Saturday - September 7, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Football
TimeEventScore
11:00 amPrincipia-0 at Priory-31 - Final
31-0
11:30 amCahokia-22 vs Chaminade-41 at East St. Louis - Final
41-22
12:00 pmHazelwood West-57 at Soldan-6 - Final
57-6
12:00 pmJefferson-13 vs Roosevelt-40 at Cleveland - Final
40-13
12:00 pmMiller Career-14 at Madison, Illinois-6 - Final
14-6
1:00 pmBrentwood-0 at John Burroughs-42 - Final
42-0
1:00 pmGalesburg-16 at Centralia, Illinois-0 - Final
16-0
1:00 pmClayton-13 at University City-25 - Final
25-13
2:00 pmWabaunsee (Kan.)-0 at Lenexa Christ Prep (Kan.)-55 - Final
55-0
2:00 pmSt. Mary's-26 vs Chicago Phillips-28 at East St. Louis - Final
28-26
2:00 pmWindsor (Sedalia)-42 at Cole Camp-25 - Final
42-25
5:00 pmCardinal Ritter-0 vs Lutheran North-13 at East St. Louis - Forfeit
13-0
7:00 pmDe Soto-14 vs Mehlville-35 at Oakville - Final
35-14
7:00 pmJoplin-35 at Webb City-28 - Final
35-28
8:00 pmTrinity-0 at East St. Louis-32 - Final
32-0

Boys Cross Country
TimeEventScore
8:00 amTim Nixon Invitational
Results
8:30 amNew Haven Invitational
Results
8:30 amPalmyra Invitational
9:00 am9th Jim Marshall Invitational-Large Division
Results
9:00 amBelton Invitational
9:00 amAffton Invitational
Results
9:10 amGranite City Invitational
Results
11:00 amArcadia Valley Invitational
Results
6:00 pmBrooks Memphis Twilight
8:30 pmFort Zumwalt North Twilight Invitational
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmAlton All Catholic Tournament
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
8:00 amEureka-2 vs Bryan Station (Ky.)-0 at Elizabethtown, Ky. - Final
2-0
9:00 amWarrenton-0 vs Duchesne-4 at Francis Howell Central - Final
4-0
9:00 amSikeston-0 vs Borgia-8 at Cape Notre Dame - Final
8-0
9:00 amParkway North-2 vs Missouri Military Academy-0 at Fort Zumwalt East - Final
2-0
9:00 amLadue-3 at Lexington Lafayette (Ky.)-0 - Final
3-0
9:00 amEdwardsville-1 vs Rochester-2 at Morton - Final
2-1
10:00 amMICDS-0 at John Burroughs-1 - Final
1-0
10:00 amHazelwood West-3 at Lutheran St. Charles-1 - Final
3-1
10:00 amSullivan-1 at Washington-2 - Final
2-1
10:00 amHillsboro, Illinois at Effingham St. Anthony
Rivalry
10:00 amHighland-0 at Father McGivney-1 - Final
1-0
10:00 amWestminster-0 at Priory-3 - Final
3-0
10:00 amPrincipia-0 at Bayless-1 - Final
1-0
10:00 amLutheran South-8 at Lutheran North-0 - Final
8-0
10:00 amCarlyle at Pinckneyville
Rivalry
10:30 amGibault-0 at Belleville East-2 - Final
2-0
11:00 amFort Zumwalt North-1 at Francis Howell Central-2 - Final
2-1
11:00 amFort Zumwalt West-3 at Fort Zumwalt East-1 - Final
3-1
11:00 amCarbondale-3 at Cape Notre Dame-0 - Final
3-0
11:30 amAlton Marquette-4 at Althoff-2 - Final
4-2
