Thursday - December 26, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
9:00 amJohnston City-41 vs Cobden-50 at Sesser-Valier - Final
50-41
9:00 amMater Dei-66 vs Highland-38 at Mater Dei - Final
66-38
9:00 amMounds Meridian-53 vs Woodlawn-66 at Pinckneyville - Final
66-53
9:00 amSoldan-46 vs University City-63 at SLUH - Final
63-46
9:30 amConfluence-38 vs Belleville West-65 at Centralia, Illinois - Final
65-38
9:30 amPana-79 vs Patoka-50 at Vandalia - Final
79-50
10:00 amPriory-59 at Affton-28 - Final
59-28
10:30 amTrico-53 vs Olney Richland County-60 at Pinckneyville - Final
60-53
10:30 amNashville-48 vs Metro-East Lutheran-43 at Mater Dei - Final
48-43
10:30 amWaltonville-29 vs Marissa-57 at Sesser-Valier - Final
57-29
10:30 amRoosevelt-18 vs CBC-79 at SLUH - Final
79-18
11:00 amCumberland-37 vs Bethany Okaw Valley-49 at Vandalia - Final
49-37
11:00 amChatham Glenwood-49 vs Chicago Marist-36 at Centralia, Illinois - Final
49-36
11:00 amCivic Memorial-45 vs Lovejoy-44 at Columbia - Final
45-44
11:30 amWindsor (Imperial)-40 vs Summit-66 at Affton - Final
66-40
12:00 pmRed Bud-63 vs Sparta-56 at Sesser-Valier - Final
63-56
12:00 pmGreenville-53 vs Mount Carmel, Illinois-61 at Pinckneyville - Final
61-53
12:00 pmDuBourg-43 vs Hazelwood Central-59 at SLUH - Final
59-43
12:30 pmMacon Meridian-67 vs Father McGivney-31 at Vandalia - Final
67-31
12:30 pmValmeyer-35 vs Freeburg-74 at Columbia - Final
74-35
1:00 pmOkawville-70 vs Mascoutah-74 at Mater Dei - Final
74-70
1:00 pmKC Northeast-26 vs New Madrid County Central-71 at Normandy - Final
71-26
1:15 pmEvanston-70 vs Cahokia-34 at Centralia, Illinois - Final
70-34
1:30 pmBunker Hill-14 vs Staunton-39 at Carlinville - Final
39-14
1:30 pmChester-45 vs Jerseyville-49 at Pinckneyville - Final
49-45
1:30 pmSt. Louis Christian-58 at SLUH-56 - Final
58-56
1:30 pmGalatia-33 vs Goreville-70 at Sesser-Valier - Final
70-33
2:00 pmLovejoy-67 at Columbia-69 - Final
69-67
2:00 pmMcKinley-88 vs Cleveland-77 at Miller Career - Final
88-77
2:30 pmCity University (Memphis)-54 vs KC Southeast-43 at Normandy - Final
54-43
2:30 pmMarquand Zion-9 vs KIPP St. Louis-68 at Grandview - Final
68-9
2:30 pmWesclin-32 vs Breese Central-45 at Mater Dei - Final
45-32
2:45 pmChampaign Central-63 vs Mundelein Carmel-67 at Centralia, Illinois - Final
67-63
3:00 pmHancock-69 vs Liberty (Wentzville)-56 at MICDS - Final
69-56
3:00 pmWood River-62 vs Gillespie-67 at Carlinville - Final
67-62
3:00 pmFox-73 vs Seckman-57 at Valle Catholic - Final
73-57
3:00 pmMiller Career-49 vs Cardinal Ritter-51 at SLUH - Final
51-49
3:30 pmValmeyer-54 vs Waterloo-70 at Columbia - Final
70-54
3:30 pmPatoka-36 vs Cumberland-48 at Vandalia - Final
48-36
3:30 pmLift for Life JV-69 vs Medicine and Bioscience-41 at Miller Career - Final
69-41
3:30 pmCentury-47 vs Christopher-76 at Sesser-Valier - Final
76-47
3:30 pmSteeleville-44 vs Union County (Ky.)-69 at Pinckneyville - Final
69-44
4:00 pmMaplewood-RH-67 at Grandview-46 - Final
67-46
4:00 pmCrystal City-36 vs South Iron-68 at Park Hills Central - Final
68-36
4:00 pmEast St. Louis-72 vs Blue Knights-28 at Normandy - Final
72-28
4:00 pmRed Bay, Alabama-33 at Mater Dei-52 - Final
52-33
4:15 pmMount Vernon, Illinois-59 vs Romeoville-67 at Centralia, Illinois - Final
67-59
4:30 pmFort Zumwalt West-60 vs Parkway South-48 at MICDS - Final
60-48
