Friday - October 11, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Football
TimeEventScore
3:00 pmGateway STEM-26 at Affton-36 - Final
36-26
7:00 pmBrentwood-12 at Red Bud-38 - Final
38-12
7:00 pmSummit Christian-35 at Van Horn-0 - Final
35-0
7:00 pmGillespie-16 at Roxana-30 - Final
30-16
7:00 pmSt. Mary's-44 at Tolton Catholic-6 - Final
44-6
7:00 pmCape Girardeau Central-40 at St. Charles West-39 - Final
40-39
7:00 pmFort Zumwalt South-7 at Liberty (Wentzville)-42 - Final
42-7
7:00 pmSt. James-0 at Sullivan-49 - Final
49-0
7:00 pmBlue Valley West-32 at Blue Valley Northwest (Kan.)-14 - Final
32-14
7:00 pmSouth Callaway-50 at Van-Far-0 - Final
50-0
7:00 pmFrontenac (Kan.)-34 at Caney Valley, Kan.-6 - Final
34-6
7:00 pmCivic Memorial-34 at Waterloo-14 - Final
34-14
7:00 pmCleveland (Okla.)-5 at Bristow (Okla.)-36 - Final
36-5
7:00 pmFort Zumwalt West-24 at Holt-7 - Final
24-7
7:00 pmWarrenton-21 at Winfield-19 - Final
21-19
7:00 pmPleasant Hope-14 at Diamond-48 - Final
48-14
7:00 pmSouth Harrison-30 at Trenton-13 - Final
30-13
7:00 pmBrookfield-22 at Macon-36 - Final
36-22
7:00 pmBoonville-56 at Eldon-26 - Final
56-26
7:00 pmRolla-7 at Lebanon-43 - Final
43-7
7:00 pmTroy Buchanan-27 at Francis Howell Central-14 - Final
27-14
7:00 pmSweet Springs-22 at Crest Ridge-28 - Final
28-22
7:00 pmClark County-38 at Palmyra-24 - Final
38-24
7:00 pmKearney-7 at Grain Valley-15 - Final
15-7
7:00 pmWilliam Chrisman-25 at Ruskin-7 - Final
25-7
7:00 pmWest Hancock-12 at Highland, Missouri-40 - Final
40-12
7:00 pmVianney-7 at CBC-49 - Final
49-7
7:00 pmStaley-56 at St. Joseph Central-13 - Final
56-13
7:00 pmHouston-12 at Willow Springs-13 - Final
13-12
7:00 pmBreese Central-18 at Columbia-56 - Final
56-18
7:00 pmSkyline-29 at Strafford-20 - Final
29-20
7:00 pmJefferson City-0 at De Smet-63 - Final
63-0
7:00 pmPutnam County-27 at Polo-0 - Final
27-0
7:00 pmMountain View-Liberty-55 at Cabool-26 - Final
55-26
7:00 pmKirkwood-6 at Eureka-21 - Final
21-6
7:00 pmCarthage-35 at Willard-14 - Final
35-14
7:00 pmHazelwood East-0 at Fox-35 - Final
35-0
7:00 pmWindsor (Sedalia)-14 at Adrian-41 - Final
41-14
7:00 pmMount Vernon-21 at Seneca-12 - Final
21-12
7:00 pmTruman-0 at Park Hill South-38 - Final
38-0
7:00 pmGrandview-7 at Jefferson-48 - Final
48-7
7:00 pmMexico-34 at Kirksville-20 - Final
34-20
7:00 pmKC Northeast-7 at KC East-53 - Final
53-7
7:00 pmCamdenton-50 at Glendale-42 - Final
50-42
7:00 pmHazelwood West-14 at Northwest Cedar Hill-10 - Final
14-10
7:00 pmLiberty (KC)-23 at Lee's Summit West-20 - Final
23-20
7:00 pmClayton-7 at Parkway Central-42 - Final
42-7
7:00 pmFort Zumwalt North-64 at Fort Zumwalt East-26 - Final
64-26
7:00 pmSummit-45 at Parkway South-6 - Final
45-6
