Wednesday - October 16, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Football
TimeEventScore
3:00 pmChicago Phillips-58 at Chicago Westinghouse-0 - Final
58-0

Boys Cross Country
TimeEventScore
3:30 pmNorth Tech at Hazelwood East

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmMcCluer North-1 at Brentwood-3 - Final
3-1
4:00 pmChrist Our Rock-0 vs Mount Carmel, Illinois-10 at Freeburg - Final
10-0
4:15 pmWarrenton-1 at Orchard Farm-6 - Final
6-1
4:15 pmAffton-1 at Whitfield-6 - Final
6-1
4:15 pmLutheran St. Charles-2 at Lutheran North-0 - Final
2-0
4:15 pmWinfield-0 at University City-6 - Final
6-0
4:30 pmPinckneyville-0 at Anna-Jonesboro-3 - Final
3-0
5:00 pmDixon-6 at St. Clair-2 - Final
6-2
5:00 pmFarmington at Perryville
Rivalry
5:00 pmCapital City at Tolton Catholic
Rivalry
5:30 pmJerseyville-0 vs Civic Memorial-2 at Bethalto Sports Complex - Final
2-0
5:45 pmParkway South-2 at Clayton-3 - Final
3-2
6:00 pmMurphysboro-0 at Freeburg-2 - Final
2-0
6:00 pmSt. Charles-2 at St. Charles West-0 - Final
2-0
6:30 pmNorth County-4 at De Soto-0 - Final
4-0
6:30 pmDuBourg-2 at O'Fallon Christian-1 - Final
2-1
6:30 pmSt. Pius X-2 at Borgia-3 - Final
3-2
7:00 pmDe Smet-5 at CBC-0 - Final
5-0
7:00 pmHolt-1 at Francis Howell Central-2 - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmLiberty (Wentzville)-79 vs Fort Zumwalt South-97 at Rec-Plex - Final
97-79
4:00 pmHazelwood Central, Ritenour at Hazelwood East
Results
4:00 pmSummit Invitational

Fall Softball
TimeEventScore
1:30 pmFrancis Howell North-13 vs Fort Zumwalt North-3 at Fort Zumwalt East - Final
13-3
2:00 pmOwensville-2 vs Union-1 at Borgia - Final
2-1
2:00 pmSaxony Lutheran-0 vs Jefferson-10 at Kelly - Final
10-0
3:30 pmGateway Science Academy-0 at Herculaneum-15 - Final
15-0
3:45 pmBrentwood-0 vs Elsberry-10 at Valley Park - Final
10-0
4:00 pmSt. Clair-0 vs Pacific-5 at Borgia - Final
5-0
4:00 pmSoldan-4 at Bayless-19 - Final
19-4
4:00 pmFox-8 at Lindbergh-10 - Final
10-8
4:00 pmSt. Vincent-2 vs Chaffee-15 at Kelly - Final
15-2
4:00 pmJennings-2 at Trinity-24 - Final
24-2
4:00 pmFrancis Howell-6 vs Fort Zumwalt South-3 at Fort Zumwalt East - Final
6-3
4:00 pmHannibal-7 at Winfield-9 - Final
9-7
4:00 pmLiberty (Wentzville)-12 at Timberland-9 - Final
12-9
4:00 pmCape Girardeau Central-0 vs Jackson-10 at Farmington Sports Complex - Final
10-0
4:15 pmClayton-0 at University City-15 - Final
15-0
4:15 pmLadue-11 vs Nerinx Hall-12 at Kirkwood Athletic Association - Final
12-11
4:15 pmHazelwood Central-8 at Ritenour-12 - Final
12-8
4:15 pmMehlville-4 vs Cor Jesu-10 at Summit - Final
10-4
4:15 pmWebster Groves-8 at Northwest Cedar Hill-4 - Final
8-4
4:15 pmSt. Charles West-14 at Orchard Farm-9 - Final
14-9
4:15 pmNormandy-1 at Parkway North-17 - Final
17-1
4:15 pmMcCluer North-0 at Parkway Central-10 - Final
10-0
4:30 pmWashington-0 at Parkway South-6 - Final
6-0
4:30 pmFredericktown-2 vs Sikeston-17 at Perryville City Park - Final
17-2
4:30 pmFestus-10 vs Lutheran South-8 at Windsor (Imperial) - Final
10-8
4:30 pmParkway West-4 at Lafayette-3 - Final
4-3
5:00 pmSt. James-4 vs Buffalo-5 at Bolivar - Final
5-4
5:00 pmNorth Callaway-6 vs Hallsville-9 at South Callaway - Final
9-6
5:30 pmMetro-4 vs Maplewood-RH-18 at Herculaneum - Final
18-4
5:30 pmPoplar Bluff-7 vs Farmington-6 at Farmington Sports Complex - Final
7-6
6:00 pmCuba-1 vs Hermann-0 at Linn - Forfeit
1-0
6:30 pmDe Soto-5 vs Notre Dame-11 at Windsor (Imperial) - Final
11-5
7:00 pmNew Bloomfield-7 at South Callaway-6 - Final
7-6

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmUrsuline-0 at Cor Jesu-5 - Final
5-0
4:00 pmVisitation-0 at Nerinx Hall-2 - Final
2-0
4:15 pmJohn Burroughs-6 at Kirkwood-0 - Final
6-0
4:15 pmLadue-0 at Oakville-1 - Final
1-0
4:15 pmRosati-Kain-0 at Lindbergh-1 - Final
1-0
4:30 pmMICDS-5 at Lafayette-1 - Final
5-1

Girls Cross Country
TimeEventScore
3:30 pmNorth Tech at Hazelwood East
4:00 pmFinn Dawg Meet

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmSt. Vincent at Perryville
Rivalry
5:00 pmMetro-0 at Rosati-Kain-2 - Final
2-0
5:00 pmSt. Charles West-0 at Duchesne-2 - Final
2-0
5:00 pmDupo-0 at Marissa-2 - Final
2-0
5:30 pmVisitation-0 at Nerinx Hall-2 - Final
2-0
5:30 pmPattonville-2 at Ritenour-0 - Final
2-0
5:30 pmParkway South-0 at Parkway West-2 - Final
2-0
5:30 pmFox-1 at Affton-2 - Final
2-1
5:30 pmMaplewood-RH-2 at Jennings-0 - Final
2-0
5:30 pmParkway North-0 at Troy Buchanan-2 - Final
2-0
5:30 pmSt. Pius X-1 at Villa Duchesne-2 - Final
2-1
5:30 pmNorth Tech at Riverview Gardens
Rivalry
5:30 pmPotosi at Windsor (Imperial)
Rivalry
5:45 pmHillsboro-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0
5:45 pmMehlville-0 at Oakville-2 - Final
2-0
6:00 pmBrentwood-0 at Whitfield-2 - Final
2-0
6:00 pmLebanon, Illinois-0 at Okawville-2 - Final
2-0
6:15 pmMcCluer North-1 at Trinity-2 - Final
2-1
7:00 pmSeckman-2 at Hazelwood Central-0 - Final
2-0
7:00 pmEast St. Louis-2 at Columbia-0 - Final
2-0

+