4:30 pmUrbana-69 vs Lift For Life-51 at SLUH - Final
69-51
5:00 pmAlton Marquette-34 vs Freeburg-31 at Columbia - Final
34-31
5:00 pmFlora-49 vs Pana-64 at Vandalia - Final
64-49
5:00 pmWest County (Leadwood)-31 vs St. Vincent-62 at Valle Catholic - Final
62-31
5:00 pmNorthwest Academy-19 vs Gateway STEM-59 at Miller Career - Final
59-19
5:00 pmZeigler-Royalton-39 vs Odin-63 at Sesser-Valier - Final
63-39
5:00 pmCarlyle-49 vs Benton, Illinois-41 at Pinckneyville - Final
49-41
5:30 pmFredericktown-52 vs Jefferson-58 at Park Hills Central - Final
58-52
5:30 pmGateway Science Academy-35 at Normandy-89 - Final
89-35
5:30 pmSt. Paul Lutheran-28 vs Orchard Farm-68 at Grandview - Final
68-28
6:00 pmSt. Pius X-39 vs Warrensburg-41 at Rolla - Final
41-39
6:00 pmHillsboro, Illinois-60 at Carlinville-46 - Final
60-46
6:00 pmJohn Burroughs-44 vs McCluer-63 at SLUH - Final
63-44
6:00 pmClayton-62 vs Pacific-61 at MICDS - Final
62-61
6:30 pmVashon JV-72 vs Sumner-35 at Miller Career - Final
72-35
6:30 pmSouth Central-60 vs Macon Meridian-65 at Vandalia - Final
65-60
6:30 pmAlton-78 vs Thornton Fractional North-62 at Centralia, Illinois - Final
78-62
6:30 pmThompsonville-53 vs Altamont-67 at Sesser-Valier - Final
67-53
6:30 pmDoss (Ky.)-43 vs Nashville-50 at Mater Dei - Final
50-43
6:30 pmRoxana-51 vs Salem, Illinois-61 at Pinckneyville - Final
61-51
6:30 pmKingston-47 at Valle Catholic-55 - Final
55-47
6:30 pmGibault-22 at Columbia-50 - Final
50-22
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-63 vs St. Louis Patriots-49 at Grandview - Final
63-49
7:00 pmFestus-57 vs Farmington-52 at Park Hills Central - Final
57-52
7:30 pmLitchfield-43 vs Hardin Calhoun-60 at Carlinville - Final
60-43
7:30 pmSt. Charles-51 vs Duchesne-30 at MICDS - Final
51-30
7:30 pmJennings-56 vs Hazelwood East-55 at SLUH - Final
56-55
8:00 pmNew Athens-49 at Sesser-Valier-59 - Final
59-49
8:00 pmShelbyville, Illinois-54 at Vandalia-72 - Final
72-54
8:00 pmHighland-33 vs Okawville-54 at Mater Dei - Final
54-33
8:00 pmElkville Elverado-15 at Pinckneyville-82 - Final
82-15
8:00 pmGermantown (Tenn.)-32 at Centralia, Illinois-74 - Final
74-32
8:30 pmHerculaneum-50 vs North County-73 at Park Hills Central - Final
73-50
9:30 pmPattonville-48 vs East Moline United-56 at Pekin - Final
56-48
9:30 pmChicago Dyett-31 vs Tipton Rosemark-44 at Centralia, Illinois - Final
44-31
9:30 pmMetro-East Lutheran-54 vs Wesclin-60 at Mater Dei - Final
60-54

Girls Basketball
TimeEventScore
9:00 amSt. Charles-32 vs Ladue-63 at MICDS - Final
63-32
9:30 amWesclin-26 vs Marissa-58 at Lebanon, Illinois - Final
58-26
10:00 amNormandy-19 vs Maplewood-RH-40 at Hancock - Final
40-19
10:00 amFestus-36 at Park Hills Central-69 - Final
69-36
10:30 amValley Caledonia-41 vs Hillsboro-60 at Kingston - Final
60-41
10:30 amPattonville-27 vs Collinsville-62 at MICDS - Final
62-27
10:30 amMorton-64 at Bloomington-17 - Final
64-17
11:00 amDuBourg-25 vs St. Pius X-59 at Valley Park - Final
59-25
11:00 amCarlyle-29 vs Chester-57 at Lebanon, Illinois - Final
57-29
11:00 amSoldan-0 vs Cleveland-2 at Miller Career - Forfeit
2-0
11:30 amArcadia Valley-57 vs Steelville, Missouri-59 at Park Hills Central - Final
59-57
11:30 amNorth Tech-54 at Hancock-60 - Final
60-54
12:00 pmLafayette-34 at MICDS-58 - Final
58-34
12:00 pmGeneseo-70 vs Chicago St. Ignatius-62 at Bloomington - Final
