Monday - December 2, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
3:30 pmAffton-35 vs Hancock-76 at Mehlville - Final
76-35
3:45 pmLift For Life-65 vs St. Charles West-50 at MICDS - Final
65-50
4:00 pmHazelwood West-46 vs Francis Howell-77 at Troy Buchanan - Final
77-46
4:00 pmFox-35 vs Cape Girardeau Central-66 at De Soto - Final
66-35
4:30 pmVianney-60 vs Hazelwood Central-70 at Vianney - Final
70-60
5:00 pmKIPP St. Louis-63 vs Brentwood-52 at Valley Park - Final
63-52
5:00 pmWindsor (Imperial)-51 vs Oakville-40 at Mehlville - Final
51-40
5:00 pmGrandview-45 vs St. Vincent-75 at Crystal City - Final
75-45
5:15 pmWestminster-48 vs St. Dominic-45 at MICDS - Final
48-45
5:30 pmNorth County-32 vs Duchesne-42 at De Soto - Final
42-32
5:30 pmMcCluer South-Berkeley-23 vs Maplewood-RH-58 at St. Charles - Final
58-23
5:30 pmPotosi-35 vs St. James-70 at Sullivan - Final
70-35
5:30 pmLovejoy-39 vs Chester-51 at Murphysboro - Final
51-39
5:30 pmRed Bud-38 vs Massac County-65 at Du Quoin - Final
65-38
5:30 pmHickman-60 at Troy Buchanan-87 - Final
87-60
6:00 pmStaunton-71 at Lebanon, Illinois-39 - Final
71-39
6:00 pmSt. Mary's-76 vs University City-82 at Vianney - Final
82-76
6:00 pmGalatia-24 at Trico-61 - Final
61-24
6:00 pmWesclin-44 vs Waterloo-42 at Mascoutah - Final
44-42
6:00 pmCarnahan-58 at Jackson-72 - Final
72-58
6:15 pmBattle-92 at Sumner-42 - Final
92-42
6:30 pmSaxony Lutheran-57 at Crystal City-55 - Final
57-55
6:30 pmBayless-33 at Mehlville-92 - Final
92-33
6:30 pmGateway Science Academy-31 vs Orchard Farm-70 at Valley Park - Final
70-31
6:30 pmBlue Knights-73 at Wright City-77 - Final
77-73
6:45 pmMetro-32 at MICDS-67 - Final
67-32
7:00 pmLutheran South-55 at St. Charles-53 - Final
55-53
7:00 pmCarmi-White County-60 at Du Quoin-68 - Final
68-60
7:00 pmSte. Genevieve-42 vs Hillsboro-77 at De Soto - Final
77-42
7:00 pmNorth Tech-49 at Murphysboro-55 - Final
55-49
7:00 pmHannibal-35 vs McCluer North-49 at Troy Buchanan - Final
49-35
7:00 pmSteelville, Missouri-56 vs Waynesville-67 at Sullivan - Final
67-56
7:30 pmColumbia-53 at Mascoutah-44 - Final
53-44
7:30 pmSparta-48 vs Steeleville-47 at Trico - Final
48-47
8:00 pmClayton-49 vs Lindbergh-47 at Mehlville - Final
49-47
8:15 pmRiverview Gardens-45 vs Francis Howell Central-55 at MICDS - Final
55-45
8:30 pmSummit-53 at De Soto-42 - Final
53-42
8:30 pmRock Bridge-72 vs Holt-56 at Troy Buchanan - Final
72-56

