Friday - October 18, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Football
TimeEventScore
6:00 pmWaynesville-28 at Glendale-24 - Final
28-24
7:00 pmNashville-35 at Du Quoin-41 - Final
41-35
7:00 pmSavannah-14 at Maryville-28 - Final
28-14
7:00 pmFort Scott (Kan.)-0 at Bolivar-52 - Final
52-0
7:00 pmLee's Summit West-20 at Blue Springs-24 - Final
24-20
7:00 pmSt. Vincent-46 at Grandview-12 - Final
46-12
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-13 at St. Joseph Lafayette-46 - Final
46-13
7:00 pmHollister-30 at Logan-Rogersville-20 - Final
30-20
7:00 pmJerseyville-21 at Highland-42 - Final
42-21
7:00 pmForsyth-8 at Strafford-38 - Final
38-8
7:00 pmOak Park-20 at North Kansas City-50 - Final
50-20
7:00 pmFarmington-10 at Lutheran North-38 - Final
38-10
7:00 pmCabool-6 at Ava-39 - Final
39-6
7:00 pmParkway South-19 at Mehlville-49 - Final
49-19
7:00 pmSeneca-41 at East Newton-26 - Final
41-26
7:00 pmEast Buchanan-20 at North Platte-39 - Final
39-20
7:00 pmWarrenton-35 at Orchard Farm-18 - Final
35-18
7:00 pmMonett-47 at McDonald County-0 - Final
47-0
7:00 pmCarterville-49 at Pinckneyville-7 - Final
49-7
7:00 pmSt. Joseph Benton-28 at Cameron-39 - Final
39-28
7:00 pmSummit-63 at Ritenour-20 - Final
63-20
7:00 pmHamilton-7 at Lawson-36 - Final
36-7
7:00 pmFreeburg-14 at Salem, Illinois-20 - Final
20-14
7:00 pmMid-Buchanan-49 at West Platte-0 - Final
49-0
7:00 pmLutheran St. Charles-0 at St. Clair-28 - Final
28-0
7:00 pmCrystal City-0 at St. Pius X-49 - Final
49-0
7:00 pmKirkland Hiawatha-49 at Ottawa Marquette-20 - Final
49-20
7:00 pmFrancis Howell North-21 at Troy Buchanan-56 - Final
56-21
7:00 pmPark Hill-10 at Staley-13 - Final
13-10
7:00 pmSumner, Kansas-28 at Harmon (Kan.)-12 - Final
28-12
7:00 pmFort Zumwalt East-6 at Liberty (Wentzville)-21 - Final
21-6
7:00 pmKC Center-35 at St. Michael the Archangel-6 - Final
35-6
7:00 pmSarcoxie-61 at Diamond-6 - Final
61-6
7:00 pmBishop Ward (Kan.)-7 at Santa Fe Trail (Kan.)-55 - Final
55-7
7:00 pmPolo-12 at Trenton-48 - Final
48-12
7:00 pmKennett-51 at Malden-0 - Final
51-0
7:00 pmHarrisonville-20 at Oak Grove-17 - Final
20-17
7:00 pmBlair Oaks-57 at Osage-7 - Final
57-7
7:00 pmFestus-26 at Borgia-34 - Final
34-26
7:00 pmMarceline-36 at Westran-0 - Final
36-0
7:00 pmConfluence-0 at Brentwood-28 - Final
28-0
7:00 pmFort Zumwalt West-49 at Francis Howell Central-20 - Final
49-20
7:00 pmMarion-34 at Carbondale-56 - Final
56-34
7:00 pmPoplar Bluff-20 at Chaminade-62 - Final
62-20
7:00 pmBrookland (Ark.)-13 at Gosnell (Ark.)-26 - Final
26-13
7:00 pmPeoria Notre Dame-57 at Collinsville-23 - Final
57-23
7:00 pmPriory-13 at Louisiana-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmBayless-13 at DuBourg-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmFredericktown-54 at Doniphan-11 - Final
54-11
7:00 pmSeckman-26 at Fox-41 - Final
41-26
7:00 pmGrain Valley-35 at Ruskin-0 - Final
35-0
7:00 pmGreenville-52 at Gillespie-12 - Final
52-12
7:00 pmRaytown South-0 at Kearney-35 - Final
35-0
7:00 pmMarshall-15 at Hannibal-63 - Final
63-15
7:00 pmMaysville-7 at Putnam County-28 - Final
28-7
7:00 pmLiberty (KC)-49 at St. Joseph Central-7 - Final