7:00 pmSpringfield Central-0 at Kickapoo-57 - Final
57-0
7:00 pmSmith-Cotton-21 at Rock Bridge-48 - Final
48-21
7:00 pmLansing (Kan.)-38 at Harmon (Kan.)-0 - Final
38-0
7:00 pmOrchard Farm-28 at St. Charles-34 - Final
34-28
7:00 pmCarrollton, Illinois-44 at Pleasant Hill (Ill.)-12 - Final
44-12
7:00 pmSt. Pius X-30 at St. Vincent-6 - Final
30-6
7:00 pmWashington (Kan.)-26 at Wyandotte (Kan.)-18 - Final
26-18
7:00 pmOwensville-12 at Union-48 - Final
48-12
7:00 pmHayden, KS-57 at Bishop Ward (Kan.)-6 - Final
57-6
7:00 pmTimberland-7 at Washington-12 - Final
12-7
7:00 pmWinton Woods (Ohio)-55 at Edgewood (Ohio)-20 - Final
55-20
7:00 pmHardin Calhoun-26 at Winchester-7 - Final
26-7
7:00 pmNokomis-55 at Martinsville (Ill.)-0 - Final
55-0
7:00 pmDoniphan-19 at Chaffee-0 - Final
19-0
7:00 pmFarmington-42 at Sikeston-0 - Final
42-0
7:00 pmCharleston-28 at Malden-20 - Final
28-20
7:00 pmLafayette County-16 at Knob Noster-12 - Final
16-12
7:00 pmSanta Fe-12 at Lincoln-63 - Final
63-12
7:00 pmCentralia (Mo.)-20 at South Shelby-0 - Final
20-0
7:00 pmSparta-16 at Carterville-34 - Final
34-16
7:00 pmBelleville East-24 at Alton-21 - Final
24-21
7:00 pmRichmond-36 at Holden-20 - Final
36-20
7:00 pmMountain Grove-0 at Salem-6 - Final
6-0
7:00 pmChillicothe-14 at Savannah-49 - Final
49-14
7:00 pmHillsboro, Illinois-8 at Carlinville-40 - Final
40-8
7:00 pmJoplin-50 at Ozark-14 - Final
50-14
7:00 pmMark Twain-14 at Clopton-7 - Final
14-7
7:00 pmSt. Michael the Archangel-0 at Pierce City-43 - Final
43-0
7:00 pmHerculaneum-45 at Crystal City-8 - Final
45-8
7:00 pmMilan-0 at Gallatin-7 - Final
7-0
7:00 pmBelleville West-14 at Edwardsville-40 - Final
40-14
7:00 pmPacific-32 at Festus-35 - Final
35-32
7:00 pmNorth Platte-6 at Lathrop-69 - Final
69-6
7:00 pmWesclin-0 at Freeburg-42 - Final
42-0
7:00 pmLee's Summit-27 at Lee's Summit North-15 - Final
27-15
7:00 pmStaunton-0 at Greenville-27 - Final
27-0
7:00 pmDexter-6 at Kennett-56 - Final
56-6
7:00 pmMcDonald County-28 at Lamar-49 - Final
49-28
7:00 pmMascoutah-48 at Jerseyville-28 - Final
48-28
7:00 pmCass Midway-61 at Jasper-20 - Final
61-20
7:00 pmDuBourg-0 at Lutheran St. Charles-62 - Final
62-0
7:00 pmWebb City-49 at Republic-6 - Final
49-6
7:00 pmGranite City-14 at Mater Dei-49 - Final
49-14
7:00 pmBlue Valley (Kan.)-23 at Bishop Miege (Kan.)-41 - Final
41-23
7:00 pmNevada-14 at Cassville-42 - Final
42-14
7:00 pmMontgomery County-22 at North Callaway-28 - Final
28-22
7:00 pmLawson-48 at East Buchanan-8 - Final
48-8
7:00 pmPerryville-6 at Park Hills Central-7 - Final
7-6
7:00 pmWalther Christian Academy-0 at Kirkland Hiawatha-55 - Final
55-0
7:00 pmMarionville-18 at Sarcoxie-21 - Final
21-18
