Monday - October 14, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amClass 2A Charleston Sectional
Results
8:00 amClass 1A Zeigler-Royalton Sectional
Results
8:00 amClass 3A Pekin Sectional
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
11:00 amCivic Memorial-5 at Mount Vernon, Illinois-2 - Final
5-2
3:45 pmSt. Mary's-2 at Chaminade-1 - Final
2-1
4:15 pmBayless-8 vs Crossroads College Prep-0 at Forest Park - Final
8-0
4:15 pmNorth Tech at Lutheran North
Rivalry
4:15 pmWestminster-2 at Lafayette-5 - Final
5-2
4:15 pmGranite City-1 at Centralia, Illinois-0 - Final
1-0
4:15 pmHancock-5 at McCluer-0 - Final
5-0
4:30 pmCarnahan-0 vs Metro-8 at Cleveland - Final
8-0
4:30 pmTower Grove Christian-1 at STLUnited-1 - Final
1-1
4:30 pmCarbondale-5 at Carterville-1 - Final
5-1
5:00 pmSt. Paul Lutheran-0 at Festus-7 - Final
7-0
5:00 pmJackson-3 at Perryville-1 - Final
3-1
5:00 pmSt. Clair-0 at Washington-5 - Final
5-0
5:15 pmParkway Central-1 vs John Burroughs-1 at Chaminade - Final
1-1
5:30 pmOrchard Farm-4 at O'Fallon Christian-1 - Final
4-1
5:45 pmAffton-1 at Lutheran South-5 - Final
5-1
6:00 pmClayton-0 at Parkway West-1 - Final
1-0
6:00 pmMICDS-4 at DuBourg-0 - Final
4-0
6:00 pmLiberty (Wentzville)-1 at Holt-2 - Final
2-1
6:00 pmFarmington-4 vs Sikeston-1 at Sikeston Complex - Final
4-1
6:00 pmHazelwood West-3 at Duchesne-1 - Final
3-1
6:00 pmSullivan-0 at Northwest Cedar Hill-5 - Final
5-0
6:30 pmAlton-2 at Gibault-0 - Final
2-0
7:00 pmSt. Dominic-1 at Francis Howell Central-2 - Final
2-1
7:00 pmWhitfield-6 at St. Charles West-1 - Final
6-1

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmTimberland-105 at Ritenour-63 - Final
105-63
4:15 pmWashington at Affton
4:15 pmClayton at University City
4:15 pmParkway Central-66 at SLUH-120 - Final
120-66

Fall Softball
TimeEventScore
4:15 amLutheran St. Charles-8 at Fort Zumwalt East-10 - Final
10-8
4:00 pmUniversity City-6 at McCluer North-21 - Final
21-6
4:00 pmBowling Green-13 at North Callaway-0 - Final
13-0
4:00 pmJennings-1 at McCluer South-Berkeley-0 - Forfeit
1-0
4:00 pmMcCluer-11 at Hazelwood East-15 - Final
15-11
4:15 pmHazelwood West-10 at Fox-21 - Final
21-10
4:15 pmSt. Charles-17 at Hazelwood Central-1 - Final
17-1
4:15 pmCor Jesu-6 at Parkway South-7 - Final
7-6
4:15 pmHolt-11 at Timberland-1 - Final
11-1
4:15 pmNerinx Hall-1 at Mehlville-16 - Final
16-1
4:15 pmParkway Central-3 at Westminster-13 - Final
13-3
4:15 pmRiverview Gardens at Clayton
Rivalry
4:15 pmKirkwood-21 at Lindbergh-15 - Final
21-15
4:15 pmWebster Groves-10 at Lutheran South-0 - Final
10-0
4:15 pmWarrenton-3 at Francis Howell Central-9 - Final
9-3
4:15 pmFrancis Howell North-7 at Liberty (Wentzville)-13 - Final
13-7
4:30 pmFarmington-16 at De Soto-2 - Final
16-2
4:30 pmSt. Pius X-10 vs DuBourg-2 at Francis Park - Final
10-2
4:30 pmFredericktown-0 at St. Clair-6 - Final
6-0
4:30 pmJefferson City-3 at Troy Buchanan-4 - Final
4-3
4:30 pmJefferson-9 at Valley Park-4 - Final
9-4
4:30 pmLafayette-3 at Northwest Cedar Hill-4 - Final
4-3
4:30 pmEureka-11 at Pacific-1 - Final
11-1
4:30 pmPattonville-10 at Summit-3 - Final
10-3
4:30 pmSt. Charles West-19 at Trinity-20 - Final
20-19
4:30 pmBorgia-18 at St. Dominic-1 - Final
18-1
4:30 pmWashington-4 at Union-8 - Final
8-4
4:30 pmWindsor (Imperial)-11 at Affton-1 - Final
11-1
5:00 pmWright City-0 at Francis Howell-1 - Final
1-0
5:00 pmNew Haven-0 at Linn-13 - Final
13-0
5:00 pmSullivan-3 at Rock Bridge-14 - Final
14-3
5:00 pmHermann at Silex
Rivalry
6:30 pmMetro-0 at Hancock-18 - Final
18-0