Girls Basketball
TimeEventScore
3:30 pmTrinity-30 vs Hannibal-42 at Winfield - Final
42-30
3:30 pmBayless-9 vs Oakville-66 at Affton - Final
66-9
4:00 pmVilla Duchesne-17 vs North County-66 at De Soto - Final
66-17
4:30 pmMcCluer North-51 vs Ritenour-23 at Clayton - Final
51-23
5:00 pmHancock-41 vs Fox-56 at Affton - Final
56-41
5:00 pmFirst Baptist Academy-28 at Gibault-44 - Final
44-28
5:00 pmNerinx Hall-52 at Marquette-46 - Final
52-46
5:00 pmO'Fallon Christian-13 vs Fort Zumwalt East-72 at Winfield - Final
72-13
5:30 pmSt. Clair-67 at Owensville-44 - Final
67-44
5:30 pmTimberland-14 at Lutheran St. Charles-51 - Final
51-14
5:30 pmGateway Legacy Christian Acade-47 at Van Buren-41 - Final
47-41
5:30 pmUniversity City-61 at De Soto-40 - Final
61-40
5:30 pmWashington-29 at Liberty (Wentzville)-42 - Final
42-29
6:00 pmGillespie-80 at Alton-68 - Final
80-68
6:00 pmMcCluer South-Berkeley-8 at Clayton-40 - Final
40-8
6:00 pmPiasa Southwestern-56 at Wood River-37 - Final
56-37
6:00 pmRoxana-39 at Metro-East Lutheran-29 - Final
39-29
6:00 pmCrystal City-16 at Valle Catholic-59 - Final
59-16
6:00 pmSt. Pius X-34 at Oak Ridge-25 - Final
34-25
6:00 pmTrico-63 at Christopher-46 - Final
63-46
6:00 pmSalem, Illinois-30 at Breese Central-46 - Final
46-30
6:00 pmWellsville-10 vs Hermann-67 at Montgomery County - Final
67-10
6:00 pmSt. Louis Patriots-20 at Union-81 - Final
81-20
6:00 pmWesclin-48 at Carlyle-40 - Final
48-40
6:00 pmAlton Marquette-31 at Mater Dei-53 - Final
53-31
6:00 pmSilex-15 at Montgomery County-66 - Final
66-15
6:15 pmChrist Our Rock-37 at Okawville-46 - Final
46-37
6:15 pmAlthoff-16 at Marion-48 - Final
48-16
6:30 pmLift For Life-64 at Winfield-12 - Final
64-12
6:30 pmSullivan-53 vs Fort Zumwalt West-28 at Marquette - Final
53-28
6:30 pmMehlville-54 at Affton-47 - Final
54-47
7:00 pmSt. Charles West-32 vs MICDS-58 at Lutheran St. Charles - Final
58-32
7:00 pmHillsboro-16 vs Seckman-64 at De Soto - Final
64-16
7:15 pmMascoutah-22 at Triad-45 - Final
45-22
7:30 pmCarrollton, Illinois-38 at Carlinville-31 - Final
38-31
7:30 pmNew Athens-49 at Dupo-40 - Final
49-40
7:30 pmCivic Memorial-63 at Collinsville-42 - Final
63-42
7:30 pmNokomis-28 at Greenville-56 - Final
56-28
7:30 pmWaterloo-32 at Jerseyville-59 - Final
59-32
7:30 pmNew Haven-48 vs Bowling Green-36 at Montgomery County - Final
48-36
7:30 pmFulton-59 vs Clopton-47 at Montgomery County - Final
59-47
7:30 pmColumbia-30 at Freeburg-56 - Final
56-30
7:30 pmNorth Clay-57 at Vandalia-55 - Final
57-55
8:00 pmCahokia-57 at Mount Vernon, Illinois-73 - Final
73-57
8:00 pmNorth Tech-26 vs Elsberry-48 at Winfield - Final
48-26
8:00 pmWindsor (Imperial)-30 vs Lindbergh-54 at Affton - Final
54-30
8:30 pmNorthwest Cedar Hill-24 vs Farmington-46 at De Soto - Final
46-24

Girls Swimming
TimeEventScore
4:00 pmLutheran South, Ursuline at St. Dominic
4:00 pmBorgia, Lutheran St. Charles at Duchesne

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmSummit-8 vs Parkway South-2 at Queeny Recreational Complex - Final
8-2
7:00 pmKirkwood-2 vs Marquette-4 at Chesterfield Sports Complex - Final
4-2
7:20 pmWebster Groves-0 vs Duchesne-9 at Centene Ice Center - Final
9-0
7:30 pmHighland-2 vs Freeburg/Waterloo-14 at East Alton Rink - Final
14-2
7:30 pmCollinsville-3 vs Granite City-3 at Granite Rink - Final
3-3
8:15 pmFrancis Howell North-3 vs Eureka-3 at South County (Kennedy) - Final
3-3
8:15 pmLindbergh-2 vs Parkway West-2 at Queeny Recreational Complex - Final
2-2
8:40 pmCivic Memorial-1 vs Vianney MVCHA-10 at Affton Rink - Final
10-1
8:40 pmDe Smet-4 vs Chaminade-6 at Chesterfield Sports Complex - Final
6-4
8:55 pmColumbia-4 vs Triad-2 at Granite Rink - Final
4-2
9:00 pmAlton-4 vs Edwardsville MVCHA-1 at East Alton Rink - Final
4-1
9:00 pmVianney-12 vs Lutheran South-0 at Meramec - Final
12-0
9:00 pmSLUH-5 vs Francis Howell-3 at Centene Ice Center - Final
5-3

+