Thursday - December 19, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
12:00 pmBriarcrest Christian (Tenn.)-60 vs Vashon-63 at Florida Southwestern State - Final
63-60
5:00 pmDuBourg-62 vs Fort Zumwalt East-26 at Lindenwood University - Final
62-26
5:30 pmLift For Life-74 vs Rock Bridge-68 at Quincy - Final
74-68
5:45 pmKIPP St. Louis-65 vs St. Louis Patriots-45 at Lindbergh - Final
65-45
6:00 pmGreenfield, Illinois-55 at Mount Olive-32 - Final
55-32
6:30 pmJennings-69 vs Liberty (Wentzville)-45 at Lindenwood University - Final
69-45
7:00 pmNormandy-65 at Northwest Cedar Hill-51 - Final
65-51
7:00 pmMark Twain-48 at Bowling Green-58 - Final
58-48
7:00 pmHazelwood West-86 at Ritenour-67 - Final
86-67
7:00 pmSullivan-56 at Festus-52 - Final
56-52
7:00 pmHerculaneum-39 at Valle Catholic-57 - Final
57-39
7:30 pmNorth Callaway-49 at Louisiana-39 - Final
49-39
7:30 pmMetro-East Lutheran-45 at Triad-49 - Final
49-45
7:30 pmHillsboro-79 at North County-48 - Final
79-48
7:30 pmTolton-67 at Monroe City-31 - Final
67-31
7:30 pmHermann-87 at South Callaway-46 - Final
87-46
8:00 pmMICDS-72 vs Troy Buchanan-52 at Lindenwood University - Final
72-52

Girls Basketball
TimeEventScore
6:00 amWellsville at Montgomery County
Rivalry
10:30 amSt. Joseph's-56 at Wise County Central (Va.)-45 - Final
56-45
4:00 pmLift For Life-51 vs Clark County-53 at Quincy - Final
53-51
4:00 pmRiverview Gardens-52 vs De Soto-42 at Orchard Farm - Final
52-42
4:00 pmSalem-54 vs Northwest Cedar Hill-27 at Sullivan - Final
54-27
5:00 pmSouth Callaway-55 at Linn-30 - Final
55-30
5:00 pmFort Zumwalt North-60 vs Francis Howell North-39 at Fort Zumwalt North - Final
60-39
5:30 pmJefferson-26 at Seckman-64 - Final
64-26
5:30 pmMcCluer North-64 at Granite City-35 - Final
64-35
5:30 pmRitenour-9 at Orchard Farm-49 - Final
49-9
5:30 pmVisitation-53 at MICDS-71 - Final
71-53
5:30 pmPattonville-63 vs Hazelwood East-15 at Fort Zumwalt East - Final
63-15
5:30 pmSt. James-56 vs Cuba-14 at Sullivan - Final
56-14
6:00 pmHillsboro, Illinois-63 at Carlyle-37 - Final
63-37
6:00 pmMater Dei-59 at Mascoutah-26 - Final
59-26
6:00 pmBreese Central-72 at Wesclin-23 - Final
72-23
6:00 pmWood River-42 vs Columbia-27 at Gibault - Final
42-27
6:00 pmBelleville West-73 at East St. Louis-69 - Final
73-69
6:00 pmLiberty (Wentzville)-46 at Fox-40 - Final
46-40
6:00 pmSteeleville-18 at Marissa-56 - Final
56-18
6:00 pmLitchfield-24 at New Berlin-48 - Final
48-24
6:15 pmCentralia, Illinois-68 at Althoff-16 - Final
68-16
6:15 pmMarion-44 at Murphysboro-30 - Final
44-30
6:15 pmSparta-55 at Trico-59 - Final
59-55
6:30 pmCapital City-30 vs Eldon-48 at Linn - Final
48-30
6:30 pmHazelwood West-43 vs Lutheran St. Charles-59 at Fort Zumwalt North - Final
59-43
7:00 pmFrancis Howell Central-71 vs Fort Zumwalt East-28 at Fort Zumwalt North - Final
71-28
7:00 pmFort Zumwalt South-54 at Washington-16 - Final
54-16
7:00 pmTroy Buchanan-33 at Jefferson City-57 - Final
57-33
7:00 pmBorgia-37 at Sullivan-45 - Final
45-37
7:00 pmDuchesne-21 vs St. Pius X-35 at Orchard Farm - Final
35-21
7:30 pmCarlinville-52 at Kincaid South Fork-17 - Final
52-17
7:30 pmUnion-72 at Pacific-29 - Final
72-29
7:30 pmGibault-39 vs Roxana-22 at Gibault - Final
39-22
7:30 pmMount Vernon, Illinois-52 at Freeburg-77 - Final
77-52
7:30 pmTriad-37 at Jerseyville-48 - Final
48-37
7:30 pmFather McGivney-56 at Alton Marquette-48 - Final
56-48
7:30 pmPerryville-44 at Dexter-73 - Final
73-44
7:30 pmCollinsville-65 at Alton-37 - Final
65-37
7:30 pmPinckneyville-45 at Greenville-36 - Final
45-36
8:30 pmOwensville-30 vs Helias-34 at Sullivan - Final
34-30

Girls Swimming
TimeEventScore
3:30 pmHolt-118 vs Fort Zumwalt South-68 at Rec-Plex - Final
118-68

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmJohn Burroughs-2 vs Clayton-6 at Queeny Recreational Complex - Final
6-2
7:00 pmVianney MVCHA-14 vs Highland-3 at Granite Rink - Final
14-3
7:00 pmSt. Mary's-1 vs MICDS-16 at South County (Kennedy) - Final
16-1
7:30 pmFreeburg/Waterloo-3 vs Columbia-2 at McKendree Metro Rec Plex - Final
3-2
8:15 pmDe Smet-5 vs Priory-2 at Queeny Recreational Complex - Final
5-2
8:30 pmBelleville Township-3 vs Granite City-4 at Granite Rink - Final
4-3
9:00 pmCollinsville-12 vs Civic Memorial-0 at McKendree Metro Rec Plex - Final
12-0

Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmGranite City at Edwardsville
6:00 pmAlton at Collinsville

+