3:15 pmFestus-1 at Seckman-1 - Final
1-1
3:15 pmGrandview-0 vs Fox-2 at Seckman - Final
2-0
3:30 pmSt. Clair-2 vs Hillsboro-1 at Seckman - Final
2-1
4:00 pmFox-0 vs Festus-2 at Seckman - Final
2-0
5:00 pmFestus-2 vs Pattonville-1 at Seckman - Final
2-1
5:00 pmSt. Clair-2 at Seckman-0 - Final
2-0
6:00 pmFestus-1 vs St. Clair-2 at Seckman - Final
2-1

+