Tuesday - October 29, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmLadue-0 at Webster Groves-3 - Final
3-0
4:00 pmHazelwood Central-8 at Hazelwood East-0 - Final
8-0
4:15 pmMcCluer North-0 at University City-3 - Final
3-0
4:15 pmAffton-1 at Hazelwood West-9 - Final
9-1
4:15 pmNorth Tech-2 at McCluer-6 - Final
6-2
4:30 pmKirkwood-2 at Eureka-1 - Final
2-1
4:30 pmOakville-0 at Lindbergh-4 - Final
4-0
4:30 pmMcKinley-0 at Soldan-3 - Final
3-0
4:30 pmMoline-3 vs Joliet West-2 at Normal Community West - Final
3-2
5:00 pmFestus-2 at Sullivan-0 - Final
2-0
6:00 pmFox-0 at Clayton-7 - Final
7-0
6:00 pmParkway South-4 at Parkway North-0 - Final
4-0
6:00 pmPattonville-1 at Parkway Central-0 - Final
1-0
6:00 pmWhitfield-2 at Principia-1 - Final
2-1
6:00 pmTimberland-1 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
1-1
6:00 pmO'Fallon-0 vs Edwardsville-1 at Belleville East - Final
1-0
6:00 pmSt. Charles-0 at Holt-7 - Final
7-0
6:00 pmSeckman-2 at Pacific-1 - Final
2-1
6:00 pmRitenour-0 at Parkway West-3 - Final
3-0
6:15 pmFrancis Howell Central-2 at Fort Zumwalt East-1 - Final
2-1
6:30 pmWashington-0 at Troy Buchanan-7 - Final
7-0
6:30 pmNorth County-2 at Windsor (Imperial)-0 - Final
2-0
6:30 pmDe Smet-3 at Jackson-1 - Final
3-1
6:45 pmHelias-1 at Vianney-3 - Final
3-1
6:45 pmUnion-1 at Warrenton-1 - Final
1-1
6:45 pmSt. Dominic-4 at Borgia-0 - Final
4-0
7:00 pmAlton Marquette-2 vs Columbia-1 at Mater Dei - Final
2-1
7:00 pmFort Zumwalt West-0 at CBC-2 - Final
2-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell North vs Fort Zumwalt East at Rec-Plex
4:00 pmVianney at Westminster
4:15 pmParkway North-84 at Clayton-87 - Final
87-84
4:30 pmSuburban Conference Blue Pool Championships
4:30 pmParkway South at Kirkwood

Field Hockey
TimeEventScore
4:30 pmLafayette-1 vs Nerinx Hall-2 at Parkway West - Final
2-1
4:30 pmSt. Joseph's-0 vs Villa Duchesne-6 at Summit - Final
6-0
6:00 pmMICDS-4 at Summit-0 - Final
4-0
6:00 pmCor Jesu-0 vs John Burroughs-2 at Parkway West - Final
2-0