7:00 pmBorgia-13 at Cardinal Ritter-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmBlue Springs-14 at Liberty North-31 - Final
31-14
7:00 pmCarlyle-10 at Salem, Illinois-59 - Final
59-10
7:00 pmWhite Hall North Greene-0 at Greenfield-Northwestern-47 - Final
47-0
7:00 pmSchlagle (Kan.)-44 at Sumner, Kansas-20 - Final
44-20
7:00 pmFayetteville (Ark.)-46 at Van Buren (Arkansas)-6 - Final
46-6
7:00 pmLindbergh-35 at Webster Groves-37 - Final
37-35
7:00 pmNorth County-41 at Windsor (Imperial)-13 - Final
41-13
7:00 pmWest Plains-35 at Waynesville-19 - Final
35-19
7:00 pmScott City-41 at Hayti-46 - Final
46-41
7:00 pmCole Camp-43 at Tipton-6 - Final
43-6
7:00 pmHelias-49 at Monroe City-24 - Final
49-24
7:00 pmOsage-13 at Versailles-34 - Final
34-13
7:00 pmLouisiana-28 at Paris-50 - Final
50-28
7:00 pmMissouri Military Academy-6 at Cuba-34 - Final
34-6
7:00 pmLone Jack-10 at Concordia-42 - Final
42-10
7:00 pmLogan-Rogersville-14 at Springfield Catholic-33 - Final
33-14
7:00 pmDu Quoin-49 at Anna-Jonesboro-20 - Final
49-20
7:00 pmCarbondale-50 at Althoff-21 - Final
50-21
7:00 pmPleasant Hill-13 at Harrisonville-42 - Final
42-13
7:00 pmCameron-21 at St. Joseph Lafayette-35 - Final
35-21
7:00 pmSalisbury-12 at Marceline-47 - Final
47-12
7:00 pmPark Hill-21 at Blue Springs South-20 - Final
21-20
7:00 pmPlatte County-7 at Raymore-Peculiar-47 - Final
47-7
7:00 pmRaytown-28 at Fort Osage-32 - Final
32-28
7:00 pmThayer-6 at Ava-12 - Final
12-6
7:00 pmHarrisburg, Missouri-6 at Fayette-45 - Final
45-6
7:00 pmNeosho-6 at Carl Junction-17 - Final
17-6
7:00 pmSte. Genevieve-36 at Fredericktown-28 - Final
36-28
7:00 pmPrinceton-27 at Maysville-18 - Final
27-18
7:00 pmHallsville-38 at California-0 - Final
38-0
7:00 pmNorth Kansas City-38 at Hickman-35 - Final
38-35
7:00 pmRaytown South-6 at Grandview K.C.-32 - Final
32-6
7:00 pmFrancis Howell North-7 at Francis Howell-48 - Final
48-7
7:00 pmForsyth-8 at Stockton-46 - Final
46-8
7:00 pmPriory-35 at Lutheran South-0 - Final
35-0
7:00 pmChicago International Charter-0 at Chicago Hope-54 - Final
54-0
7:00 pmPattonville-20 at Marquette-38 - Final
38-20
7:00 pmHannibal-31 at Moberly-17 - Final
31-17
7:00 pmLockwood-28 at Miller-34 - Final
34-28
7:00 pmEast Newton-0 at Monett-47 - Final
47-0
7:00 pmLitchfield-6 at Pana-61 - Final
61-6
7:00 pmWellington-Napoleon-55 at St. Paul Lutheran-19 - Final
55-19
7:00 pmLadue-36 at Parkway West-7 - Final
36-7
7:00 pmWood River-66 at Kincaid South Fork-6 - Final
66-6
7:00 pmChaminade-18 at SLUH-13 - Final
18-13
7:00 pmGosnell (Ark.)-48 at Trumann (Ark.)-22 - Final
48-22
7:00 pmKelly-14 at St. Dominic-21 - Final
21-14
7:00 pmRockhurst-29 at Battle-0 - Final
29-0
7:00 pmHighland-21 at Triad-7 - Final
21-7
7:00 pmChanute (Kan.)-42 at Fort Scott (Kan.)-21 - Final
