Tuesday - October 22, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
2:30 pmFour Rivers Conference Meet
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
3:30 pmCrossroads College Prep-1 at Valley Park-2 - Final
2-1
4:00 pmHazelwood Central-3 at McCluer North-2 - Final
3-2
4:00 pmBelleville East-0 at O'Fallon-1 - Final
1-0
4:00 pmRitenour-0 at Pattonville-2 - Final
2-0
4:00 pmMount Vernon, Illinois-0 vs Triad-9 at Mascoutah - Final
9-0
4:00 pmLadue-1 at Lindbergh-4 - Final
4-1
4:00 pmBayless-8 at Maplewood-RH-0 - Final
8-0
4:15 pmWestminster-5 at Lutheran South-0 - Final
5-0
4:15 pmLutheran North-0 at John Burroughs-6 - Final
6-0
4:15 pmNorth Tech at McCluer South-Berkeley
Rivalry
4:15 pmUniversity City-5 at McCluer-3 - Final
5-3
4:30 pmMexico at Wright City
Rivalry
4:30 pmKirkwood-1 at Marquette-5 - Final
5-1
4:30 pmGillespie-0 vs Civic Memorial-9 at Jacksonville, Illinois - Final
9-0
4:30 pmCentralia, Illinois-0 vs Carbondale-5 at Marion - Final
5-0
4:30 pmAlton Marquette-4 at Sacred Heart-Griffin-0 - Final
4-0
5:00 pmTolton Catholic-0 at Kirksville-2 - Final
2-0
5:00 pmUnion-0 at Sullivan-1 - Final
1-0
5:00 pmFather McGivney-1 vs Mount Carmel, Illinois-2 at Columbia - Final
2-1
5:00 pmWinfield-0 at Warrenton-7 - Final
7-0
5:00 pmSummit-5 at Oakville-1 - Final
5-1
5:00 pmHillsboro-8 at St. Clair-0 - Final
8-0
5:30 pmAffton-0 at Parkway North-8 - Final
8-0
6:00 pmCarterville-0 at Mascoutah-3 - Final
3-0
6:00 pmFox-2 at Parkway Central-1 - Final
2-1
6:00 pmLiberty (Wentzville)-3 at Washington-0 - Final
3-0
6:00 pmBelleville West-0 vs Collinsville-2 at O'Fallon - Final
2-0
6:00 pmHazelwood West-3 at Parkway West-5 - Final
5-3
6:00 pmSt. Charles West-1 at St. Charles-0 - Final
1-0
6:00 pmDe Smet-2 at St. Dominic-0 - Final
2-0
6:00 pmFrancis Howell North-2 at Troy Buchanan-1 - Final
2-1
6:00 pmFrancis Howell-3 at Holt-2 - Final
3-2
6:00 pmFort Zumwalt North-1 at Timberland-2 - Final
2-1
6:00 pmPacific-2 at Northwest Cedar Hill-6 - Final
6-2
6:00 pmHancock-1 at Brentwood-2 - Final
2-1
6:00 pmLafayette-0 at Eureka-2 - Final
2-0
6:00 pmSeckman-2 at Parkway South-1 - Final
2-1
6:00 pmFarmington-1 at Poplar Bluff-2 - Final
2-1
6:30 pmSaxony Lutheran-2 at North County-4 - Final
4-2
6:30 pmWaterloo-5 at Marion-0 - Final
5-0
6:30 pmTeutopolis-0 vs Riverton-3 at Sacred Heart-Griffin - Final
3-0
6:30 pmJerseyville-2 at Jacksonville, Illinois-0 - Final
2-0
6:45 pmLutheran St. Charles-3 at Duchesne-2 - Final
3-2
7:00 pmFort Zumwalt West-2 at Francis Howell Central-0 - Final
2-0
7:00 pmMater Dei-0 at Columbia-3 - Final
3-0
7:00 pmFort Zumwalt East-2 at Fort Zumwalt South-6 - Final
6-2
7:30 pmVianney-0 at CBC-2 - Final
2-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmPattonville, De Smet at Fort Zumwalt South
4:00 pmCBC at Eureka
4:00 pmVianney-42 at SLUH-141 - Final
141-42
4:00 pmLutheran St. Charles at Chaminade
4:30 pmLindbergh at Lafayette
4:30 pmDe Smet at Marquette
4:30 pmWebster Groves at Oakville

Field Hockey
TimeEventScore
3:30 pmLutheran South-0 vs Eureka-7 at Nerinx Hall - Final
7-0
4:30 pmBarat-0 vs Lindbergh-6 at Summit - Final
6-0
4:30 pmSt. Dominic-0 vs Webster Groves-4 at Hixson Middle School - Final
4-0
4:45 pmPattonville-0 vs Westminster-4 at Nerinx Hall - Final
4-0
5:45 pmRosati-Kain-0 vs Kirkwood-2 at Hixson Middle School - Final
2-0
6:00 pmUniversity City-1 vs Parkway South-3 at Summit - Final
3-1

