Friday - November 15, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Football
TimeEventScore
7:00 pmCape Girardeau Central-35 at Farmington-45 - Final
45-35
7:00 pmMexico-14 at Lutheran St. Charles-42 - Final
42-14
7:00 pmGlendale-42 at Waynesville-28 - Final
42-28
7:00 pmKC Center-22 at Odessa-51 - Final
51-22
7:00 pmLathrop-29 at Maryville-28 - Final
29-28
7:00 pmO'Fallon Christian-27 at Hallsville-40 - Final
40-27
7:00 pmMarquette-7 at Joplin-35 - Final
35-7
7:00 pmWindsor (Sedalia)-20 at Adrian-19 - Final
20-19
7:00 pmHamilton-14 at Mid-Buchanan-20 - Final
20-14
7:00 pmRaymore-Peculiar-27 at Liberty North-21 - Final
27-21
7:00 pmSouth Callaway-35 at Brentwood-20 - Final
35-20
7:00 pmVianney-0 at Eureka-36 - Final
36-0
7:00 pmLift For Life-0 at Lutheran North-6 - Final
6-0
7:00 pmFox-20 at Jackson-49 - Final
49-20
7:00 pmSkyline-13 at Lincoln-42 - Final
42-13
7:00 pmSweet Springs-14 at Marceline-23 - Final
23-14
7:00 pmPierce City-20 at Thayer-22 - Final
22-20
7:00 pmRaytown-48 at Fort Osage-6 - Final
48-6
7:00 pmWillow Springs-0 at Ava-36 - Final
36-0
7:00 pmSte. Genevieve-0 at Kennett-40 - Final
40-0
7:00 pmSeneca-20 at Cassville-30 - Final
30-20
7:00 pmLafayette County-14 at Summit Christian-35 - Final
35-14
7:00 pmFrancis Howell-3 at De Smet-31 - Final
31-3
7:00 pmBattle-20 at Fort Zumwalt North-63 - Final
63-20
7:00 pmBuffalo-7 at Blair Oaks-35 - Final
35-7
7:00 pmPalmyra-26 at Clark County-30 - Final
30-26
7:00 pmBolivar-14 at Webb City-37 - Final
37-14
7:00 pmTroy Buchanan-0 at Fort Zumwalt West-27 - Final
27-0
7:00 pmLebanon-7 at Camdenton-35 - Final
35-7
7:00 pmPriory-14 vs Trinity-28 at St. Mary's - Final
28-14
7:00 pmPlatte County-23 at Lincoln College Prep-8 - Final
23-8
7:00 pmHanover River Ridge-20 at Polo, Illinois-64 - Final
64-20
7:00 pmMcCluer North-0 at Chaminade-54 - Final
54-0
7:00 pmSummit-14 at Ladue-35 - Final
35-14
7:00 pmHayti-6 at Valle Catholic-43 - Final
43-6
7:00 pmCaruthersville-14 at Scott City-35 - Final
35-14
7:00 pmNixa-0 at Carthage-35 - Final
35-0
7:00 pmHarrisonville-21 at Grain Valley-32 - Final
32-21
7:00 pmChillicothe-7 at Savannah-49 - Final
49-7
7:00 pmLamar-50 at Fair Grove-25 - Final
50-25
7:00 pmPutnam County-13 at South Harrison-30 - Final
30-13
7:00 pmNorth Kansas City-3 at Staley-21 - Final
21-3
7:00 pmHannibal-8 at Liberty (Wentzville)-23 - Final
23-8

Boys Swimming
TimeEventScore
10:00 amClass 1 Championships-Swimming finals
Results
10:00 amClass 1 Championships-Swimming consolation
Results
5:00 pmClass 2 Championships-Preliminaries
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 pmSt. Joseph-Ogden-1 vs Mater Dei-2 at Redbird Arena - Final
2-1
1:30 pmDecatur St. Teresa-2 vs Rockford Lutheran-0 at Redbird Arena - Final
2-0

Hockey
TimeEventScore
7:15 pmTimberland-2 vs Holt-5 at Wentzville Ice Arena - Final
5-2
7:20 pmNorthwest Cedar Hill-0 vs Ladue-6 at Fenton Forum - Final
6-0
7:45 pmFort Zumwalt East-9 vs Francis Howell North-1 at Rec-Plex - Final
9-1
7:50 pmParkway South-2 vs Parkway West-8 at Chesterfield Sports Complex - Final
8-2
8:15 pmEdwardsville-10 vs Westminster-1 at Queeny Recreational Complex - Final
10-1
8:25 pmKirkwood-1 vs CBC-2 at Affton Rink - Final
2-1
9:00 pmClayton-10 vs St. Mary's-2 at Fenton Forum - Final
10-2
9:00 pmFrancis Howell-4 vs Fort Zumwalt West-0 at Wentzville Ice Arena - Final
4-0
9:30 pmMICDS-0 vs Lafayette-5 at Chesterfield Sports Complex - Final
5-0
9:30 pmFort Zumwalt South-4 vs Francis Howell Central-3 at Rec-Plex - Final
4-3
9:30 pmChaminade-5 vs Fox-4 at South County (Kennedy) - Final
5-4
10:05 pmLindbergh-2 vs Summit-3 at Affton Rink - Final
3-2

+