42-21
7:00 pmPiasa Southwestern-0 at Vandalia-46 - Final
46-0
7:00 pmEl Dorado (Kan.)-0 at Winfield (Kan.)-17 - Final
17-0
7:00 pmBowling Green-0 at Wright City-6 - Final
6-0
7:00 pmJackson-68 at Poplar Bluff-19 - Final
68-19
7:00 pmSouthern Boone-0 at Blair Oaks-40 - Final
40-0
7:00 pmPotosi-36 at New Madrid County Central-38 - Final
38-36
7:00 pmCarrollton-19 at Lexington-60 - Final
60-19
7:00 pmOdessa-54 at Warrensburg-6 - Final
54-6
7:00 pmLighthouse Christian-44 at Slater-28 - Final
44-28
7:00 pmEast Prairie-41 at Portageville-6 - Final
41-6
7:00 pmBolivar-49 at Clinton-7 - Final
49-7
7:00 pmSmithville-38 at Winnetonka-14 - Final
38-14
7:00 pmWestran-25 at Schuyler County-20 - Final
25-20
7:00 pmValle Catholic-78 at Bayless-8 - Final
78-8
7:00 pmCollinsville-20 at Mattoon-26 - Final
26-20
7:00 pmScotland County-30 at Knox County-0 - Final
30-0
7:00 pmMount Vernon, Illinois-7 at Cahokia-60 - Final
60-7
7:00 pmReeds Spring-7 at Marshfield-32 - Final
32-7
7:00 pmSpringfield Hillcrest-27 at Parkview-14 - Final
27-14
7:00 pmOak Grove-22 at Excelsior Springs-35 - Final
35-22
7:00 pmO'Fallon Christian-14 at Duchesne-21 - Final
21-14
7:00 pmGreenfield, Missouri-6 at Ash Grove-36 - Final
36-6
7:00 pmBranson-3 at Nixa-41 - Final
41-3
7:00 pmKC Southeast-14 at Fulton-62 - Final
62-14
7:00 pmSherwood-8 at Buffalo-48 - Final
48-8
7:00 pmButler-12 at Fair Grove-56 - Final
56-12
7:00 pmAurora-6 at Hollister-20 - Final
20-6
7:00 pmSt. Clair-28 at Hermann-20 - Final
28-20
7:00 pmPembroke Hill-42 at KC Central Academy-22 - Final
42-22
7:00 pmDe Soto-12 at Hillsboro-27 - Final
27-12
7:00 pmBelton-0 at Oak Park-21 - Final
21-0
7:00 pmHamilton-28 at West Platte-6 - Final
28-6
7:00 pmCentralia, Illinois-7 at Marion-44 - Final
44-7
7:00 pmIndependence (Kan.)-7 at KC Center-34 - Final
34-7
7:00 pmPinckneyville-7 at Nashville-47 - Final
47-7
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-6 at St. Joseph Benton-36 - Final
36-6
7:00 pmMcCluer North-36 at Oakville-0 - Final
36-0
7:00 pmWarsaw-20 at El Dorado Springs-12 - Final
20-12
7:00 pmMid-Buchanan-42 at Plattsburg-0 - Final
42-0
7:30 pmNazareth Academy-39 at Chicago Marist-29 - Final
39-29
7:30 pmChicago Lane-0 at Chicago Phillips-52 - Final
52-0
7:30 pmParkway North-0 at Lafayette-41 - Final
41-0

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmMarquette-1 at St. James (Kan.)-1 - Final
1-1
4:00 pmWright City at Elsberry
Rivalry
4:00 pmLebanon, Illinois-0 at Breese Central-6 - Final
6-0
4:00 pmUniversity City-3 vs Metro-0 at Cleveland - Final
3-0
4:15 pmWinfield-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
4:15 pmDuchesne-0 at Priory-3 - Final
3-0
4:15 pmWestminster-4 at O'Fallon Christian-0 - Final