49-7
7:00 pmJackson-56 at Hillsboro-0 - Final
56-0
7:00 pmGrandview K.C.-0 at Smithville-17 - Final
17-0
7:00 pmMoberly-14 at Kirksville-12 - Final
14-12
7:00 pmNixa-14 at Joplin-45 - Final
45-14
7:00 pmLafayette-17 at Lindbergh-0 - Final
17-0
7:00 pmMarshfield-40 at Aurora-22 - Final
40-22
7:00 pmPleasant Hill, Illinois-14 at Jacksonville Routt-21 - Final
21-14
7:00 pmWaterloo-17 at Mascoutah-42 - Final
42-17
7:00 pmArchie-7 at Cass Midway-37 - Final
37-7
7:00 pmJasper-0 at Adrian-41 - Final
41-0
7:00 pmRaymore-Peculiar-35 at Lee's Summit North-23 - Final
35-23
7:00 pmDexter-0 at Park Hills Central-34 - Final
34-0
7:00 pmGallatin-20 at Princeton-14 - Final
20-14
7:00 pmCarlinville-41 at Piasa Southwestern-12 - Final
41-12
7:00 pmTipton-20 at Santa Fe-8 - Final
20-8
7:00 pmWillard-28 at Neosho-7 - Final
28-7
7:00 pmKC Southeast-14 at KC East-55 - Final
55-14
7:00 pmSt. Charles West-40 at St. Charles-12 - Final
40-12
7:00 pmFort Zumwalt North-42 at Timberland-0 - Final
42-0
7:00 pmUnion-70 at St. James-0 - Final
70-0
7:00 pmLexington-6 at Lafayette County-14 - Final
14-6
7:00 pmSt. Thomas Aquinas (Kan.)-45 at Bishop Miege (Kan.)-32 - Final
45-32
7:00 pmCivic Memorial-21 at Triad-20 - Final
21-20
7:00 pmSalem-12 at Mountain View-Liberty-55 - Final
55-12
7:00 pmFort Zumwalt South-13 at Washington-59 - Final
59-13
7:00 pmPembroke Hill-0 at Summit Christian-55 - Final
55-0
7:00 pmBreese Central-43 at Wesclin-6 - Final
43-6
7:00 pmBeardstown-43 at Greenfield-Northwestern-14 - Final
43-14
7:00 pmDuchesne-37 at Winfield-13 - Final
37-13
7:00 pmAlton Marquette-14 at Quincy Notre Dame-48 - Final
48-14
7:00 pmSt. Paul Lutheran-29 at Missouri Military Academy-22 - Final
29-22
7:00 pmHayti-26 at Caruthersville-16 - Final
26-16
7:00 pmEldon-26 at Versailles-49 - Final
49-26
7:00 pmParkview-20 at Lebanon-60 - Final
60-20
7:00 pmAlton-21 at Belleville West-28 - Final
28-21
7:00 pmFayette-54 at Salisbury-16 - Final
54-16
7:00 pmLone Jack-0 at Sweet Springs-62 - Final
62-0
7:00 pmAlthoff-21 at Cahokia-54 - Final
54-21
7:00 pmButler-22 at Cole Camp-35 - Final
35-22
7:00 pmWright City-34 at South Callaway-29 - Final
34-29
7:00 pmO'Fallon-14 at Edwardsville-26 - Final
26-14
7:00 pmMonroe City-0 at Clark County-42 - Final
42-0
7:00 pmLincoln-49 at Wellington-Napoleon-0 - Final
49-0
7:00 pmCarlyle-10 at Flora-55 - Final
55-10
7:00 pmLighthouse Christian-40 at Sherwood-6 - Final
40-6
7:00 pmSpringfield Catholic-14 at Mount Vernon-20 - Final
20-14
7:00 pmSouth Shelby-28 at Brookfield-20 - Final
28-20
7:00 pmValle Catholic-61 at Herculaneum-14 - Final
61-14
7:00 pmLamar-42 at Nevada-0 - Final
42-0
7:00 pmWillow Springs-20 at Thayer-34 - Final
34-20
7:00 pmBattle-54 at Jefferson City-35 - Final
54-35
7:00 pmLiberty North-38 at Lee's Summit-7 - Final
38-7
7:00 pmPattonville-7 at Ladue-43 - Final
43-7
7:00 pmMater Dei-54 at Lutheran South-0 - Final
54-0
7:00 pmGreenfield, Missouri-12 at Lockwood-51 - Final
51-12
7:00 pmFair Grove-34 at Buffalo-14 - Final
34-14
7:00 pmVan-Far-26 at Montgomery County-42 - Final
42-26
7:00 pmRaytown-49 at Belton-13 - Final
49-13