11:45 amSt. Dominic-1 at Vianney-2 - Final
2-1
11:45 amSLUH-1 at Rock Bridge-2 - Final
2-1
12:00 pmO'Fallon Christian-0 at Whitfield-3 - Final
3-0
12:00 pmCBC-1 at Chaminade-2 - Final
2-1
12:00 pmBreese Central-0 at Mater Dei-1 - Final
1-0
1:00 pmPoplar Bluff-0 vs Borgia-6 at Cape Notre Dame - Final
6-0
1:00 pmTower Grove Christian-8 at Westwood Baptist-0 - Final
8-0
1:30 pmEdwardsville-0 at Morton-1 - Final
1-0
1:30 pmWebster Groves-4 at Collinsville-1 - Final
4-1
1:30 pmEureka-1 vs North Oldham (Ky.)-2 at Elizabethtown, Ky. - Final
2-1
2:30 pmBryan Station (Ky.)-1 vs Ladue-3 at Elizabethtown, Ky. - Final
3-1
4:30 pmSt. Charles-1 vs Ritenour-1 at Fort Zumwalt South - Final
1-1
6:30 pmTroy Buchanan-0 at Fort Zumwalt South-4 - Final
4-0

Boys Swimming
TimeEventScore
9:00 amLadue Invitational
Results

Fall Softball
TimeEventScore
9:00 amSeckman-3 at Union-0 - Final
3-0
9:00 amRolla-8 vs Francis Howell-6 at Union - Final
8-6
9:00 amAffton-1 vs Perryville-6 at Union - Final
6-1
9:00 amPacific-0 vs Borgia-5 at Union - Final
5-0
9:00 amHazelwood Central-14 vs Clayton-4 at Hazelwood Central - Final
14-4
9:00 amTrinity-12 at McCluer North-15 - Final
15-12
9:30 amGateway Science Academy-9 at Bayless-13 - Final
13-9
10:00 amFestus-2 at Cape Notre Dame-11 - Final
11-2
10:00 amJefferson-2 at North County-11 - Final
11-2
11:00 amHazelwood Central-20 vs Trinity-15 at Hazelwood Central - Final
20-15
11:00 amRolla-0 vs Perryville-4 at Union - Final
4-0
11:00 amPacific-15 at Union-14 - Final
15-14
11:00 amAffton-1 vs Francis Howell-7 at Union - Final
7-1
11:00 amSeckman-1 vs Borgia-3 at Union - Final
3-1
11:15 amClayton-2 at McCluer North-10 - Final
10-2
11:30 amGateway Science Academy-1 vs University City-16 at Bayless - Final
16-1
11:45 amDe Soto-8 at Cape Notre Dame JV-5 - Final
8-5
12:00 pmPoplar Bluff-3 vs Webster Groves-7 at Plymouth Field - Final
7-3
1:00 pmUniversity City-19 at Bayless-10 - Final
19-10
1:30 pmFestus-16 vs Van Buren-0 at Kelso - Final
16-0
1:30 pmDe Soto-3 vs Mangolia Heights (Mississippi)-10 at Cape Notre Dame - Final
10-3
5:30 pmDoniphan-8 vs Festus-11 at Kelso - Final
11-8

Field Hockey
TimeEventScore
9:00 amParkway South-0 at Parkway West-1 - Final
1-0
9:00 amMarquette-1 at Lafayette-3 - Final
3-1
10:00 amLoyola-1 vs Whitfield-0 at Villa Duchesne - Final
1-0
10:15 amSummit-1 vs Kirkwood-0 at Lafayette - Final
1-0
10:15 amWebster Groves-2 vs Eureka-1 at Lafayette - Final
2-1
11:00 amWestminster-0 at John Burroughs-9 - Final
9-0
11:30 amKirkwood-0 vs Marquette-1 at Lafayette - Final
1-0
11:30 amLadue-2 at Lake Forest (Ill.)-0 - Final
2-0
11:30 amEureka-2 vs Parkway South-1 at Lafayette - Final
2-1
12:45 pmSummit-2 at Lafayette-1 - Final
2-1
12:45 pmWebster Groves-3 vs Parkway West-2 at Lafayette - Final