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmSummit-2 at Nerinx Hall-4 - Final
4-2
4:15 pmEdwardsville-1 at Ladue-0 - Final
1-0
4:15 pmPattonville-0 at Oakville-2 - Final
2-0
4:15 pmMarquette-1 at Kirkwood-0 - Final
1-0
4:15 pmBarat-0 at Parkway South-6 - Final
6-0
4:30 pmLafayette-0 at Cor Jesu-5 - Final
5-0

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amClass 1A Jacksonville Routt Sectional
Results
8:00 amClass 1 Sectional 1
Results
8:00 amClass 1A Mount Carmel Sectional
Results
8:00 amClass 2A O'Fallon Sectional
Results
8:30 amClass 2 Sectional 1
Results
9:00 amClass 2 Sectional 2
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmCarbondale at Perryville
Rivalry
5:00 pmVandalia at Effingham St. Anthony
Rivalry
5:00 pmOkawville-1 at Alton Marquette-2 - Final
2-1
5:00 pmNew Haven-2 at Linn-1 - Final
2-1
5:00 pmBayless-2 at Gateway Science Academy-0 - Final
2-0
5:00 pmTroy Buchanan-2 at Duchesne-0 - Final
2-0
5:00 pmHermann-2 at Helias-1 - Final
2-1
5:00 pmNorth Tech-0 at Maplewood-RH-2 - Final
2-0
5:00 pmRitenour-2 at Fort Zumwalt East-0 - Final
2-0
5:00 pmSt. Charles-0 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
2-0
5:00 pmBlair Oaks-2 at Owensville-0 - Final
2-0
5:00 pmWinfield-2 at Wright City-0 - Final
2-0
5:15 pmJohn Burroughs-0 at Whitfield-2 - Final
2-0
5:15 pmLift For Life-0 at McCluer South-Berkeley-2 - Final
2-0
5:30 pmHazelwood Central-0 at Clayton-2 - Final
2-0
5:30 pmPattonville-1 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-1
5:30 pmBowling Green at Centralia (Mo.)
Rivalry
5:30 pmMcCluer-2 at University City-0 - Final
2-0
5:30 pmFrancis Howell-2 at Kirkwood-0 - Final
2-0
5:30 pmSt. James-2 at Belle-0 - Final
2-0
5:30 pmHazelwood East-2 at Jennings-0 - Final
2-0
5:30 pmParkway West-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
5:30 pmRiverview Gardens at Normandy
Rivalry
5:45 pmMarquette-2 at Lindbergh-0 - Final
2-0
6:00 pmStaunton at Raymond Lincolnwood
Rivalry
6:00 pmLitchfield at Nokomis
Rivalry
6:00 pmCrossroads College Prep-2 at Principia-0 - Final
2-0
6:00 pmLutheran St. Charles-0 at Borgia-2 - Final
2-0
6:00 pmCrystal City-1 at West County (Leadwood)-2 - Final
2-1
6:00 pmNorth Callaway at Chamois
Rivalry
6:00 pmWarrenton-2 at Mexico-1 - Final
2-1
6:00 pmHazelwood West-1 at Trinity-2 - Final
2-1
6:15 pmNotre Dame-2 at DuBourg-0 - Final
2-0
6:30 pmO'Fallon-1 at Mater Dei-2 - Final
2-1
6:30 pmUrsuline-0 at Jackson-2 - Final
2-0
6:30 pmDe Soto-2 at Hancock-0 - Final
2-0
6:30 pmIncarnate Word-2 at Nerinx Hall-1 - Final
2-1
6:30 pmWindsor (Imperial)-0 at Seckman-2 - Final
2-0
7:00 pmGrandview-2 at Herculaneum-1 - Final
2-1
7:00 pmLesterville at North County
Rivalry

+