7:00 pmMountain Grove-14 at Houston-28 - Final
28-14
7:00 pmHermann-34 at Pacific-14 - Final
34-14
7:00 pmRolla-14 at Camdenton-49 - Final
49-14
7:00 pmBlue Springs South-41 at Park Hill South-30 - Final
41-30
7:00 pmColumbia-48 at Red Bud-0 - Final
48-0
7:00 pmMill Valley, Kansas-24 at Blue Valley (Kan.)-20 - Final
24-20
7:00 pmPleasant Hope-6 at Stockton-80 - Final
80-6
7:00 pmAnna-Jonesboro-23 at Sparta-30 - Final
30-23
7:00 pmAsh Grove-0 at Marionville-49 - Final
49-0
7:00 pmSt. Mary's, Kansas-30 at St. Joseph Christian-6 - Final
30-6
7:00 pmRoxana-43 at Staunton-0 - Final
43-0
7:00 pmSLUH-24 at Trinity-16 - Final
24-16
7:00 pmReeds Spring-7 at Cassville-42 - Final
42-7
7:00 pmPana-18 at Vandalia-28 - Final
28-18
7:00 pmNazareth Academy-21 at Niles Notre Dame-0 - Final
21-0
7:00 pmWarsaw-44 at Tolton Catholic-20 - Final
44-20
7:00 pmMount Sterling Brown County-24 at Winchester-22 - Final
24-22
7:00 pmBaxter Springs (Kan.)-6 at Frontenac (Kan.)-55 - Final
55-6
7:00 pmTowanda Circle (Kan.)-6 at Independence (Kan.)-40 - Final
40-6
7:00 pmJefferson-62 at Chaffee-22 - Final
62-22
7:00 pmSikeston-28 at New Madrid County Central-20 - Final
28-20
7:00 pmKnob Noster-7 at Richmond-50 - Final
50-7
7:00 pmJennings-0 at Affton-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmSchuyler County-0 at Paris-47 - Final
47-0
7:00 pmHallsville-27 at Boonville-14 - Final
27-14
7:00 pmEl Dorado Springs-24 at Skyline-41 - Final
41-24
7:00 pmHardin Calhoun-14 at Camp Point Central-48 - Final
48-14
7:00 pmMount Vernon, Illinois-43 at Centralia, Illinois-53 - Final
53-43
7:00 pmParkway North-55 at Clayton-2 - Final
55-2
7:00 pmCrest Ridge-56 at Concordia-28 - Final
56-28
7:00 pmSte. Genevieve-42 at De Soto-7 - Final
42-7
7:00 pmHickman-48 at Truman-10 - Final
48-10
7:00 pmNokomis-15 at Wood River-14 - Final
15-14
7:00 pmFort Osage-35 at William Chrisman-0 - Final
35-0
7:00 pmMarquette-13 at Eureka-28 - Final
28-13
7:00 pmSlater-13 at Windsor (Sedalia)-28 - Final
28-13
7:00 pmCarl Junction-36 at Branson-7 - Final
36-7
7:00 pmKickapoo-42 at Springfield Hillcrest-7 - Final
42-7
7:00 pmHolden-42 at Carrollton-21 - Final
42-21
7:00 pmRock Bridge-20 at Helias-27 - Final
27-20
7:00 pmBlue Valley Northwest (Kan.)-33 at Blue Valley North (Kan.)-28 - Final
33-28
7:00 pmLitchfield-16 at Hillsboro, Illinois-59 - Final
59-16
7:00 pmOzark-0 at Webb City-65 - Final
65-0
7:00 pmWarrensburg-33 at Excelsior Springs-27 - Final
33-27
7:00 pmElder (Ohio)-28 at Winton Woods (Ohio)-23 - Final
28-23
7:00 pmBentonville (Ark.)-55 at Fayetteville (Ark.)-14 - Final
55-14
7:00 pmFulton-6 at Mexico-42 - Final
42-6
7:00 pmPlattsburg-0 at Lathrop-61 - Final
61-0
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-21 at Oakville-13 - Final
21-13
7:00 pmScotland County-44 at Harrisburg, Missouri-34 - Final
44-34
7:00 pmSullivan-52 at Owensville-0 - Final
52-0
7:00 pmSouthern Boone-21 at California-14 - Final
21-14
7:00 pmNorth County-6 at Potosi-14 - Final
14-6
7:00 pmWinnetonka-14 at Platte County-20 - Final
20-14
7:00 pmGranite City-13 at Cardinal Ritter-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmMilan-14 at South Harrison-22 - Final