3-2
1:00 pmPembroke Hill-2 at Visitation-1 - Final
2-1

Girls Cross Country
TimeEventScore
8:00 amTim Nixon Invitational
Results
8:30 amGranite City Invitational
Results
8:30 amNew Haven Invitational
Results
9:00 amAffton Invitational
Results
9:00 amBelton Invitational
9:30 am9th Jim Marshall Invitational-Large Division
Results
11:30 amArcadia Valley Invitational
Results
8:00 pmFort Zumwalt North Twilight Invitational
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
7:30 amAlton Classic
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
8:30 amHeather Bradshaw Tournament
9:00 amCivic Memorial-3 at Notre Dame-5 - Final
5-3
4:00 pmNew Trier-4 vs St. Joseph's-5 at Edwardsville - Final
5-4

Girls Volleyball
TimeEventScore
8:00 amMount Vernon-0 vs Summit-2 at Branson - Final
2-0
8:30 amCumberland-0 at Altamont-2 - Final
2-0
8:30 amClayton-0 at Windsor (Imperial)-2 - Final
2-0
8:30 amNokomis-0 vs Vandalia-2 at Altamont - Final
2-0
8:30 amParkway South-0 vs Affton-2 at Windsor (Imperial) - Final
2-0
8:30 amParkway West-1 vs Washington-1 at Borgia - Final
1-1
8:30 amWestminster-0 at Borgia-2 - Final
2-0
9:00 amO'Fallon-0 vs Normal Community-2 at Edwardsville - Final
2-0
9:00 amElverado-0 at Du Quoin-2 - Final
2-0
9:00 amPana vs St. Elmo at Mattoon
Rivalry
9:00 amCollinsville-0 vs Eureka-2 at Edwardsville - Final
2-0
9:00 amMarion-2 vs Anna-Jonesboro-0 at Carbondale - Final
2-0
9:00 amOakville-2 vs Mater Dei-0 at Edwardsville - Final
2-0
9:00 amGoreville vs Sparta at Du Quoin
Rivalry
9:00 amSalem, Illinois-2 vs Cobden-0 at Carbondale - Final
2-0
9:00 amChester-1 at Carbondale-2 - Final
2-1
9:00 amBloomington-1 at Edwardsville-2 - Final
2-1
9:15 amGreenville-2 vs Edinburg-0 at Altamont - Final
2-0
9:15 amSouth Central-1 vs Cowden-Herrick-1 at Altamont - Final
1-1
9:20 amPacific-1 at Windsor (Imperial)-1 - Final
1-1
9:20 amDe Soto-1 vs Affton-1 at Windsor (Imperial) - Final
1-1
9:30 amFrancis Howell Central-1 vs Kirkwood-1 at Borgia - Final
1-1
9:30 amLutheran South-0 vs St. Dominic-2 at Borgia - Final
2-0
10:00 amPana-2 at Mattoon-0 - Final
2-0
10:00 amChatham Glenwood-0 vs Columbia-2 at Edwardsville - Final
2-0
10:00 amNerinx Hall-1 vs Rolla-2 at Edwardsville - Final
2-1
10:00 amEdinburg-0 vs Cumberland-2 at Altamont - Final
2-0
10:00 amSpringfield Central-0 vs Summit-2 at Branson - Final
2-0
10:00 amCahokia-0 vs Waterloo-2 at Carbondale - Final
2-0
10:00 amWayne City-2 vs Christopher-0 at Du Quoin - Final
2-0
10:00 amChester-2 vs North Clay-0 at Carbondale - Final
2-0
10:00 amEdwardsville JV-0 vs Freeburg-2 at Edwardsville - Final
2-0
10:00 amOkawville vs Herrin at Du Quoin
Rivalry
10:00 amAnna-Jonesboro-0 vs Highland-2 at Carbondale - Final
2-0