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmMICDS-0 vs Villa Duchesne-2 at Soldan - Final
2-0
4:00 pmBrentwood-0 vs Maplewood-RH-2 at Crossroads College Prep - Final
2-0
4:30 pmWhitfield-2 vs McCluer South-Berkeley-0 at Whitfield - Final
2-0
4:30 pmSte. Genevieve-2 vs Park Hills Central-1 at Festus - Final
2-1
5:00 pmPacific-0 vs Borgia-2 at Sullivan - Final
2-0
5:00 pmWebster Groves-0 at Cor Jesu-2 - Final
2-0
5:00 pmParkway West-0 at Eureka-2 - Final
2-0
5:00 pmTrinity-2 vs Jennings-0 at Incarnate Word - Final
2-0
5:00 pmLiberty (Wentzville)-0 vs Francis Howell-2 at Fort Zumwalt South - Final
2-0
5:00 pmValley Caledonia-1 vs St. Paul Lutheran-2 at Crystal City - Final
2-1
5:00 pmNew Haven-0 vs Hermann-2 at Montgomery County - Final
2-0
5:00 pmKennett-0 vs Perryville-2 at Dexter - Final
2-0
5:15 pmMetro-0 at Crossroads College Prep-2 - Final
2-0
5:15 pmGateway STEM-0 vs Clayton-2 at Soldan - Final
2-0
5:30 pmNorth Mac-0 vs Quincy Notre Dame-2 at Auburn - Final
2-0
5:30 pmMulberry Grove-0 vs Bunker Hill-2 at Mount Olive - Final
2-0
5:30 pmPleasant Hill-0 vs Hardin Calhoun-2 at Carrollton, Illinois - Final
2-0
5:30 pmRoxana-0 vs Mater Dei-2 at Wood River - Final
2-0
5:30 pmMadison, Illinois-0 vs Okawville-2 at Valmeyer - Final
2-0
5:30 pmEdwardsville-2 at Alton-0 - Final
2-0
5:30 pmWaterloo-2 at Civic Memorial-0 - Final
2-0
5:30 pmCarlyle-0 vs Breese Central-2 at Greenville - Final
2-0
5:30 pmCarbondale-0 vs Centralia, Illinois-2 at Herrin - Final
2-0
5:30 pmTroy Buchanan-1 at Warrenton-2 - Final
2-1
5:30 pmGranite City-0 vs Althoff-2 at Belleville West - Final
2-0
5:30 pmO'Fallon First Baptist-0 at Marissa-2 - Final
2-0
5:30 pmSparta-0 at Pinckneyville-2 - Final
2-0
5:30 pmOlney Richland County-0 at Charleston, Illinois-2 - Final
2-0
5:30 pmNorth County-0 at Festus-2 - Final
2-0
5:30 pmEast St. Louis-2 vs Highland-0 at Triad - Final
2-0
5:30 pmTrico-0 vs Nashville-2 at Trico - Final
2-0
6:00 pmBowling Green-0 vs O'Fallon Christian-2 at Whitfield - Final
2-0
6:00 pmNormandy-0 vs St. Charles-2 at Incarnate Word - Final
2-0
6:00 pmOak Ridge-1 at Crystal City-2 - Final
2-1
6:00 pmArcadia Valley-0 vs Valle Catholic-2 at West County (Leadwood) - Final
2-0
6:00 pmHallsville-2 at Montgomery County-0 - Final
2-0
6:15 pmSt. Clair-2 at Sullivan-1 - Final
2-1
6:15 pmCape Notre Dame-1 at Dexter-2 - Final
2-1
6:15 pmTimberland-2 at Fort Zumwalt South-0 - Final
2-0
6:30 pmNerinx Hall-0 vs St. Joseph's-2 at Cor Jesu - Final
2-0
6:30 pmCarlinville-2 at Auburn-1 - Final
2-1
6:30 pmMattoon-1 at Herrin-2 - Final
2-1
6:30 pmFreeburg-2 vs Murphysboro-0 at Trico - Final
2-0
6:30 pmDu Quoin-0 vs Carterville-2 at Pinckneyville - Final
2-0
6:30 pmLovejoy-0 vs Father McGivney-2 at Valmeyer - Final
2-0
6:30 pmColumbia-2 vs Alton Marquette-0 at Wood River - Final
2-0
6:30 pmNokomis-1 vs Morrisonville-2 at Mount Olive - Final
2-1
6:30 pmCollinsville-1 vs O'Fallon-2 at Alton - Final
2-1
6:30 pmSandoval-0 vs Patoka-2 at Marissa - Final
2-0
6:30 pmMascoutah-2 at Triad-0 - Final
2-0
6:30 pmStaunton-2 vs Hillsboro, Illinois-0 at Greenville - Final
2-0
6:30 pmMarquette-0 vs Lafayette-2 at Eureka - Final
2-0
6:30 pmWhite Hall North Greene-0 vs Pawnee-2 at Carrollton, Illinois - Final
2-0
6:30 pmJohn Burroughs-2 at Soldan-0 - Final
2-0
6:30 pmFestus-0 vs Ste. Genevieve-2 at Festus - Final
2-0
6:30 pmJerseyville-0 vs Taylorville-2 at Civic Memorial - Final
2-0
6:30 pmBelleville East-0 at Belleville West-2 - Final
2-0
6:30 pmMaplewood-RH-2 at Crossroads College Prep-0 - Final
2-0
6:30 pmEffingham-2 vs Marion-0 at Charleston, Illinois - Final
2-0
7:00 pmBattle-0 vs Rock Bridge-2 at Warrenton - Final
2-0
7:00 pmSt. Paul Lutheran-0 at Crystal City-2 - Final
2-0
7:00 pmHallsville-0 vs Hermann-2 at Montgomery County - Final
2-0
7:00 pmUniversity City-0 vs Duchesne-2 at Incarnate Word - Final
2-0
7:30 pmDexter-1 vs Perryville-2 at Dexter - Final
2-1
7:30 pmSt. Clair-0 vs Borgia-2 at Sullivan - Final
2-0

+