Friday - December 20, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
7:30 amVashon-54 vs Roman Catholic (Pa.)-46 at Florida Southwestern State - Final
54-46
4:30 pmSte. Genevieve-47 at Jefferson-56 - Final
56-47
5:00 pmCarnahan-56 vs Lesterville-59 at Waynesville - Final
59-56
5:30 pmGrandview-78 at Marquand Zion-33 - Final
78-33
5:30 pmElsberry-33 at Wright City-71 - Final
71-33
5:30 pmTrinity-56 at O'Fallon Christian-62 - Final
62-56
6:00 pmNew Athens-80 at Lebanon, Illinois-32 - Final
80-32
6:00 pmLovejoy-45 at Madison, Illinois-59 - Final
59-45
6:00 pmNokomis-69 at Mount Olive-13 - Final
69-13
6:00 pmMarquette-56 at Summit-58 - Final
58-56
6:00 pmCarlyle-41 at Breese Central-46 - Final
46-41
6:00 pmBourbon-45 at New Haven-71 - Final
71-45
6:00 pmSouth Iron-76 at Potosi-46 - Final
76-46
6:00 pmParkway West-52 vs Fort Zumwalt West-48 at Lindenwood University - Final
52-48
6:00 pmHillsboro, Illinois-42 at Greenville-50 - Final
50-42
6:00 pmLitchfield-34 at Staunton-44 - Final
44-34
6:00 pmDuBourg-39 at Westminster-59 - Final
59-39
6:00 pmWesclin-46 at Salem, Illinois-32 - Final
46-32
6:00 pmNorth County Christian-63 at Tower Grove Christian-66 - Final
66-63
6:00 pmPiasa Southwestern-40 at Gillespie-56 - Final
56-40
6:30 pmSt. Vincent-St. Mary (Ohio)-87 vs Chaminade-94 at West Hills Chaminade (Calif.) - Final
94-87
7:00 pmUnion-38 at Pacific-58 - Final
58-38
7:00 pmFrancis Howell-62 at Francis Howell Central-43 - Final
62-43
7:00 pmSt. Louis Christian-81 vs McCluer North-64 at Waynesville - Final
81-64
7:00 pmSt. Clair-43 at Owensville-28 - Final
43-28
7:00 pmWood River-64 at Father McGivney-68 - Final
68-64
7:00 pmMarion-49 at Carbondale-43 - Final
49-43
7:00 pmLindbergh-51 at Oakville-44 - Final
51-44
7:00 pmLadue-45 at Clayton-43 - Final
45-43
7:00 pmEureka-36 at Lafayette-49 - Final
49-36
7:15 pmCarlinville-41 at Pana-73 - Final
73-41
7:15 pmSt. Louis Patriots-62 at O'Fallon First Baptist-40 - Final
62-40
7:15 pmDuchesne-41 at Lutheran St. Charles-40 - Final
41-40
7:15 pmCardinal Ritter-58 at Borgia-53 - Final
58-53
7:15 pmSt. Dominic-60 at Tolton-67 - Final
67-60
7:30 pmBelleville East-50 at O'Fallon-56 - Final
56-50
7:30 pmVianney-56 at SLUH-63 - Final
63-56
7:30 pmRoxana-75 at Vandalia-67 - Final
75-67
7:30 pmTimberland-45 at Holt-56 - Final
56-45
7:30 pmFreeburg-58 at Columbia-45 - Final
58-45
7:30 pmWaterloo-61 at Jerseyville-70 - Final
70-61
7:30 pmWarrenton-46 at St. Charles West-78 - Final
78-46
7:30 pmDupo-38 at Valmeyer-57 - Final
57-38
7:30 pmEast St. Louis-60 at Belleville West-58 - Final
60-58
7:30 pmAlton-63 at Collinsville-76 - Final
76-63
7:30 pmEdwardsville-46 at Granite City-52 - Final
52-46
7:30 pmCivic Memorial-31 at Alton Marquette-55 - Final
55-31
7:30 pmGibault-27 at Mater Dei-59 - Final
59-27
7:30 pmValle Catholic-43 at Park Hills Central-72 - Final
72-43
7:30 pmKirkwood-61 at Webster Groves-63 - Final
63-61
7:30 pmWhitfield-61 vs Fort Zumwalt North-67 at Lindenwood University - Final
67-61
7:45 pmSteeleville-36 at Okawville-46 - Final
46-36
7:45 pmNashville-49 at Sparta-21 - Final
49-21
8:00 pmSt. Charles-44 at Winfield-53 - Final
53-44
8:00 pmFox-46 at Seckman-50 - Final
50-46
8:30 pmLutheran South-50 vs Grand View Christian (Iowa)-59 at North Central Mo. College - Final
59-50
9:00 pmParkway Central-48 vs Fort Zumwalt South-49 at Lindenwood University - Final
49-48

