Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Gateway Legacy Christian-49 vs Fort Zumwalt East-39 at Lutheran St. Charles - Final | |
4:30 pm | KIPP St. Louis-67 at Crossroads College Prep-16 - Final | |
5:00 pm | North County Christian-43 vs Bourbon-67 at Principia - Final | |
5:00 pm | Fox-50 at Lutheran St. Charles-58 - Final | |
5:30 pm | McCluer North-49 at Hazelwood East-63 - Final | |
5:30 pm | Seckman-47 vs Park Hills Central-68 at Hillsboro - Final | |
5:30 pm | Hancock-79 at Jefferson-71 - Final | |
6:00 pm | Silex-29 at New Haven-56 - Final | |
6:00 pm | SLUH-66 at CBC-86 - Final | |
6:00 pm | Valmeyer-77 at Lebanon, Illinois-27 - Final | |
6:00 pm | Piasa Southwestern-38 at Wesclin-47 - Final | |
6:00 pm | Rolla-56 at St. James-81 - Final | |
6:00 pm | Parkway West-19 at McCluer-57 - Final | |
6:00 pm | Marquette-73 vs Francis Howell North-46 at St. Charles West - Final | |
6:00 pm | St. Charles-62 at Pattonville-71 - Final | |
6:00 pm | Metro-East Lutheran-26 at Alton Marquette-30 - Final | |
6:00 pm | Oakville-37 at Parkway South-49 - Final | |
6:00 pm | Bunker Hill-45 at Litchfield-46 - Final | |
6:00 pm | Mount Olive-20 at Springfield Calvary-54 - Final | |
6:15 pm | Roosevelt-58 at McKinley-82 - Final | |
6:15 pm | Carbondale-57 at Murphysboro-52 - Final | |
6:30 pm | Francis Howell-82 at Timberland-59 - Final | |
6:30 pm | Bayless-30 vs Crystal City-53 at Principia - Final | |
6:30 pm | Waynesville JV-26 vs Priory-63 at Lutheran St. Charles - Final | |
6:30 pm | Fort Zumwalt North-58 at Holt-66 - Final | |
7:00 pm | Valley Caledonia-63 at Grandview-61 - Final | |
7:00 pm | Wood River-21 at Staunton-50 - Final | |
7:00 pm | De Soto-41 vs Eureka-52 at Hillsboro - Final | |
7:00 pm | Union-57 at Cuba-67 - Final | |
7:00 pm | O'Fallon Christian-56 at Westminster-61 - Final | |
7:00 pm | De Smet-53 at Borgia-41 - Final | |
7:00 pm | Affton-44 at St. Pius X-75 - Final | |
7:00 pm | Brentwood-33 at John Burroughs-64 - Final | |
7:00 pm | Washington-67 at Liberty (Wentzville)-49 - Final | |
7:00 pm | Lafayette-52 at Parkway Central-53 - Final | |
7:00 pm | Herculaneum-51 at Scott City-72 - Final | |
7:00 pm | Lutheran South-43 at Ladue-53 - Final | |
7:00 pm | Riverview Gardens-59 at Cardinal Ritter-85 - Final | |
7:00 pm | Gateway Legacy Christian-59 at Calvary Lutheran-47 - Final | |
7:00 pm | Hermann-42 at Linn-43 - Final | |
7:15 pm | Nokomis-54 at Gillespie-29 - Final | |
7:15 pm | Duchesne-57 at Sullivan-64 - Final | |
7:30 pm | Shelbyville-35 at Pana-63 - Final | |
7:30 pm | Fort Zumwalt South-63 vs Ritenour-25 at St. Charles West - Final | |
7:30 pm | East St. Louis-36 at Collinsville-51 - Final | |
7:30 pm | Dupo-32 at Marissa-58 - Final | |
7:30 pm | South Central at Vandalia | |
7:30 pm | Edwardsville-53 at Belleville East-43 - Final | |
7:30 pm | Madison, Illinois-56 at Father McGivney-38 - Final | |
7:30 pm | Raymond Lincolnwood at Hillsboro, Illinois | |
7:30 pm | O'Fallon-74 at Alton-58 - Final | |
7:30 pm | New Athens-53 at Gibault-47 - Final | |
7:30 pm | Red Bud-24 at Steeleville-55 - Final | |
7:30 pm | Mascoutah-53 at Salem, Illinois-45 - Final | |
7:30 pm | Highland-49 at Civic Memorial-43 - Final | |
7:30 pm | Mater Dei-67 at Althoff-42 - Final | |
7:30 pm | Roxana-43 at Columbia-47 - Final | |
7:30 pm | Freeburg-45 at Waterloo-40 - Final | |
7:30 pm | Breese Central-55 at Triad-68 - Final | |
7:45 pm | Okawville-59 at Sesser-Valier-40 - Final | |
8:00 pm | Orchard Farm-56 vs North Tech-63 at Lutheran St. Charles - Final | |
9:00 pm | North Callaway-38 vs Hallsville-69 at Centralia, Mo. - Final |
Girls Basketball
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Marquette at Fort Zumwalt West | |
3:30 pm | McCluer, Washington at McCluer North | |
4:00 pm | Clayton-98 at Ritenour-72 - Final | |
4:00 pm | Hazelwood West at Duchesne | |
4:15 pm | Borgia at Parkway West | |
4:15 pm | Oakville, Mehlville at Lindbergh | |
4:30 pm | Ladue at Summit |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
7:15 pm | Edwardsville MVCHA-4 vs Wood River-0 at East Alton Ice Arena - Final | |
7:30 pm | Columbia-5 vs Alton-2 at McKendree Metro Rec Plex - Final | |
8:30 pm | Fort Zumwalt South-2 vs Timberland-3 at Wentzville Ice Arena - Final | |
8:45 pm | Granite City-3 vs Triad-0 at East Alton Ice Arena - Final | |
9:00 pm | Freeburg/Waterloo-13 vs Civic Memorial-1 at McKendree Metro Rec Plex - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Washington, Hillsboro at Farmington | |
5:00 pm | Normandy, Borgia at Brentwood | |
7:00 pm | Pacific at Summit |
+