10:00 amFarmington-1 vs Mascoutah-2 at Edwardsville - Final
2-1
10:00 amCowden-Herrick-2 vs Nokomis-0 at Altamont - Final
2-0
10:10 amMehlville-1 vs Clayton-1 at Windsor (Imperial) - Final
1-1
10:10 amSt. Pius X-2 vs Parkway South-0 at Windsor (Imperial) - Final
2-0
10:30 amFrancis Howell Central-0 at Borgia-2 - Final
2-0
10:30 amLutheran South-0 vs Washington-2 at Borgia - Final
2-0
10:45 amGreenville-0 at Altamont-2 - Final
2-0
10:45 amSouth Central-0 at Vandalia-2 - Final
2-0
11:00 amCahokia-0 at Carbondale-2 - Final
2-0
11:00 amPacific-1 vs Clayton-1 at Windsor (Imperial) - Final
1-1
11:00 amSalem, Illinois-0 vs Highland-2 at Carbondale - Final
2-0
11:00 amDe Soto-1 vs Parkway South-1 at Windsor (Imperial) - Final
1-1
11:00 amWayne City-0 at Du Quoin-2 - Final
2-0
11:00 amCobden-0 vs Marion-2 at Carbondale - Final
2-0
11:00 amOkawville vs Sparta at Du Quoin
Rivalry
11:30 amGreenville-2 vs Cumberland-0 at Altamont - Final
2-0
11:30 amWestminster-2 vs Kirkwood-0 at Borgia - Final
2-0
11:30 amSouth Central-2 vs Nokomis-0 at Altamont - Final
2-0
11:30 amParkway West-0 vs St. Dominic-2 at Borgia - Final
2-0
11:50 amSt. Pius X-1 vs Affton-1 at Windsor (Imperial) - Final
1-1
11:50 amMehlville-1 at Windsor (Imperial)-1 - Final
1-1
12:00 pmNorth Clay-0 at Carbondale-2 - Final
2-0
12:00 pmElverado-2 vs Christopher-0 at Du Quoin - Final
2-0
12:00 pmFreeburg-2 vs Columbia-0 at Edwardsville - Final
2-0
12:00 pmSalem, Illinois-2 vs Anna-Jonesboro-1 at Carbondale - Final
2-1
12:00 pmNormal University High-0 vs Oakville-2 at Edwardsville - Final
2-0
12:00 pmChatham Glenwood-2 vs Edwardsville JV-1 at Edwardsville - Final
2-1
12:00 pmMater Dei-2 vs O'Fallon-0 at Edwardsville - Final
2-0
12:00 pmChester-0 vs Waterloo-2 at Carbondale - Final
2-0
12:00 pmGoreville vs Herrin at Du Quoin
Rivalry
12:15 pmEdinburg-0 at Altamont-2 - Final
2-0
12:15 pmCowden-Herrick-0 vs Vandalia-2 at Altamont - Final
2-0
12:15 pmStrafford-0 vs Summit-2 at Branson - Final
2-0
12:30 pmLutheran South-1 vs Parkway West-1 at Borgia - Final
1-1
12:30 pmFrancis Howell Central-1 vs Westminster-1 at Borgia - Final
1-1
12:40 pmSt. Pius X-1 vs De Soto-1 at Windsor (Imperial) - Final
1-1
12:40 pmMehlville-1 vs Pacific-1 at Windsor (Imperial) - Final
1-1
1:00 pmCumberland vs Nokomis at Altamont
Rivalry
1:00 pmEureka-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
1:00 pmMarion-0 vs Highland-2 at Carbondale - Final
2-0
1:00 pmFarmington-0 vs Nerinx Hall-2 at Edwardsville - Final
2-0
1:00 pmChristopher-0 at Du Quoin-2 - Final
2-0
1:00 pmPana-2 vs Sullivan, Illinois-0 at Mattoon - Final
2-0
1:00 pmMascoutah-2 vs Rolla-1 at Edwardsville - Final
2-1
1:00 pmCollinsville-2 vs Bloomington-1 at Edwardsville - Final
2-1
1:00 pmCobden-0 vs Anna-Jonesboro-2 at Carbondale - Final