Girls Cross Country
TimeEventScore
2:30 pmFour Rivers Conference Meet
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amMissouri Class 1 State Championships-Final round
Results
8:00 amMissouri Class 2 State Championships-Final round
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:15 pmWaterloo-1 at Highland-2 - Final
2-1
4:30 pmBelleville West-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
4:30 pmBelleville East-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
4:30 pmEureka-0 at St. Joseph's-2 - Final
2-0
5:00 pmOwensville-0 at Hermann-2 - Final
2-0
5:00 pmSt. Charles-2 at St. Charles West-1 - Final
2-1
5:00 pmFrancis Howell-2 at Holt-0 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt North-0 at Timberland-2 - Final
2-0
5:00 pmGibault-2 at Freeburg-0 - Final
2-0
5:00 pmNew Athens-2 at Dupo-0 - Final
2-0
5:00 pmGreenville at Gillespie
Rivalry
5:00 pmBayless-0 at Maplewood-RH-2 - Final
2-0
5:00 pmRoxana-0 at Staunton-2 - Final
2-0
5:00 pmConfluence at Roosevelt
Rivalry
5:00 pmJerseyville-0 at Triad-2 - Final
2-0
5:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at Washington-2 - Final
2-0
5:00 pmCentralia, Illinois-2 at Wesclin-0 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt South at Fort Zumwalt East
Rivalry
5:15 pmRiverview Gardens-0 at McCluer North-2 - Final
2-0
5:15 pmValley Park-0 at Crossroads College Prep-2 - Final
2-0
5:15 pmNashville-2 at Murphysboro-0 - Final
2-0
5:15 pmMICDS-0 at Visitation-2 - Final
2-0
5:30 pmFox-0 at Oakville-2 - Final
2-0
5:30 pmKirkwood-1 at Summit-2 - Final
2-1
5:30 pmPrincipia-0 at John Burroughs-2 - Final
2-0
5:30 pmUrsuline-0 at Lutheran South-2 - Final
2-0
5:30 pmMcCluer-0 at Ritenour-2 - Final
2-0
5:30 pmUniversity City-0 at Clayton-2 - Final
2-0
5:30 pmMehlville-0 at Ladue-2 - Final
2-0
5:30 pmParkway West-0 at Westminster-2 - Final
2-0
5:30 pmWright City-2 at North Callaway-0 - Final
2-0
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Parkway Central-1 - Final
2-1
5:30 pmNew Haven-0 at St. James-2 - Final
2-0
5:45 pmEast St. Louis-2 at Alton-0 - Final
2-0
5:45 pmWinfield-2 at Warrenton-1 - Final
2-1
6:00 pmOkawville-2 at Carlyle-0 - Final
2-0
6:00 pmColumbia-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
6:00 pmTolton Catholic-0 at St. Dominic-2 - Final
2-0
6:00 pmFrancis Howell North-0 at Troy Buchanan-2 - Final
2-0
6:00 pmSt. Vincent-0 at Advance-2 - Final
2-0
6:00 pmPiasa Southwestern-0 at Carlinville-2 - Final
2-0
6:00 pmBrentwood-2 at Hancock-0 - Final
2-0
6:00 pmSullivan-0 at Pacific-2 - Final
2-0
6:00 pmFort Zumwalt West-0 at Francis Howell Central-2 - Final
2-0
6:00 pmLitchfield at Hillsboro, Illinois
Rivalry
6:00 pmSteeleville-2 at Valmeyer-0 - Final
2-0
6:00 pmDuchesne-0 at O'Fallon Christian-2 - Final
2-0
6:00 pmCardinal Ritter at Lift For Life
Rivalry
6:00 pmLebanon, Illinois-1 at Marissa-2 - Final
2-1
6:15 pmMascoutah-2 at Civic Memorial-0 - Final
2-0
6:30 pmNotre Dame-0 at Borgia-2 - Final
2-0
6:30 pmCor Jesu-2 at Villa Duchesne-0 - Final
2-0
6:30 pmSt. Paul-1 at Crystal City-2 - Final
2-1
6:45 pmLafayette-2 at Nerinx Hall-1 - Final
2-1
7:00 pmMount Olive-0 at Metro-East Lutheran-2 - Final
2-0
7:00 pmFather McGivney-2 at Nokomis-0 - Final
2-0
7:00 pmHillsboro-2 at St. Pius X-1 - Final
2-1
7:00 pmPana-2 at Vandalia-1 - Final
2-1
7:00 pmUnion-0 at St. Clair-2 - Final
2-0
7:15 pmSalem, Illinois-0 at Marion-2 - Final
2-0

+