Girls Basketball
TimeEventScore
9:00 amChristoval (Texas)-33 vs St. Joseph's-45 at Orlando, Fla. - Final
45-33
4:00 pmCuba-55 vs Northwest Cedar Hill-20 at Sullivan - Final
55-20
4:00 pmWright City-30 vs Riverview Gardens-46 at Orchard Farm - Final
46-30
4:00 pmTrinity-37 at O'Fallon Christian-24 - Final
37-24
5:00 pmSt. Clair-73 vs Newburg-55 at Linn - Final
73-55
5:30 pmEureka-47 at Lafayette-45 - Final
47-45
5:30 pmBreese Central-48 vs Alton Marquette-38 at Civic Memorial - Final
48-38
5:30 pmLindbergh-33 at Oakville-63 - Final
63-33
5:30 pmLadue-61 at Clayton-37 - Final
61-37
5:30 pmGrandview-36 at Lutheran North-56 - Final
56-36
5:30 pmDuchesne-46 vs Ritenour-19 at Orchard Farm - Final
46-19
5:30 pmTimberland-22 at Holt-48 - Final
48-22
5:30 pmSt. James-52 vs Salem-29 at Sullivan - Final
52-29
6:00 pmWaterloo-50 vs Red Bud-29 at Gibault - Final
50-29
6:00 pmWarrenton-32 at St. Charles West-44 - Final
44-32
6:00 pmSummit-50 at Marquette-52 - Final
52-50
6:00 pmGranite City-16 at Edwardsville-53 - Final
53-16
6:00 pmValley Caledonia-63 at Crystal City-54 - Final
63-54
6:15 pmMater Dei-44 at Highland-45 - Final
45-44
6:30 pmSt. Charles-42 at Winfield-17 - Final
42-17
6:30 pmCapital City-17 at Linn-47 - Final
47-17
6:30 pmFox-38 at Seckman-47 - Final
47-38
7:00 pmO'Fallon-41 at Civic Memorial-56 - Final
56-41
7:00 pmFestus-38 at Herculaneum-60 - Final
60-38
7:00 pmCameron-34 vs Lutheran South-30 at North Central Mo. College - Final
34-30
7:00 pmWaynesville-18 at Union-53 - Final
53-18
7:00 pmKirkwood-50 at Webster Groves-39 - Final
50-39
7:00 pmPark Hills Central-63 at Hillsboro-32 - Final
63-32
7:00 pmSt. Pius X-39 at Orchard Farm-29 - Final
39-29
7:00 pmOwensville-42 vs Borgia-37 at Sullivan - Final
42-37
7:30 pmValmeyer-9 at Gibault-46 - Final
46-9
7:30 pmPana-36 at Carlinville-38 - Final
38-36
8:30 pmHelias-34 at Sullivan-37 - Final
37-34

Girls Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt North Relays
4:00 pmTrinity at Borgia
4:15 pmClayton at Mehlville

Girls Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmFort Zumwalt East Tournament

Hockey
TimeEventScore
7:15 pmFort Zumwalt South-3 vs Holt-3 at Wentzville Ice Arena - Final
3-3
7:20 pmJohn Burroughs-5 vs Northwest Cedar Hill-4 at Fenton Forum - Final
5-4
7:45 pmFrancis Howell Central-3 vs Francis Howell-8 at Rec-Plex - Final
8-3
7:50 pmFort Zumwalt East-0 vs Lafayette-5 at Maryville Hockey Center - Final
5-0
8:15 pmDuchesne-1 vs De Smet-6 at Queeny Recreational Complex - Final
6-1
8:25 pmWestminster-2 vs CBC-6 at Affton Rink - Final
6-2
8:45 pmLindbergh-1 vs Oakville-3 at Webster Rink - Final
3-1
9:00 pmParkway South-5 vs Fort Zumwalt West-6 at Wentzville Ice Arena - Final
6-5
9:00 pmEdwardsville-6 vs Eureka-3 at Fenton Forum - Final
6-3
9:30 pmVianney-4 vs Seckman-1 at South County (Kennedy) - Final
4-1
9:30 pmChaminade-5 vs Parkway West-1 at Maryville Hockey Center - Final
5-1
9:30 pmLutheran South-3 vs Timberland-8 at Rec-Plex - Final
8-3
10:05 pmPriory-1 vs SLUH-3 at Affton Rink - Final
3-1

Wrestling
TimeEventScore
4:00 pmMascoutah Invitational
5:00 pmRaytown South Invitational
5:00 pmFort Zumwalt East Tournament

+