22-14
7:00 pmClinton-22 at Smith-Cotton-45 - Final
45-22
7:00 pmSouth Holland Thornwood-14 at Chicago Hope-21 - Final
21-14
7:00 pmMICDS-21 at St. Dominic-24 - Final
24-21
7:00 pmVianney-14 at St. Mary's-24 - Final
24-14
7:00 pmPierce City-13 at Miller-7 - Final
13-7
7:00 pmCentralia (Mo.)-62 at West Hancock-20 - Final
62-20
7:00 pmFrancis Howell-55 at Holt-14 - Final
55-14
7:00 pmCuba-45 at Windsor (Imperial)-20 - Final
45-20
7:00 pmChillicothe-35 at Wyandotte (Kan.)-7 - Final
35-7
7:00 pmEl Dorado (Kan.)-6 at Mulvane (Kan.)-41 - Final
41-6
7:00 pmWhite Hall North Greene-26 at Mendon Unity-41 - Final
41-26
7:00 pmKelly-7 at Scott City-49 - Final
49-7
7:00 pmPalmyra-22 at Macon-8 - Final
22-8
7:00 pmCBC-14 at Rockhurst-31 - Final
31-14
7:00 pmPleasant Hill-7 at Odessa-57 - Final
57-7
7:00 pmNorth Callaway-46 at Mark Twain-8 - Final
46-8
7:00 pmClopton-6 at Bowling Green-35 - Final
35-6
7:00 pmRepublic-34 at Carthage-54 - Final
54-34
7:00 pmMetro-East Lutheran-58 at Bunker Hill-24 - Final
58-24
7:00 pmWest Plains-69 at Springfield Central-0 - Final
69-0
7:00 pmConcord Triopia-6 at Carrollton, Illinois-30 - Final
30-6
7:00 pmCharleston-0 at East Prairie-36 - Final
36-0
7:00 pmCape Girardeau Central-0 at De Smet-63 - Final
63-0

Boys Cross Country
TimeEventScore
8:00 amJCAA Conference Meet
Results
4:00 pmBorder Wars

Boys Fall Golf
TimeEventScore
8:30 amIllinois Class 2A State Tournament-First round
Results
8:30 amIllinois Class 3A State Tournament-First round
Results
8:30 amIllinois Class 1A State Tournament-First round
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
3:00 pmParkway Central-2 at Rolla-0 - Final
2-0
3:30 pmWhitfield-2 at Clayton-0 - Final
2-0
4:00 pmMetro-6 at Hazelwood East-0 - Final
6-0
4:00 pmElsberry-2 at Festus-6 - Final
6-2
4:00 pmLindbergh-1 at SLUH-2 - Final
2-1
4:00 pmOlney Richland County-1 at Centralia, Illinois-2 - Final
2-1
4:00 pmValley Park-1 at Hancock-2 - Final
2-1
4:00 pmSummit-1 at Fort Zumwalt West-0 - Final
1-0
4:00 pmMarquette-1 vs Nixa-0 at 179 Soccer Pk. (JeffersonCty.) - Final
1-0
4:15 pmKirkwood-8 at Lutheran South-0 - Final
8-0
4:30 pmGateway Science Academy-8 vs Tower Grove Christian-0 at Forest Park - Final
8-0
5:00 pmVianney-1 at Ozark-2 - Final
2-1
5:00 pmFatima-1 at Union-2 - Final
2-1
5:00 pmLutheran St. Charles-1 at Tolton Catholic-2 - Final
2-1
6:00 pmFreeburg-1 vs Mount Carmel, Illinois-4 at Freeburg - Final
4-1
6:00 pmHillsboro, Illinois-0 vs Alton Marquette-8 at Gordon Moore Park - Final
8-0
6:00 pmChaminade-1 vs Rockhurst-2 at 179 Soccer Pk. (JeffersonCty.) - Final
2-1
6:00 pmSeckman-1 at Parkway North-0 - Final
1-0
7:30 pmBrentwood-3 at Maplewood-RH-0 - Final
3-0
8:00 pmKickapoo-0 vs CBC-4 at 179 Soccer Pk. (JeffersonCty.) - Final
4-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmMcCluer North at Fort Zumwalt North
3:45 pmFarmington at Borgia
4:30 pmSLUH, Parkway West at MICDS
Results
8:30 pmMissouri Military Academy vs O'Fallon Christian at Rec-Plex

Fall Softball
TimeEventScore
3:45 pmValley Park-8 vs Elsberry-9 at Valley Park - Final
9-8
4:00 pmPacific-4 vs Sullivan-9 at Borgia - Final