70-62
12:00 pmBismarck-13 vs Jefferson-73 at Kingston - Final
73-13
12:00 pmBunker Hill-13 vs Gillespie-55 at Carlinville - Final
55-13
12:30 pmGateway Legacy Christian Acade-61 vs Red Bud-27 at Lebanon, Illinois - Final
61-27
12:30 pmOrchard Farm-48 at Valley Park-40 - Final
48-40
1:00 pmNerinx Hall-67 at Visitation-46 - Final
67-46
1:00 pmFredericktown-47 vs South Iron-57 at Park Hills Central - Final
57-47
1:00 pmUniversity City-14 at Summit-61 - Final
61-14
1:30 pmSpringfield, Illinois-63 vs Lincoln-Way West-76 at Bloomington - Final
76-63
1:30 pmCrystal City-31 vs De Soto-53 at Kingston - Final
53-31
1:30 pmFort Zumwalt West-57 vs Fort Zumwalt North-39 at MICDS - Final
57-39
1:30 pmSouth County (Ill.)-29 vs Greenfield, Illinois-35 at Carlinville - Final
35-29
2:00 pmSteeleville-6 vs Greenville-65 at Lebanon, Illinois - Final
65-6
2:30 pmParkway West-29 vs Farmington-44 at Summit - Final
44-29
2:30 pmCor Jesu-50 vs Metro-46 at Visitation - Final
50-46
2:30 pmPotosi-36 vs Ste. Genevieve-54 at Park Hills Central - Final
54-36
3:00 pmNorthwest Academy-17 at Rolla-82 - Final
82-17
3:00 pmNormal Community-42 vs Kankakee-64 at Bloomington - Final
64-42
3:00 pmBunker-66 at Kingston-60 - Final
66-60
3:00 pmLitchfield-49 vs Nokomis-30 at Carlinville - Final
49-30
3:30 pmGreenville JV-11 vs Father McGivney-39 at Lebanon, Illinois - Final
39-11
4:00 pmFrancis Howell North-45 vs Liberty (KC)-66 at Summit - Final
66-45
4:00 pmParkway North-50 vs Kirkwood-49 at Visitation - Final
50-49
4:30 pmStaunton-29 at Carlinville-53 - Final
53-29
4:30 pmKC Central-15 vs Licking-90 at Rolla - Final
90-15
5:00 pmGibault-37 vs New Athens-35 at Lebanon, Illinois - Final
37-35
5:00 pmNormal Community West-26 vs Civic Memorial-55 at Bloomington - Final
55-26
5:00 pmWebster Groves-67 vs Francis Howell-40 at Visitation - Final
67-40
5:30 pmLindbergh-69 vs Pacific-61 at Summit - Final
69-61
5:30 pmHazelwood Central-43 vs Incarnate Word-63 at Visitation - Final
63-43
6:00 pmWarrensburg-30 vs Piasa Southwestern-46 at Rolla - Final
46-30
6:30 pmCanton, Ill.-43 vs Chicago Kenwood-74 at Bloomington - Final
74-43
6:30 pmJohn Burroughs-37 vs Parkway South-35 at Visitation - Final
37-35
6:30 pmSparta-37 vs Christ Our Rock-29 at Lebanon, Illinois - Final
37-29
7:00 pmWhitfield-48 vs Parkway Central-24 at Visitation - Final
48-24
7:30 pmSmith-Cotton-49 vs Lutheran North-67 at Rolla - Final
67-49
8:00 pmRock Island-36 vs Peoria Richwoods-40 at Bloomington - Final
40-36
8:00 pmDupo-42 vs Columbia-56 at Lebanon, Illinois - Final
56-42
8:30 pmWestminster-42 vs Edwardsville-50 at Visitation - Final
50-42
9:30 pmWheaton Warrenville South-31 vs Chicago Marist-45 at Bloomington - Final
45-31

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmMarquette-0 vs Vianney-5 at Queeny Recreational Complex - Final
5-0
7:00 pmTriad-0 vs Granite City-9 at Granite Rink - Final
9-0
7:00 pmParkway South-1 vs Lindbergh-2 at South County (Kennedy) - Final
2-1
7:30 pmHighland-0 vs Columbia-6 at McKendree Metro Rec Plex - Final
6-0
8:15 pmChaminade-3 vs Kirkwood-1 at Queeny Recreational Complex - Final
3-1
8:30 pmFreeburg/Waterloo-14 vs Wood River-2 at Granite Rink - Final
14-2
8:45 pmWestminster-6 vs Edwardsville-4 at East Alton Ice Arena - Final
6-4
9:00 pmAlton-1 vs Belleville Township-5 at McKendree Metro Rec Plex - Final
5-1

+