Wednesday - October 9, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
1:00 pmAAA Championships
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmMetro-4 vs Crossroads College Prep-2 at Forest Park - Final
4-2
4:00 pmMaplewood-RH-1 at Hancock-4 - Final
4-1
4:30 pmLebanon, Illinois-1 at Freeburg-7 - Final
7-1
4:30 pmWood River-0 at Hillsboro, Illinois-2 - Final
2-0
4:30 pmStaunton-1 at Roxana-2 - Final
2-1
4:30 pmBelleville West-4 at Mater Dei-3 - Final
4-3
5:00 pmNorth Tech at Medicine and Bioscience
Rivalry
5:00 pmCape Girardeau Central-1 at Perryville-0 - Final
1-0
6:00 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Eureka-1 - Final
1-0
6:00 pmLutheran North-2 at Lutheran South-7 - Final
7-2
6:00 pmParkway North-1 at Fox-3 - Final
3-1
6:30 pmGibault-0 at Althoff-2 - Final
2-0
6:30 pmUnion-0 at Washington-1 - Final
1-0
6:30 pmWindsor (Imperial)-1 at De Soto-0 - Final
1-0
6:30 pmNorth County-2 at Seckman-5 - Final
5-2
7:00 pmOrchard Farm-9 vs McCluer-1 at JJ Eagan Ctr. - Final
9-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmMcCluer, McCluer South-Berkeley at Hazelwood Central
4:00 pmHazelwood East, Ritenour at University City
Results
4:00 pmMehlville at Hazelwood West
9:00 pmHolt vs Francis Howell Central at Rec-Plex

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmHancock-1 at Affton-16 - Final
16-1
4:00 pmGateway Science Academy-2 at Bayless-17 - Final
17-2
4:00 pmHazelwood East-21 at McCluer North-22 - Final
22-21
4:15 pmSt. Joseph's-5 at Cor Jesu-6 - Final
6-5
4:15 pmHillsboro-2 at Lafayette-3 - Final
3-2
4:15 pmTrinity-9 at Hazelwood Central-20 - Final
20-9
4:15 pmSeckman-6 at Kirkwood-0 - Final
6-0
4:15 pmOakville-20 at Mehlville-3 - Final
20-3
4:15 pmWestminster-3 at St. Dominic-17 - Final
17-3
4:15 pmHerculaneum-7 at Brentwood-10 - Final
10-7
4:15 pmFort Zumwalt South-2 at Francis Howell North-1 - Final
2-1
4:15 pmPalmyra at Troy Buchanan
Rivalry
4:15 pmHazelwood West-6 at Liberty (Wentzville)-7 - Final
7-6
4:15 pmOrchard Farm-8 at Fort Zumwalt North-4 - Final
8-4
4:15 pmBorgia-4 at Lindbergh-3 - Final
4-3
4:30 pmFestus-11 at Jefferson-4 - Final
11-4
4:30 pmDe Soto-1 at Parkway South-2 - Final
2-1
4:30 pmFrancis Howell-4 vs Washington-5 at Lakeview Park - Final
5-4
4:30 pmValley Park-2 at New Haven-10 - Final
10-2
4:30 pmSouth Callaway-4 at Owensville-5 - Final
5-4
4:30 pmSikeston-0 vs Farmington-10 at Farmington SC - Final
10-0
5:00 pmBattle-0 at Warrenton-1 - Final
1-0

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmRosati-Kain-0 at Ursuline-2 - Final
2-0
4:00 pmPattonville-0 at Westminster-2 - Final
2-0
4:00 pmOakville-0 at Visitation-1 - Final
1-0
4:15 pmNotre Dame-1 at St. Dominic-0 - Final
1-0
4:15 pmSt. Joseph's-1 at Webster Groves-0 - Final
1-0
4:30 pmKirkwood-0 at Summit-4 - Final
4-0
7:30 pmVilla Duchesne-2 at Louisville Assumption-3 - Final
3-2

Girls Cross Country
TimeEventScore
1:45 pmAAA Championships
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
9:30 amClass 2 District 1 Tournament
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
2:30 pmLafayette-0 at St. Joseph's-5 - Final
5-0
3:00 pmIncarnate Word at John Burroughs
3:00 pmMiller Career-0 vs Metro-5 at Dwight Davis Tennis Center - Final
5-0
3:30 pmAlton at Belleville West
3:30 pmDuchesne-1 at St. Dominic-5 - Final
5-1
3:30 pmEast St. Louis at Belleville East
3:30 pmRitenour-1 at Hazelwood West-5 - Final
5-1
3:30 pmSt. Pius X-1 vs Notre Dame-5 at Francis Park - Final
5-1
3:30 pmFort Zumwalt West-1 at Timberland-5 - Final
5-1
4:00 pmHelias-0 vs Jefferson City-5 at Washington Park - Final
5-0
4:00 pmOakville-2 at Cape Girardeau Central-5 - Final
5-2
4:00 pmKirkwood-5 at Lindbergh-4 - Final
5-4
4:30 pmEureka-1 at Parkway South-5 - Final
5-1
4:30 pmMascoutah at Roxana
5:00 pmRosati-Kain vs Metro at Dwight Davis Tennis Center

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:15 pmLift For Life-1 at Roosevelt-0 - Forfeit
1-0
5:00 pmAffton-2 at McCluer North-0 - Final
2-0
5:00 pmConfluence at North Tech
Rivalry
5:00 pmDuBourg-2 at Bayless-1 - Final
2-1
5:00 pmAlton Marquette-1 at Civic Memorial-2 - Final
2-1
5:00 pmBrentwood-1 at Jennings-2 - Final
2-1
5:15 pmWright City-2 at Principia-1 - Final
2-1
5:30 pmSt. Charles West-2 at Hazelwood West-0 - Final
2-0
5:30 pmMexico at North Callaway
Rivalry
5:30 pmHazelwood Central-0 at Fox-2 - Final
2-0
5:30 pmLafayette-2 at Kirkwood-0 - Final
2-0
5:30 pmLindbergh-2 at Mehlville-0 - Final
2-0
5:30 pmRitenour-0 at Seckman-2 - Final
2-0
5:30 pmOakville-2 at Parkway South-0 - Final
2-0
6:00 pmGranite City-2 at Riverview Gardens-0 - Final
2-0
6:00 pmBorgia-2 at Duchesne-0 - Final
2-0
6:00 pmLiberty (Wentzville)-1 at Francis Howell North-2 - Final
2-1
6:00 pmSt. Joseph's-1 at St. Dominic-2 - Final
2-1
6:00 pmO'Fallon Christian-2 at Trinity-0 - Final
2-0
6:15 pmPacific-0 at Hillsboro-2 - Final
2-0
6:30 pmLutheran North-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
7:00 pmHerculaneum at Windsor (Imperial)
Rivalry

+