9-4
4:00 pmFrancis Howell-1 vs Francis Howell Central-8 at Fort Zumwalt East - Final
8-1
4:00 pmSt. Pius X-2 at Kelly-1 - Final
2-1
4:00 pmAffton-7 vs Rosati-Kain-11 at Bayless - Final
11-7
4:00 pmTroy Buchanan-3 vs Holt-4 at Timberland - Final
4-3
4:00 pmDuBourg-8 vs Hancock-5 at Herculaneum - Final
8-5
4:00 pmHazelwood East-2 at Trinity-20 - Final
20-2
4:15 pmSt. Joseph's-3 vs Webster Groves-5 at Plymouth Field - Final
5-3
4:15 pmHazelwood West-2 vs Pattonville-12 at Parkway Central - Final
12-2
4:15 pmSt. Charles-0 vs St. Dominic-4 at Orchard Farm - Final
4-0
4:15 pmParkway North-0 vs Incarnate Word-11 at Westminster - Final
11-0
4:15 pmOakville-13 at Summit-8 - Final
13-8
4:30 pmPerryville-3 vs Cape Notre Dame-4 at Perryville City Park - Final
4-3
4:30 pmMarquette-9 vs Eureka-8 at Parkway South - Final
9-8
4:30 pmWindsor (Imperial)-0 vs Hillsboro-4 at Windsor (Imperial) - Final
4-0
5:00 pmNorthwest Cedar Hill-17 vs Seckman-6 at Farmington Sports Complex - Final
17-6
6:00 pmNew Haven-0 at Linn-10 - Final
10-0

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmMarquette-1 at Westminster-0 - Final
1-0
4:15 pmEdwardsville-1 at Kirkwood-0 - Final
1-0
4:15 pmWhitfield-1 at MICDS-8 - Final
8-1
4:15 pmParkway West-1 at Ladue-2 - Final
2-1
4:30 pmCor Jesu-3 at Summit-2 - Final
3-2
5:15 pmPattonville at Pembroke Hill
Rivalry

Girls Cross Country
TimeEventScore
8:00 amJCAA Conference Meet
Results
4:00 pmBorder Wars

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:30 amIllinois Class 1A State Tournament-First round
Results
8:30 amIllinois Class 2A State Tournament-First round
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 amMcCluer North-0 at Orchard Farm-2 - Final
2-0
12:00 amOrchard Farm-2 at Intensity Homeschool-0 - Final
2-0
12:00 amBelleville East-0 at Mount Zion-2 - Final
2-0
12:00 amMcCluer North-0 at Orchard Farm-2 - Final
2-0
12:00 amOrchard Farm-0 at Wright City-2 - Final
2-0
4:00 pmMcCluer North-2 at Wright City-0 - Final
2-0
5:00 pmEureka-2 at Francis Howell-0 - Final
2-0
5:00 pmAlton Marquette-0 vs Quincy Notre Dame-2 at O'Fallon - Final
2-0
5:00 pmRed Bud-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
5:00 pmHighland-2 vs Champaign Central-1 at O'Fallon - Final
2-1
5:00 pmLibertyville-2 vs Belleville West-0 at Maine East - Final
2-0
5:15 pmMarissa-2 at Elkville Elverado-0 - Final
2-0
5:30 pmWhitfield-0 at Parkway Central-2 - Final
2-0
6:00 pmBrentwood-0 at Maplewood-RH-2 - Final
2-0
6:00 pmAlton-1 vs Champaign Central-2 at O'Fallon - Final
2-1
6:00 pmPekin-0 vs Breese Central-2 at O'Fallon - Final
2-0
6:00 pmEast St. Louis-2 vs Alton Marquette-1 at O'Fallon - Final
2-1
7:00 pmBrookfield-0 vs Belleville West-2 at Maine East - Final
2-0
7:00 pmTriad-1 vs Red Bud-2 at O'Fallon - Final
2-1
7:00 pmO'Fallon JV-0 vs Breese Central-2 at O'Fallon - Final
2-0
7:00 pmEast St. Louis-0 vs Quincy Notre Dame-2 at O'Fallon - Final
2-0
7:30 pmJohn Burroughs-0 at Clayton-2 - Final
2-0
8:00 pmTriad-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
8:00 pmAlton-0 vs Highland-2 at O'Fallon - Final
2-0
8:00 pmO'Fallon JV-1 vs Pekin-2 at O'Fallon - Final
2-1

+