4-0
4:15 pmKirkwood-2 at Webster Groves-1 - Final
2-1
4:30 pmValmeyer-1 at Christ Our Rock-3 - Final
3-1
4:30 pmVashon at Cleveland
Rivalry
4:30 pmCarlinville-0 at North Mac-3 - Final
3-0
5:00 pmHolt-3 at Fort Zumwalt North-2 - Final
3-2
5:00 pmWesclin-4 at Greenville-1 - Final
4-1
5:00 pmKickapoo-0 at Chaminade-3 - Final
3-0
6:30 pmSt. Pius X at Cape Notre Dame
Rivalry
6:30 pmSt. Louis Patriots-0 at Principia-2 - Final
2-0
6:30 pmGateway Legacy Christian Acade-7 at Stevenson (Ill.)-0 - Final
7-0
6:45 pmWashington-1 at Borgia-4 - Final
4-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt East-113 at Ritenour-53 - Final
113-53
4:00 pmHazelwood West at McCluer
4:00 pmMissouri Military Academy at Borgia
4:15 pmParkway Central at Parkway South
4:15 pmMICDS-126 at Clayton-48 - Final
126-48

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood Central at Normandy
Rivalry
4:15 pmFrancis Howell Central-10 at Timberland-0 - Final
10-0
4:15 pmSt. Dominic-3 at Holt-13 - Final
13-3
4:15 pmWinfield-0 at Fort Zumwalt South-13 - Final
13-0
4:15 pmSt. Joseph's at Parkway Central
Rivalry
4:30 pmCape Notre Dame-12 at Borgia-8 - Final
12-8
6:00 pmJackson-12 vs Fox-10 at Hillsboro - Final
12-10

Field Hockey
TimeEventScore
3:15 pmVilla Duchesne-3 at Sacred Heart (Ky.)-1 - Final
3-1
4:00 pmLadue-2 at Notre Dame-0 - Final
2-0
4:00 pmNerinx Hall-2 at St. Joseph's-0 - Final
2-0
4:00 pmPembroke Hill-2 vs Westminster-1 at SportPort Athletic Complex - Final
2-1
4:00 pmWebster Groves-0 at Cor Jesu-3 - Final
3-0

Girls Tennis
TimeEventScore
10:00 amMVC Doubles Tournament
1:00 pmSouthwestern Conference Tournament

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 amHinsdale Central-0 vs Edwardsville-2 at Great Lakes - Final
2-0
7:20 amNeuqua Valley-0 vs Edwardsville-2 at Great Lakes - Final
2-0
4:30 pmSt. Joseph's-0 at St. Teresa's-2 - Final
2-0
5:00 pmBrentwood-0 at Bayless-2 - Final
2-0
5:00 pmCarbondale at Highland
Rivalry
5:00 pmCentralia, Illinois-2 vs Breese Central-0 at Highland - Final
2-0
5:00 pmWinfield-1 at Fort Zumwalt North-2 - Final
2-1
5:15 pmWestminster-0 at Visitation-2 - Final
2-0
5:15 pmClayton-1 at Pattonville-2 - Final
2-1
5:30 pmMarquette-2 at Seckman-0 - Final
2-0
5:30 pmSt. Joseph's-2 vs Ozark-1 at St. Teresa's - Final
2-1
6:00 pmAltamont-1 vs East St. Louis-1 at Highland - Final
1-1
6:00 pmWhitfield-0 at Trinity-2 - Final
2-0
6:00 pmRoxana vs Highland JV at Highland
Rivalry
6:15 pmHancock-0 at Crossroads College Prep-2 - Final
2-0
7:00 pmHighland JV vs Breese Central at Highland
Rivalry
7:00 pmAltamont vs Carbondale at Highland
Rivalry
8:00 pmRoxana-0 vs Centralia, Illinois-2 at Highland - Final
2-0
8:00 pmEast St. Louis-1 at Highland-1 - Final
1-1

+