2-0
1:00 pmAltamont-2 vs Cowden-Herrick-0 at Altamont - Final
2-0
1:00 pmHerrin vs Sparta at Du Quoin
Rivalry
1:00 pmNorth Clay-0 vs Waterloo-2 at Carbondale - Final
2-0
1:30 pmMehlville-1 vs St. Pius X-2 at Windsor (Imperial) - Final
2-1
1:30 pmSt. Dominic-2 vs Washington-0 at Borgia - Final
2-0
1:30 pmKirkwood-0 at Borgia-2 - Final
2-0
1:45 pmEdinburg-1 vs South Central-2 at Altamont - Final
2-1
1:45 pmVandalia-2 vs Greenville-0 at Altamont - Final
2-0
2:00 pmColumbia-2 vs Rolla-0 at Edwardsville - Final
2-0
2:00 pmFarmington-2 vs Edwardsville JV-1 at Edwardsville - Final
2-1
2:00 pmParkview-0 vs Summit-2 at Branson - Final
2-0
2:00 pmOkawville vs Goreville at Du Quoin
Rivalry
2:00 pmWayne City vs Elverado at Du Quoin
Rivalry
2:00 pmAffton-2 at Windsor (Imperial)-0 - Final
2-0
2:00 pmChester-2 vs Cahokia-0 at Carbondale - Final
2-0
2:00 pmO'Fallon-2 vs Bloomington-0 at Edwardsville - Final
2-0
2:00 pmNormal University High-2 vs Eureka-1 at Edwardsville - Final
2-1
2:00 pmParkway South-1 vs Pacific-2 at Windsor (Imperial) - Final
2-1
2:00 pmHighland-2 vs Cobden-0 at Carbondale - Final
2-0
2:00 pmSalem, Illinois-1 vs Marion-2 at Carbondale - Final
2-1
2:30 pmMehlville-2 at Windsor (Imperial)-1 - Final
2-1
2:30 pmSouth Central vs Cumberland at Altamont
Rivalry
2:30 pmKirkwood-0 vs Lutheran South-2 at Borgia - Final
2-0
2:30 pmEdinburg vs Nokomis at Altamont
Rivalry
2:30 pmFrancis Howell Central-1 vs Parkway West-2 at Borgia - Final
2-1
3:00 pmNerinx Hall-2 vs Chatham Glenwood-0 at Edwardsville - Final
2-0
3:00 pmOakville-2 at Edwardsville-0 - Final
2-0
3:00 pmMascoutah-2 vs Freeburg-0 at Edwardsville - Final
2-0
3:00 pmNorth Clay vs Cahokia at Carbondale
Rivalry
3:00 pmNerinx Hall-2 vs Glenwood-0 at Edwardsville - Final
2-0
3:00 pmWaterloo-2 at Carbondale-0 - Final
2-0
3:00 pmFair Grove-0 vs Summit-2 at Branson - Final
2-0
3:00 pmMater Dei-2 vs Collinsville-1 at Edwardsville - Final
2-1
3:00 pmClayton-2 vs De Soto-0 at Windsor (Imperial) - Final
2-0
3:15 pmCowden-Herrick-0 vs Greenville-2 at Altamont - Final
2-0
3:15 pmAltamont-2 vs Vandalia-0 at Altamont - Final
2-0
3:45 pmWestminster-0 vs St. Dominic-2 at Borgia - Final
2-0
3:45 pmWashington-0 at Borgia-2 - Final
2-0
4:00 pmDe Soto-0 vs Parkway South-2 at Windsor (Imperial) - Final
2-0
4:00 pmOkawville-0 at Du Quoin-2 - Final
2-0
4:15 pmHighland-2 vs Waterloo-1 at Carbondale - Final
2-1
4:15 pmMarion-2 at Carbondale-0 - Final
2-0
5:00 pmSt. Dominic-0 at Borgia-2 - Final
2-0
5:00 pmPacific-2 vs Clayton-1 at Windsor (Imperial) - Final
2-1
5:00 pmAffton-0 vs St. Pius X-2 at Windsor (Imperial) - Final
2-0
5:00 pmWestminster-1 vs Washington-2 at Borgia - Final
2-1
5:30 pmSummit-1 at Branson-2 - Final
2-1

+