Monday - November 25, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Basketball
TimeEventScore
5:00 pmPayson Seymour-63 vs Barry Western-45 at Pittsfield - Final
63-45
5:00 pmGillespie-59 vs Litchfield-46 at Metro-East Lutheran - Final
59-46
5:15 pmRamsey-58 vs Father McGivney-49 at Mulberry Grove - Final
58-49
5:30 pmBrussels-50 vs Mater Dei-78 at Metro-East Lutheran - Final
78-50
6:00 pmSpringfield, Illinois-74 vs Althoff-63 at Lincoln, Illinois - Final
74-63
6:00 pmColumbia-23 vs Nashville-56 at Mascoutah - Final
56-23
6:00 pmCrossroads College Prep-48 at Principia-70 - Final
70-48
6:00 pmTeutopolis-62 vs Robinson-54 at Effingham St. Anthony - Final
62-54
6:00 pmCollinsville-66 at Carterville-39 - Final
66-39
6:00 pmCarbondale-62 vs Carnahan-30 at Alton - Final
62-30
6:15 pmNew Athens-45 vs Waltonville-44 at Christopher - Final
45-44
6:15 pmBelleville East-66 vs Jerseyville-47 at Centralia, Illinois - Final
66-47
6:30 pmIllini West-55 vs Liberty (Ill.)-69 at Pittsfield - Final
69-55
6:30 pmDupo-49 vs Lift For Life-81 at Metro-East Lutheran - Final
81-49
6:30 pmBayless-40 at McKinley-61 - Final
61-40
6:45 pmBeecher City-39 vs Mount Olive-45 at Mulberry Grove - Final
45-39
6:45 pmJennings-75 at Whitfield-72 - Final
75-72
7:00 pmOdin-55 vs Gibault-51 at Metro-East Lutheran - Final
55-51
7:00 pmKIPP St. Louis-58 at Grandview-38 - Final
58-38
7:15 pmSumner-41 at Madison, Illinois-83 - Final
83-41
7:30 pmSt. Mary's-68 vs Ritenour-39 at Alton - Final
68-39
7:30 pmTolono Unity-34 at Effingham St. Anthony-63 - Final
63-34
7:30 pmNokomis-43 at Granite City-57 - Final
57-43
7:30 pmTaylorville-54 at Civic Memorial-48 - Final
54-48
7:30 pmMount Vernon, Illinois-52 vs Herrin-42 at Carterville - Final
52-42
7:30 pmWaterloo-20 at Mascoutah-68 - Final
68-20
7:30 pmCahokia-30 at Lincoln, Illinois-53 - Final
53-30
7:30 pmMahomet-Seymour-55 at Champaign Centennial-69 - Final
69-55
7:45 pmWebber-45 at Christopher-57 - Final
57-45
7:45 pmCleveland-39 at Centralia, Illinois-57 - Final
57-39
8:00 pmMarissa-48 vs Piasa Southwestern-31 at Metro-East Lutheran - Final
48-31
8:00 pmJacksonville Routt-62 at Pittsfield-47 - Final
62-47
8:00 pmDe Soto-43 at St. Louis Patriots-46 - Final
46-43
8:15 pmPatoka-52 vs St. Elmo-55 at Mulberry Grove - Final
55-52
8:30 pmChrist Our Rock-54 at Metro-East Lutheran-66 - Final
66-54

Girls Basketball
TimeEventScore
7:00 amSt. Clair-54 at Cuba-19 - Final
54-19
5:30 pmLift For Life-50 at Jennings-38 - Final
50-38
5:30 pmNormandy-6 at Hazelwood West-79 - Final
79-6
5:30 pmHazelwood East-47 at Riverview Gardens-43 - Final
47-43
6:00 pmVashon-47 vs Metro-41 at Mathews-Dickey - Final
47-41
6:00 pmOkawville-31 vs Wesclin-26 at Nashville - Final
31-26
6:00 pmBenton, Illinois-33 vs Collinsville-58 at Nashville - Final
58-33
6:00 pmCarlyle-28 vs Nokomis-32 at Litchfield - Final
32-28
6:00 pmCleveland-5 at Soldan-45 - Final
45-5
6:00 pmEffingham-46 vs Altamont-63 at Newton - Final
63-46
6:00 pmMcKinley-38 at Bayless-44 - Final
44-38
6:00 pmAlton Marquette-51 at Wood River-40 - Final
51-40
6:00 pmTolton-25 at Hermann-50 - Final
50-25
6:00 pmFox-70 at Maplewood-RH-50 - Final
70-50
6:00 pmBourbon-11 at New Haven-46 - Final
46-11
6:15 pmDupo-20 at Gibault-38 - Final
38-20
6:15 pmChester-64 at Sparta-34 - Final
64-34
6:30 pmDuBourg-28 at Valley Park-21 - Final
28-21
7:00 pmWindsor (Imperial)-39 at Herculaneum-62 - Final
62-39
7:00 pmTroy Buchanan-62 at St. Dominic-44 - Final
62-44
7:00 pmCor Jesu-49 at Oakville-52 - Final
52-49
7:00 pmMontgomery County-61 at Winfield-21 - Final
61-21
7:00 pmGrandview-33 at Park Hills Central-57 - Final
57-33
7:15 pmVisitation-52 at Duchesne-29 - Final
52-29
7:30 pmFather McGivney-48 at Bunker Hill-8 - Final
48-8
7:30 pmMascoutah-46 at Nashville-54 - Final
54-46
7:30 pmStaunton-22 vs Piasa Southwestern-57 at Litchfield - Final
57-22
7:30 pmVandalia-38 at Newton-56 - Final
56-38
7:30 pmMount Vernon, Illinois-75 vs Pinckneyville-68 at Nashville - Final
75-68

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmKirkwood-2 vs De Smet-0 at Queeny Recreational Complex - Final
2-0
7:00 pmVianney-5 vs Oakville-0 at South County (Kennedy) - Final
5-0
7:00 pmChaminade-5 vs Lafayette-7 at Chesterfield Sports Complex - Final
7-5
7:20 pmFort Zumwalt South-1 vs Fort Zumwalt East-9 at Centene Ice Center - Final
9-1
7:30 pmBelleville Township-10 vs Civic Memorial-1 at East Alton Rink - Final
10-1
7:30 pmWood River-0 vs Granite City-12 at Granite Rink - Final
12-0
8:15 pmParkway West-4 vs Westminster-3 at Queeny Recreational Complex - Final
4-3
8:40 pmCollinsville-2 vs Vianney MVCHA-3 at Affton Rink - Final
3-2
8:40 pmEdwardsville-3 vs Parkway South-4 at Chesterfield Sports Complex - Final
4-3
8:45 pmSummit-1 vs Seckman-3 at South County (Kennedy) - Final
3-1
8:55 pmO'Fallon-1 vs Freeburg/Waterloo-8 at Granite Rink - Final
8-1
9:00 pmFrancis Howell-8 vs Francis Howell North-0 at Centene Ice Center - Final
8-0
9:00 pmHighland-5 vs Edwardsville MVCHA-6 at East Alton Rink - Final
6-5

+